Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

(Eννοώ ότι είναι τόσο ηλίθια η σελίδα του ΕΤ που δεν κατάφερα να ψάξω και να βρω αυτήν που υπάρχει και να δω και εγώ ότι δεν υπάρχουν οι άλλοι. Για παράδειγμα, αναζήτησα για left media και τα πρώτα 10 αποτελέσματα είχαν την λέξη media αλλά όχι την left)

Το λινκ με τα αποτελέσματα στο έδωσα απο την αρχή (που είπες πως θα το κοίταζες) Η αναζήτηση στο ΕΤ έγνε με βάση τον Αριθμό ΜΑΕ (Μητρώο Ανωνύμων Εταιριών) οπότε ολα τα αποτελέσματα αφορούν την συγκεκριμένη Α.Ε.

Εδώ είναι

Bonus item !!

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=vItpX2R10Eg&[/ame]

Γουστάααααρω !!! :rofl::rofl::rofl:

Link to comment
Share on other sites

Πώς ο ΣΥΡΙΖΑ σχεδιάζει να χρεοκοπήσει τη χώρα… - Capital.gr

Καμμία ανησυχία ! θα ακολουθήσει τα βήματα του ''902'', και οι γνωστοί μαλ.. πολίτες θα πληρώσουν τα σπασμένα ζητοκραυγάζοντας.

Ωρέ κατι τύποι που θα τους ''τάραζαν στη νομιμότητα''...

Έχουν περάσει αποσβέσεις μόνο για μια χρονιά, αφού ξεκίνησαν με υπερδωδεκάμηνη χρήση που έληξε στις 31/12/2007. Παρέχεται δικαίωμα απαλλαγής από τη διενέργεια αποσβέσεων(συντελεστής 0%) για νέες επιχειρήσεις και για τις πρώτες τρεις χρήσεις μετά από την εναρκτήριο.

Στα πάγια υπάρχουν λάθη στις σούμες για το 2009.

Ελάχιστο ΜΚ στις ΕΠΕ πλέον δεν υπάρχει, αλλά δεν γίνεται να γυρίσουν αρνητικά τα ΙΚ βάσει του 3190. Δεδομένου ότι στις ΕΠΕ η εποπτεία είναι αρκετά χαλαρότερη από τις ΑΕ δεν κινήθηκαν διαδικασίες για τη λύση της, αλλά αυτό μπορεί να το ζητήσει δικαστικώς όποιος έχει έννομο συμφέρον. Εδώ πιστωτές με την πραγματική έννοια του όρου δεν υπάρχουν(εκτός από κάτι μικρές απαιτήσεις προμηθευτών). Ο δανεισμός της εταιρείας είναι από προεισπραχθέντα έσοδα. Η απαίτηση των δανειστών(ακα πελατών) είναι σε είδος. Ποιοί είναι όμως οι πελάτες; Αυτό που λέει ο αρθρογράφος για έμμεση αύξηση κεφαλάιου ίσως να είναι σωστό. Αλλά αυτά είναι σενάρια.

Για τα χρωστούμενα των μισθωτών ό,τι λέει ο νόμος. Ας τους κλείσει μέσα ο Σαμαράς τί να σου πω.

Τέλος, ο αρθρογράφος του Capital.gr μάλλον είναι αναγνώστης και όχι επαγγελματίας του χώρου.

Υ.Γ: Στους "seems legit" ισολογισμούς του ίδιου του σταθμού(με τις τζίφρες και τις σφραγίδες) δεν υπάρχουν συγκριτικά στοιχεία για τις δύο τελευταίες χρήσεις όπως ορίζει ο νόμος.

Έγινε επεξεργασία από Petrossortep
Link to comment
Share on other sites

Έχουν περάσει αποσβέσεις μόνο για μια χρονιά, αφού ξεκίνησαν με υπερδωδεκάμηνη χρήση που έληξε στις 31/12/2007. Παρέχεται δικαίωμα απαλλαγής από τη διενέργεια αποσβέσεων(συντελεστής 0%) για νέες επιχειρήσεις και για τις πρώτες τρεις χρήσεις μετά από την εναρκτήριο.

