Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

ή να παρει το BF3 με 10 ευρα (τι προπονηση να κανει στο BC2 που δεν εχει ουτε prone... :p)

για τον αλλονα που λεει οτι το BF3 "ψοφαει" επειδη "ολοι περιμενουνε το BF4" (ROFL)

αυτη την στιγμη που γραφω (τριτη πρωι), παιζουνε σε pc online BF3 14.000 παικτες.

απο τα online shooters ΜΟΝΟ το TF2 (που ειναι τζαμπα) και το CS (που ειναι all time classic και που παιζεται ακομα και σε netbooks με atom 1.6 και onboard graphics) εχουνε παραπανω παικτες (25.000 και 17.000 αντιστοιχα...)

:p

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

ή να παρει το BF3 με 10 ευρα (τι προπονηση να κανει στο BC2 που δεν εχει ουτε prone...)

Sorry, αλλά εγώ δε μπορώ να του προτείνω να πάρει το Ρώσσικο και να παιδεύεται μετά από κάθε update να δει γιατί δε δουλεύει... Θα μου φέρει τον 28-500 στο κεφάλι.

Link to comment
Share on other sites

Sorry, αλλά εγώ δε μπορώ να του προτείνω να πάρει το Ρώσσικο και να παιδεύεται μετά από κάθε update να δει γιατί δε δουλεύει... Θα μου φέρει τον 28-500 στο κεφάλι.

νταξ, σωστο, αλλα ξερω πολλους που δεν παιδευονται πολυ, ειναι πολυ πιο ευκολη η διαδικασια απο οσο νομιζεις

αν δεν θελει καθε δυο μηνες να κατεβαζει 2 αρχεια 50ΜΒ και να τα κανει copy paste στον φακελο (μιλαμε για το ατομο που σκεφτεται να κατεβασει το game απο τον θειο τωρα, ετσι; ), μπορει να δωσει 14 ευρα και να παρει το εγγλεζικο

αν παλι δεν θελει να λερωνεται στις λασπες και ψαχνει shooter χωρις prone (!!!) ή του χαλασε το πλειστεισιον και θελει την μαγεια της κονσολας στο pc του χωρις emulators (:p) μπορει να παρει το BC2 (εγγλεζικο) με ενα ταληρακι :p

oποιος ψωνιζει την σημερον ημερα απο το origin (αν δεν ειναι free demo), παρακαλειται να περασει απο την εφορια...:p

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

δε καταλαβατε..δεν ειναι θεμα το χρηματικου ποσου.ειναι θεμα κοροιδιας που πρεπει να αγορασουμε το παιχνιδι για να δουμε ΑΝ παιζει στα συστηματα μας.

απο τον Θ δε θα το παιρνα για το campaing του , αλλα για να δω αν ανταποκρινεται στο συστημα μου και να κρινω αν θα το αγορασω μετα.

απλο

Link to comment
Share on other sites

δε καταλαβατε..δεν ειναι θεμα το χρηματικου ποσου.ειναι θεμα κοροιδιας που πρεπει να αγορασουμε το παιχνιδι για να δουμε ΑΝ παιζει στα συστηματα μας.

Στο campaign θα δεις τα γραφικά. Καμία σχέση όμως το ζόρι που θα φάνε οι πυρήνες σου σε multi-64...

Link to comment
Share on other sites

Ιάσωνα μη ξεκινήσεις BF3 τώρα. Όλοι περιμένουν BF4. Το BF3 ήδη έχει αρχίσει και ψοφάει και απο patch σε patch γίνεται χειρότερο το multi.

εσενα η dice και η ea σου αφιερωνει αυτο [ame]www.youtube.com/watch?v=ul8DWdluPzs[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Έναν Quad θες [MENTION=5513]GoMaR[/MENTION] και είτε παίζεις με την GTX 280 σε ότι settings σου δίνει καλά fps, ή ανεβάζεις μετά λίγο κασέρι και σε VGA και παίρνεις κάτι καλύτερο.

Αν δεν χτυπήσεις Quad ( αυτά για LGA775 platform, δεν πιστεύω να σκέφτεσαι μετάβαση σε LGA1155 ) μην πάρεις κάρτα, δεν θα κάνει διαφορά επί της ουσίας.

Link to comment
Share on other sites

δλδ ο Quad εχει τοσο μεγαλη διαφορα ; Πιστευω στο multi ετσι ;

εχω εναν Q6600 προς πωληση και λεω να τον παρω εγω :p

Q6600 + 6850 ειναι καλο σεταπ ;

Ναι εχει μεγαλη διαφορα..

Σε παλαιοτερο setup με q6600 στα 3.3 και 6970 στοκ σε μια απο τις μεγαλες πιστες(caspian) με τις ρυθμισεις στα high (χωρις aa φυσικα) στα 1080p επαιζα με 35-60 fps.

Και η 280 πιστευω θα την παλεψει στα medium στην αναλυση που θες απλα θα εχεις κλειστα τα DX11 option(HDAO,SSAO κλπ)

Edit: με προλαβε ο wizard..

Παντως αμα αντεχεις οικονομικα μην κανεις το ενδιαμεσο βημα με q6600.

Πηγα σε Ι5 και η καρτα ξεμπουκωσε και εβαλα ολες τις ρυθμισεις στο ultra και παιζω με 55-80

Έγινε επεξεργασία από ponaei8anasi
Link to comment
Share on other sites

δλδ ο Quad εχει τοσο μεγαλη διαφορα ; Πιστευω στο multi ετσι ;

εχω εναν Q6600 προς πωληση και λεω να τον παρω εγω :p

Q6600 + 6850 ειναι καλο σεταπ ;

Κράτα τον Quad.

