Jump to content


Προσοχή στους δίσκους απο Plaisio


nobig

Recommended Posts

Παντως αλλο το refurbished και αλλο το recertified. -

http://www.ehow.com/about_5585494_recertified-vs_-refurbished.html

Αν ισχυουν αυτα που λεει το link δεν νομιζω να ειναι καλο για το Πλαισιο.Κατι μου λεει οτι αγορασαν ολοκληρη παρτιδα recertified , με την αναλογη τιμη...,και τα πουλουν σαν καινουργια.Κριση τι να πεις...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply
Αν ισχυουν αυτα που λεει το link δεν νομιζω να ειναι καλο για το Πλαισιο.Κατι μου λεει οτι αγορασαν ολοκληρη παρτιδα recertified , με την αναλογη τιμη...,και τα πουλουν σαν καινουργια.Κριση τι να πεις...
Το Πλάισιο δεν αγοράζει refurbished πράγματα και πόσο μάλλον δίσκους.

Ίσως έγινε απο την ίδια την WD και μέχρι να φτάσει σε εσένα δεν το είδε κανένας να το σταματήσει.

Όπως και να έχει, θα στον αλλάξουν και θα το ψάξουμε να δούμε πώς και απο που προηρθε αυτός (ίσως να είναι όλη η παρτίδα και πρέπει να την μπλοκάρουμε) .

Σε καμία περίπτωση όμως (το ξαναλέω :p ), δεν στηρίζεται και δεν έιναι στην φύση της Πλάισιο να κάνει τέτοια πράγματα με τα προϊόντα του.

Link to comment
Share on other sites

Αν ισχυουν αυτα που λεει το link δεν νομιζω να ειναι καλο για το Πλαισιο.Κατι μου λεει οτι αγορασαν ολοκληρη παρτιδα recertified , με την αναλογη τιμη...,και τα πουλουν σαν καινουργια.Κριση τι να πεις...

Recertified ειναι συνηθως καινουργιος δισκος που εχει γυρισει απο RMA της WD.

Recertified σημαίνει οτι τον εχουν πιστοποιήσει (για επεκταση εγυησης κτλ) και οχι επισκευάσει κτλ.

:flower:

Link to comment
Share on other sites

έιμαι εγώ ο PM ....

Έχω βάλει ήδη ανθρώπους να .....

....σφύρα(pm) μου . .

Κρισεις μεγαλειου απο ενα αλλοτε καλοκάγαθο παιδάκι που ειχε ερθει με τη μαμα του να παρει τον 1ο του AMD FX....

:p :p :p

Link to comment
Share on other sites

Κρισεις μεγαλειου απο ενα αλλοτε καλοκάγαθο παιδάκι που ειχε ερθει με τη μαμα του να παρει τον 1ο του AMD FX....

:p :p :p

Ε όχι και καλοκάγαθο παιδάκι ! Μη γράψω μεγάλη εβδομάδα τι ήταν.

Καλοκάγαθος άνθρωπος έγινε αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

Αντι να κατηγορούμε το Πλαίσιο πριν καν μιλήσουμε με το κατάστημα και δούμε τι θα μας πουν, να πράττουμε το δεύτερο πρώτα.

Το Πλαίσιο είναι το μοναδικό κατάστημα, που χωρίς εξηγήσεις, θα σου αλλάξει τον δίσκο σε τέτοια περίπτωση. Χωρίς καμία ψυχική επιβάρυνση, χωρίς παρακαλητά.

Link to comment
Share on other sites

Αντι να κατηγορούμε το Πλαίσιο πριν καν μιλήσουμε με το κατάστημα και δούμε τι θα μας πουν, να πράττουμε το δεύτερο πρώτα.

Το Πλαίσιο είναι το μοναδικό κατάστημα, που χωρίς εξηγήσεις, θα σου αλλάξει τον δίσκο σε τέτοια περίπτωση. Χωρίς καμία ψυχική επιβάρυνση, χωρίς παρακαλητά.

Σκληροί δίσκοι σε σφραγισμένα σακουλάκια που γράφουν recertified.

Πολύ καλά έκανε και μας ενημέρωσε ασχέτως αν το λάθος ήταν της WD ή του Πλαισίου.

Link to comment
Share on other sites

Θα σας το πώ αλλιώς για να έιμαι πιο κατανοητός.

