Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Χαχαχαχα!!! Κάτι αντίστοιχο είχα πάθει μετά από 12ωρο(00:00-12:00) cod mw σε ιντερνετ καφέ.

Όντως μόλις είχα μπει, αλλά κι αυτός μόλις είχε βγεί.

Με τα sound glitches έχουμε κανένα νεότερο;

Link to comment
Share on other sites

Βγηκαν καινουργιοι driver για την nvidia.

New in Version 285.79 beta

Includes several bug fixes and performance improvements for Battlefield 3.

Fixes cases of irregular performance (stuttering) primarily seen on DirectX 10 GPUs. The fix improves the performance of both DX10 and DX11 GPUs.

Fixes shadow map corruption seen with DirectX 10 GPUs.

Fixes cases of black corruption lines/triangles with DirectX 10 GPUs.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μερικά χρόνια cod αποφάσισα να αλλάξω στρατόπεδο σε BF.

Επειδή έχω μπερδευτεί με τις διάφορες εκδόσεις και σαφώς δε με ενδιαφέρει το single player κομμάτι του τίτλου θέτω το εξής ερώτημα. H standard εκδοσή του παιχνιδιού έναντι της limited έχει κάποια διαφορά όσο αφορά το mp κομμάτι? Πιο απλά είναι κουτσουρεμένη σε ότι αφορά χάρτες και όπλα έναντι της limited?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι δεν ισχύει αυτό. Πίσω από τσιμέντο, και όχι τους φράχτες με το "κοτλέ" μέταλλο, δε σε πετυχαίνουν. Αυτό που συμβαίνει είναι τη στιγμή που κρύβεσαι να σε πετυχαίνουν και πιστεύω ότι έχει να κάνει με το hit registration και κάποιο μικρό lag. Αργεί δηλαδή να μεταφέρει την πληροφορία ότι έχεις καλυφθεί και σε υπολογίζει στην προηγούμενη θέση.

Παίζει και αυτό αλλά πιστεύω έχει να κάνει με τα glitches πως τα λένε, έχει τύχει να ρίχνω με rpg μισός καλυπτόμενος απο τοίχο και να πράττω αυτοκτονία ασχέτως άμα το σκόπεφτρο του όπλου ήταν μακρυά απο τον τοίχο. Όπως επίσης να ρίχνω με το όπλο μισοκαλυπτόμενος και να μου δείχνει οτι χτυπάει η σφαίρα στον τοίχο.

Και το αντίθετο γίνεται όταν η σφαίρα δεν σταματάει στις άκρες του αντικειμένου που είσαι καλυπτόμενος αλλά διαπερνάει την επιφάνεια τους.

Το hit registration έχει πρόβλημα σίγουρα, έχει τύχει άπειρες φορές να ρίχνω σε αντίπαλο, να δείχνει την ένδειξη του σκόπεφτρου οτι τον πέτυχα, να με σκοτώνει πρώτος(οκ το δέχομαι είμαι noob) αλλά όταν μου δείχνει ποιος με σκότωσε η ζωή του να είναι 100%! Έτυχε να ρίξω με το rpg ακριβώς μισό μέτρο δίπλα σε εχθρό, να με σκοτώνει και να δείχνει 90% τη ζωή του.

Προχθές στην bazzar με το shotgun έριξα 3ς ευθύς πετυχημένες βολές απο απόσταση 5 μέτρον σε έναν τύπο που δεν με είχε αντιληφθεί και δεν πέθανε, με σκοτώνει και είχε ζωή 50%.

Είναι μικρολεπτομέρειες αλλά σε τσατίζουν, και δεν έχω λεφτά για πληκτρολόγιο και ποντίκι τέτοιες εποχές που ζούμε. :p

Άσχετο τώρα, εσείς που έχετε μεγάλο Level, έχετε ξεκλειδώσει κάποιο Perk που σας κάνει πιο άτρωτους? όπως το frag πχ που δέχεσαι λιγότερο damage απο εκρήξεις?

Και προχθές κάποιος με φώναζε να μπω squad, :tomato: ήμουν level 22 και δεν είχα καταλάβει οτι για να κάνεις respawn σε παίχτη πρέπει να είσαι σε squad. χαχαχαχαχα!!! :tomato: εντάξει ρε παιδιά μη βαράτε είναι απο τα πρώτα Multiplayer που παίζω.:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Με την Limited Edition παίρνεις δωρεάν το "Back to Karkand" DLC ( 4 BF2 maps "renewed", 10 weapons, 3 vehicles ) αντί να το πληρώσεις κανά 10-15$ αν έπαιρνες την Standard Edition.