Στα πάγια υπάρχουν λάθη στις σούμες για το 2009.

Ελάχιστο ΜΚ στις ΕΠΕ πλέον δεν υπάρχει, αλλά δεν γίνεται να γυρίσουν αρνητικά τα ΙΚ βάσει του 3190. Δεδομένου ότι στις ΕΠΕ η εποπτεία είναι αρκετά χαλαρότερη από τις ΑΕ δεν κινήθηκαν διαδικασίες για τη λύση της, αλλά αυτό μπορεί να το ζητήσει δικαστικώς όποιος έχει έννομο συμφέρον. Εδώ πιστωτές με την πραγματική έννοια του όρου δεν υπάρχουν(εκτός από κάτι μικρές απαιτήσεις προμηθευτών). Ο δανεισμός της εταιρείας είναι από προεισπραχθέντα έσοδα. Η απαίτηση των δανειστών(ακα πελατών) είναι σε είδος. Ποιοί είναι όμως οι πελάτες; Αυτό που λέει ο αρθρογράφος για έμμεση αύξηση κεφαλάιου ίσως να είναι σωστό. Αλλά αυτά είναι σενάρια.

Για τα χρωστούμενα των μισθωτών ό,τι λέει ο νόμος. Ας τους κλείσει μέσα ο Σαμαράς τί να σου πω.

Τέλος, ο αρθρογράφος του Capital.gr μάλλον είναι αναγνώστης και όχι επαγγελματίας του χώρου.

Υ.Γ: Στους "seems legit" ισολογισμούς του ίδιου του σταθμού(με τις τζίφρες και τις σφραγίδες) δεν υπάρχουν συγκριτικά στοιχεία για τις δύο τελευταίες χρήσεις όπως ορίζει ο νόμος.

Γιατί μπλέκεις το τι ισχύει στις ΕΠΕ, απο τη στιγμή που εδώ μιλάμε για μια Α.Ε. ????

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Πώς μου κόλλησε ρε γαμώτο ότι είναι ΕΠΕ;

Ισχύουν τα όσα είπα εκτός από αυτά για τα Ίδια Κεφάλαια. Προβλέπεται από τον 2190 σύγκληση ΓΣ για λύση ή άυξηση μετοχικού κεφαλάιου όχι απλά για αρνητικά ίδια κεφάλαια, είναι αυστηρότερα τα όρια. Κανονικά έπρεπε να τους κλείσουν.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά έπρεπε πολλά να είχαν γίνει σε όλη την χώρα. Από που προκύπτει η υποχρέωση δημοσιότητας ισολογισμών? (και άρα είναι παράνομο?)

Κατατέθηκε στη Βουλή το νομοσχέδιο για την κατάργηση δημοσίευσης ισολογισμών και μεταβολών εταιριών στο Φ.Ε.Κ.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά έπρεπε πολλά να είχαν γίνει σε όλη την χώρα. Από που προκύπτει η υποχρέωση δημοσιότητας ισολογισμών? (και άρα είναι παράνομο?)

Κατατέθηκε στη Βουλή το νομοσχέδιο για την κατάργηση δημοσίευσης ισολογισμών και μεταβολών εταιριών στο Φ.Ε.Κ.

Άρα προτιμάς το όλα στο σκοτάδι; Διαφάνεια παντού και πάντα εκτός και αν δε μας συμφέρει ένα πράγμα;

Απο κει και πέρα. Αν κατάλαβα καλά αυτό που πόσταρες αναφέρεται στη δημοσίευση στο ΦΕΚ. Όχι στη γενικότερη δημοσίευση των ισολογισμών. Πέραν τούτου το link που παρέθεσες έχει ημερομηνια 2/14. Άρα άντε να πιάνει τον ισολογισμό του 2013. Όλοι οι άλλοι είναι δημοσιευμένοι;

