Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

γεια σου ρε μανα!

καταφερε να βρει τι ειναι το σιριαλ ναμπερ και που το γραφει στο βιβλιαρακι και να το διαβασει και γραμμα γραμμα!

εβαλα να κατεβαινει απο origin κ φευγω για δουλεια! τα λεμε το βραδυ για λιωσιμο!

οριακα το εφερε ο κουριερ...

Link to comment
Share on other sites

Την LE εχω ,αλλα αυτο το οπλο δεν το βλεπω !

μηπως να κανω κατι να ξεκλειδωσει αυτο το οπλο?

To type88 συγκριμένα βρίσκεται στην Limited Edition που έχει αγοραστεί από Origin και συγκεκριμένα περιέχεται στο physical warfare pack που σου δίνει και το DAO-12 (δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα). Αν όντως έχεις το physical warfare, κάνε redeem code από το origin και θα στο ενεργοποιήσει.

Θα συμφωνήσω ότι όντως το αμερικάνικο LMG δεν είναι και κάτι το αξιόλογο, το RPK από την άλλη μου φαίνεται σαφώς ανώτερο του! Τώρα ... για το Type88 .... σκοτώνει!!! έχει πολύ μεγάλο ammo clip και αν μπορείς να διαχειριστείς το μεγάλο recoil του ... τότε το οπλάκι "γαζώνει" σε όλες τις αποστάσεις!:triniti:

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο το game αλλα πολυ απαιτητικο,με q6600@3.6 και gtx 295,στο Map Caspian,average cpu usage μετρηση για 10min 85-88% περιπου και οι καρτες 65-80%,παει νερακι βεβαια αλλα πολυ καταναλωση.

Αν μεταβω σε Ι7-2600κ και με την προυποθεση οτι to cpu usage θα πεσει,οι καρτες θα πανε 95%,οποτε μια απο τα ιδια,σκοπος μου ειναι να ριξω καταναλωση γυρω στο 50% σε cpu και κανα 70% σε καρτα γραφικων μονη βεβαια για οικονομια,το setup που σκεφτομαι ειναι ι7-2600κ και gtx580,υπαρχει καποιος με αυτο το setup να δει λιγο cpu/gpu usage στο Caspian,αναλυση 1920,settings ολα στο high εκτος Msaa.

Link to comment
Share on other sites

To type88 συγκριμένα βρίσκεται στην Limited Edition που έχει αγοραστεί από Origin και συγκεκριμένα περιέχεται στο physical warfare pack που σου δίνει και το DAO-12 (δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα). Αν όντως έχεις το physical warfare, κάνε redeem code από το origin και θα στο ενεργοποιήσει.

Θα συμφωνήσω ότι όντως το αμερικάνικο LMG δεν είναι και κάτι το αξιόλογο, το RPK από την άλλη μου φαίνεται σαφώς ανώτερο του! Τώρα ... για το Type88 .... σκοτώνει!!! έχει πολύ μεγάλο ammo clip και αν μπορείς να διαχειριστείς το μεγάλο recoil του ... τότε το οπλάκι "γαζώνει" σε όλες τις αποστάσεις!:triniti:

αν πατησω εξαργυρωση μου λεει οτι ο κωδικος εχει ηδη χρησιμοποιηθει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

αγορασα το bf3 και εχω ενα μικρο issue.Δημηουργησα origin acount και εκανα install το game.Το θεμα ειναι πως ειχα ηδη acount και θελω μεταφερω το game σε αυτο.

Πως μπορω να το κανω αυτο ???

Να κανω απεγκατασταση και ξαναματαεγκαταση στο νεο acount?

Link to comment
Share on other sites

Στήνω τον 980X και σας έρχομαι αλήτες :D

Edit: Πλάκα μου κάνεις, δεν ανάβει το mobo :( WTF

Όποτε πάω να παίξω αυτό το game πάντα κάτι θα συμβεί.

Χθές το βράδυ ήταν νεκρή η mobo που είχα και καθώτανε στην ντουλάπα.

Σήμερα το πρωί, λέω αφού δεν θα μπορέσω να κάνω κάτι με τον 980X ας καθαρίσω από τις βαζελίνες την Maximus IV Gene-Z να δουλέψω με έναν 2600K.

Αμ δε, την καθαρίζω, βάζω CPU, CPU Cooler, VGA, ρεύματα κλπ, πατάω το κουμπάκι του Power... τζίφος, ούτε καν απόπειρα να ανάψει.

Ωραία λέω... καλορίζικα.

Στήνε ξέστηνε, ψάξε, κοίτα, δοκίμασε άλλη μνήμη, άλλη VGA, τζίφος.

Βγάζω τα πάντα από πάνω, πατάω power, τζίφος πάλι.

Τώρα λέω ή τον πούλο ή θέλουμε μαστορέματα...

