Jump to content



Προσοχή στους δίσκους απο Plaisio


nobig

Recommended Posts

Χθες παρέλαβα μια παραγγελία απο πλαίσιο, περιχαρής ανοίγω το αντιστατικό σακουλάκι για να τοποθετήσω τον δίσκο και βλέπω την πάνω ετικέτα γρατζουνισμένη την μπογιά. Γυρνάω απο κάτω και βλέπω υπολείμματα κόλλας στις επαφές SATA. Βλέπω και σημάδια στις επαφές τροφοδοσίας και SATA οπότε σιγουρεύτηκα ότι πρόκειται για μεταχειρισμένο κομμάτι σε σφραγισμένη συσκευασία. Προφανός και πρόκειται για refurbished προϊόν γιατί στην ετικέτα γράφει recertified! Ακόμα δεν έχω μιλήσει με πλαίσιο αλλά θεωρώ απαράδεκτο αν έγινε από αυτούς να αγοράζουν refurbished και να τα πουλάμε για brand new.

Προσοχή στο τι παίρνετε!:stop:

post-955-1416074379,8941_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply
Χθες παρέλαβα μια παραγγελία απο πλαίσιο, περιχαρής ανοίγω το αντιστατικό σακουλάκι για να τοποθετήσω τον δίσκο και βλέπω την πάνω ετικέτα γρατζουνισμένη την μπογιά. Γυρνάω απο κάτω και βλέπω υπολείμματα κόλλας στις επαφές SATA. Βλέπω και σημάδια στις επαφές τροφοδοσίας και SATA οπότε σιγουρεύτηκα ότι πρόκειται για μεταχειρισμένο κομμάτι σε σφραγισμένη συσκευασία. Προφανός και πρόκειται για refurbished προϊόν γιατί στην ετικέτα γράφει recertified! Ακόμα δεν έχω μιλήσει με πλαίσιο αλλά θεωρώ απαράδεκτο αν έγινε από αυτούς να αγοράζουν refurbished και να τα πουλάμε για brand new.

Προσοχή στο τι παίρνετε!:stop:

Το Πλάισιο δεν αγοράζει refurbished πράγματα και πόσο μάλλον δίσκους.

Ίσως έγινε απο την ίδια την WD και μέχρι να φτάσει σε εσένα δεν το είδε κανένας να το σταματήσει.

Όπως και να έχει, θα στον αλλάξουν και θα το ψάξουμε να δούμε πώς και απο που προηρθε αυτός (ίσως να είναι όλη η παρτίδα και πρέπει να την μπλοκάρουμε) .

Σε καμία περίπτωση όμως (το ξαναλέω :p ), δεν στηρίζεται και δεν έιναι στην φύση της Πλάισιο να κάνει τέτοια πράγματα με τα προϊόντα του.

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο επικοινωνία μου είπαν ότι θα μου τον αλλάξουν. Στην αρχή μου είπαν να πάω σε κατάστημα αλλά τους έκοψα απο την αρχή τον αέρα και θα στείλουν καινούργιο. Μου φαίνετε περίεργο η WD να στέλνει refurbished αν δεν το έχεις ζητήσει αλλά τέσπα, δεν έχω λόγο να σε αμφισβητήσω Βασίλη. Αν θες σου στέλνω και την εικόνα χωρίς το blur να δεις το SN

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο επικοινωνία μου είπαν ότι θα μου τον αλλάξουν. Στην αρχή μου είπαν να πάω σε κατάστημα αλλά τους έκοψα απο την αρχή τον αέρα και θα στείλουν καινούργιο. Μου φαίνετε περίεργο η WD να στέλνει refurbished αν δεν το έχεις ζητήσει αλλά τέσπα, δεν έχω λόγο να σε αμφισβητήσω Βασίλη. Αν θες σου στέλνω και την εικόνα χωρίς το blur να δεις το SN

"Τυχαίνει" να έιμαι εγώ ο PM για τους δίσκους, γι'αυτο σου μιλάω απο πρώτο χέρι :)

Έχω βάλει ήδη ανθρώπους να το κοιτάξουνε γιατί έιναι πολύ περίεργο.

Μια μέρα να κανονίσουμε tour για όποιον θέλει στις εδω εγκαταστάσεις για να δείτε πώς γίνεται η διαδικασία

picking και delivery να σας φύγουν τυχόν απορίες :p

PS. Άμα χρειαστείς βοήθεια σε κάτι, σφύρα(pm) μου . . :computer:

Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύει αυτό είναι απαράδεκτοι... Όταν δε στο site τους, βλέπω στο κατάστημα τόσο στο internet τόσο, προσωπικά με προβληματίζει!