Link to comment
Share on other sites

Άρα προτιμάς το όλα στο σκοτάδι; Διαφάνεια παντού και πάντα εκτός και αν δε μας συμφέρει ένα πράγμα;

Απο κει και πέρα. Αν κατάλαβα καλά αυτό που πόσταρες αναφέρεται στη δημοσίευση στο ΦΕΚ. Όχι στη γενικότερη δημοσίευση των ισολογισμών. Πέραν τούτου το link που παρέθεσες έχει ημερομηνια 2/14. Άρα άντε να πιάνει τον ισολογισμό του 2013. Όλοι οι άλλοι είναι δημοσιευμένοι;

Όχι, προτιμώ το όλα στο φως, και αν ο σταθμός έχει παρανομήσει να του κάνουν ότι προβλέπεται από τον νόμο. ΌΣο για το αν οι άλλοι είναι γενικά δημοσιευμένοι, 1-2 μέρες μετά το άρθρο, το κόκκινο τους δημοσιοποίησε στην σελίδα του.

Τώρα ανοίξτε τα μάτια σας και δείτε τι παίχτηκε.

Βγάζει το Capital την αρθράρα "Πώς ο ΣΥΡΙΖΑ σχεδιάζει να χρεοκοπήσει τη χώρα…", προσέξτε, δεν λέει κάτι για τον σταθμό στον τίτλο, δεν λέει καν "Κοιτάξτε πως ο ΣΥΡΙΖΑ χειρίζεται τα οικονομικά του", λέει ότι ο ΣΥΡΙΖΑ έχει σκοπό να χρεωκοπήσει την χώρα.

Διαβάζω λοιπόν εγώ, και εσείς και όλοι οι ΣΥΡΙΖΑΙΟμάχοι ένα άρθρο που δεν έχει ΚΑΜΙΑ σχέση με τον τίτλο (αλλά ο τίτλος είναι πάντα που μένει) και στην ουσία λέει 3 πράγματα.

Ο ΣΥΡΙΖΑ παρανομεί που δεν έχει ανεβάσει τους προυπολογισμούς στο ΕΤ. Οκ, εκεί φαίνεται να έχει ένα δίκιο ΑΛΛΑ σύμφωνα με νόμους που η τωρινή κυβέρνηση ψήφισε, δεν υπάρχει κάποια καραμπινάτη παρανομία γιατί δεν υπάρχει υποχρέωση δημοσίευσης στο ΕΤ, 1 μείον λοιπόν για το Capital που μάλλον ξέχασε να αναφέρει.

Ο ΣΥΡΙΖΑ δεν ξέρει να χειρίζεται οικονομικά θέματα και δεν συμπλήρωσε σωστά το χαρτί.. Μμμ, και το λέει αυτό βασισμένο σε ΕΝΑΝ ισολογισμό, πριν 5 χρόνια όταν ο ΣΥΡΙΖΑ είχε 4.6% και αντίστοιχα έσοδα από το κράτος.

Και ανοίγω μετά τον ισολογισμό του 2009 όπως δημοσιευτηκε από το Κόκκινο και.. καμία σχέση! Δεν ξέρω γιατί, δεν ξέρω πως, δεν ξέρω αν το ένα είναι λάθος και το άλλο σωστό, αλλά ακόμα περιμένω μια εξήγηση στο γιατί έχουν διαφορετικούς αριθμούς.

Ούτε αναφορά λοιπόν στο ότι πριν 5 χρόνια το κόκκινο δεν ήταν το κόκκινο του σήμερα, ούτε αναφορά για τα διαφορετικά έσοδα, ούτε αναφορά στο ότι είναι διαφορετικοί ισολογισμοί. Άλλο ένα μείον για το Capital, εκτός αν είναι δημοσιογραφία να κάνεις κριτική στον Myralh του σήμερα, που τέλοιωσε το μεταπτυχιακό του στην ώρα του και δουλευει, με τα στοιχεία του 2009, που ήταν 5ο έτος για το πτυχίο, χρωστούσε 15 μαθήματα (τυχαίος αριθμός) και εξαρτιόταν οικονομικά από τους γονείς του.

