Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Ωραιος, ετσι δεν χρειαζεται σπαταλαμε το χρονο μας σε αυτο το γκειμοντ μονο και μονο για να παρουμε το τοξο. Να οργανωθουμε και ειμαι μεσα :clap:

Και εγω..

Καλημέρα

*S2

Κατι αλλο, ποια πιστα ειναι αυτη.. ;

*S2

Έγινε επεξεργασία από Wizard!
Link to comment
Share on other sites

Ti πρέπει να προσέξει κανείς για να ανεβάσει αυτό το ποσοστό; Είναι θέμα Ping; Παίζω σχεδόν πάντα με 85ms.

Me 85ms είσαι οριακά. Τον τελευταίο καιρό ήμουν στα 100ms. Δεν έπιαναν τα μαχαίρια με τίποτα (μαζί με πολλά άλλα κουλά). Παίζοντας μάλιστα με τον [MENTION=6900]AnimaTronic[/MENTION] ένα γύρο knife-only, μου το έριχνε στη συντριπτική πλειοψηφία των μονομαχιών. Μερικές μέρες αργότερα, το ping μου έπεσε στα 60-70ms και τότε επανήλθε η ισορροπία. Δεν ξέρω τι λένε για το ping, αλλά παίζει μεγάλο ρόλο. Δοκίμασε με μεγάλο ping να κάνεις spot jet που περνάει γρήγορα από σχετικά κοντινή απόσταση. Για να πιάσει ή θα το πατήσεις 10 φορές, ή θα πρέπει να σημαδέψεις αρκετά μπροστά του (εκεί δηλαδή που είναι πραγματικά αλλά δεν το βλέπεις λόγω καθυστέρησης)

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω πρόβλημα δυστυχώς στους περισσοτερους σερβερ είμαι με 120...

Θα γυρισω σε fast path μάλλον..

Στην forthnet ειμαι

*S2

Έλεγξε και σε κάρτα και router να ΜΗΝ είναι επιλεγμένο το QoS

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποτε γινεται avalaible το aftermath στην Ελλαδα? Εννοω ωρα.. Γιατι χθες το βραδυ κατεβαζα ενα update αλλα δεν ηταν αυτο και σημερα που πηγα να μπω σε καποιον server μου γραφει οτι πρεπει να κατεβασω και να εγκαταστησω το expansion pack .

Link to comment
Share on other sites

Me 85ms είσαι οριακά. Τον τελευταίο καιρό ήμουν στα 100ms. Δεν έπιαναν τα μαχαίρια με τίποτα (μαζί με πολλά άλλα κουλά). Παίζοντας μάλιστα με τον [MENTION=6900]AnimaTronic[/MENTION] ένα γύρο knife-only, μου το έριχνε στη συντριπτική πλειοψηφία των μονομαχιών. Μερικές μέρες αργότερα, το ping μου έπεσε στα 60-70ms και τότε επανήλθε η ισορροπία. Δεν ξέρω τι λένε για το ping, αλλά παίζει μεγάλο ρόλο. Δοκίμασε με μεγάλο ping να κάνεις spot jet που περνάει γρήγορα από σχετικά κοντινή απόσταση. Για να πιάσει ή θα το πατήσεις 10 φορές, ή θα πρέπει να σημαδέψεις αρκετά μπροστά του (εκεί δηλαδή που είναι πραγματικά αλλά δεν το βλέπεις λόγω καθυστέρησης)

Ισχύει 1000%.

Έπαιζα με 85-100ms και το τελευταίο καιρό (αλλαγή από fast path σε interleaved διότι η γραμμή είναι οριακή για adsl με 63.5db att) με 65-70ms. Η νύχτα με τη μέρα πραγματικά.

ping 173.199.105.63

Pinging 173.199.105.63 with 32 bytes of data:

Reply from 173.199.105.63: bytes=32 time=71ms TTL=115

Reply from 173.199.105.63: bytes=32 time=72ms TTL=115

Reply from 173.199.105.63: bytes=32 time=70ms TTL=115

Reply from 173.199.105.63: bytes=32 time=70ms TTL=115

Ping statistics for 173.199.105.63:

Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),

Approximate round trip times in milli-seconds:

Minimum = 70ms, Maximum = 72ms, Average = 70ms

Έγινε επεξεργασία από Τζώρτζης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποτε γινεται avalaible το aftermath στην Ελλαδα? Εννοω ωρα.. Γιατι χθες το βραδυ κατεβαζα ενα update αλλα δεν ηταν αυτο και σημερα που πηγα να μπω σε καποιον server μου γραφει οτι πρεπει να κατεβασω και να εγκαταστησω το expansion pack .

https://twitter.com/Battlefield/with_replies

Link to comment
Share on other sites

ότι ενώ είσαι Under Fire προσπαθείς να πας πίσω απ΄τον οχτρό και να πάρεις μαχαίρι,

wrong...!!!

