Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

[MENTION=48]LL_NEO[/MENTION]

ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ να μην απαντάς στις ερωτήσεις μου.

seismic

Εσύ δεν απαντάς.

Πες μου ... Και πως θα ζήσω την οικογένειά μου όταν βγάζω πέντε και μου ζητάνε δέκα?

Αν μου έχεις την απάντηση θα σε ευγνωμονώ.

Αν δεν την έχεις,...είσαι από τους χορτάτους του συστήματος.

Ευκολάκι. Να κράταγες καβάτζα απο τα προηγούμενα χρόνια που αμελούσες τις φορολογικές σου υποχρεώσεις χωρίς να συντρέχει λόγος επιβίωσης. Μη στενοχωριέσαι, υπάρχουν και χειρότερα. Άλλοι της δικιάς μου γενιάς πληρώνουν τώρα τα σπασμένα (που μεταξύ άλλων προήλθαν και απο εσάς). Σε αυτούς δυστυχώς αδυνατώ να δώσω λύση.

[MENTION=1002]GriGas[/MENTION] I stand corrected on that.

Link to comment
Share on other sites

Ευκολάκι. Να κράταγες καβάτζα απο τα προηγούμενα χρόνια που αμελούσες τις φορολογικές σου υποχρεώσεις χωρίς να συντρέχει λόγος επιβίωσης. Μη στενοχωριέσαι, υπάρχουν και χειρότερα. Άλλοι της δικιάς μου γενιάς πληρώνουν τώρα τα σπασμένα (που μεταξύ άλλων προήλθαν και απο εσάς). Σε αυτούς δυστυχώς αδυνατώ να δώσω λύση.

[MENTION=1002]GriGas[/MENTION] I stand corrected on that.

Αυτά να τα πεις σε κάνα παιδάκι της ηλικίας σου.

Ο Πρωθυπουργός της Ισλανδίας όταν ήλθε η στιγμή να αποφασίσει τι να διαλέξει ανάμεσα

στο δημοσιονομικό χρέος και τον λαό του, διάλεξε να σώσει τον λαό του.

Όχι τους τραπεζίτες.

Ο δικός μας τι διάλεξε?

Link to comment
Share on other sites

Αυτά να τα πεις σε κάνα παιδάκι της ηλικίας σου.

Ο Πρωθυπουργός της Ισλανδίας όταν ήλθε η στιγμή να αποφασίσει τι να διαλέξει ανάμεσα

στο δημοσιονομικό χρέος και τον λαό του, διάλεξε να σώσει τον λαό του.

Όχι τους τραπεζίτες.

Ο δικός μας τι διάλεξε?

Ωραίο παράδειγμα. Σου συστήνω να διαβάσεις το Μπουμερανγκ του Michael Lewis. Μεταξύ άλλων αναφέρει και Ελλάδα και Ισλανδία. Για αρχή θα δεις ποιοι προξένησαν το πρόβλημα σε πρώτη φάση σε κάθε περίπτωση ξεχωριστά. Αν και πάλι δεν ικανοποιηθείς μπορείς κάλλιστα να πας να ζήσεις εκεί. Δόξα το Θεο ηφαίστεια έχουν οπότε θα μπορέσεις να βρεις στήριξη και για την πατέντα σου.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο παράδειγμα. Σου συστήνω να διαβάσεις το Μπουμερανγκ του Michael Lewis. Μεταξύ άλλων αναφέρει και Ελλάδα και Ισλανδία. Για αρχή θα δεις ποιοι προξένησαν το πρόβλημα σε πρώτη φάση σε κάθε περίπτωση ξεχωριστά. Αν και πάλι δεν ικανοποιηθείς μπορείς κάλλιστα να πας να ζήσεις εκεί. Δόξα το Θεο ηφαίστεια έχουν οπότε θα μπορέσεις να βρεις στήριξη και για την πατέντα σου.

Ο πλούτος του υπεδάφους της Ελλάδας ανέρχεται στα 3 τρις.

Δεν είναι ανάγκη να διαβάσω γιατί γίνονται όλα αυτά.

