Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

μορφεα,μπορεις να γραψεις τις εντολες αφου τις βρηκες pls(η καποιος που να τις ξερει).θα ηθελα να δω κι εγω που παταω,αν και πρεπει να πω οτι χθες στον bazo δεν ειχα προβλημα

Let me google that for you

και πατας το πρωτο λινκ :T:

Link to comment
Share on other sites

Μπορει το παιχνιδι να εχει πολλα θετικα στοιχεια αλλα το παραπονο μου ειναι ο ηχος του.

Ειτε πυροβολει καποιος διπλα σου ειτε σε αποσταση 200 μετρα ειναι το ιδιο και το αυτο.

Με εχουν μαχαιρωσει απειρες φορες επειδη δεν ακουγεται τπτ απο πισω.

Αντιθετα στο BC2 δεν ειχα τετοιο θεμα.

Ελπιζω να κανουν καμια βελτιωση στο επερχομενο patch...

Link to comment
Share on other sites

Origin Update version 8.3.7 Now Available – REQUIRED FOR BATTLEFIELD 3

A new update for Origin, version 8.3.7, is now available and is required for Battlefield 3. This update contains several fixes and changes to Origin, which are detailed below:

Fixes an issue that caused downloads to go past 100% completion.

Users installing the Russian disk version of BF3 should no longer be improperly asked to insert disc 1.

Fixes a number of issues that previously caused the Origin client to crash.

Improves the performance of the Origin browser when loading flash-based applications.

Addresses a number of minor localization and user experience issues.

Adds the ability to download and install third-party games from Origin.

Improves the performance of the game update functionality.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει το παιχνιδι να εχει πολλα θετικα στοιχεια αλλα το παραπονο μου ειναι ο ηχος του.

Ειτε πυροβολει καποιος διπλα σου ειτε σε αποσταση 200 μετρα ειναι το ιδιο και το αυτο.

Με εχουν μαχαιρωσει απειρες φορες επειδη δεν ακουγεται τπτ απο πισω.

Αντιθετα στο BC2 δεν ειχα τετοιο θεμα.

Ελπιζω να κανουν καμια βελτιωση στο επερχομενο patch...

μετά από ένα μικρό τεστ στα δύο μέτρα ακούς αυτόν που είναι από πίσω σου ε οκ μια χαρά είναι

Link to comment
Share on other sites

You’ve heard it from fans before: nothing new is as good as what came before it. Whether that shining ideal is a band’s first album, an actor in his younger years, a writer’s breakout novel, or a videogame franchise’s initial multiplayer maps, the early stuff is always thought of as the best.

So perhaps with that in mind, DICE is bringing back some of Battlefield 2’s classic maps as a map pack and content expansion for Battlefield 3. Along with ten new weapons and three new vehicles (including a new jet fighter!), you’ll get four classic maps, revamped: Gulf of Oman, Wake Island, Sharqi Peninsula, and perennial fan-favorite Strike at Karkand. Fully recreated in the Frostbite 2 engine, they’re looking great, even after having been completely demolished by various rockets and missiles.

Our hands-on time with this DLC package revolved around Strike at Karkand and Gulf of Oman over the course of several rounds. The more urban setting of Strike at Karkand lead to intense close range skirmishes, while still allowing rooftop snipers to rain hell down upon the streets. Gulf of Oman, on the other hand, lended itself well to those who prefer the art of the long-range attack — or, if we’d preferred, taking those shiny new vehicles for a spin in its open fields and lengthy highways.

But besides the visual upgrades, the maps also allow all Battlefield 3 modes, plus a brand-new one called Conquest Assault. Falling somewhere between Rush and Conquest, the mode hands the defending team all three points of a Conquest map before the game even starts. Through a chaotic and fast-paced match, it’s up to the attacking teams to take back the points or be completely wiped out. This small change totally changes the dynamic of Conquest mode, resulting in a style of play that’s much more aggressive and requires both sides to take large amounts of risk.

In other words, there’s not much point in saying you liked Battlefield back before it was cool — because the old school is new again.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=8gP6-OwvQ8o]Back to Karkand - Strike at Karkand - Gameplay - YouTube[/ame]

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=g6yymYHNwp8]Back to Karkand - Gulf of Oman - Gameplay - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Το χειρότερο που καταντάει αηδία είναι να προλαβαίνεις να καλύπτεσαι πίσω απο τσιμέντο και να σε σκοτώνει ο άλλος με σφαίρα, τα ίδια προβλήματα που είχε και η beta. Μου την έχει δώσει πολύ αυτό το πράγμα. Καταντάει το παιχνίδι βαρετό και δεν έχει κανένα νόημα η κάλυψη παρά τα γιούργια.

Link to comment
Share on other sites

Το χειρότερο που καταντάει αηδία είναι να προλαβαίνεις να καλύπτεσαι πίσω απο τσιμέντο και να σε σκοτώνει ο άλλος με σφαίρα, τα ίδια προβλήματα που είχε και η beta. Μου την έχει δώσει πολύ αυτό το πράγμα. Καταντάει το παιχνίδι βαρετό και δεν έχει κανένα νόημα η κάλυψη παρά τα γιούργια.