Thnx για την γρήγορη απάντηση. Όλες αυτές οι προσθήκες αφορούν το mp κομμάτι?

Link to comment
Share on other sites

Παίζει και αυτό αλλά πιστεύω έχει να κάνει με τα glitches πως τα λένε, έχει τύχει να ρίχνω με rpg μισός καλυπτόμενος απο τοίχο και να πράττω αυτοκτονία ασχέτως άμα το σκόπεφτρο του όπλου ήταν μακρυά απο τον τοίχο. Όπως επίσης να ρίχνω με το όπλο μισοκαλυπτόμενος και να μου δείχνει οτι χτυπάει η σφαίρα στον τοίχο.

Και το αντίθετο γίνεται όταν η σφαίρα δεν σταματάει στις άκρες του αντικειμένου που είσαι καλυπτόμενος αλλά διαπερνάει την επιφάνεια τους.

Ναι, όταν είσαι πολύ κοντά συμβαίνει αυτό. Δεν ξέρω πόσο εύκολα θα διορθωθεί, αφού είναι θέμα της μηχανής (Frostbite 2.0)

Το hit registration έχει πρόβλημα σίγουρα, έχει τύχει άπειρες φορές να ρίχνω σε αντίπαλο, να δείχνει την ένδειξη του σκόπεφτρου οτι τον πέτυχα, να με σκοτώνει πρώτος(οκ το δέχομαι είμαι noob) αλλά όταν μου δείχνει ποιος με σκότωσε η ζωή του να είναι 100%! Έτυχε να ρίξω με το rpg ακριβώς μισό μέτρο δίπλα σε εχθρό, να με σκοτώνει και να δείχνει 90% τη ζωή του.

Προχθές στην bazzar με το shotgun έριξα 3ς ευθύς πετυχημένες βολές απο απόσταση 5 μέτρον σε έναν τύπο που δεν με είχε αντιληφθεί και δεν πέθανε, με σκοτώνει και είχε ζωή 50%.

Βασικά το παθαίνω κι εγώ συχνά. Είμαι κρυμμένος σε δωμάτιο, μπαίνει ο άλλος, του σκάω 40άρα ακριβώς απάνω του και με σκοτώνει... Μετά τον βλέπω με health 100%... :hang3:

Άσχετο τώρα, εσείς που έχετε μεγάλο Level, έχετε ξεκλειδώσει κάποιο Perk που σας κάνει πιο άτρωτους? όπως το frag πχ που δέχεσαι λιγότερο damage απο εκρήξεις?

Μεγάλο level δεν έχω, αλλά απαντάω...: Ξεκλειδώνεις διάφορα. Θα δεις στα unlock στο profile σου το battlelog τι έχεις ξεκλειδώσει και ποιά μένουν*, όπως και τι χρειάζεται να κάνεις για να ανοίξουν. Υπάρχουν και percs που βοηθάνε στην επίθεση (κάνουν μεγαλύτερη ζημιά στον άλλον) αλλά και αυτά που βοηθάνε στην άμυνα (παθαίνεις λιγότερη ζημιά εσύ). Επίσης, όλα αυτά τα ξεκλειδώνεις και σε επίπεδο squad που σημαίνει ότι αν το έχει κάποιος από την ομάδα σου, το έχεις κι εσύ. Με συνεννόηση, μπορεί ο καθένας να έχει "φορτώσει" άλλο, ώστε να έχει όλη η ομάδα 4 διαφορετικά την ίδια στιγμή.

*Battlelog > Profile > Weapons & Equipment > στη δεξιά στήλη που λέει SPECIALIZATIONS

Έγινε επεξεργασία από Wizard!
Link to comment
Share on other sites

Είναι μικρολεπτομέρειες αλλά σε τσατίζουν, και δεν έχω λεφτά για πληκτρολόγιο και ποντίκι τέτοιες εποχές που ζούμε. :p

http://defragdev.com/blog/?tag=angle-snapping

Microsoft Wheel Mouse Optical 1.1 USB - BestPrice.gr

Microsoft Intellimouse Explorer 3.0 - BestPrice.gr

http://www.eworld.com.gr/eworld/products/details/1515

Το rank δεν σου δινει παραπανω health points οχι, το πολυ πολυ να εχουν βαλει το spec για αυξημενη αντοχη στο suppresion, σκεφτομαι να θυσιασω το SPRNT για να το βαλω κι εγω, υπαρχουν φασεις που πραγματικα ζαλιζομαι ετσι οπως θολωνει η εικονα και απτον πανικο μου τρεχω σαν χαζος, που να ειχε την flashbang του BF2 :p - ΚΑΝΕΝΑ spec δεν επηρεαζει την ζημια που προκαλεις ή δεχεσαι, μοναδικη εξαιρεση ενα που επηρεαζει τα explosives και ειναι παθητικο.

