Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Αν και ένα μήνα πριν η Beta πιστεύω έχουν τον καιρό να βελτιώσουν αρκετά πράγματα στο gameplay.

Οτι δεν μπορείς να αλλάξεις squad ρε παιδιά γιατί το βάζετε στα αρνητικά? beta είναι και το έχουν σε random επίτηδες προφανώς.

Για το ping δεν το δείχνει όντως μέσα στο game μόνο στον browser.

Για τον sniper έχω την εντύπωση οτι η αντανάκλαση φαίνεται μόνο όταν είσαι για πολύ ώρα σε σκόπευση. :wassat:

Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει ποτέ το ρολόι σας όταν το χτυπάει ο ήλιος που κάνει μια αντανάκλαση στον τοίχο; Η αντανάκλαση αυτή είναι λίγο μεγαλύτερη από το καντράν... Επειδή ακριβώς το χτυπάει ο ήλιος, φαίνεται από χλμ μακρυά, αλλά για να φανεί πρέπει να σε πετύχει στα μάτια. Διαφορετικά δεν το βλέπεις.

Το ίδιο ΑΚΡΙΒΩΣ ισχύει και με τις διόπτρες. Για να δείς τη γυαλάδα, πρέπει να είσαι σε πολύ συγκεκριμένο σημείο και δε φέγγει σα φακός. Για να μην αναφερθώ σε διόπτρες με κοίλο εξωτερικό φακό που δεν αντανακλά καθόλου... Επίσης, στον υπόγειο, δεν αντανακλά ΚΑΘΟΛΟΥ, αφού δεν υπάρχει τόσο δυνατό φως όσο ο ήλιος...

Link to comment
Share on other sites

Λαγκάρει ρε γαμώτο αρκετά σήμερα . η tellas μαμ...ται; τα γραφικά κολλάνε απο bug ; ολοι οι ελληνες παίζουν bf3 ;θα δείξει ... Ενα είναι σίγουρο θα καούμε άσχημα με δαύτο . Ξέρουμε οταν θα βγεί το official αν θα μπορέσουμε να κρατήσουμε τα στατιστικά μας ;

Link to comment
Share on other sites

Μια χρα το παιχνιδι... αλλα είναι πολυ βαρύ... οι δυο 6950>6970 εχουν γονατίσει στην ανάλυση 2560χ1600 , εχω βγάλει tessellation, AA , HBAO και settings hight για να παίζει κάπως καλα, γύρο στα 70fps

Ελπίζω να βελτιώσουν το θεμα στην τελική έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

το κατεβασα και εγω με το συστημα μου το τρεχει καλα εχω καρε απο 85-120 στο ultra 1080

Mε 6990 το περιεργο θα ηταν να μη το ετρεχε καλα :p

Παντως οντως το παιχνιδι ειναι βαρυ...ελπιζω στη τελικη version να ειναι καλυτερα τα πραγματα...

Link to comment
Share on other sites

Μια χρα το παιχνιδι... αλλα είναι πολυ βαρύ... οι δυο 6950>6970 εχουν γονατίσει στην ανάλυση 2560χ1600 , εχω βγάλει tessellation, AA , HBAO και settings hight για να παίζει κάπως καλα, γύρο στα 70fps

Ελπίζω να βελτιώσουν το θεμα στην τελική έκδοση.

To tess πως το εβγαλες?

Link to comment
Share on other sites

Καλα αυτο που εχουν σχεδον ολοι ,και οι δικοι σου, και σε τυφλωνει τι ειναι φακος οπλου η κανα tactical γτ ειναι παντελως μαμακια αφου σε τυφλωνουν οι δικοι σε ασχετες στιγμες.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε οταν θα βγεί το official αν θα μπορέσουμε να κρατήσουμε τα στατιστικά μας ;

Ξέρουμε :)

WILL MY STATS CARRY OVER FROM THE BETA TO THE FINAL GAME?

NO. WE ARE STILL FINE TUNING THE RANKING SYSTEM AND WE DON’T WANT TO GIVE BETA PLAYERS AN UNFAIR ADVANTAGE WHEN BATTLEFIELD 3 LAUNCHES. YOU WILL KEEP YOUR SOLDIER NAME, THOUGH.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σε i5 2500k@4.4ghz, 5850@800/1100 με τους 11.8 preview drivers έχω 40-50 fps στον ανοιχτό χώρο της metro και 70-80 στις υπόγες.

Αυτά σε 1080p ανάλυση με τα settings high και antialiasing/ambient occlusion off.

Ελπίζω να ξαναβάλουν Caspian γιατί δεν πρόλαβα να τη δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

5 λεπτά το έπαιξα και το κλεισα. Μπορεί να είμαι νουμπάς αλλά δεν περίμενα να πεθαίνω τόσο για πλάκα... ούτε καν που καταλαβαίνω από που μου έρχεται... Θα το δοκιμάσω ξανά αργότερα, αλλά πραγματικά μπαίνω με πολύ αρνητική διάθεση.

