Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

τους απαγορεύουμε να είναι δικηγόροι σε δίκη όπου αντίδικος είναι το κράτος (είτε στην περίπτωση της Energa ως άμεσα θιγόμενος) είτε σε περιπτώσεις όπου θίγεται η ανθρώπινη ζωή και αξιοπρέπεια.

αυτό.-

Link to comment
Share on other sites

αυτό.-

Υποθέτω εννοείτε δικηγόρους και βουλευτές, όχι απλά δικηγόρους, ε?

Δεν το είχα ψάξει καθόλου το θέμα με τον βιαστή ρε.

Για τα άλλα θα απαντήσω το βράδυ, δεν θέλω να το ψάχνω από την δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Λες ε?

Υποθέτω.

Πληθυντικός? Μάλλον σε ενικό ήθελες να γράψεις.

Θίχτηκες? Sorry.

Δεν μου λες τώρα. Με παρεξήγησε κάποιος που έγραψε αυτό όταν του έχει ήδη απαντηθεί ότι έγινε skim το άρθρο του protothema? Και μάλιστα έχουν γίνει paste οι bold τίτλοι πάνω από την κάθε παράγραφο.
Δεν μου λες τώρα. Προκαταβολικό συμπέρασμα περί ανόητων έβγαλες? ΝΑΙ ή ΟΥ? Λοιπόν τα περί παρεξήγησης, άστα για αλλού.
Εσύ ξέρεις αποδεδειγμένα ότι όντως τα έκλεψαν

Μέχρι εδώ το πας καλά.

ή το αποδέχεσαι επειδή έγραψε το protothema τη λέξη "σκάνδαλο" και όλα okay?
Αλλά πρέπει να βάλεις την σάλτσα μέσα για την εγκυρότητα του Θέματος ή του Ολυμπία, να το γυρίσεις σε προσωπικό ερώτημα προς εμένα και έμμεση υπόνοια ότι μόλις βλέπω την λέξη σκάνδαλο αποδεχόμαι τα πάντα.
Αν είσαι εντάξει με ό,τι σου πασάρουν συνέχισε να διαβάζεις olympia/protothema τι να σου πω.
Και συνεχίζεις τις έμμεσες σπόντες. Και όχι να μην μου πεις τίποτα. Έχεις ήδη πετάξει αρκετές ρουκέτες.
Μιας και ανέφερες την φράση "με βουλευτή κυβέρνησης για υπεράσπιση" να σου κάνω κι εσένα την ίδια ερώτηση:

"Ο πολιτικός απαγορεύεται να ασκήσει το επάγγελμα του δικηγόρου? Δεν ξέρω, ρωτάω"

Δεν απαγορεύεται. Όπως επίσης δεν απαγορεύεται να κάνει δεκάδες άλλα πράγματα απολύτως νόμιμα, αλλά ηθικά ελεγχόμενα. Αν ο δικηγόρος που έχεις π.χ. εσύ, αύριο παρουσιαστεί ως πολιτική αγωγή εναντίον σου, δεν θα σε ενοχλήσει; Δεν ρωτάω αν απαγορεύεται, απλά αν θα ενοχληθείς.

Είδες? Το παραδέχεσαι κι εσύ ότι έπεσα μέσα!

Ναι, ναι....Ναι.....ΝΑΙ.....ΝΑΙ....απολύτως μέσα. Ναιιιιιιιιι λέμε. :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαρεθει την πολυ αξιοκρατια ρε φουστη μου!!

Μου φαινεται θα ψηφισω ΠΑΣΟΚ Ελια στις επομενες εκλογες να γυρισουμε στα παλια.

O γιος του Ζαγορίτη επιστημονικός σύμβουλος της Σπυράκη στην Ευρωβουλή!

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαρεθει την πολυ αξιοκρατια ρε φουστη μου!!

Μου φαινεται θα ψηφισω ΠΑΣΟΚ Ελια στις επομενες εκλογες να γυρισουμε στα παλια.

O γιος του Ζαγορίτη επιστημονικός σύμβουλος της Σπυράκη στην Ευρωβουλή!