Όταν για να πάρεις μία άδεια κατασκευής μιας πατέντας σε βάζουν να γυρνάς γύρω από τον τροχό του μεσονυκτίου,

καταλαβαίνεις ότι δεν θέλουν σκόπιμα την ανάπτυξη.

Απλά θέλουν τον θάνατο των Ελληνικών επιχειρήσεων.

Μάντεψε γιατί ... http://antipliroforisi.blogspot.gr/2010/02/blog-post_908.html

Έγινε επεξεργασία από seismic
Link to comment
Share on other sites

Ο πλούτος του υπεδάφους της Ελλάδας ανέρχεται στα 3 τρις.

Δεν είναι ανάγκη να διαβάσω γιατί γίνονται όλα αυτά.

Όταν για να πάρεις μία άδεια κατασκευής μιας πατέντας σε βάζουν να γυρνάς γύρω από τον τροχό του μεσονυκτίου,

καταλαβαίνεις ότι δεν θέλουν σκόπιμα την ανάπτυξη.

Απλά θέλουν τον θάνατο των Ελληνικών επιχειρήσεων.

Μάντεψε γιατί ... ΑΝΤΙΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ: Ο ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ ΟΡΥΚΤΟΣ ΠΛΟΥΤΟΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΚΑΙ Ο ΕΝΔΟΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ - Σε ποιούς υποθηκεύουν τον ελληνικό πλούτο;

Μετα απο αυτο σχολασε ο γαμος.:daisy:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μην ξεχασουμε στις αυτοκτονιες να βαλουμε και τις αποδειξεις απο τις τυροπιτες την 20ετια 1990-2010.

1 ευρω να κερδιζαμε απο καθε τυροπιτα * 20 χρονια... δεν θα ειχαμε χασει τοσο κοσμο αδικα τσαμπα κι αδικα...

Ρε LL σοβαρα τωρα, μεταξυ μας, απο τις κουβεντες με τους γυρω σου...

Βλεποντας ο κοσμακης ολα αυτα τα αισχη και το φαγοποτι που σιγα σιγα μαθαινεται (με στοιχεια) οτι εχει στηθει πιανει σε κανεναν αυτο το "guilt trip" που παλευεις να πουλησεις??

Ειναι προφανες οτι πουλας... Αγοραζει κανεις ???

Εχεις κανει κορακι τον οποιονδηποτε εχει παραστει στην κηδεια που εχουν στησει εξολοκληρου οι απο πανω, εστω και αυτον που περασε και τον κερασαν κολυβα απ εξω.

Δεν ξερω αν στο λενε εξω αλλα η ατακα του Παγκαλου ακομα λεγεται σαν ανεκδοτο "εξω" απο το στενο κυκλο της συμμοριας σας. Αυτοι που πραγματικα τα φαγανε μαζι γελουσαν οταν τον ακουγανε. Βεβαια υπαρχουν κι αυτοι που πηγαν να τσιμπησουν καμια πατατα και δεν εβλεπαν το γουρουνοπουλο το Οβελιξ απο πισω ισως νιωσαν ασχημα. Πιο πιθανο παντως ουτε αυτοι να ενιωσαν ασχημα... Μαλλον, μαζεψαν το λιγοστο κομποδεμα απο τοσα χρονια που "ληστευαν" το κρατος και βγηκαν εξω μπουζουκια με την Τζουλια να πνιξουν τον πονο τους απο την στεναχωρια και τους βρηκε το ξημερωμα στις Βρυξελλες διπλα στην Σπυρακη να παλευουν για 1400 ψωροευρο στην ξενιτια! Μαυριλα.

Λογω επαγγελματος δεν ειχα ποτε την ευκαιρια να κλεψω απο την εφορια.

Προφανως εσυ εισαι υποδειγμα πολιτη, αλλα εγω πλεον οσο περναει απο το χερι μου επιμενω να μη μου κοβουνε αποδειξη (εκτος αν παιζει φαση εγγυησης). Και δεν γλυτωνω τον ΦΠΑ... Ολοκληρη την αξια θα πληρωσω. Ας πιει εναν καφε ο αλλος. Στα παπακια μου.

Οσο μπορω δεν θελω να τους δινω απο το ευρω μου που ξοδευω αλλο ενα 23%...