Δεν ειναι ΤΟΣΟ χαλια οσο η φετα οπου σε βαραγανε και σε καλυψη να εισουν (ειχα φαει καμια 10αρια επειδη βαρουσα το τριγωνακι)

Link to comment
Share on other sites

Το χειρότερο που καταντάει αηδία είναι να προλαβαίνεις να καλύπτεσαι πίσω απο τσιμέντο και να σε σκοτώνει ο άλλος με σφαίρα, τα ίδια προβλήματα που είχε και η beta. Μου την έχει δώσει πολύ αυτό το πράγμα. Καταντάει το παιχνίδι βαρετό και δεν έχει κανένα νόημα η κάλυψη παρά τα γιούργια.
Δεν ειναι ΤΟΣΟ χαλια οσο η φετα οπου σε βαραγανε και σε καλυψη να εισουν (ειχα φαει καμια 10αρια επειδη βαρουσα το τριγωνακι)

Εγώ πιστεύω ότι δεν ισχύει αυτό. Πίσω από τσιμέντο, και όχι τους φράχτες με το "κοτλέ" μέταλλο, δε σε πετυχαίνουν. Αυτό που συμβαίνει είναι τη στιγμή που κρύβεσαι να σε πετυχαίνουν και πιστεύω ότι έχει να κάνει με το hit registration και κάποιο μικρό lag. Αργεί δηλαδή να μεταφέρει την πληροφορία ότι έχεις καλυφθεί και σε υπολογίζει στην προηγούμενη θέση.

Link to comment
Share on other sites

Πειτε με πουλημενο - σπαταλο - προβατο κλπ αλλα για ενα special forces DLC ευχαριστως θα εδινα 20 ευρω, ΠΟΛΥ θα γουσταρα flashbang grappling hook και ολα τα υπολοιπα καλουδια που ειχε το BF2 - SF, χιλιες φορες γαντζο παρα να χαραμιζει καποιος ολοκληρο ελικοπτερο για να ανεβει σε ταρατσα ( [MENTION=5325]Zenor[/MENTION] για εσενα χτυπαει η καμπανα :p )

Btw παρατηρησα χθες οτι βαζοντας το prefer maximum perfornace στο BF3.exe αντι για το adaptive πρεπει να ειχα καλυτερο gpu usage( θα βαλω τα graphs το βραδυ απτο βιντεο του lazy), το παιχνιδι γινοτανε υπερβολικα laggy μονο οταν επεφτα στα 40fps, ακουτε οι κατοχοι s-s-s-s-sLI / c-c-c-c-crapfire ? :p

Link to comment
Share on other sites

Ο άλλος χθές με μαχαίρωσε ενώ ήμουν μέσα στον τανκ. Απλά έλεος...

Μήπως μόλις μπήκες; Γιατί αν ναι, παίζει το σενάριο που είπα πριν, της καθυστέρησης.

Εγώ πάλι το έχω χάσει.... :wassat:

Περπατούσα πριν στο δρόμο για να πάω σε μια δουλειά και πήγαινα αμέριμνος, ευθεία...

Ξαφνικά ακούω βήματα πίσω μου... Γυρίζω το κεφάλι απότομα να δω ποιός είναι...

Μέχρι εδώ λογικό... σε κάποιο βαθμό... Το περίεργο ήταν η σκέψη που ήρθε στο μυαλό μου εκείνη τη στιγμή...

ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΡΧΕΤΑΙ ΝΑ ΜΕ ΜΑΧΑΙΡΩΣΕΙ

:slap:

Link to comment
Share on other sites

Πειτε με πουλημενο - σπαταλο - προβατο κλπ αλλα για ενα special forces DLC ευχαριστως θα εδινα 20 ευρω, ΠΟΛΥ θα γουσταρα flashbang grappling hook και ολα τα υπολοιπα καλουδια που ειχε το BF2 - SF, χιλιες φορες γαντζο παρα να χαραμιζει καποιος ολοκληρο ελικοπτερο για να ανεβει σε ταρατσα ( [MENTION=5325]Zenor[/MENTION] για εσενα χτυπαει η καμπανα :p )

Btw παρατηρησα χθες οτι βαζοντας το prefer maximum perfornace στο BF3.exe αντι για το adaptive πρεπει να ειχα καλυτερο gpu usage( θα βαλω τα graphs το βραδυ απτο βιντεο του lazy), το παιχνιδι γινοτανε υπερβολικα laggy μονο οταν επεφτα στα 40fps, ακουτε οι κατοχοι s-s-s-s-sLI / c-c-c-c-crapfire ? :p

Ψέματα! Εγώ το προσγειώνω στην ταράτσα δεν το θυσιάζω! :p

Αλλά ψιλοάχρηστο αυτό το heli, στο BC2 ήταν overpowered, στο BF3 δεν κάνει πολλά, γι αυτό βλέπεις όλους και πηδάνε με το που δουν έδαφος.

Το χειρότερο που καταντάει αηδία είναι να προλαβαίνεις να καλύπτεσαι πίσω απο τσιμέντο και να σε σκοτώνει ο άλλος με σφαίρα, τα ίδια προβλήματα που είχε και η beta. Μου την έχει δώσει πολύ αυτό το πράγμα. Καταντάει το παιχνίδι βαρετό και δεν έχει κανένα νόημα η κάλυψη παρά τα γιούργια.

Αυτό όντως συμβαίνει συχνά αλλά απ'όσο ξέρω είναι θέμα ping. Ας μας πει κάποιος, π.χ ο Θανάσης που έχει χαμηλό ping αν το έχει παρατηρήσει.

Btw το platoon μας έχει 91 μέλη, μέχρι 100 πάει. Δεν ξέρω αν θα κάνουμε δεύτερο οπότε hop in:

emblemue.jpg

Έγινε επεξεργασία από Zenor
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.