Kαι τώρα πάμε στο ωραίο, αρα ο ΣΥΡΙΖΑ θα χρεοκοπήσει την χώρα. Δε γουάτ? Πως πήγαμε από το Κόκκινο στην χώρα? Πως πήγαμε στο ότι σκοπευει να το κάνει αυτό? Πως δεν παίρνουμε υπόψιν την τρέχουσα κατάσταση της χώρας? Πως δεν κοιτάμε τι κατάσταση πέραν της οικονομικής επικρατεί τώρα στην χώρα? 3 μείον για το Capital.

Αλλά όλα αυτά, δεν θα απασχολήσουν κανέναν, κανένας δεν θα το ψάξει λίγο περισσότερο, και όλοι θα μείνουν με την ίδια πεποίθηση "O ΣΥΡΙΖΑ σκοπευει να χρεοκοπήσει (μια χρεοκοπημένη) χώρα"

Link to comment
Share on other sites

Lol κάνεις ότι ακριβώς κατακρίνεις: θεωρείς δεδομένο ότι οι αναγνώστες του κάπιταλ είναι νεο-νεάντερταλ που δεν μπορούν να κρίνουν από μόνοι τους αλλά περιμένουν το σήμα...

-1 στον μυραλις.

Ο σταθμός όντως παρανομησε, καθότι για εκείνο το διάστημα ήταν υποχρεωμένος να τα εχει δημοσιευμένα. τελεία, δεν έχει κάτι να πει κανείς για αυτό.

Το ότι ένα μη δοκιμασμένο κόμμα όπως είναι ο σύριζα δεν μπορεί να διαχειριστεί την βασική ραδιοφωνική φωνή του, είναι ένα βλακώδες και επιπόλαιο σφάλμα, που όμως δεν είναι ασήμαντο και δικαίως δίνει τροφή σε όσους περιμένουν στην γωνία.

Πραγματικά δεν υπάρχει καμμια δικαιολογία στο γιατί να μην έχεις τα γραφειοκρατικά σου σωστά, ειδικά όταν υποστηρίζεις ότι το κράτος και οι δομές του είναι αυτό που χρειαζόμαστε. Κοινώς τα λές (σαν κόμμα) αλλά δεν τα πιστεύεις.

Η επικεφαλίδα του κάπιταλ είναι sensationalism at its best, επίσης τελεία.

Τα υπόλοιπα είναι παραλλήρημα σου, κρίμα

Link to comment
Share on other sites

Lol κάνεις ότι ακριβώς κατακρίνεις: θεωρείς δεδομένο ότι οι αναγνώστες του κάπιταλ είναι νεο-νεάντερταλ που δεν μπορούν να κρίνουν από μόνοι τους αλλά περιμένουν το σήμα...

-1 στον μυραλις.

Δεν τους θεωρώ Νεάντερταλ, τους θεωρώ απλά νεοφιλελευθερους αναγνώστες, και σαν κάθε αναγνώστη δεν περιμένω να σπαταλάνε 1 ώρα στο διαδίκτυο για να τσεκάρουν την αλήθεια όσων διαβασαν σε έναν ιστοτοπο που εμπιστευοντε.

Ο σταθμός όντως παρανομησε, καθότι για εκείνο το διάστημα ήταν υποχρεωμένος να τα εχει δημοσιευμένα. τελεία, δεν έχει κάτι να πει κανείς για αυτό.

Παρανομησε, δεν είναι παράνομος τώρα.

Πραγματικά δεν υπάρχει καμμια δικαιολογία στο γιατί να μην έχεις τα γραφειοκρατικά σου σωστά, ειδικά όταν υποστηρίζεις ότι το κράτος και οι δομές του είναι αυτό που χρειαζόμαστε. Κοινώς τα λές (σαν κόμμα) αλλά δεν τα πιστεύεις.