Οπως και αμα δω τον αλλον να παει να με εκμεταλλευτει σαν πελατη, θα του ζητησω αποδειξουα. Αυτο το "οπλο" εχω.

Οταν βγει πανω καποιος που με σεβεται σαν πολιτη θα τον σεβαστω κι εγω σαν πολιτικο. Και οχι δεν παει αντιστροφα. Αυτα τα ελεγε ο Κεννεντυ και τον εφαγε η CIA.

Ομως δεν θα πλερωνω εγω διπλο φορο για να τα δινει ο πιτσαδορος κι ο χοντρος (αποδεδειγμενα) στους εργοδοτες τους. Κι ας σκουζετε οσο θελετε οτι αμα δεν κοβουμε αποδειξεις δεν θα γινουμε ποτε Νορβηγια. Λες και εκει διαφερουμε...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μην ξεχασουμε στις αυτοκτονιες να βαλουμε και τις αποδειξεις απο τις τυροπιτες την 20ετια 1990-2010.

1 ευρω να κερδιζαμε απο καθε τυροπιτα * 20 χρονια... δεν θα ειχαμε χασει τοσο κοσμο αδικα τσαμπα κι αδικα...

Ρε LL σοβαρα τωρα, μεταξυ μας, απο τις κουβεντες με τους γυρω σου...

Βλεποντας ο κοσμακης ολα αυτα τα αισχη και το φαγοποτι που σιγα σιγα μαθαινεται (με στοιχεια) οτι εχει στηθει πιανει σε κανεναν αυτο το "guilt trip" που παλευεις να πουλησεις??

Ειναι προφανες οτι πουλας... Αγοραζει κανεις ???

Εχεις κανει κορακι τον οποιονδηποτε εχει παραστει στην κηδεια που εχουν στησει εξολοκληρου οι απο πανω, εστω και αυτον που περασε και τον κερασαν κολυβα απ εξω.

Δεν ξερω αν στο λενε εξω αλλα η ατακα του Παγκαλου ακομα λεγεται σαν ανεκδοτο "εξω" απο το στενο κυκλο της συμμοριας σας. Αυτοι που πραγματικα τα φαγανε μαζι γελουσαν οταν τον ακουγανε. Βεβαια υπαρχουν κι αυτοι που πηγαν να τσιμπησουν καμια πατατα και δεν εβλεπαν το γουρουνοπουλο το Οβελιξ απο πισω ισως νιωσαν ασχημα. Πιο πιθανο παντως ουτε αυτοι να ενιωσαν ασχημα... Μαλλον, μαζεψαν το λιγοστο κομποδεμα απο τοσα χρονια που "ληστευαν" το κρατος και βγηκαν εξω μπουζουκια με την Τζουλια να πνιξουν τον πονο τους απο την στεναχωρια και τους βρηκε το ξημερωμα στις Βρυξελλες διπλα στην Σπυρακη να παλευουν για 1400 ψωροευρο στην ξενιτια! Μαυριλα.

Λογω επαγγελματος δεν ειχα ποτε την ευκαιρια να κλεψω απο την εφορια.

Προφανως εσυ εισαι υποδειγμα πολιτη, αλλα εγω πλεον οσο περναει απο το χερι μου επιμενω να μη μου κοβουνε αποδειξη (εκτος αν παιζει φαση εγγυησης). Και δεν γλυτωνω τον ΦΠΑ... Ολοκληρη την αξια θα πληρωσω. Ας πιει εναν καφε ο αλλος. Στα παπακια μου.

Οσο μπορω δεν θελω να τους δινω απο το ευρω μου που ξοδευω αλλο ενα 23%...

Οπως και αμα δω τον αλλον να παει να με εκμεταλλευτει σαν πελατη, θα του ζητησω αποδειξουα. Αυτο το "οπλο" εχω.

Οταν βγει πανω καποιος που με σεβεται σαν πολιτη θα τον σεβαστω κι εγω σαν πολιτικο. Και οχι δεν παει αντιστροφα. Αυτα τα ελεγε ο Κεννεντυ και τον εφαγε η CIA.