Η αλήθεια ειναι πως δεν είδα τα βυζια της χελώνας απο την έκπληξη. Το θέμα ειναι οτι απο την ανάγκη για εμπιστοσύνη και εχεμυθια οι πολιτικοί έχουν βρει την κότα με τα Χρύσα αυγά αφού μπορούν να διορίζουν ημετερους και οι ημετεροι το μηνα που θρεφει τους 11. Δεδομένου οτι οι καλές εποχές έχουν περασει ανεπιστρεπτί (ο ειδικός σύμβουλος παίρνει max 1400) μονο φελλούς και 2-3 ρομαντικούς θα συναντήσεις σε τέτοιες θέσεις. Το τελευταίο ειναι προσωπική εμπειρία. Εχω γνωρίσει τα τελευταία χρόνια καμια 60αρια τέτοιους. Πλην 2 φωτεινών εξαιρέσεων ολοι οι άλλοι ειναι τιγκα στο κόμπλεξ και στη μαλ@κια.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια ειναι πως δεν είδα τα βυζια της χελώνας απο την έκπληξη. Το θέμα ειναι οτι απο την ανάγκη για εμπιστοσύνη και εχεμυθια οι πολιτικοί έχουν βρει την κότα με τα Χρύσα αυγά αφού μπορούν να διορίζουν ημετερους και οι ημετεροι το μηνα που θρεφει τους 11. Δεδομένου οτι οι καλές εποχές έχουν περασει ανεπιστρεπτί (ο ειδικός σύμβουλος παίρνει max 1400) μονο φελλούς και 2-3 ρομαντικούς θα συναντήσεις σε τέτοιες θέσεις. Το τελευταίο ειναι προσωπική εμπειρία. Εχω γνωρίσει τα τελευταία χρόνια καμια 60αρια τέτοιους. Πλην 2 φωτεινών εξαιρέσεων ολοι οι άλλοι ειναι τιγκα στο κόμπλεξ και στη μαλ@κια.

Ποιος στην Ελλάδα πληρώνει 1400 το μήνα; και με προοπτικές εξέλιξης;

Link to comment
Share on other sites

Ποιος στην Ελλάδα πληρώνει 1400 το μήνα; και με προοπτικές εξέλιξης;

Να στο θέσω διαφορετικά:

Ας δούμε τι θα θέλαμε να έχει ένας ιδανικός σύμβουλος πχ στο Υπουργείο Οικονομικών:

α) Εξεδικευμένες γνώσεις

β) Εργασιακή εμπειρία

γ) Εξυπνάδα

Πες μου ποιος με τα παραπάνω χρήματα θα πάει εκεί, ή ακόμα χειρότερα θα παρατήσει τη δουλειά του για να πάει εκεί, να παίρνει 1400 ευρώ και να έχει τι προοπτικές εξέλιξης ακριβώς; (Αν δεν πάρουμε το σκοτεινό σενάριο λοβιτούρας). Να γνωρίσει άλλους τόσους φελλούς και να κρέμονται απο τα @@ του κάθε Υπουργού, να έχουν έννοια στον ανασχηματισμό μήπως φύγει ο Υπουργός και λήξει αυτοδικαίως και η δική τους εργασία και να δουν μήπως κάνουν καμια γνωριμία και καταφέρουν να χωθούν κάπου; Πήραν έναν νόμο που σωστά υπάρχει όπως υπάρχει και τον έχουν όλοι για να βολεύουν δικά τους παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα να δω τι παίζει με το σκάνδαλο με energa/hellas power. Όπως είπα δεν είχα ασχοληθεί ιδιαίτερα και είχα μείνει στο τι λέγεται/ακούγεται. Διάβασα και τα αρθράκια που μου έδωσε ο [MENTION=2868]Myralis[/MENTION]. Αυτό που κατάλαβα είναι ότι πήραν το ποσό και το μετέφεραν στεγνά έξω. Ούτε παραθυράκια, ούτε νόμιμες φοροαπαλλαγές, ούτε κάτι απίστευτα έξυπνο. Περίμενα κι εγώ σαν μαμακας κάτι εντυπωσιακό αλλά ΜΠΑΛΕΣ. Πλήρης απογοήτευση. Αλλά θα μου πει κάποιος δεν είχα λόγο να περιμένω περισσότερα.

