Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

You cannot avoid lag... Can you?

oxi1.jpg

:p

lag.gif

Μια φορα ετυχε να παιξω σε 30" απο αποσταση ~40cm ξενερωσα full, για να δω το minimap επρεπε οχι μονο να κουνησω τα ματια μου αλλα και το υπολοιπο κεφαλι :p καμια σχεση με την 22αρα σπιτι που μπορω να ελεγχω ενα σωρο πραγματα ενω κουνιεμαι ταυτοχρονα, χωρια το απαλεφτο tearing λογω 60hz και την 580 που εσκουζε σε αδειο σερβερ λογω αναλυσης και ας ειχα κοψει αρκετα πραγματα απτα settings

Στον καναπε ειναι αλλιως δεν λεω, halo που επαιζα στην 40αρα δεν ειχα κανενα προβλημα με το hud, αλλα ποιος use-αρει pc απτον καναπε ? :p

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε, απλά είναι αστεία η Caspian μπροστά σε αυτές τις δύο. Μπες σε έναν άδειο server που έχει την Oman και είναι και άδειος, ώστε να μη σε σκοτώνουν. Από εκεί και πέρα μπορείς να κάνεις την ίδια διαδρομή 4-5 φορές για να βγάλεις ασφαλή συμπεράσματα. Πάρε και τζιπάκια που πάνε γρήγορα και κάνουν ακόμα πιο απαιτητικό το rendering.
[MENTION=324]billpeppas[/MENTION]

Με μια διαφορά όμως. Με την Oman δεν θα βγάλεις και τα πιο ασφαλή συμπεράσματα γτ θεωρείται κακογραμμένη σαν πίστα. Θεωρώ ότι Caspian είναι καλύτερα ειδικά στη σημαία που λέγεται forest. Δοκίμασε αμα θες Oman απλά παίζει να δεις framedrops εκεί που δεν πρέπει. Τουλάχιστον αυτή τη συμπεριφορά έχω δει με το σύστημα της υπογραφής.:T:

εδιτ: και η sharqi είναι αρκετά καλή για τεστάρισμα ειδικά κοιτώντας από το TV Station όλη τη πίστα

BF3: B2K

Μια χαρά την πάμε την Gulf of Oman:

2600K @ 4.3GHz

GTX 680 @ 1306MHz ( κάποιες στιγμές κάνει μια βολτίτσα στα 1293MHz και ξανα-ανεβαίνει πάλι στα κατά τα άλλα σταθερά 1306MHz )

301.10 WHQL

1080p All Max Except PostAA @ Medium, 2xAA 16xAF

gulfofomani1cwo.png

Link to comment
Share on other sites

oxi1.jpg

:p

lag.gif

Μια φορα ετυχε να παιξω σε 30" απο αποσταση ~40cm ξενερωσα full, για να δω το minimap επρεπε οχι μονο να κουνησω τα ματια μου αλλα και το υπολοιπο κεφαλι :p καμια σχεση με την 22αρα σπιτι που μπορω να ελεγχω ενα σωρο πραγματα ενω κουνιεμαι ταυτοχρονα, χωρια το απαλεφτο tearing λογω 60hz και την 580 που εσκουζε σε αδειο σερβερ λογω αναλυσης και ας ειχα κοψει αρκετα πραγματα απτα settings

Στον καναπε ειναι αλλιως δεν λεω, halo που επαιζα στην 40αρα δεν ειχα κανενα προβλημα με το hud, αλλα ποιος use-αρει pc απτον καναπε ? :p

Επαιζα παιζω και θα παιζω σε 40αρα απο αποσταση ~2,5 μετρα,το βρισκω πολυ πιο ανετο στον καναπε αποτι στην καρεκλα-γραφειο...

Βεβαια χανω λιγο στα μακρινα μιας και ειναι πιο δυσκολο να ξεχωρισεις τους αντιπαλους αλλα δν με πειραζει ιδιαιτερα...