Ομως δεν θα πλερωνω εγω διπλο φορο για να τα δινει ο πιτσαδορος κι ο χοντρος (αποδεδειγμενα) στους εργοδοτες τους. Κι ας σκουζετε οσο θελετε οτι αμα δεν κοβουμε αποδειξεις δεν θα γινουμε ποτε Νορβηγια. Λες και εκει διαφερουμε...

Όχι αγόρι μου. Υπόδειγματα πολιτών είστε όλοι εσείς που σπαράζει η καρδούλα σας για τους άλλους. Εγω τα χουμε πει. Πριν κοιμηθώ πίνω και ένα ποτηράκι αίμα.

Μιας και με ρωτάς τι πουλάει και τι όχι, σαν πρώην trader η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα να διερευνήσω πως είναι το market στην πώληση συναισθήματος. Όλα καλά εκεί; Πουλάνε; Να έρθω και γω να πουλήσω; Το χω. Ποστάρω ένα νεκροταφείο βάζω λεζάντα απο κάτω οι νεκροί της Β' Γερμανικής Κατοχής στην Ελλάδα και κονομάω.

Απο κει και πέρα ας βάλει ο καθένας ότι θέλει στο ένοχο μυαλουδάκι του για να δικαιλογήσει την κλοπή που αυτός έκανε απο το κράτος και έβαλε το λιθαράκι του για να φτάσουμε εδώ που φτάσαμε. Αν για εσάς το "εγώ έκλεψα 100 τι να κλ@σω μπροστά στον ΧΨΩ που έκλεψε 1000000000000000" σας κάνει αθώους, για εμένα απλά σας κάνει ψιλικαντζήδες που αν είχαν την ευκαιρία θα βούταγαν περισσότερα.

Link to comment
Share on other sites

Αν για εσάς το "εγώ έκλεψα 100 τι να κλ@σω μπροστά στον ΧΨΩ που έκλεψε 1000000000000000" σας κάνει αθώους, για εμένα απλά σας κάνει ψιλικαντζήδες που αν είχαν την ευκαιρία θα βούταγαν περισσότερα.

Μπερδευεις το "κλέβω για να φτιάξω πισίνα" με το "κλέβω για να μην πεθάνω".

Γιατί ωραίο το "Ο αναμάρτητος πρώτος τον λίθον βαλέτω", αλλά ας επανέλθουμε στην πραγματικότητα. Στην πραγματικότητα λοιπόν, οι "κλέβω για να φτιάξω πισίνα" έσπρωξαν τους άλλους στο "κλέβω για να μην πεθάνω".

Link to comment
Share on other sites

Μπερδευεις το "κλέβω για να φτιάξω πισίνα" με το "κλέβω για να μην πεθάνω".

Γιατί ωραίο το "Ο αναμάρτητος πρώτος τον λίθον βαλέτω", αλλά ας επανέλθουμε στην πραγματικότητα. Στην πραγματικότητα λοιπόν, οι "κλέβω για να φτιάξω πισίνα" έσπρωξαν τους άλλους στο "κλέβω για να μην πεθάνω".

Μμμμμμ όχι γιατί αν δεις παραπάνω το διαχώρισα. Και αυτό που ρώτησα και κανείς δεν απάντησε είναι, τα περιστατικά φοροδιαφυγής πριν την κρίση δεν υπήρχαν; Καινούργια μόδα είναι;

Link to comment
Share on other sites

Μμμμμμ όχι γιατί αν δεις παραπάνω το διαχώρισα. Και αυτό που ρώτησα και κανείς δεν απάντησε είναι, τα περιστατικά φοροδιαφυγής πριν την κρίση δεν υπήρχαν; Καινούργια μόδα είναι;

Δεν το κατάλαβα ότι τα διαχώρησες.

Όσο παλιά είναι και η μόδα του "κλέβω για να φτιάξω πισίνα", news alert, κάποιος/οι δεν έκανε ποτέ τίποτα σοβαρό για την φοροδιαφυγή, ήταν απασχολημένος/οι με το να τρώει/νε.

Εσύ δεν ρίχνεις εκεί κάποιο μερίδιο ευθύνης, (για μένα το μεγαλύτερο)

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κατάλαβα ότι τα διαχώρησες.