Βγάζω SB & PWM coolers και πιάνω τον φωτιζόμενο μεγενθυντικό φακό... πως περνάει το μάτι μου πάνω από το κάτω ( 2ο ) PCI-Express slot, σαν κάτι να είδα.

Κοιτάω με τον μεγενθυντικό φακό μέσα, και τσούπ ένα ποδαράκι ( pin ) είναι ξαμολημένο μέσα στο slot και έρχεται σε επαφή με το απέναντι.

Το σένιαρα και συνήλθε η mobo.

Τώρα πως έγινε αυτό δίχως να έχω βάλει κάτι στο 2ο slot αυτές τις μέρες, ΔΕΝ μπορώ να εξηγήσω.

Ελπίζω μην ψοφήσει τίποτα άλλο καθώς κάνω setup το game στο PCάκι :D

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση: εχω κατι κοληματα κατα την διαρκεια του παιχνιδιου οταν αναβοσβηνει το λαμπακι του δισκου(οταν διαβαζει)τι σημαινει αυτο?φταιει ο δισκος?η παιζει ρολο η 2 gb μνημη που εχω?(gpu 5870,cpu q9550,2 giga μνημη 800ghz).υπαρχει περιπτωση ανεβαζοντας τη μνημη να ξεκουραζεται ο σκληρος και να τρεχει το παιχνιδι χωρις σπασιματα?

ps. εχω ενα σκληρο μονο,χωρισμενο σε δυο παρτιτιον στο c: ειναι το λειτουργικο και το παιχνιδι μαζι

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δε μπορώ να παίξω καθόλου... Σάββατο απόγευμα και είναι όλα πίτα... Δεν υπάρχει server άδειος με <100ms :( Και η ΒΛΑΚΕΙΑ είναι ότι δε σε βάζει σε queue όπως έκανε το BC2... Μπαίνω σε κάτι 200ms και πηγαίνω σα να έχει λόξιγκα η κάρτα γραφικών... :hang3:

Link to comment
Share on other sites

Οντως σήμερα ειδικά και ο δικός μας server ειναι γεμάτος απο νωρίς αλλα σκεφτόμαστε να δώσουμε μερικά reserve slots ( με το που φτιακτούν γιατί αυτη την στιγμή δεν λειτουργεί ) σε έλληνες που είναι αρκετά ενεργοί στο server μας.

Επίσης μαλλον σύντομα θα υπάρξει και δεύτερος server , 32 slot όμως ( για 2ο 64 είναι πολλά τα λεφτα ) .

Υ.Γ Έχουμε προσέξει οτι ο server μας αλλα και γενικός όλοι σχεδον οι server ( ειδικα οι 64 slot ) τρώνε μερικα crash ( restart ) περίπου ανα 1:30 με 2:00 ωρες. Αυτο ειναι πρόβλημα απο το τελευταιο patch της Dice ( R5 για servers ) και σύντομα είπαν θα βγει καινούργιο. Ευτύχως ο server γεμιζει σχεδόν αμεσως .

banner_560x95.png?random=614379

Έγινε επεξεργασία από memix
Link to comment
Share on other sites

παιρνω κατι καλυτερο με τοσα ή να τα παραγγειλω asap?

Τα Plantronics, ενώ θεωρούνται εξαιρετικά κι έχουν πολύ καλή φήμη, εμένα προσωπικά με είχαν απογοητεύσει. Έτυχε; Μπορεί, απλά σου λέω την άποψή μου.

Επίσης, ξέρει κανείς κανέναν καλό οδηγό για το BF3; Τι εννοώ...; Όπως υπήρχαν για το BC2 που να συγκρίνει πχ τα όπλα μεταξύ τους, να έχει όλα τα gadgets και τα accessories που μπορείς να πάρεις ώστε να δεις τι σε συμφέρει να έχεις ή να επιδιώξεις περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Τα Plantronics, ενώ θεωρούνται εξαιρετικά κι έχουν πολύ καλή φήμη, εμένα προσωπικά με είχαν απογοητεύσει. Έτυχε; Μπορεί, απλά σου λέω την άποψή μου.

Επίσης, ξέρει κανείς κανέναν καλό οδηγό για το BF3; Τι εννοώ...; Όπως υπήρχαν για το BC2 που να συγκρίνει πχ τα όπλα μεταξύ τους, να έχει όλα τα gadgets και τα accessories που μπορείς να πάρεις ώστε να δεις τι σε συμφέρει να έχεις ή να επιδιώξεις περισσότερο.

Εμενα προσωπικα μ αρεσει να δοκιμαζω ο ιδιος ολα τα οπλα και να αποφασιζω τι μ αρεσει ή οχι.

Ψαξε στο Σωληνα για βιντεακια παρομοια.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=is3_eNchr9Y]Battlefield 3 - How NOT to be a NOOB | Helpful Tips Hints Tricks for BF3 (Gameplay Commentary Tutorial) - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.