Στα φίλτρα του server list, διαλέγω +5 κενές θέσεις και παρόλα αυτά όποιον server και να διαλέξω είναι γεμάτος. Για να βγω από το παιχνίδι τι κάνω; Alt + F4; Που σκ@τά είναι η επιλογή;

Link to comment
Share on other sites

Ένα πολύ ενδιαφέρον tweet που ξετρύπωσε ένας φίλος:

Βέβαια υπάρχει και αυτό, σύμφωνα με το οποίο η beta είναι μάλλον alpha, pre-alpha ή κάτι τέτοιο απ'ότι καταλαβαίνω. Θα δείξει ...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως βλέπω οτι ολοι - και καλα κανετε στο κατω κατω - κρινεται το παιχνιδι σε τεχνικες λεπτομεριες. Κατα 'ρχας beta και bugs ειναι ενα και το αυτο. Επισης οι alpha και οι beta βγαινουν για καποιο λογο. Δεν ειναι χαζοι στη DICE. Εχουν αναγκη απο το feedback των χρηστων. Και το οτι βγηκε η beta τωρα δεν σημαινει οτι το παιχνιδι ειναι χρονικα σε αυτο το επιπεδο ολοκληρωσης.

Τελος ειναι αδικο να κρινουμε και να συγκρινουμε ενα Battlefield με βαση μια πιστα που ειναι για CODακιδες και δεν εχει κλιμα Battlefield. Πιστευω οτι αν αφήναν την Caspian στη beta τα σχολια θα ηταν πιο θετικα. Αποψη μου: Το BC2 το παιζουμε τοσο καιρο και το χαιρομαστε. Ε, το BF3 μονο καλυτερο μπορει να ειναι τελικα. Ας βγαλουμε συμπερασμα τελη του μηνα - καλο μηνα κιολας. Εξαλλου οι περισσοτεροι πιστευω εχουν παρει ειδη την αποφαση να το προσθεσουν στη συλλογη τους. :shifty:

Α και κατι αλλο. Και στο crysis 2 το τι γκρινια υπηρχε στα forum του mycrysis ηταν απιστευτο. Και οχι αδικα γτ το game ειχε ελλειψεις και ο ντορος ηταν αντιστοιχος. Μετα απο 6 μηνες μπορω να πω οτι ειναι παιχνιδαρα απ'ολες τις αποψεις.

Αυτα! Cheers...

Μα το ξέρουμε πως οι betas έχουν προβλήματα/bugs/glitches δεν λέμε αυτό. Εγώ πιστεύω πως έπρεπε να έχει όσο το δυνατόν λιγότερα προβλήματα για να μπορέσει να πείσει αυτούς που περίμεναν να κρίνουν το παιχνίδι από την open beta, για να κάνουν προπαραγγελία το παιχνίδι. Απλά πράγματα...

Αυτό που έπαιξα εγώ το κρίνω πως έπρεπε να ήταν Closed beta. Για να δώσουν αρκετό feedback και τα προβλήματα που είχε η Open beta να είχαν φτιαχτεί.

Έκαναν ένα λάθος στην διαχείριση σε αυτό τον τομέα, πιστεύω πως alpha/beta έπρεπε να έχουν μεγαλύτερο διάστημα μεταξύ τους για testing όπως και περισσότερους testers.

Αλλά εδώ έρχεται και η EA που δεν ξέρω και τι πίεση ασκεί μιας και την ξέρουμε τι money whore είναι :p

Ένα πολύ ενδιαφέρον tweet που ξετρύπωσε ένας φίλος:

Δεν μου λέει κάτι αυτό... άλλο ένα λάθος. Τι θα πει δεν μπορούσαν να δώσουν την τελευταία έκδοση; Μα αυτός είναι και ένας από τους λόγους της beta, να δούμε πως περίπου θα είναι το τελικό προϊόν.

Πάλι βρομάει EA.

Έγινε επεξεργασία από Zenor
Link to comment
Share on other sites

Ένα πολύ ενδιαφέρον tweet που ξετρύπωσε ένας φίλος:
Μα το ξέρουμε πως οι betas έχουν προβλήματα/bugs/glitches δεν λέμε αυτό. Εγώ πιστεύω πως έπρεπε να έχει όσο το δυνατόν λιγότερα προβλήματα για να μπορέσει να πείσει αυτούς που περίμεναν να κρίνουν το παιχνίδι από την open beta, για να κάνουν προπαραγγελία το παιχνίδι. Απλά πράγματα...

Παιδιά αν θυμάστε και η Beta του BC2 ήταν τίγκα στα bug, και είχανε πει και τότε ότι ο κώδικας της beta είναι πολυ alpha και δεν έχει καμία σχέση με τον κώδικα του παιχνιδιού στη τελική του μορφή. Και όντως όταν κυκλοφόρησε το παιχνίδι κάποια bug είχαν εξαφανιστεί ως δια μαγείας. Μην βλέπετε π.χ ότι στη beta δεν έχει commorose και σκέφτεστε ότι δεν θα υπάρχει στο τελικό προϊόν. Η beta είναι ένα τσούρμο κώδικα που απλά έπρεπε να την κάνουν να περάσει compile απλά για να πάρουμε μια γεύση του τι έρχεται.

Είναι πολλά πράγματα που με έχουν ξενερώσει στο παιχνίδι, αλλά πιστεύω ότι το τελικό προϊόν δεν θα έχει καμία σχέση με αυτό που βλέπουμε στη beta, ή τουλάχιστον αυτό θέλω να πιστεύω βάσει και των εμπειριών από το BC2, ή πολυ απλά μπορεί να τη σκατώσουν/σκοτώσουν όλη τη φάση και ως εκ τούτου να πάρουν τα @@ μας.

Δεν έχω προπαραγγείλει ακόμη, θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.