Όσο παλιά είναι και η μόδα του "κλέβω για να φτιάξω πισίνα", news alert, κάποιος/οι δεν έκανε ποτέ τίποτα σοβαρό για την φοροδιαφυγή, ήταν απασχολημένος/οι με το να τρώει/νε.

Εσύ δεν ρίχνεις εκεί κάποιο μερίδιο ευθύνης, (για μένα το μεγαλύτερο)

Και γι' αυτό μίλησα. Ο μόνος τρόπος για να πιάσεις περισσότερους είναι όπως είπα παραπάνω το τσεκάρισμα τραπεζικών λογαριασμών με τις καταθέσεις (που όπως καταλαβαίνεις απαραίτητη προυπόθεση είναι ο άλλος να τα βάζει στην τράπεζα για να τον πιάσεις). Απο κει και πέρα αν υποθέσουμε ότι η λύση του "ένας ελεγκτής σε κάθε καφετέρια, επιχειρηματία γατέβα" δεν είναι ρεαλιστική, τότε εναπόκειται στην ευσυνειδησία του κάθε Έλληνα. Και δεδομένου του ότι σε λίγο θα έχουμε και φαινόμενα όπου συμπολίτες μας θα ζητούν αντιστασιακή σύνταξη επειδή επιμένουν να μην εισπράττουν απόδειξη απο τον ΧΨΩ, ε μάλλον έχουμε ακόμα δρόμο σε αυτό το κομμάτι.

Link to comment
Share on other sites

Θα μας κανουνε υποδειξεις αυτοι που 40 χρονια ειναι μαστροποι του συστηματος, μου φαινεται δεν αρκει η φυλακη για αυτους που κυβερνανε ,

χρειαζεται να ανοιξουμε 3-4 φυλακες να μπει μεσα και το σκυλολόι.

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα, οποτε ανακεφαλαιωνουμε.

Τα πραγματα ειναι απλα... Για να παρει καποιος το "LL-NEO-approved" παρασημο του "Μπραβο σου και μαγκια σου" πρεπει να μην εχει κλεψει ποτε και απο κανεναν τιποτα με οποιονδηποτε εμμεσο ή αμεσο τροπο, πρεπει να μην εχει ψηφισει ποτε καποιο απο τα κομματα που (συγ)κυβερνησαν ή εχουν μπει στη βουλη γιατι ολοι τους φταινε κλπ κλπ.

Οτιδηποτε αλλο ειναι μεμπτο και ρουφαει απο το αιμα των 7000 που αυτοκτονησαν.

Αντε να το δεχτω. Κανενα προβλημα.

Το θεμα ειναι οτι

1) Ενα ατομο με την δικια σου προφανη ευαισθησια στο θεμα του "σκυλεματος των νεκρων" βαζει στο ιδιο καζανι τον π.χ. seismic που εχει βαλει το καρφακι του στο φερετρο, αλλα για καποιο λογο δεν δειχνεις την ιδια απεχθεια σε αυτον που εστησε τις κρεμαλες, τους ταριχευσε και τους εβαλε στο φερετρο. Αν μη τι αλλο τους ψηφιζεις κιολας.

2) Ας δεχτω οτι μαζι τα φαγαμε. Κανενα απολυτως προβλημα. Δυστυχως δεν βλεπω μαζι να τα πληρωνουμε. Ειναι κι αυτο ενα ψιλο-σημαντικο κομματι της εξισωσης δε νομιζεις?

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα, οποτε ανακεφαλαιωνουμε.

Τα πραγματα ειναι απλα... Για να παρει καποιος το "LL-NEO-approved" παρασημο του "Μπραβο σου και μαγκια σου" πρεπει να μην εχει κλεψει ποτε και απο κανεναν τιποτα με οποιονδηποτε εμμεσο ή αμεσο τροπο, πρεπει να μην εχει ψηφισει ποτε καποιο απο τα κομματα που (συγ)κυβερνησαν ή εχουν μπει στη βουλη γιατι ολοι τους φταινε κλπ κλπ.

Οτιδηποτε αλλο ειναι μεμπτο και ρουφαει απο το αιμα των 7000 που αυτοκτονησαν.