RPG δεν σκαει απο πολυ κοντα νομιζω, το ιδιο και η 40αρα. Squad μην ασχολεισαι καν, εχει μονο να κατσεις lone wolf ή να πατησεις find squad και να σε βαλει σε μια στην τυχη, λογικα θα το αλλαξουν στο επομενο patch.

Έγινε επεξεργασία από GruntGR
Link to comment
Share on other sites

Εννοούσα δεν έχω λεφτά να πάρω άλλα εφόσον σπάσω αυτά που έχω απο τα νεύρα μου. :p

Σκάνε ρε συ τα rpg, έχει τύχει να ρίξω απο ένα μέτρο και εγώ και ο αντίπαλος και να σκοτωθούμε και οι δύο. rpg duel.

Link to comment
Share on other sites

RPG δεν σκαει απο πολυ κοντα νομιζω, το ιδιο και η 40αρα.

Μια χαρά σκάνε... Έχω πετύχει, με το παραπάνω bug, τον τοίχο μπροστά μου και πέθανα εγώ... Επίσης, όταν τη ρίχνω απάνω τους ή στα πόδια τους για να πετύχω πάτωμα, έκρηξη κάνει, ζημιά δεν κάνει.

Squad μην ασχολεισαι καν, εχει μονο να κατσεις lone wolf ή να πατησεις find squad και να σε βαλει σε μια στην τυχη, λογικα θα το αλλαξουν στο επομενο patch.

Κανονικά επιλέγεις squad. Πατάς πρώτα το "Leave Squad" για να σε βγάλει, μετά επιλέγεις όποιο θέλεις, και πατάς κάτω κάτω χαμηλά (ναι, δε φαίνεται καλά) το "Join".

Link to comment
Share on other sites

Ο άλλος χθές με μαχαίρωσε ενώ ήμουν μέσα στον τανκ. Απλά έλεος...

Done that too.

Και σε tank και σε Humvee και σε ΑΑ.:p

Πειτε με πουλημενο - σπαταλο - προβατο κλπ αλλα για ενα special forces DLC ευχαριστως θα εδινα 20 ευρω, ΠΟΛΥ θα γουσταρα flashbang grappling hook και ολα τα υπολοιπα καλουδια που ειχε το BF2 - SF, χιλιες φορες γαντζο παρα να χαραμιζει καποιος ολοκληρο ελικοπτερο για να ανεβει σε ταρατσα ( [MENTION=5325]Zenor[/MENTION] για εσενα χτυπαει η καμπανα :p )

Btw παρατηρησα χθες οτι βαζοντας το prefer maximum perfornace στο BF3.exe αντι για το adaptive πρεπει να ειχα καλυτερο gpu usage( θα βαλω τα graphs το βραδυ απτο βιντεο του lazy), το παιχνιδι γινοτανε υπερβολικα laggy μονο οταν επεφτα στα 40fps, ακουτε οι κατοχοι s-s-s-s-sLI / c-c-c-c-crapfire ? :p

οι κατοχοι crapfire δεν εχουν θεμα με το GPU load αν εχουν καλη πλατφορμα.

2011111016h4541.png

u sure about that PSofGR :hehe:

Bασικα αυτο ειπε.

Έγινε επεξεργασία από Nephiλiμ
Link to comment
Share on other sites

2 Ερωτήσεις :

1) Έχω αγοράσει την στάνταρτ version . Το "Back to Karkand" DLC που το βρίσκω να το αγοράσω χώρια ;

2) Από χτες όλοι οι servers είναι σχεδόν άδειοι . Παίζει κάτι ή έχουν πέσει όλοι με τα μούτρα στο MW3 ;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι για το MP.

Και θα είναι πολύ δημοφιλή μάλιστα τα συγκεκριμένα maps ;)

οκ για τους χαρτες θα ειδοποιηθουμε οταν ειναι διαθεσιμοι, τα οπλα γινονται αυτοματως διαθεσιμα η πρεπει να κανουμε καποια διαδικασια για να τα αποκτησουμε;;; γιατι δεν ξερω ποια οπλα θα ειχα με τη στανταρ εκδοση...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.