Jump to content


ΟΤΕ ή Forthnet?


MUL

Recommended Posts

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

φιλε μου και γω θα σου πω αν η διαφορα ειναι μικρη μην το σκεφτεις πανε σε ΟΤΕ...η μερα και η νυχτα σε σχεση με τους υπολοιπους...τωρα τελευταια που εστησα κατι μηχανηματακια τα οποια ειχαν ΟΤΕ γραμμη θυμιθηκα ποσο χαλια ειμαι εγω με την forthnet που ειμαι...ουτε lag,ταχυτητες σταθερες ανεξαρτητως ρουτερ και ωρας και πραγματικα δεν ειμαι απο κεινους που ειχαν σοβαρο προβλημα με την forthnet..

θα θελα πολυ να ξαναγυρισω σε οτε αλλα δυστηχως δεν με παιρνει οικονομικα....

Link to comment
Share on other sites

δυστηχως δεν με παιρνει οικονομικα....

Και μένα δεν με παίρνει οικονομικά για αυτο και προβληματίζομαι . Σκέφτομαι μπας και παω σε OTE PSTN + 2mb internet που βγαίνει 33 ευρώ (15 το παγιο της PSTN + 17 η συνδεση της 2mb) να πω την αλήθεια δεν μιλάω πολύ στα σταθερά τηλέφωνα (ας είναι καλά το WHAT'S UP ) και με νοιάζει μονο το internet , αλλά λές γιατι με αλλα 10 ευρώ να μην εξασφαλίσω τα απεριόριστα

Link to comment
Share on other sites

MUL επειδη και μενα δεν με παιρνει οικονομικα κατεληξα στην ΗΟL dplay lite με 23.90 και 6Mbit.. μιλαμε για 10 ευρω παραπανω στον ΟΤΕ,ημαρτον!τωρα αν εχω + 20-30ms ping ειλικρινα δεν με νοιαζει...τα 10 ευρω στα 33 ειναι πολλα...αν δεν ειχες θεμα με τα χρηματα ΟΤΕ FTW !

μπες σε κανενα adsl.gr και δες τι λενε οι χρηστες για την περιοχη σου,ποια εταιρια παιζει καλα και ποια οχι...

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πάρεις και τις εταιρίες τις ίδιες να ρωτήσεις που θα κλειδώνει η γραμμή σου.

Εγώ αυτό έκανα στον ΟΤΕ και HOL, Και πήγα ΟΤΕ και ας είναι 3 ευρώ πάνω (σε 24άρα) και χωρίς τζάμπα κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

μπες σε κανενα adsl.gr και δες τι λενε οι χρηστες για την περιοχη σου,ποια εταιρια παιζει καλα και ποια οχι...

Καλλιθεα μενω.2 τετραγωνα πιο κατω ενας φιλος μου εχει φορθνετ και του παει τελεια.

αλλος ενας παλι στην ιδια εμβελεια ειναι ολο προβληματα.

Δεν θα γινουμε και GPS για να διαλεξουμε παροχο!

ας παει σε ΟΤΕ που το μεγαλυτερο ποσοστο δεν εχει προβληματα

edit : Dolly οταν το εκανα αυτο μου ειχε πει ο τεχνικος του ΟΤΕ οτι κοντα στα 13 θα συγχρονιστω.Ενας φιλος μου -αρκετα χωμενος- σε αυτα μου ειπε κοντα στα 16. τελικα συγχρονισα στα 16200:p

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πάρεις και τις εταιρίες τις ίδιες να ρωτήσεις που θα κλειδώνει η γραμμή σου.

Εγώ αυτό έκανα στον ΟΤΕ και HOL, Και πήγα ΟΤΕ και ας είναι 3 ευρώ πάνω (σε 24άρα) και χωρίς τζάμπα κλήσεις.

Αυτό έρχεται τεχνικός και ελέγχει στην περιοχή σου για να το πει; Υποθέτω δεν λαμβάνουν υπόψιν την καλωδίωση της πολυκατοικίας ας πούμε;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έρχεται τεχνικός και ελέγχει στην περιοχή σου για να το πει; Υποθέτω δεν λαμβάνουν υπόψιν την καλωδίωση της πολυκατοικίας ας πούμε;

Δεν έρχεται κανείς,.

Απο όσο κατάλαβα το βγάζουν απο την απόσταση σου απο το sdlam και σου λένε "τόσο".

Και οι 2 τηλεφωνικά το είπαν.

Ο ΟΤΕ μου είπε ~14, και εκεί κλειδώνω όντος, (για αύτο και έβαλα 24άρα).

Η HOL μου είχ επει ~11? κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ΟΤΕ η forthnet άλλες δεν υπάρχουν στην περιοχή σου.

Εγω θα επέλεγα ή On ή Hol και για την ακρίβεια εφόσον θέλεις οικονομικό πρόγραμμα και δεν έχεις ανάγκη για πολλά mbbs το lite της Ηοl ή το National 8 της ON

http://www.on.gr/on/residential/on2playnational8.jsp

26.34€(Οι 3 πρώτοι 19.90) και 45€ ενεργοποίηση για νέα γραμμή

http://www.hol.gr/default.asp?pid=24&la=1&itmid=101&ct=37&prd_st=2

24.30€ με ενεργοποίηση 86€

Link to comment
Share on other sites

Δεν έρχεται κανείς,.

Απο όσο κατάλαβα το βγάζουν απο την απόσταση σου απο το sdlam και σου λένε "τόσο".

Και οι 2 τηλεφωνικά το είπαν.

Ο ΟΤΕ μου είπε ~14, και εκεί κλειδώνω όντος, (για αύτο και έβαλα 24άρα).

Η HOL μου είχ επει ~11? κάτι τέτοιο.

Υπάρχει βάση σε κάθε πάροχο ανάλογα με τη διεύθυνση σου βλέπεις πόσο συγχρονίζουν οι γείτονες οπότε ξέρεις τι θα περιμένεις και εσυ ;)

googlemaps ftw:hug:

Link to comment
Share on other sites

Με τους παρόχους εκτός ΟΤΕ είναι ρώσικη ρουλέτα...αντιθέτως, το θέμα το τεχνικο ή της εσωτερικής γραφειοκρατίας δεν είναι καθόλου θέμα τύχης...για τον εναλλακτικό που γνωρίζω είναι σίγουρα θέμα εδραιωμένου αποσυντονισμού, ανικανότητας και μεμαθημένης (και διδακτικής) κατηγορίας του ΟΤΕ...

Εγώ έβαλα τώρα στη Θεσσαλονίκη Forthnet Adsl Economy (για 6 μήνες 15€ το μήνα) - για την ακρίβεια μόλις τώρα ενεργοποιήθηκε - και περίμενα ενάμιση μήνα, από τις 16 φλεβάρη, έχοντας ακούσει τις απίστευτες - και αντιφατικές - ******** στην τηλεφωνική επικοινωνία με τη Forthnet...

Αν δεν ήμουν σε μεγάλο οικονομικό ζόρι και ακόλουθη ανάγκη εξοικονόμησης, ούτε που θα το συζητούσα...ΟΤΕ και πάλι ΟΤΕ...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.