Εδώ την πατάτε όλοι, πες μου σε παρακαλώ τι σχέση έχει η γραφειοκρατεια (που κανείς δεν την θέλει) με το κράτος που θέλει ο Σύριζα.

Ανθρώπινο και δίκαιο κράτος θέλουμε, με σεβασμό στους πολίτες, όχι γραφειοκρατεια.

Στάλθηκε από το Android κινητό μου με το Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Myralis τι σημαίνει νεοφιλελευθερος (ή νεοφιλελευθερισμος ο,τι προτιμας)?

Για γράψε αυτό που πιστεύεις και πως έφτασες σε αυτή τη πεποίθηση

Edit: κάτσε να σου απαντήσω στη δεύτερη σου παράγραφο.

Μεγάλο κράτος = γραφειοκρατεια

Τα λέω καλά?

Link to comment
Share on other sites

Myralis τι σημαίνει νεοφιλελευθερος (ή νεοφιλελευθερισμος ο,τι προτιμας)?

Για γράψε αυτό που πιστεύεις και πως έφτασες σε αυτή τη πεποίθηση

Edit: κάτσε να σου απαντήσω στη δεύτερη σου παράγραφο.

Μεγάλο κράτος = γραφειοκρατεια

Τα λέω καλά?

Δεν ξαναμπαίνω σε αυτό το τρυπάκι. Έχω γράψει τι είναι πριν μερικές δεκάδες σελίδες.

Τα λες λάθος. Μεγάλο δεν σημαίνει απαραίτητα γραφειοκρατεια. Το τελευταίο είναι απλά αποτέλεσμα κακής διαχείρισης.

Και μην μπλέκεις το μεγάλο κράτος με το ανθρώπινο - δίκαιο κράτος.

Στάλθηκε από το Android κινητό μου με το Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καταδίκη τράπεζας που ενοχλούσε δανειολήπτης μέσω εισπρακτικής εταιρείας!

Σημειώνεται δε ότι πριν από κάθε γνωστοποίηση των προσωπικών δεδομένων των πελατών-οφειλετών οποιασδήποτε τράπεζας ή άλλης εταιρείας σε εισπρακτική εταιρεία για την περαιτέρω διευθέτηση οφειλής μέσω εισπρακτικής, η τράπεζα ή όποια άλλη πιστώτρια εταιρεία ΟΦΕΙΛΕΙ να ενημερώσει τον πελάτη-οφειλέτη της ότι πρόκειται να μεταβιβάσει τα στοιχεία της οφειλής του, το τηλέφωνο και την διεύθυνση του, δηλαδή τα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του.

Στην συγκεκριμένη περίπτωση, αφ’ενός δεν αποδείχθηκε ότι η τράπεζα είχε ενημερώσει τον οφειλέτη για αυτήν της την ενέργεια, αφ’ετέρου η εισπρακτική εταιρεία προέβη σε χρήση των ως άνω παρανόμως διαβιβασθέντων σ' αυτήν από την εναγομένη τράπεζα προσωπικών δεδομένων του ενάγοντος, καλώντας αυτόν τηλεφωνικώς στο κινητό του, αλλά και στο σταθερό μέσω υπαλλήλου της, η οποία αιφνιδιάζοντας μέλος της οικογένειας του ενάγοντος, του ζητούσε, χωρίς προηγουμένως να τον ενημερώνει- ως ώφειλε- για λογαριασμό ποιας εταιρίας τον καλούσε , να της επιβεβαιώσει τα σχετικά με τη ρύθμιση της επίδικης οφειλής του, προκαλώντας τόσο στον ίδιο όσο και στον ενάγοντα μεγάλη ψυχική αναστάτωση, θυμό και οργή από το γεγονός ότι τα απόρρητα κατά τον νόμο 2472/1997 προσωπικά του δεδομένα είχαν ανακοινωθεί και διαρρεύσει χωρίς καμιά δική του ενημέρωση σε τρίτους.