Αντε να το δεχτω. Κανενα προβλημα.

Το θεμα ειναι οτι

1) Ενα ατομο με την δικια σου προφανη ευαισθησια στο θεμα του "σκυλεματος των νεκρων" βαζει στο ιδιο καζανι τον π.χ. seismic που εχει βαλει το καρφακι του στο φερετρο, αλλα για καποιο λογο δεν δειχνεις την ιδια απεχθεια σε αυτον που εστησε τις κρεμαλες, τους ταριχευσε και τους εβαλε στο φερετρο. Αν μη τι αλλο τους ψηφιζεις κιολας.

2) Ας δεχτω οτι μαζι τα φαγαμε. Κανενα απολυτως προβλημα. Δυστυχως δεν βλεπω μαζι να τα πληρωνουμε. Ειναι κι αυτο ενα ψιλο-σημαντικο κομματι της εξισωσης δε νομιζεις?

1) δε δείχνω απέχθεια ακριβώς. Η μάλλον δείχνω κατ´ αναλογία τόση απέχθεια όση δείχνω και σε μενα πούλαγα στην Αθήνα τους τενεκεδες με το λάδι μαύρα ή που έστελνα mail σε eBay seller για να τσεκαρω οτι θα μου στείλει με ems για να εχω ελπίδες να γλύτωσω το τελωνείο. Βασικά εδω ειναι και η βασική διάφορα μας. Καταλαβαίνω και αποδέχομαι το γεγονός οτι έβαλα και εγω το λιθαράκι μου για να φτάσουμε σε αυτή την κατάσταση. Το έλα μωρε απο μενα θα σωθεί η Ελλάδα ειναι το all time classic άλλοθι του all time classic Ελληναρα. Όσο για το ποιον ψηφίζω, ψηφίζω και στηρίζω αυτόν που απο το 1996 μέχρι το 2008 δεν ειχε ανάμειξη στα της χώρας. Ναι δεν ειναι τέλειος, ναι εχει κανει και αυτός ταρζανιές (το ρεπορτάζ για το μουσείο της Ακρόπολης ειναι μέχρι ενός ορισμένου σημείου σωστό) αλλα όπως και με πολλά αλλα πράγματα στη ζωή "το μη χειρον βελτιστον". Μπορείς κάλλιστα να το παίξεις επαναστάτης και να πεις "εγω δε συμβιβάζομαι με τιποτα πλην του τελειου" αλλα κατι μου λέει οτι έτσι θα καταλήξεις να έχεις μόνιμη συμπεριφορά δυσκοιλιου.

2) define δεν τα πληρώνουμε μαζι. Άνθρωποι έχουν μπει στη φυλακή και περιουσίες που βρέθηκαν δημευτηκαν. Πιάστηκαν ολοι; Σαφώς και οχι. Απλα όμως να σου πω οτι 2 πρώην υπουργοί ειναι φυλακή και τουλάχιστον 2 μεγαλοεπιχειρηματιες περιμένουν δική. Ειναι αυτοί οι μόνοι υπεύθυνοι (απο αυτούς που βάζουμε στα μεγάλα ψάρια); Προφανώς και οχι. Αλλα δεδομένου οτι απο την έκδοση της απόφασης για Πετσο Τσοβωλα το 91 και μέχρι το 2012 δεν είχαμε συνολικά αυτά τα νούμερα συλλήψεων/προφυλακισεων/καταδικαστικών αποφάσεων κατι άλλαξε δε νομίζεις; Εντάξει εσυ μπορεί να πεις πως οχι και να αντικρουσεις πως 0 σε 20 χρόνια ειναι ακριβώς το ίδιο με τουλάχιστον 4 σε 2 χρόνια αλλα όπως καταλαβαίνεις σε μια τέτοια περιπτωση συμφωνούμε πως διαφωνούμε.

Link to comment
Share on other sites

Θα μας κανουνε υποδειξεις αυτοι που 40 χρονια ειναι μαστροποι του συστηματος, μου φαινεται δεν αρκει η φυλακη για αυτους που κυβερνανε ,

χρειαζεται να ανοιξουμε 3-4 φυλακες να μπει μεσα και το σκυλολόι.

