Jump to content



Best cpu cooler?!!


seth

Recommended Posts

πολυ καλη και φθηνη ειναι και η Scythe Mugen 2 Rev.B

αλλα αν διαθετεις κανα 30€ παραπανω πηγαινε στην prolimatech

δες κι εδω http://myplaisio.gr/user-labs/cpu-cooler-prolimatech-megahalems-rev2-review-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B5%CF%85%CE%B8%CE%B5%CE%AF%CE%B1%CE%BD-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%BA%CE%BF%CF%81%CF%85%CF%86%CE%AE

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Από μένα:

στα 40 ευρώ, πηγαίνεις σε Mugen II

στα 70 ευρώ, πηγαίνεις σε Corsair H50

Και οι δύο έχουν παρόμοια απόδοση. Αν έχεις χώρο πάρε Mugen II, αν όχι Corsair H50.

Εγώ πχ δεν θα έδινα 70 ευρώ για να έχω πάλι έναν ΟΓΚΟ πάνω στην μητρική (για 3-4 βαθμούς κάτω).

Link to comment
Share on other sites

Για μένα πήγαινε σε noctua. Έχει έτοιμους τους ανεμιστήρες και δεν χρειάζεται να αγορασεις άλλους. Το βάρος της μη σε απασχολεί καθώς η βάση στήριξης είναι απο τις καλύτερες που υπάρχουν. Εννοείται πως και η prolimatech είναι άριστη ψύχτρα απλά είναι 2-3 βαθμους πάνω σε θερμοκρασίες. Αν σου αρέσουν οι ανεμιστήρες της noctua πάρε την D14 αν θές άλλους ανεμιστήρες πάρε την prolimatech.

Link to comment
Share on other sites

Απο προσωπικη εμπειρια με τη megahalem ειμαι σε i7 στα 4 με τα cores να παιζουν γυρω στους 40 βαθμους , και ανεμιστηρες scythe ριγμενους στις 800 στροφες.

Απο κει και περα κοιτα να σε βολεψει και στο κουτι σου ( οποια ψυκτρα και να παρεις) , γιατι μπορει να αντιμετωπισεις πολλα προβληματα ( πχ, να μην την παιρνει το κουτι στο υψος και να μην κλεινει το πλαινο καπακι - να βρισκει το heatsink της ram κτλπ.)

Απ οτι εχω ακουσει σε CM cosmos η Megahalem δε χωραει.

Link to comment
Share on other sites

να βαλω φωτια? τι λενε οι thermolab baram,spire thermax eclipse II,scythe yasya και ερχεται και coolermaster v6gt :p το εχω ψαξει πολυ γτ καταλαβα η xigmatek δε καλυπτει τον amd νομιζω.. (τη 1283 εχω). και ειναι και τα κλασικα ονοματα παλι πισω.. οποιο review και να δεις αυτη που θα δεις ειναι σχεδον παντα η καλυτερη.. πως και απο την καλυτερες εβγαλαν zalman cpns 10 extreme :p παιδευομαι καιρο που την μελεταω και εχω φτασει σε σημειο να τα βλεπω στον υπνο μου.. κ ακρη δεν εβγαλα xaaxaxxaxaxaxa :tomato::help::suicide2:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Τωρα εγω να βαλω φωτια. . . στη τσεπη μου :wall:

Να δωσω την Noctua που εχω NH U12P ,να παρω την νεα με τον 14αρη NH-D14 , η να παρω την corsair hydro ??? :help: :baby:

Εγώ θα σου έλεγα να κάτσεις με αυτήν που έχεις, καθώς η διαφορά που θα πληρώσεις δεν αξίζει για την διαφορά που θα δεις σε θερμοκρασίες.

My 50 cents.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Air Reviews | TechPowerUp Review Database

Και εδώ κανείς μπορεί ν βρει οποιοδήποτε μοντέλο cpu cooler απ οποιαδήποτε εταιρία καθώς επίσης και σχετικά reviews και αξιολογήσεις τους .

Χρόνια πολλά ,με υγεία !

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.