Jump to content


Από τις παρακάτω συσκευές, ποια θεωρείτε πως είναι η λιγότερο απαραίτητη;


Αν έπρεπε να αποχαιρετήσετε κάποιο από τα παρακάτω, ποιο θα ήταν;  

803 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Τον υπολογιστή και με πιο σκεπτικό.

Η παιχνιδομηχανή παίζει ολα τα παιχνίδια καλά και δεν καίει και 1KW. Μπορεί να μην έχει το crysis σε 2560*smt αλλά θα βάλεις το farcry στο 360 και θα παίξεις με τη μία στη 42άρα στο σαλόνι με την αρίδα σου απλωμένη σα χυμένο λουκουμά στον καναπέ. Στο πισί θες κάρτες, ssd, sli, φτύστα μέσα κλπ.

To laptop/netbook κάνει όλες τις δουλειές γραφείου αριστα. Ένα έγραφο, μια αντιγραφή ένα browsing και δεν καίει τπτ. Στην τελική με ένα i5 λαπτοπ κάνεις μέχρι και encode. Το πισι αν παίζει και παιχνίδια είναι overkill για τέτοιες δουλειές. Τώρα αν θές να κάνεις επαγγελματικά τη δουλειά σου αλλάζει.

Το κινητό απο και κλείεται να το κόψουμε γιατί θα μας χωρίσει η γυναίκα.-

Μέχρι και για ταινίες πλέον το HTPC είναι overkill. Με ενα WD Live κάνεις δουλειά σου και καίει όσο ο φακός που έχω(δεν) στο αμάξι.

Αλλάξανε οι καιροί. Έχω την εντύπωση οτι πλέον το πισί δεν κάνει τπτ καλά. Απλά το κρατάμε γιατί το συνηθίσαμε.:confused:

Έγινε επεξεργασία από NoDsl
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρουσα άποψη.

Από την άλλη όμως, με ενα μόνο pc κάνεις ολα οσα περιγράφεις και δε χρειάζεσαι τις άλλες συσκευές.

Αν μάλιστα μιλάμε για gaming σε επίπεδο κονσόλας (no filters, medium settings), τότε δε χρειαζόμαστε τόσο ακριβό υπολογιστή.

Ψήφισα παιχνιδομηχανή. Νομίζω ότι είναι η πλέον περιττή από τις επιλογές.

Σκεφτόμουν και το κινητό, αλλά ασε μη μείνουμε κανα βράδυ στην ερημιά με την αντίκα και δεν έχουμε options.

Link to comment
Share on other sites

παιχνιδομηχανή δεν έχω για να την κλωτσήσω

αλλά το κινητό το διαολόστελνα ευχαρίστως!!!!!

δεν μου αρέσει το πόσο ψευτοαπαραίτητο έχει γίνει, χωρίς να προσφέρει και τίποτα τελικά...

Link to comment
Share on other sites

Παιχνιδομηχανή, αν και δεν διαθέτω, επίσης τα netbook τα θεωρώ σχετικά άχρηστα για κάτι παραπάνω απο internet, e-mail αν και δεν διαθέτω

Έχω ένα laptop που τα κάνω όλα εκτός gaming και ένα σταθερό που κάνω πλέον μόνο gaming

Link to comment
Share on other sites

Παιχνιδομηχανές τις έχω αποχαιρετήσει εδώ και καιρό... play1 και snes...

Αυτό που θα άφηνα τώρα είναι το κινητό. Ναι μεν έχω και laptop που κάθεται, αλλά πραγματικά νομίζω ότι το κινητό μου σπάει τα νεύρα :wall:

Δεν άφηνα με τίποτα το nano μου :hug: (1st Generation κιόλας :p)

Link to comment
Share on other sites

Κινητο φυσικα γιατι αν εξαιρεσω τις 1-2 φορες που ισως χρειαστει για καποιο σοβαρο ζητημα ολες τις υπολοιπες χρησιμευει για να μου πρηζουν τα παϊδια....(Κονσολα δεν εχω ετσι και αλλιως)

Έγινε επεξεργασία από Skywalker
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.