Θα σου κανει υποδείξεις οποίος συμμετέχει στη συζήτηση και γουστάρει να σου κανει υποδείξεις. Όπως και κατ´ αντιστοιχία μπορεί να κανει και σε μενα. Το αν θα ακολουθήσεις τις υποδείξεις ή οχι ειναι προφανώς στη δικιά σου διακριτική επιλογή. Απο κει και περα εντάξει το ξέρω γουστάρετε να παίζετε με τις λέξεις. Δεν ειναι τρομοκράτης το παιδί, απλα μετείχε ένοπλα στην ταξική πάλη, δεν ειναι κλέφτης ο άνθρωπος 10 χίλιαρικα το χρόνο τσιμπαγε απο φοροδιαφυγή. Μαγκιά σας. Μαγκιά μου όμως και εμένα να μην τσιμπάω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω σε ποιο συννεφακι ζεις... αλλα η γενικοτερη αισθηση που παιρνω εγω οταν μιλαω με κοσμο ειναι οτι με το προσχημα της κρισης τα δικα σας καλα "δεν τα προλαβαινουμε". Για καθε μια ματσακωνια που εχει αναφερθει σε τοσες σελιδες, σκανε αλλες 15. Αυτο το "μη χειρον βελτιστο" που λες εχεις μιλησει με καποιον 2 τετραγωνα μακρια απο τη Συγγρου να δεις αν συμφωνει μαζι σου?

Ασε με εμενα... Εγω ακουω ασχετα ατομα να μιλανε για την "χειροτερη κυβερνηση της μεταπολιτευσης". Μη σου πω οτι ουτε εγω δεν τους πιστευω.

Και ειναι μεγαλο ρεκορ να διαδεχεστε κοτζαμ Γιωργακη και να περνετε τετοιο παρασημο! Κυβερνατε με 28% (ασε αποχες κλπ κλπ, παρε ολοκληρο το 28% χαρισμα)... δεν σε ανησυχει καθολου???? Ολα καλα? "Η κυβερνηση πηρε το μνμ" και λοιπες πιπες?

Οσο για το ποιος πηγε φυλακη κλπ κλπ νταξει ναι.... Και στην πλ. Κλαυθμωνος πηγαινανε οι δημ υπαλληλοι οταν τους απελυε το ενα κομμα. Δεν μενανε κενες οι θεσεις... Μπαινανε οι δικοι τους να φανε.

Δεν μου λεει κατι εμενα σαν φορολογουμενο πολιτη οταν τα λεφτα που πηρες απο τον Τσοχατζο τα εδωσες με τον εναν ή τον αλλον τροπο στον Τιγρη ή στην Πειραιως με το προσχημα της αναπτυξης.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου κανει υποδείξεις οποίος συμμετέχει στη συζήτηση και γουστάρει να σου κανει υποδείξεις. Όπως και κατ´ αντιστοιχία μπορεί να κανει και σε μενα. Το αν θα ακολουθήσεις τις υποδείξεις ή οχι ειναι προφανώς στη δικιά σου διακριτική επιλογή. Απο κει και περα εντάξει το ξέρω γουστάρετε να παίζετε με τις λέξεις. Δεν ειναι τρομοκράτης το παιδί, απλα μετείχε ένοπλα στην ταξική πάλη, δεν ειναι κλέφτης ο άνθρωπος 10 χίλιαρικα το χρόνο τσιμπαγε απο φοροδιαφυγή. Μαγκιά σας. Μαγκιά μου όμως και εμένα να μην τσιμπάω.

Φίλε μου θα μου δώσεις την κότα σου να στην φιλάω, και για αντάλλαγμα θα σου παίρνω όλα τα αυγά.

Δέχεσαι?

Άμα δέχεσαι εσύ, τότε θα δεχθώ και εγώ να είμαι όπως λες. :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω σε ποιο συννεφακι ζεις... αλλα η γενικοτερη αισθηση που παιρνω εγω οταν μιλαω με κοσμο ειναι οτι με το προσχημα της κρισης τα δικα σας καλα "δεν τα προλαβαινουμε". Για καθε μια ματσακωνια που εχει αναφερθει σε τοσες σελιδες, σκανε αλλες 15. Αυτο το "μη χειρον βελτιστο" που λες εχεις μιλησει με καποιον 2 τετραγωνα μακρια απο τη Συγγρου να δεις αν συμφωνει μαζι σου?