Ενόψει δε του είδους του θιγομένου αγαθού, του μεγέθους της προσβολής, των συνθηκών τέλεσης αυτής, του βαθμού υπαιτιότητας των οργάνων της εναγομένης και της κοινωνικής και οικονομικής καταστάσεως των διαδίκων μερών, η καταβλητέα εύλογη χρηματική ικανοποίηση πρέπει να ορισθεί στο ποσό των 6.000 ευρώ.»

μπούρδες, δεν είσαι κάθε πρωι στην στάση μετρό πανεπιστήμιο να δεις τι γίνεται

Δεν παίρνω ποτέ λεωφορείο, πάω με παπάκι ή ποδήλατο.

Όταν ρώτησα τον γαμπρό μου γιατί ρεC αφού τα φέρνετε δύσκολα δεν κάνεις και εσύ τον ελεγκτή; Μου λέει «δεν έχω την ψυχοσύνθεση»...

Όπως έγραψα ξανά, να προσλάβουν εισπράκτορες ή ελεγκτές. Για να μην το κάνουν δεν τους συμφέρει γιατί τα διαφυγόντα είναι λίγα.

Έγινε επεξεργασία από ΓιαγκΤ
Link to comment
Share on other sites

Δεν παίρνω ποτέ λεωφορείο, πάω με παπάκι ή ποδήλατο.

Όταν ρώτησα τον γαμπρό μου γιατί ρεC αφού τα φέρνετε δύσκολα δεν κάνεις και εσύ τον ελεγκτή; Μου λέει «δεν έχω την ψυχοσύνθεση»...

Όπως έγραψα ξανά, να προσλάβουν εισπράκτορες ή ελεγκτές. Για να μην το κάνουν δεν τους συμφέρει γιατί τα διαφυγόντα είναι λίγα.

Δηλαδή το πρόβλημα είναι το καθεστώς των ελεγκτών και όχι οι πονηρίδηδες τζαμπατζήδες, ΟΚ.

Εγώ πάντως βλέπω καθημερινά να πιάνουν μικρους/μεγάλους επιβάτες πάντως, γιατί εγώ κινούμαι με τα ΜΜΜ, και δεν μένω στο τι μου είπε ο θείος/θεία/φίλος/ξάδελφος λέων. Από την επαναστάτρια του παμε με το starbucks ανα χείρας που δεν είχε για εισητήριο (ναι το είδα και αυτό) μέχρι τον βιοπαλαιστή.

Πάντως ασχέτως που μερικοί καλοθελητές το κάνουν να εμφανίζεται λες και δουλεύουν για τον Ρούντολφ Ες, εγώ δεν έχει τύχει να πετύχω ελεγκτή χολέρα ακόμα. Σε πολλές περιπτώσεις αφήνουν κόσμο να φύγει που κανονικά θα έπρεπε να πάρει πρόστιμο. Κοινός παρονομαστής σε όλες αυτές τις περιπτώσεις να μιλήσεις και να φερθείς σαν άνθρωπος.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το πρόβλημα είναι το καθεστώς των ελεγκτών και όχι οι πονηρίδηδες τζαμπατζήδες, ΟΚ.

Εγώ πάντως βλέπω καθημερινά να πιάνουν μικρους/μεγάλους επιβάτες πάντως, γιατί εγώ κινούμαι με τα ΜΜΜ, και δεν μένω στο τι μου είπε ο θείος/θεία/φίλος/ξάδελφος λέων. Από την επαναστάτρια του παμε με το starbucks ανα χείρας που δεν είχε για εισητήριο (ναι το είδα και αυτό) μέχρι τον βιοπαλαιστή.

Πάντως ασχέτως που μερικοί καλοθελητές το κάνουν να εμφανίζεται λες και δουλεύουν για τον Ρούντολφ Ες, εγώ δεν έχει τύχει να πετύχω ελεγκτή χολέρα ακόμα. Σε πολλές περιπτώσεις αφήνουν κόσμο να φύγει που κανονικά θα έπρεπε να πάρει πρόστιμο. Κοινός παρονομαστής σε όλες αυτές τις περιπτώσεις να μιλήσεις και να φερθείς σαν άνθρωπος.