Το ποσοστό αυτό είναι αντίστοιχο με άλλους παίκτες;

Πολλοι ειναι εδω... μπορουν να απαντησουν...

Καλα το πας παντως...

Link to comment
Share on other sites

wrong...!!!

Πολλοι ειναι εδω... μπορουν να απαντησουν...

Καλα το πας παντως...

Δεν ξέρω, αλλά αυτή την εντύπωση μου έδωσες χτες. Δύο φορές θυμάμαι και (σε) γάζωνα και τις 2 πήδηξες και μου πήρες μαχαίρι απο πίσω.

Έγινε επεξεργασία από george-gp
Link to comment
Share on other sites

Έπαξα λίγο με το xbow είναι shot και κάτω.

Αργό στο γέμισμα βέβαια.

Αλλά έχεις main όπλο, πιστόλι και xbow (φανταστείτε το στη θέση των c4, clays ή mortal όντας support).

Πάντως η επίσημη ώρα κυκλοφορίας του aftermath ήταν 9GMT δηλ 11.00 ώρα Ελλάδος αλλά ακόμα δεν έχει βγει.

Έγινε επεξεργασία από Τζώρτζης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Χτες κυνήγησα το Μαχαίρι όσο δεν πάει, πήρα πάνω από 100 knife kills.

Θέλω να κάνω μια ερώτηση προς του μαχαιροβγάλτες του φόρουμ.

Αγαπητέ [MENTION=11666]wolves[/MENTION], έχω παρατηρήσει (με το χειρότερο τρόπο) ότι ενώ είσαι Under Fire προσπαθείς να πας πίσω απ΄τον οχτρό και να πάρεις μαχαίρι, όσον αφορά την πάρτη μου, επειδή είμαι noobas τις περισσότερες φορές με σκίζεις με ποσοστό επιτυχίας πιστεύω πάνω από 7/10 στα τετ-α-τετ. Το ποσοστό αυτό είναι αντίστοιχο με άλλους παίκτες;

Επίσης, δοκίμασα την τακτική σου, να γυρνάω στην πλάτη και να προσπαθώ να πάρω μαχαίρι, ποσοστό επιτυχίας 4/10 εν κίνηση.

Ti πρέπει να προσέξει κανείς για να ανεβάσει αυτό το ποσοστό; Είναι θέμα Ping; Παίζω σχεδόν πάντα με 85ms.

(geo_ori εδώ)

Και εγω το κάνω συχνά πυκνά αυτό ( αν είμαι κοντά στον άλλο και τρώω σφαίρες και υπολογίζω πως πυροβολόντας εγω δεν θα τον προλάβω πριν με φάει, τότε προσπαθώ να πηδήξω άναρχα για να του βγω πλαγιο-πισω για να τον μαχαιρώσω ) μπορώ να πω πως αν ο άλλος δεν είναι πολύ εύστοχος ( δεν έχει π.χ. κανά 20-25% accuracy στο όπλο που παίζει ) έχεις αρκετές πιθανότητες να του την φορέσεις πηδώντας πίσω του.

Αν όμως ο άλλος είναι εύστοχος παίχτης, οι πιθανότητες σου πάνε γύρω στο 3/10 προσπάθειες επιτυχημένες.

Link to comment
Share on other sites

παλι; ΜΑ ΠΑΛΙ;;;

Πες μου ότι δεν το περίμενες ότι θα συμβεί.

Στο λεξικό δίπλα από την λέξη fail γράφει DICE.

Πραγματικά δυσκολεύομαι να σκεφτώ άλλη τεχνολογική εταιρία που failάρει τόσο hard και τόσο συχνά :D

Link to comment
Share on other sites

HERES EA.S OFFICIAL ANSWER FROM TECH SUPPORT

we have had a few minor issues with this release and our timescale currantly for release in your country is approximatly 5 pm gmt sorry for any inconvienence this has caused you also in relation to why the patch isnt showing in expansions on origin the same reason applys as we roll out the game at that time it will then be visible to yourself

Link to comment
Share on other sites

Πες μου ότι δεν το περίμενες ότι θα συμβεί.

Στο λεξικό δίπλα από την λέξη fail γράφει DICE.

Πραγματικά δυσκολεύομαι να σκεφτώ άλλη τεχνολογική εταιρία που failάρει τόσο hard και τόσο συχνά :D

Ξέρω εγώ. rockstar λέγετε. Έχει κάνει πολύ χειρότερα. Επίσης η Microsoft... Επίσης η singular..... Έχω και άλλες.

Στάλθηκε από το GT-I9000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Εχθές αν θυμάμαι καλά ( ή ήταν προχθές ), κατέβασε το origin ένα update 3.899MB ( δεν ήτανε τα γνωστά Close Quarters & Armored Kill updates που ήτανε περί τα 700MΒ που κατέβηκαν πρίν κανά 7ήμερο ).

Τώρα κατεβάζει νέο update 3.899MB.

Σίγουρα κάνανε πάλι πατατιά.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.