Jump to content



ΧΑΟΣ με OTEnet...σπάνιο (?) bug (?)


greekfragma

Recommended Posts

δε σε πιανω φιλε μου.

κρινεις μια εταιρια απο ενα περιστατικο ; γιατι αν το πας ετσι στην δουλεια που με παιρνουν τηλεφωνο και μου ζητανε ολο φορθνετ τεχνικη υποστηριξη γιατι μπλα μπλα μπλα τι να πω ;

η αν οχι 100+ που λες αλλα 1000+ για καταγγελιες και παραπονα προς φορθνετ.αλλα δεν εστιαζω εκει

επισης το οτι ειναι αποδεδειγμενο πως σε ΜΕΝΑ μου δουλευουν ρολοι εδω και ΠΟΛΛΑ χρονια ειναι.Το να μπω στην διαδικασια να παιξω με τις εταιριες και ΙΣΩΣ μου κανουν τσουρεκια τα νευρα μου για πιο φθηνες λυσεις οχι δεν το κανω.Απλο δεν ειναι ;

Υ.Γ μετοχος της forthnet εισαι ;

Βλέπεις ότι είσαι προκατειλημμένος; :) Ούτε έχω καν Forthnet, ούτε δουλεύω στη Forthnet (σε αντίθεση με κάποιους άλλους που υποστηρίζουν τον πΟΤΕ), ούτε μέτοχος είμαι. Και φυσικά, διάβασε όλα τα posts μου στο thread και δε θα βρεις πουθενά να υποστηρίζω τη Forthnet ή κάποια άλλη. Απλά δεν υποστηρίζω τον πΟΤΕ με κανένα τρόπο. Οι λόγοι; Πάρα πολλοί, δε θα κάτσω να στους αναλύσω εδώ, πρέπει να γράψω βιβλίο. Πάμε μια ποδηλατάδα και τα λέμε ;)

Edit: Επίσης, αυτό που μου τη δίνει είναι ότι αν ήταν σε οποιαδήποτε άλλη εταιρία και μετά από, όχι 1 χρόνο, αλλά 1 μήνα, δεν είχε λυθεί το πρόβλημα, ΟΛΟΙ θα του λέγατε "φύγε και πήγαινε πΟΤΕ να βρεις την ησυχία σου". Τώρα δε μιλάει κανείς να του πει να πάει σε άλλη εταιρία.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Να ρωτήσω κάτι: Εφ΄όσον ο τεχνικός του ΟΤΕ είπε οτι η βλάβη οφείλεται στο κεντρικό καλώδιο μεταξύ του ΚΑΦΑΟ και του DSLAM (αν κατάλβα καλά) όσοι ήταν συνδεδεμένοι σε αυτό το ΚΑΦΑΟ και είχαν ίνερνετ -ανεξάρτητα απο τον πάροχο-δεν θα είχαν και αυτοί παρόμοιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι: Εφ΄όσον ο τεχνικός του ΟΤΕ είπε οτι η βλάβη οφείλεται στο κεντρικό καλώδιο μεταξύ του ΚΑΦΑΟ και του DSLAM (αν κατάλβα καλά) όσοι ήταν συνδεδεμένοι σε αυτό το ΚΑΦΑΟ και είχαν ίνερνετ -ανεξάρτητα απο τον πάροχο-δεν θα είχαν και αυτοί παρόμοιο πρόβλημα?

όλη η περιοχή έχει πρόβλημα και τους έχουν όλους κλειδωμένους σε κάτω από 10 για να μην έχουν αποσυνδέσεις......

προφανώς γιατί ο μέσος Σεπολιώτης δε ξέρει τι σημαίνει διεκδικώ το δίκιο μου.

Επίσης ο μέσος Σεπολιώτης δε ξέρει οτι το έως 24 σημαίνει

έως όσο υποστηρίζει η απόσταση από το dslam εφόσον το δίκτυο είναι σωστά συντηρημένο

και όχι

έως όσο είναι σταθερή η σύνδεση εξαιτίας προβλήματος υποδομής.

εγώ είχα τηλέφωνο χθες από τον προϊστάμενο του τμήματος βλαβών στην Καρόλου μετά τα παράπονα και το τηλέφωνό μου προς το τμήμα καταργήσεων.

μετά την κουβέντα που κάναμε περιμένω σήμερα τηλέφωνο για μια τελική απάντηση και τη Δευτέρα πάω για διακοπή.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με τον προϊστάμενο του τεχνικού.

Θα δώσει συγκαταβατική απάντηση στο αίτημα διακοπής λόγω υπαιτιότητας παρόχου που θα κάνω τη Δευτέρα στο κατάστημα και από Δευτέρα adsl γιοκ χωρίς να πληρώσω και το 50άρι ποινής που μου τσαμπούναγε η τύπισσα στο τμήμα ακυρώσεων.

Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι τι θα κάνεις μετά. γιατί οκ, χάσανε ένα πελάτη και μπορεί να διορθώσουν το πρόβλημα κάποια στιγμή αλλά αφού το πρόβλημα προφανώς εμφανίζεται με όλες τις εταιρείες τι θα κάνεις ; θα βάλεις δορυφορικό;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.