Δεν είναι μόνο τα αρκετά υψηλότερα minimum fps, είναι και το ότι δεν έχεις το ανεξήγητο, αλλά υπαρκτό stuttering που θα έχεις με τον Core 2 Duo. ( ενώ έχεις ok fps, το game κάθε ~10 δευτερόλεπτα κάνει σπασίματα για 1-2sec, ξανά κανονικά, ξανά σπασίματα, ξανά κανονικά, κλπ ).

Link to comment
Share on other sites

Είναι από τα λίγα games που χρησιμοποιεί όσα cores και να του ρίξεις, οπότε ναι 4 θα ήταν καλύτερα. Κυρίως σε multiplayer με >32 παίχτες όπου και θα παίζεις σε γιγαντιαία maps και θα χρειαστεί την CPU για να υπολογίζει building destructions, physics και 1002 πράματα.

Link to comment
Share on other sites

ειμουνα με 5850 και c2q 6700 στα 3.3, επαιζα σε low-medium settings χωρις MSAA και χρειαστηκε να χαλασω γυρω στα 900 ευρω προπερσι τον δεκεμβριο για να παω σε sandy - gtx570 προκειμενου να γλιτωσω τα slowdown στους 64αρηδες, θυμαμαι στις γεφυρες της seine crossing επεφτα κατω απο 40 για πλακα, ευτυχως που δεν προλαβα να παιξω με το ιδιο setup τα karkand maps :p.

Για ενα framerate whore ο c2q δεν εiχε ποτε λογο υπαρξης imo, μεχρι και το 2009 ειμουνα 95% καλυμενος με c2d ελαφρα κλοκαρισμενο ενω οταν εγινε το μπαμ με το bc2 που ζηταγε 4 cores οι phenom kai οι c2q απλα αποδειχτηκαν λιγοι, προσωπικα εκανα μεγαλη μπουρδα που πηγα και πηρα c2q 150 ευρω απο το ebay επειδη βαριομουνα να αλλαξω mobo (που να ξερα οτι πλεον με ssd και στικακι το φορματ ειναι πλεον 10 λεπτα υποθεση :p ) , ενας γιωτα 5 απαλλαγη ακομα και πρωτης γεννιας στα 4ghz ηταν και παραμενει υπερ-αρκετος.

Oι παλαιοτεροι intel ειδικα με τους τιτλους που εχουν βγει τα τελευταια 2 χρονια ( red orchestra - planetside 2 - chivalry - dayZ ) απλα δεν καλυπτουνε καποιον που θελει να εχει συνεχως μπολικα fps και πρεπει να "ταιζει" την gpu του.

Παρολαυτα με ενα κλοκαρισματακι στον c2q και μια καλυτερη gpu οντως θα υπαρχει βελτιωση ειδικα αμα βρεις και καποιο καλο fps cfg, τους 64αρηδες δυστηχως θα συνεχυσεις να του βλεπεις με το κυαλι, μην χαλιεσαι ομως ! στον bazo ειναι αναποδοι και πληρωνουν 64 slot για να χρησιμοποιουν τα 32 :p

edit : ξεχασα να πω οτι θες και RAM, ειμουνα με 4gb πριν αλλαξω πλατφορμα και πραγματικα δεν παλευοτανε, ειχα steam κλειστο, chrome με μονο μια καρτελα και οταν παταγα alt+tab κολλαγε το συμπαν, μετα το παιχνιδι ηθελε κυριολεκτικα 5 λεπτα για να φορτωσει το επομενο map και πολλες φορες κολλουσε ολοκληρο για 2-3 secs επειδη διαβαζε ο σκληρος :S στο νεο μπρικι με 8gb μονο με το loading εχω ενα μικρο θεμα αλλα γι αυτο φταιει που δεν χωραει ο ssd bf3 μαζι με win7 και ps2 :p

Έγινε επεξεργασία από GruntGR
Link to comment
Share on other sites

Game disconnected: something went wrong

Τι στο καλό πήγε λάθος ρε EA ενώ 5 λεπτά πριν έπαιζα κανονικά και έφαγε φρίκη στα καλά καθούμενα; Δοκίμασα επιδιόρθωση μέσω origin, τίποτα. Uninstall, πάλι τίποτα. Το upnp είναι disabled έτσι κι αλλιώς. Καμία άλλη ιδέα κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Εχει ομως αρκετο κοσμο που παιζει,σε μας εγινε μονο?

Μην σε απασχολούν τέτοιες λογικές. :p

Από εποχής BC2 (και άρα Frostbite) υπάρχει ένα θέμα που κατακλύζει όλα τα BF Forums, με disconnects από servers στο 5λεπτο και ένα vague μήνυμα σαν δικαιολογία. Η DICE ποτέ δεν απάντησε με σιγουριά τι φταίει και από το Community βγήκαν πολλές λύσεις που για άλλους δούλευαν, για άλλους όχι. Από το να απενεργοποιήσεις UPnP μέχρι ότι θες. Και όλο αυτό, όσο οι υπόλοιποι μισοί παίχτες δεν αντιμετώπιζαν κανένα πρόβλημα :p

Το είχα κι εγώ στο BC2 και με είχε αναγκάσει να το κόψω για κανένα 6μηνo από την αγανάκτηση.

Εν κατακλείδι, tl;dr κτλ.: δεν λέω πως είναι αυτό που έχεις κι εσύ, το δικό σου ακούγεται σαν κάτι από μεριάς DICE που λογικά θα φτιάξει, αλλά μην σε προβληματίζει να βλέπεις connection issues που έχει μόνο το μισό playerbase κι όχι όλοι.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.