Τώρα το αν την βγάζανε στη παραλία, δεν με απασχολεί. Όπως και το τι κάνει ο Βορίδης μέσα στο πλαίσιο του νόμου, δεν με ενδιαφέρει. Αν και όσον αφορά τους βουλευτές, δεν το βρίσκω θετικό να εξασκούν παράλληλα δυο επαγγέλματα. Ούτε θεωρώ ανήθικο ένας δικηγόρος να υπερασπίζεται κάποιον. Αν είναι στα πλαίσια του ηθικού να μην έχει κάποιος κλέφτης/κακοποιός/εγκληματίας δικαίωμα στην υπεράσπιση, τότε ας επαναφέρουμε και την θανατική ποινή να το γιορτάσουμε (εννοείται πως όχι).

Και στη τελική δεν με νοιάζει τόσο το δημόσιο συμφέρον αλλά το ότι μέρος αυτών των χρημάτων θα μπορούσε να είχε επενδυθεί μέσα στην οικονομία. Μάλλον ζητάω πολλά. Έτσι είναι αυτά όταν πετάω ρουκέτες σε χαμστεράκια. Πρέπει να μάθω να χρησιμοποιώ μικρότερου μεγέθους όπλα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαρεθει την πολυ αξιοκρατια ρε φουστη μου!!

Μου φαινεται θα ψηφισω ΠΑΣΟΚ Ελια στις επομενες εκλογες να γυρισουμε στα παλια.

O γιος του Ζαγορίτη επιστημονικός σύμβουλος της Σπυράκη στην Ευρωβουλή!

Κάτσε ρε, είδες το βιογραφικό του? Μπορεί όντως να έχει κάτι να προσφέρει στην Ευρωβουλή, ή την Σπυράκη:whistling

Και στη τελική δεν με νοιάζει τόσο το δημόσιο συμφέρον αλλά το ότι μέρος αυτών των χρημάτων θα μπορούσε να είχε επενδυθεί μέσα στην οικονομία. Μάλλον ζητάω πολλά. Έτσι είναι αυτά όταν πετάω ρουκέτες σε χαμστεράκια. Πρέπει να μάθω να χρησιμοποιώ μικρότερου μεγέθους όπλα.

Το καταλαβαίνεις ότι το πρώτο κομμάτι του bold ακούγεται κάπως ε? Τα εκατομμύρια που το κράτος νόμιζε ότι θα πάρει και δεν πήρε συνήθως τα φορτώνουν πάλι σε εμάς..

Link to comment
Share on other sites

Το καταλαβαίνεις ότι το πρώτο κομμάτι του bold ακούγεται κάπως ε? Τα εκατομμύρια που το κράτος νόμιζε ότι θα πάρει και δεν πήρε συνήθως τα φορτώνουν πάλι σε εμάς..

Έβαλε χαράτσια για να ... μην πάρει τελικά φράγκα. Έπος!

Link to comment
Share on other sites

Έβαλε χαράτσια για να ... μην πάρει τελικά φράγκα. Έπος!

....

Αφού δεν τα πήρε, τι νομίζεις ότι θα κάνει, αν δεν το έχει κάνει ήδη?

Στάλθηκε από το Android κινητό μου με το Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σαρκαστικό ήταν το σχόλιο για την τραγική ειρωνία.

Μία επένδυση γενικότερα μπορεί να γίνει είτε μέσω κράτους, είτε χωρίς αυτό. Άσε που στην Ελλάδα όλα (δυστυχώς) περνάνε από το κράτος. Τα πολλά regulations περιορίζουν την οικονομία. Εγώ είμαι της άποψης λίγα και καλά (regulations)

Link to comment
Share on other sites

Εκλεκτη παρεα για τον ... "γενεθλιαζοντα"! Τιγρης και υιος.