Για πές μας λίγο τι σχέση έχει αυτό με το θέμα μας;

Link to comment
Share on other sites

Για πές μας λίγο τι σχέση έχει αυτό με το θέμα μας;
απο

Από ότι κατάλαβα ο φίλος παράγγειλε από net. Ήθελα να πω ότι καλύτερα να πηγαίνεις στο κατ/μα να το βλέπεις να το ελέγχεις και να εισαι σιγουρος για το τι παίρνεις!! Αυτό! Αν ήμουν :OT: χίλια συγνώμη δεν κατάλαβα!! :o

Link to comment
Share on other sites

ακολουθει μια σκεψη βλεποντας και διαβαζοντας το φορουμ καμποσα χρονια.

μακαρι να υπηρχε και κατι αντιστοιχο για το eshop.

Να υπηρχε στο φορουμ μας υπαλληλος / υπευθυνος και να παιρνε θεση προς το καλο ολων.

Οτι κανει ο Γοριλλας και Κοπριτης δλδ.(οτι περναει απο το χερι τους βεβαια)

Αλλα μαλλον ζηταω πολλα ε ;

Link to comment
Share on other sites

Ο Γορίλλας και ο Κοπρίτης έτυχε και είναι μέλη και δουλεύουν εκεί που δουλεύουν. Από την άλλη δεν είναι δυνατόν να είμαστε όλη την ημέρα στο Skroutz και από την άλλη να θέλουμε και τον προσωπικό μας υπάλληλο από κάθε κατάστημα να μας εξυπηρετεί.

Link to comment
Share on other sites

ακολουθει μια σκεψη βλεποντας και διαβαζοντας το φορουμ καμποσα χρονια.

μακαρι να υπηρχε και κατι αντιστοιχο για το eshop.

Να υπηρχε στο φορουμ μας υπαλληλος / υπευθυνος και να παιρνε θεση προς το καλο ολων.

Οτι κανει ο Γοριλλας και Κοπριτης δλδ.(οτι περναει απο το χερι τους βεβαια)

Αλλα μαλλον ζηταω πολλα ε ;

Aν το μαθαινε ομως το e-shop θα τον ειχε απωλησει απο τη πρωτη μερα...:hehe:

Link to comment
Share on other sites

ακολουθει μια σκεψη βλεποντας και διαβαζοντας το φορουμ καμποσα χρονια.

μακαρι να υπηρχε και κατι αντιστοιχο για το eshop.

Να υπηρχε στο φορουμ μας υπαλληλος / υπευθυνος και να παιρνε θεση προς το καλο ολων.

Οτι κανει ο Γοριλλας και Κοπριτης δλδ.(οτι περναει απο το χερι τους βεβαια)

Αλλα μαλλον ζηταω πολλα ε ;

Πες ότι είσουν εσύ υπάλληλος στο Eshop. Με όλα αυτά που ακούγονται, θα έπαιρνες θέση; Ιδιαίτερα άμα δεν έχεις την "άδεια" από τα κεφάλια...άπαπαπα. Άμα είμουν εγώ υπάλληλος εκεί, στο forum θα δήλωνα ότι είμαι σουβλατζής (χωρίς να θέλω να θήξω το επάγγελμα, που το θεωρώ ένα από τους δομικούς λίθους της Ελλάδας).

Link to comment
Share on other sites

Θα σε πληρώνανε να το κάνεις ή θα το έκανες σαν πάρεργο; Γιατί έχω την εντύπωση ότι τα παιδιά ό,τι κάνουν το κάνουν από την καλή τους τη καρδιά και δεν είναι στα εργασιακά τους καθήκοντα.

Να στο πω και αλλιώς. Μετά από 10-12 ώρες δουλειά, θα είχες όρεξη να μπεις στο thelab.gr και στο κάθε thelab.gr και να κάθεσαι να ακούς τον κάθε πικραμένο;

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι διαβασες αρνητικα την θεση μου.

Λεω μακαρι να ηταν ετσι και απο το eshop.Να υπηρχε αυτη η οnline εξυπηρετηση εκτος καθηκοντων εργασιας.Να το κανουν οπως το κανει ο Βασιλης και ο Γιωργος.Μεσα απο την καρδια τους.

Αλλα σιγα μη δουμε κατι αντιστοιχο απο το eshop.

Ισως το εγραψα διαφορετικα και ηταν δυσνοητο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.