Jump to content



Best cpu cooler?!!


seth

Recommended Posts

Λοιπόν παιδιά θα ήθελα να μου πείτε τι γνώμη σας για την καλύτερη ψύχτρα(socket775) που κυκλοφορεί αυτή τι στιγμή από θέμα απόδοσης και μόνο, χωρίς να υπολογίσουμε τα χρήματα και το θόρυβο που κάνει και επίσης αν χρειάζεται κάποια συγκεκριμένη πάστα ή αν η ψύχτρα που θα προτείνεται περιλαμβάνει πάστα στο πακέτο και αν είναι καλή.

Από τα reviews έχω δει σαν TOP CPU Coolers:

Noctua NH-D14

Thermalright TRUE Copper (με fans pushnpull)

Tuniq Tower 120 Extreme

Και απο πάστες (Thermal Grease):

Arctic Silver 5

Arctic Ceramique

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

καλυτερα ψυκτρα μεχρι στιγμης κατα τη γνωμη μου ειναι η prolimatech megahalems v2.

για παστα χρησιμοποιω την ceramique επειδη δν ειναι ηλεκτρικα αγωγιμη.η διαφορα με την silver ειναι γυρω στους 2 βαθμους πιο πανω.

Link to comment
Share on other sites

prolimatech megahalems v2 θα σου προτεινω και γω. ειμαι απολυτα ευχαριστημενος με 1.5vcore στα 3.7 με κλειστο παραθυρο δωματιου ειμαι 55-60 αυτη τη στιγμη ενω παιζω wow

40-45 ειναι idle με 2 ανεμιστηρια 1500rpm push-pull

Link to comment
Share on other sites

Νoctua NH-D14

Τhermalright Venomous-X

Titan Fenrir

Κορυφαίες πάστες είναι οι Shin-Etsu και Indigo Extreme (το δύσκολο είναι να τις βρεις + ξεφεύγουν σε κόστος από τις κλασσικές πάστες, ειδικά η τελευταία.)

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα Coolermaster V10, η απολύτως κορυφαία ψύκτρα (προσφορά μόνο 69 ευρώ στο Πλαίσιο και... όποιος πρόλαβε τον Κύριον είδε).

+1 από εμένα.

33C idle σε 4.1GHz και ~45C σε games(με 50% το fan της)

Link to comment
Share on other sites

μονο εγώ την βρίσκω χάλι την V10? :hehe:

Prolimatech και τα μυαλά στο μπλέντερ! :banging:

Βασικά σε κάποια reviews βγάινει καλύτερη η Prolimatech και σε άλλα η V10 (οριακά αμφότερες πάντως). Αν ήταν στα 100+ ευρώ δεν θα την πρότεινα καν αλλά στα 69 αποτελεί πολύ καλή περίπτωση.

Και οι δύο είναι από τις κορυφαίες ψύκτρες πάντως.

Link to comment
Share on other sites

η V10 κάνει πολύ βαβούρα για να αποδώσει κοντά (όχι καλύτερα) από αυτό που δίνει η Prolimatech με 2 ψοφιοmaster. Καλά, στα 99 ευρώ δεν είχε στον ήλιο μοίρα, τώρα στα 69 θα ξεπουλήσει λογικά :baby:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.