Ειχαν φεσωσει με τις "ιδιωτικες πρωτοβουλιες" τους και πριν βεβαια...

Aegean power / Hellas power: Οι συνέταιροι Β. Μηλιώνης & Γ. Μελισσανίδης και o ρόλος της ΡΑΕ : UNFOLLOW

Επισης bonus

Συγχωνεύονται ΔΟΛ(Ψυχάρης) και Πήγασος (Μπόμπολας) και κουρεύονται τα τραπεζικά τους δάνεια! | Νέα: 521news.com

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε ρε, είδες το βιογραφικό του? Μπορεί όντως να έχει κάτι να προσφέρει στην Ευρωβουλή, ή την Σπυράκη:whistling

Το καταλαβαίνεις ότι το πρώτο κομμάτι του bold ακούγεται κάπως ε? Τα εκατομμύρια που το κράτος νόμιζε ότι θα πάρει και δεν πήρε συνήθως τα φορτώνουν πάλι σε εμάς..

Σαν τι δλδ; Να ειχε παππού σε ξερονήσι; Διότι αν θυμάσαι η Αυγή αυτό ειχε προβάλλει σαν προϋπόθεση για να αναλάβει κανεις υπεύθυνη θέση στην κυβερνηση του Σφυριζα.

Link to comment
Share on other sites

Σαν τι δλδ; Να ειχε παππού σε ξερονήσι; Διότι αν θυμάσαι η Αυγή αυτό ειχε προβάλλει σαν προϋπόθεση για να αναλάβει κανεις υπεύθυνη θέση στην κυβερνηση του Σφυριζα.

Aκόμα και αυτό είναι περισσότερο από το:

"Γιος βουλευτή"

"Δαχτυλάκι στην Τζούλια"

Link to comment
Share on other sites

Εδω ειναι και η διάφορα μας. Και τα δυο τα θεωρώ σαν για το φουτσο κριτήρια.

Η άλλη διαφορά είναι ότι εγώ συμφωνώ και το στήριξα, εσύ διαφωνείς, το στηρίζεις και σφυρίζεις αδιάφορα...

Και πολύ θα ήθελα ένα λινκ που να λέει ακριβώς αυτό που είπες. Ότι είναι προϋπόθεση να είχε παππού σε ξερονήσι -και άρα αν δεν έχει δεν κάνει τίποτα-.

Link to comment
Share on other sites

Η άλλη διαφορά είναι ότι εγώ συμφωνώ και το στήριξα, εσύ διαφωνείς, το στηρίζεις και σφυρίζεις αδιάφορα...

Και πολύ θα ήθελα ένα λινκ που να λέει ακριβώς αυτό που είπες. Ότι είναι προϋπόθεση να είχε παππού σε ξερονήσι -και άρα αν δεν έχει δεν κάνει τίποτα-.

Ποιος ήρθε; Το κραζω αγορι μου όλο αυτό αν δεν το καταλαβαίνεις.

Κοιτά μια την προτελευταία παράγραφο.

http://www.avgi.gr/article/2079017/oi-katalliloteroi-tou-suriza

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ήρθε; Το κραζω αγορι μου όλο αυτό αν δεν το καταλαβαίνεις.

Κοιτά μια την προτελευταία παράγραφο.

Οι καταλληλότεροι του ΣΥΡΙΖΑ - Η Αυγή Online

Καταλαβαίνω ότι το κράζεις, και από την άλλη ξέρω ότι τους ψήφισες! Τι να το κάνω το κράξιμο αν τους στηρίζεις? Κλασσικό "Βαράτε με και ας κλαίω"

Για το λινκ, ακόμα γελάω, διάβασε το ολόκληρο για να καταλάβεις ότι τρολλάρει αβέρτα και κάνει πλάκα σε όλο το άρθρο. Το θυμάμαι από τις εκλογές...

Αλλά ακόμα και σε αυτό, δεν λέει ότι είναι προϋπόθεση όπως το παρουσίασες για να δημιουργήσεις εντυπώσεις

.-

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.