Το πρόβλημα είναι και το καθεστώς των ελεγκτών. Δεν αναφέρομαι στους πονηρίδιδες αλλά σε αυτούς που αντί εισιτήριο προτίμησαν να φάνε κουλούρι γιατί δεν έχουν και για τα δύο.

Ο γαμπρός μου είναι οδηγός λεωφορείου, μένει έναν όροφο κάτω και δεν είναι θειος θεια ξάδελφος όπως θέλεις υποτιμητικά να σχολιάσεις υποβιβάζοντας την πληροφορία που παράθεσα.

Αν ήταν δικό σου το μαγαζί και τα διαφυγόντα από τους τσαμπατζήδες ήταν αρκετά, δεν θα προσλάμβανες προσωπικό να βάλεις την διαφορά στο παντελόνι;

Link to comment
Share on other sites

Για ποιόν ακριβώς λόγο, ο εισπράκτορας θα διαθέτει την εξουσία να κατεβάσει το τζαμπατζή όταν αυτό καλά καλά δεν επιτρέπεται ,σύμφωνα με έγκριτους νομομαθείς, στον ελεγκτή ??

Εκτός αν συζητάμε ο εισπράκτορας να ενημερώνει τον οδηγό, να σβήνει το όχημα επι τόπου και να μην ξεκινάει αν ο παραβάτης δεν αποβιβαστεί ή δεν πληρώσει. Και πάλι κάποιοι θα μιλούσαν για ''κοινωνικόυς αυτοματισμούς'' όμως..

Link to comment
Share on other sites

Όχι, προτιμώ το όλα στο φως, και αν ο σταθμός έχει παρανομήσει να του κάνουν ότι προβλέπεται από τον νόμο. ΌΣο για το αν οι άλλοι είναι γενικά δημοσιευμένοι, 1-2 μέρες μετά το άρθρο, το κόκκινο τους δημοσιοποίησε στην σελίδα του.

Τώρα ανοίξτε τα μάτια σας και δείτε τι παίχτηκε.

Βγάζει το Capital την αρθράρα "Πώς ο ΣΥΡΙΖΑ σχεδιάζει να χρεοκοπήσει τη χώρα…", προσέξτε, δεν λέει κάτι για τον σταθμό στον τίτλο, δεν λέει καν "Κοιτάξτε πως ο ΣΥΡΙΖΑ χειρίζεται τα οικονομικά του", λέει ότι ο ΣΥΡΙΖΑ έχει σκοπό να χρεωκοπήσει την χώρα.

Διαβάζω λοιπόν εγώ, και εσείς και όλοι οι ΣΥΡΙΖΑΙΟμάχοι ένα άρθρο που δεν έχει ΚΑΜΙΑ σχέση με τον τίτλο (αλλά ο τίτλος είναι πάντα που μένει) και στην ουσία λέει 3 πράγματα.

Ο ΣΥΡΙΖΑ παρανομεί που δεν έχει ανεβάσει τους προυπολογισμούς στο ΕΤ. Οκ, εκεί φαίνεται να έχει ένα δίκιο ΑΛΛΑ σύμφωνα με νόμους που η τωρινή κυβέρνηση ψήφισε, δεν υπάρχει κάποια καραμπινάτη παρανομία γιατί δεν υπάρχει υποχρέωση δημοσίευσης στο ΕΤ, 1 μείον λοιπόν για το Capital που μάλλον ξέχασε να αναφέρει.

Ο ΣΥΡΙΖΑ δεν ξέρει να χειρίζεται οικονομικά θέματα και δεν συμπλήρωσε σωστά το χαρτί.. Μμμ, και το λέει αυτό βασισμένο σε ΕΝΑΝ ισολογισμό, πριν 5 χρόνια όταν ο ΣΥΡΙΖΑ είχε 4.6% και αντίστοιχα έσοδα από το κράτος.