Ασε με εμενα... Εγω ακουω ασχετα ατομα να μιλανε για την "χειροτερη κυβερνηση της μεταπολιτευσης". Μη σου πω οτι ουτε εγω δεν τους πιστευω.

Και ειναι μεγαλο ρεκορ να διαδεχεστε κοτζαμ Γιωργακη και να περνετε τετοιο παρασημο! Κυβερνατε με 28% (ασε αποχες κλπ κλπ, παρε ολοκληρο το 28% χαρισμα)... δεν σε ανησυχει καθολου???? Ολα καλα? "Η κυβερνηση πηρε το μνμ" και λοιπες πιπες?

Οσο για το ποιος πηγε φυλακη κλπ κλπ νταξει ναι.... Και στην πλ. Κλαυθμωνος πηγαινανε οι δημ υπαλληλοι οταν τους απελυε το ενα κομμα. Δεν μενανε κενες οι θεσεις... Μπαινανε οι δικοι τους να φανε.

Δεν μου λεει κατι εμενα σαν φορολογουμενο πολιτη οταν τα λεφτα που πηρες απο τον Τσοχατζο τα εδωσες με τον εναν ή τον αλλον τροπο στον Τιγρη ή στην Πειραιως με το προσχημα της αναπτυξης.

Προσπαθώ να κρατήσω την κουβέντα σε ένα πολιτισμένο επιπεδο. Θες να μη μιλάς για σύννεφακια κτλ;

Απο κει και περα σωωωωωπα ρε συ. Λέει ο Έλληνας οτι ειναι η χειρότερη κυβερνηση; Μα απο την περίοδο Μητσοτακη και μετά (φαντάζομαι και πριν αλλα μιας και τότε ήμουν <10 δε θυμάμαι) τα ίδια δε λέγανε; Ξέρεις σε τι θα συμφωνήσω όμως; Οτι η συγκεκριμένη κυβερνηση εκλείθει να διαχειριστεί τις χειρότερες περιστάσεις της τελευταίας 40ετιας.

Και εδω ερχομαι να αντιστρέψω το point σου. Λες οτι η κυβερνηση ειναι η χειρότερη, εγω λέω οτι ειχε να διαχειριστεί τη χειρότερη κατάσταση και ειχε αναλάβει το δυσκολότερο έργο ever. Παιρνω τη δικιά σου version. ΝΔ λοιπόν για το φουτσο. Ωραιαααα. Τι λέει αυτό για όλα τα αλλα κόμματα πλην της ΧΑ που στις ευρωεκλογές όπου παραδοσιακά η ψήφος ειναι χαλαρή αντί να αυξήσουν την επιρροή τους, τη μείωσαν;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου θα μου δώσεις την κότα σου να στην φιλάω, και για αντάλλαγμα θα σου παίρνω όλα τα αυγά.

Δέχεσαι?

Άμα δέχεσαι εσύ, τότε θα δεχθώ και εγώ να είμαι όπως λες. :p

Προτιμώ να μη σου δώσω την κότα μου και για αντάλλαγμα δε θα κουνάω το κεφάλι μου υποτιμητικα για το πως τρέχεις εσυ το κοτετσι σου. Αφού δε μένει εκει η κότα μου, δε μου πέφτει και λόγος άλλωστε.

Link to comment
Share on other sites

Προτιμώ να μη σου δώσω την κότα μου και για αντάλλαγμα δε θα κουνάω το κεφάλι μου υποτιμητικα για το πως τρέχεις εσυ το κοτετσι σου. Αφού δε μένει εκει η κότα μου, δε μου πέφτει και λόγος άλλωστε.

Τότε περιορίσου στην κότα σου και μην λες στους άλλους τι θα κάνουν με της κότες τους.

Υπάρχουν και άλλοι που κάνουν τον κόκορα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.