Jump to content



Toshiba laptop αναβει μονο του!


qbiefox

Recommended Posts

Θα ειμαι συντομος. Ο father πηρε ενα Toshiba Satellite A500-1GH Plus, το οποιο απο την 1η μερα, αναβει καθε μερα 8.20 το πρωι μονο του... Γινοταν και μετα την 1η εγκατασταση, εγινε και format και recover για αυτο το λογο, και συνεχιζει να το κανει. Αρχικα πιστευα οτι κατι βλακεια θα εχει κανει, αλλα τελικα σημερα που ηρθα στο πατρικο μου τα ειδα ολα. 2 ωρες παιδευομουν και δεν βρηκα τπτ. Στο bios ολα τα wake on... ειναι disabled, και στα windows 7 εψαξα οσο περισσοτερο μπορουσα και δεν βρηκα κατι. Τα φωτα σας... Θα με τρελανει...

Link to comment
Share on other sites

ε μπορεί να χορταίνει ύπνο εύκολα ρε παιδί μου.......με το ζόρι για ύπνο? :hehe:

στο κάτω κάτω άλλαξέ του την ώρα να ξυπνάει ώρα που βολεύει τον πατέρα σου :rofl:

πάρε ένα τηλεφωνάκι στην IDEAL....κάτι θα ξέρουν εκεί τα παλικάρια:fun:

Link to comment
Share on other sites

Πηρε ο father χτες... Του ειπαν να απενεργοποιησει ολα τα power management απο τα windows και αν δεν λυθει το προβλημα να τους παρει παλι αυριο. Επειδη απ οτι καταλαβα ουτε αυτοι ξερουν ακριβως, και επειδη το ποτε κλεινει η οθονη η ο σκληρος δισκος δεν πιστευω οτι εχει σχεση με το προβλημα μου, ψαχνω να βρω λυση... Και το κακο ειναι οτι δεν θα ειμαι για πολλες μερες ακομα εδω...

Link to comment
Share on other sites

σου είπα για IDEAL μπας και παίζει τίποτα με το μοντέλο...αν έχει ξανασυμβεί θα το ήξεραν.

αλλά όντως είναι πολύ τρελό αυτό που συμβαίνει....παρόλο που κλείνεις τα πάντα με wake on και power settings κάθε πρωί στις 8:20....χαχααχαχ:p

σου προτείνω το εξής...βγάλτου τη μπαταρία στις 8:00 αύριο το πρωί...και δώστου ξανά ρεύμα μετά από ώρες.......μπας και ξεκολλήσει καμιά μητρική:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Για αρχη θελω να δοκιμασω αυτο που μου ειπαν, γιατι ειπαν οτι θα το ψαξουν και να ξαναπαρουμε αυριο. Αν δεν μου βρει καποια λυση, θα δοκιμασω αυτο που λες... Αντε να δουμε τι αλλο θα δουμε. Τουλαχιστον απ οτι καταλαβα, προσεφερα μεταμεσονυχτιο γελιο σε εναν συμφορουμιτη :p

Link to comment
Share on other sites

σε μητρική desktop το έχω συναντήσει να είχε alarm για να ανοίγει

σε φορητό δεν το χα ακούσει.

έχει κρυφό μενού στο bios μήπως?

αν και είναι χαζή επιλογή για να την έχεις στο bios και να είναι κρυφή

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει τπτ... σαπισα να το ψαχνω χτες... Τελικα μας ειπαν απο την ideal να το στειλουμε για ελεγχο... Γενικα ειχαμε μια χαρα αντιμετωπιση απο τα παιδια του service. Χτες σκεφτηκα μηπως να του κανω κανενα bios update και νιωσει. Αλλα τελικα οταν σηκωθηκα o father το ειχε ηδη πακεταρει. Οποτε φευγει για το service και βλεπουμε... Ευχαριστω πολυ παιδια για την βοηθεια. Θα ενημερωσω το thread για τυχον εξελιξεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τελικα η ideal εδωσε εντολη αντικαταστασης. Δεν βρηκαν τι φταιει παντως :slap: Ας ελπισουμε να μην ειναι προβλημα ολης της σειρας και το νεο που ερθει κανει τα ιδια :...:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.