Εάν το Πλάισιο ήξερε πώς οι δίσκοι είναι Recertified ή Refurbished, θα το έγραφε και η περιγραφή στο site και θα ήταν ενήμεροι οι πελάτες. Δεν ενεργεί ποτέ έτσι το Πλάισιο.

Όπως και να έχει, η εγγύηση θα ίσχυε κανονικά απο Πλάισιο εάν ο Χ και ο κάθε Χ αποφάσιζε να τον κρατήσει και όχι να τον επιστρέψει.

Κρισεις μεγαλειου απο ενα αλλοτε καλοκάγαθο παιδάκι που ειχε ερθει με τη μαμα του να παρει τον 1ο του AMD FX....

:p :p :p

Βάζεις smiley και γι'αυτό γελάω :p Ακόμα καλοκάγαθος έιμαι, απλά δεν πάω με την μαμά μου να πάρω FX :p

Ε όχι και καλοκάγαθο παιδάκι ! Μη γράψω μεγάλη εβδομάδα τι ήταν.

Καλοκάγαθος άνθρωπος έγινε αργότερα.

ΦιλοC, εσύ πάντα έχεις να πέις κάτι για την καμπούρα μου :computer: δική σου δεν έχεις ? :hang2:

Link to comment
Share on other sites

ΦιλοC, εσύ πάντα έχεις να πέις κάτι για την καμπούρα μου :computer: δική σου δεν έχεις ? :hang2:

Διάβασε λίγο προσεκτικότερα τι γράφω.

Δεν έχω να γράψω τίποτα για σένα τώρα.

Για τότε όμως που ήσουν πιτσιρικάς, δεν χριάζεται να γράψω εγώ, τα έχει γράψει γλαφυρότατα ο jax7480 ; )

ΥΓ. Δεν καταλαβαίνω όμως γιατί ενοχλείσαι;

Το να ξεκινήσει κάποιος αχώνευτος σπόρος και να καταλήξει συμπαθής άνθρωπος , είναι προς τιμή του.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε 2 στα 2 recertified. Προφανός είναι όλη η παρτίδα. Ο προηγούμενος ήταν EAVS ενω αυτός που ήρθε σήμερα EADS. Βασίλη check your PM

Δεν βλέπουν τι στέλνουν; :fie:

Νομίζω φαίνονται τα γράμματα χωρίς να ανοίξουν τη συσκευασία.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μ**νοψίριδες όλοι σαν και εμάς. Ο υπεύθυνος που μίλησα στο πλαίσιο δεν το είχε προσέξει, η αλήθεια είναι ότι και εγώ αν δεν έβλεπα τις επαφές χαραγμένες την ετικέτα δεν την είχα προσέξει

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μ**νοψίριδες όλοι σαν και εμάς. Ο υπεύθυνος που μίλησα στο πλαίσιο δεν το είχε προσέξει, η αλήθεια είναι ότι και εγώ αν δεν έβλεπα τις επαφές χαραγμένες την ετικέτα δεν την είχα προσέξει

τουλαχιστον ομως, οταν σου αλλαζουν προϊον για συγκεκριμενη αιτια, το ελαχιστο που πρεπει να κανουν δεν ειναι να ελεγξουν οτι στο νεο προϊον λυθηκε το προηγουμενο προβλημα? Ας ερχοταν πχ και ας ηταν ψοφιος, αλλα να ειναι παλι recertified?

Σε καθε περιπτωση, εγω σου λεω πηγαινε στο πιο κοντινο σου Πλαισιο και αλλαξε τον εκει να ξεμπερδευεις και πιο γρηγορα, αλλα και να εισαι σιγουρος οτι θα παρεις αυτο που θες...οτι ωφελος ειχες απο την αγορα online(χαμηλοτερη τιμη) δε το χανεις πλεον....απλη αλλαγη προιοντος θα κανεις. Απλα για να εισαι 100% σιγουρος, παρε τηλ στα κεντρικα (στο online δηλαδη) και αφου τα κανονισεις ζητα ενα ονομα και ενα τηλεφωνο ωστε αν σου πει μου-σου-ξου-του (σαν NZXT ακουστηκε αυτο :p) ο πωλητης, να τον βαλεις να παρει τηλεφωνο εκει και να ξεμπερδευεις επι τοπου...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.