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=12324]PolomanGR[/MENTION]

Και συγγνώμη ρε αγορίνα το ποντίκι που το έχεις δίπλα στο μπούτι σου ή δίπλα στα σουβερ :p. Απλά αδυνατώ να φανταστώ την όλη χωροταξία. Μιλάμε πάντα για shooters (γτ οκ τα ραλακια και τα third persons παλεύονται). Τώρα αν έχεις καταφέρει και χρησιμοποιείς gamepad για shooters (οπότε PC->Personal Console) πάω πάσο. Απλά εμένα και το mousepad αν δεν είναι το σωστό δεν ξέρω δεν μπορώ να παίξω καν. Από κει και πέρα οθόνη μέχρι 27" νομίζω είναι super μετά αρχίζει και κουράζει όπως λέει και ο [MENTION=2162]GruntGR[/MENTION]. Αυτούνια...:T:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα :)

1ον, κόκκινη κάρτα σε όλους μας, γιατί εχθές δε μπήκε κανείς στον Bazo.

2ον, η οθόνη μπορεί να είναι και 100", αρκεί η απόσταση από αυτή να είναι τέτοια που να καταλαμβάνει 90-110° από το οπτικό μας πεδίο.

Link to comment
Share on other sites

1ον, κόκκινη κάρτα σε όλους μας, γιατί εχθές δε μπήκε κανείς στον Bazo.

Eγω προσωπικα, που μπαινω BAZO ακομα και μονος μου και παιζω, χτες δεν μπορουσα με τιποτα...

Μετα απο 2μερο καψιμο σε TDM, το rush δεν το παλευα με τιποτα....

Συνεχισαμε λοιπον με τους γνωστους "αλητες" το ιδιο καψιμο αλλου, αλλα εριχνα παντα βλεμμα στον bazo, o οποιος παρεμενε αδειος...

Οταν επεστρεψα στο παιχνιδι, μετα τον αγωνα του champions league, ειχε αλλαξει το mode στον bazo....

Mπηκα. Περιμενα. Περιμενα... Αλλα τιποτα.

Επεφτε λιωσιμο στους GR-OF...

Λογικο. Αμα δεν γουσταρει ο αλλος το mode, τι να κανει.

Συνεχισα λοιπον εκει που ειχα μεινει πριν διακοψω για τον ημιτελικο του champion league....

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=11666]wolves[/MENTION]

Έλα τώρα που πας να κρυφτείς. Τη metro στις 02:00 το πρωί δεν την αναφέρεις καθόλου; Ξέχασες το Μ1014 που μοίραζες από δω και από κει. Αλλά σε καταλαβαίνω, και γω θα ντρεπόμουνα στη θέση σου (μιλάει ο MASSιστας). :hehe:

Έγινε επεξεργασία από Grisos
Link to comment
Share on other sites

@wolves

Έλα τώρα που πας να κρυφτείς. Τη metro στις 02:00 το πρωί δεν την αναφέρεις καθόλου; Ξέχασες το Μ1014 που μοίραζες από δω και από κει. Αλλά σε καταλαβαίνω, και γω θα ντρεπόμουνα στη θέση σου (μιλάει ο MASSιστας). :hehe:

ΣΣΣτττ...!!! Κρυβε λογια....

Ειναι πορωση παντως το Μ1014.

Την εχω καταβρει με δαυτο...

Τωρα τελευταια ασχοληθηκα μαζι του, για να μπορω να αντιμετωπιζω τα mass στην αρχη και μετα κολησα.

Και σε ανοιχτους χαρτες με slug κανει καλη δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

καθε φορα που παω να μπω στο νημα, βγαινει ειδοποιηση για malware... :p

post-22844-1416076091,6517_thumb.jpg

προκειται για εικονα (http://img.tomshardware.com/us/1999/11/08/preview_of_the_double_whopper_/lag.gif) που ανεβασε ο [MENTION=2162]GruntGR[/MENTION] (καλα ειχα υποψιαστει εγω οτι κατι υποπτο τρεχει με το συγκεκριμενο ατομο...:p)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.