Jump to content



Pay what you want bundles


Recommended Posts

Αυτό γίνεται αναδρομικά, ή μόνο για τα νέα bundles?

Δηλαδή εάν δεν έχεις χρησιμοποιήσει ένα κλειδί από παλιό humble bundle τι θα γίνει?

Καλή ερώτηση. :hmm: Πρέπει να ρίξω κι εγώ μια ματιά. Είχα ξεκινήσει ένα ξεκαθάρισμα, αλλά δεν πρόλαβα να το τελειώσω, για να χαρίσω όσα δε χρειαζόμουν. Ελπίζω να μην τα έχει φάει η μαρμάγκα... :slap:

Link to comment
Share on other sites

Καλή ερώτηση. :hmm: Πρέπει να ρίξω κι εγώ μια ματιά. Είχα ξεκινήσει ένα ξεκαθάρισμα, αλλά δεν πρόλαβα να το τελειώσω, για να χαρίσω όσα δε χρειαζόμουν. Ελπίζω να μην τα έχει φάει η μαρμάγκα... :slap:

Υπάρχει κάποιος τρόπος να το ελέγξουμε αυτό? Εχω και εγώ 2-3 κλειδιά για giveaway αλλά δε θα ήθελα να την πατήσω και να ξευτιλιστούμε κιόλας...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να το ελέγξουμε αυτό? Εχω και εγώ 2-3 κλειδιά για giveaway αλλά δε θα ήθελα να την πατήσω και να ξευτιλιστούμε κιόλας...

Μπαίνεις στο λογαριασμό σου στο humblebundle.com, διαλέγεις ένα αγορασμένο bundle και επιλέγεις Click here for your Steam keys. Θα πρέπει να έχεις μια επιλογή <Click the button to redeem you Steam key>. Αν πατώντας την σου εμφανίζει κανονικά ένα κλειδί, λογικά είσαι εντάξει. Αν, αντίθετα, σε βάλει να κάνεις log in though Steam για να το περάσει επιτόπου στο λογαριασμό, την πατήσαμε.

Δυστυχώς δεν έχω μεγάλη άνεση να το ελέγξω σήμερα, γιατί περιμένω Σ/Κ για δωρεάν data στο κινητό. :)

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις στο λογαριασμό σου στο humblebundle.com, διαλέγεις ένα αγορασμένο bundle και επιλέγεις Click here for your Steam keys. Θα πρέπει να έχεις μια επιλογή <Click the button to redeem you Steam key>. Αν πατώντας την σου εμφανίζει κανονικά ένα κλειδί, λογικά είσαι εντάξει. Αν, αντίθετα, σε βάλει να κάνεις log in though Steam για να το περάσει επιτόπου στο λογαριασμό, την πατήσαμε.

Δυστυχώς δεν έχω μεγάλη άνεση να το ελέγξω σήμερα, γιατί περιμένω Σ/Κ για δωρεάν data στο κινητό. :)

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση... Η αλήθεια είναι ότι το ξεσκαρτάρισμα που κάνεις τώρα εσύ, το έκανα πριν καμια βδομάδα και έχω κάνει redeem όλα τα spare keys... Απλά φοβάμαι μήπως βγουν invalid...

Anyway, θα το δούμε στην πράξη :hmm:.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση... Η αλήθεια είναι ότι το ξεσκαρτάρισμα που κάνεις τώρα εσύ, το έκανα πριν καμια βδομάδα και έχω κάνει redeem όλα τα spare keys... Απλά φοβάμαι μήπως βγουν invalid...

Anyway, θα το δούμε στην πράξη :hmm:.

Από τη στιγμή που τα έχεις εμφανίσει, λογικά δεν υπάρχει τρόπος να απενεργοποιηθούν χωρίς κάποιος να τα περάσει χειροκίνητα στο Steam. Ελπίζω ότι δεν πάνε αναδρομικά να διασταυρώσουν ότι έχουν χρησιμοποιηθεί όλα τα εμφανισμένα κλειδιά!

Το πρόβλημα ίσως το έχουν(με) όσοι δεν τα έχουν εμφανίσει ακόμη όλα.

Πάντως, αν κάποιος έχει περισσότερες πληροφορίες, ας μας πει παρακαλώ. :unsure:

Edit: νομίζω είμαστε ασφαλείς :)

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι αυτό το σύστημα με βολεύει πάρα πολύ. Μπορεί να χάνεις τη δυνατότητα να δίνεις κλειδιά εδώ κι εκεί αλλά πραγματικά η ευκολία του να ξέρεις ότι το κάνεις redeem άμεσα στο λογαριασμό σου από τον browser και αργότερα να ξέρεις ότι το έχεις κάνει redeem είναι τρομερή!

Επίσης το τελευταίο weekly μου έκατσε ταμάμ γιατί είχα όλα τα BTA και δεν είχα κανένα non-BTA :p

Link to comment
Share on other sites

O [MENTION=1498]SLN[/MENTION] δεν ζήτησε να "βάλουμε" μια φωνή για το Batman ?

Ναι, απλά το έκανα στο ανάλογο θέμα:

Ήθελες Ticket To Ride, μπήκε σε HiB, τώρα μπήκε και το Batman AC

https://www.humblebundle.com/

Πες μου τι άλλο θέλεις!

:p

Link to comment
Share on other sites

Για να τα αθροίσουμε:

Πιο εύκολη ενεργοποίηση. Δυνατότητα και επίσημα να μοιραζόμαστε τα κλειδιά, και ένα εξαιρετικό νέο bundle.

Κάτι θέλουν να μας πουν από τη humble, αλλά δεν το πιάνω :)

Link to comment
Share on other sites

Για να τα αθροίσουμε:

Πιο εύκολη ενεργοποίηση. Δυνατότητα και επίσημα να μοιραζόμαστε τα κλειδιά, και ένα εξαιρετικό νέο bundle.

Κάτι θέλουν να μας πουν από τη humble, αλλά δεν το πιάνω :)

Όχι μόνο αυτό, αλλά δεν έχει πλέον το εκνευριστικό "BTA" των 6$. Είναι ξανά πραγματικό beat the average. Ίσως βέβαια αυτό να είναι επιλογή των publishers κάθε φορά των παιχνιδιών.

Αλλά ναι, το νέο σύστημα με τα κλειδιά είναι τρομερό. Μας γλιτώνει από τόσο κόπο!

Link to comment
Share on other sites

νο δεν υπάρχουν. εκτός αν τα βρεις στο steamgifts

Χμμ, "Ποτέ μην λες ποτέ".

Μπορείς να βρεις και τα παλαιότερα (πχ στο SteamTrades), δύσκολα βέβαια και με μεγάλη προσοχή στη συναλλαγή.

Μην παραβλέψεις το γεγονός ότι η τιμή τους πλέον ξεπερνάει την αξία αγοράς ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.