Και ανοίγω μετά τον ισολογισμό του 2009 όπως δημοσιευτηκε από το Κόκκινο και.. καμία σχέση! Δεν ξέρω γιατί, δεν ξέρω πως, δεν ξέρω αν το ένα είναι λάθος και το άλλο σωστό, αλλά ακόμα περιμένω μια εξήγηση στο γιατί έχουν διαφορετικούς αριθμούς.

Ούτε αναφορά λοιπόν στο ότι πριν 5 χρόνια το κόκκινο δεν ήταν το κόκκινο του σήμερα, ούτε αναφορά για τα διαφορετικά έσοδα, ούτε αναφορά στο ότι είναι διαφορετικοί ισολογισμοί. Άλλο ένα μείον για το Capital, εκτός αν είναι δημοσιογραφία να κάνεις κριτική στον Myralh του σήμερα, που τέλοιωσε το μεταπτυχιακό του στην ώρα του και δουλευει, με τα στοιχεία του 2009, που ήταν 5ο έτος για το πτυχίο, χρωστούσε 15 μαθήματα (τυχαίος αριθμός) και εξαρτιόταν οικονομικά από τους γονείς του.

Kαι τώρα πάμε στο ωραίο, αρα ο ΣΥΡΙΖΑ θα χρεοκοπήσει την χώρα. Δε γουάτ? Πως πήγαμε από το Κόκκινο στην χώρα? Πως πήγαμε στο ότι σκοπευει να το κάνει αυτό? Πως δεν παίρνουμε υπόψιν την τρέχουσα κατάσταση της χώρας? Πως δεν κοιτάμε τι κατάσταση πέραν της οικονομικής επικρατεί τώρα στην χώρα? 3 μείον για το Capital.

Αλλά όλα αυτά, δεν θα απασχολήσουν κανέναν, κανένας δεν θα το ψάξει λίγο περισσότερο, και όλοι θα μείνουν με την ίδια πεποίθηση "O ΣΥΡΙΖΑ σκοπευει να χρεοκοπήσει (μια χρεοκοπημένη) χώρα"

Σου δίνω δίκαιο στο κομμάτι οτι ο τίτλος ήταν στην καλύτερη φιλόδοξος και στην πραγματικότητα εντελώς άστοχος. Απο κει και περα όλα τα αλλα ειναι αλλα λογια να αγαπιόμαστε. Στο ξαναλέω. Ο νόμος που έβαλες στο link ειναι του 2/2014. Απάντησε μου με ένα ναι η ένα οχι αν οι υπόλοιποι ήταν δημοσιευμένοι εκει.

Link to comment
Share on other sites

Απάντησε μου με ένα ναι η ένα οχι αν οι υπόλοιποι ήταν δημοσιευμένοι εκει.

Όχι

Με αφορμή την άλλη συζήτηση, και επειδή με έχει κουράσει αυτή η κατάσταση, δεν ξανά απαντάω σε κανέναν που βγάζει άκυρα ή αυθαίρετα συμπεράσματα ή δεν απαντάει σε αυτά που ρωτάω. 2 πράγματα λέω, 10 άσχετα μου λέτε ότι λέω. Θα βάζω μόνο ένα :suicide: smiley και έληξε.

Κατέληξε ο άλλος ότι δεν θέλω λογικους ανθρώπους επειδή είπα ότι δεν είσαι υποχρεωμένος να κάνεις ότι σου πει ο κάθε (μη μπάτσος) άνθρωπος

Στάλθηκε από το Android κινητό μου με το Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είσαι, μην παραπονιέσαι. Από το καλοκαίρι να δεις τι έχεις να περάσεις, που θα είστε κυβέρνηση και όποτε κάποιος θα θέλει να τα χώσει στον Τσίπρα εδώ μέσα θα κάνει εσένα mention (εκτός και αν ανακαλύψουμε ότι ο Τσίπρας είναι μέλος του lab). :haha:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.