Jump to content



The Witcher 2: Assassins of Kings


HotPeanut

Recommended Posts

Να κάνω μια χαζή ερώτηση; Παίζω το παιχνίδι και κάποια στιγμή μπαίνει σε walking mode ο Geralt και τώρα δεν μπορώ να το βγάλω. Για να τρέξω πρέπει να έχω συνεχώς πατημένο το Shift. Καμμιά πρόταση πώς επανέρχεται;

Υπάρχει κουμπί που κάνει toggle το περπάτημα/τρέξιμο. Νομίζω από default είναι το caps lock αλλά δεν είμαι σίγουρος, δες τα κουμπιά.

[MENTION=9802]takis-pa[/MENTION] αυτό που λες μάλλον δεν ισχύει εδώ (γενικά ισχύει), μιας και όπως λέει αν πατήσει το shift τρέχει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλά στο λαπτοπ με την GT550M τον ήπιε γαργάρα. Τώρα, αλλάξανε κουμπιά, αλλάξανε Point of View, αλλάξανε τον τρόπο με τον οποίο κάνεις potions, wtf δηλαδή;

Για αρχή βγάλε ubersampling και μετά παίξε με τις υπόλοιπες ρυθμίσεις.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Το έπαιξα σήμερα και μπορώ να πω ότι μου αρέσει αρκέτα!

Αλλά έχω κολλήσει στην αρχή όπου δέχεται επίθεση το κάστρο και πρέπει να οπλίσω και να σημαδέψω με αυτό το τεράστιο τόξο. για να γίνει αυτό πρεπει να πατήσω επανειλημμένα το κουμπί της επίθεσης μέχρι να γεμίσει η μπάρα, το έκανα για το οπλισμα αλλά μετά απο τουλάχιστον 25 προσπάθειες δεν έχω καταφέρει να σημαδεψω γιατι δεν προλαβαίνω να γεμισω τη μπαρα (δε μπορώ να πατήσω πιο γρήγορα το κουμπι) τι κάνουμε;

και κάτι ακόμα, παίζω το παιχνίδι σχεδόν σε ultra ρυθμήσεις 19020χ1080 με το σύστημα της υπογραφής και είναι οριακά playable! Δεν είναι λίγο περίεργο;

Link to comment
Share on other sites

Το έπαιξα σήμερα και μπορώ να πω ότι μου αρέσει αρκέτα!

Αλλά έχω κολλήσει στην αρχή όπου δέχεται επίθεση το κάστρο και πρέπει να οπλίσω και να σημαδέψω με αυτό το τεράστιο τόξο. για να γίνει αυτό πρεπει να πατήσω επανειλημμένα το κουμπί της επίθεσης μέχρι να γεμίσει η μπάρα, το έκανα για το οπλισμα αλλά μετά απο τουλάχιστον 25 προσπάθειες δεν έχω καταφέρει να σημαδεψω γιατι δεν προλαβαίνω να γεμισω τη μπαρα (δε μπορώ να πατήσω πιο γρήγορα το κουμπι) τι κάνουμε;

και κάτι ακόμα, παίζω το παιχνίδι σχεδόν σε ultra ρυθμήσεις 19020χ1080 με το σύστημα της υπογραφής και είναι οριακά playable! Δεν είναι λίγο περίεργο;

δεν είναι περίεργο γαιτί το παιχνίδι είναι βαρύ και η 550 δεν το σηκώνει.

σε προηγούμενα ποστ έχω σημειώσει τις δικιές μου ρυθμίσεις με 6870.

εδιτ , επειδή δεν βρίσκω το ποστ κλεισε ubersampling και ρίξε τα settings στο high.

αν γκουγκλαρεις, έχει αρθρο η nvidia για τα best settings

Έγινε επεξεργασία από jordanis
Link to comment
Share on other sites

Το έπαιξα σήμερα και μπορώ να πω ότι μου αρέσει αρκέτα!

Αλλά έχω κολλήσει στην αρχή όπου δέχεται επίθεση το κάστρο και πρέπει να οπλίσω και να σημαδέψω με αυτό το τεράστιο τόξο. για να γίνει αυτό πρεπει να πατήσω επανειλημμένα το κουμπί της επίθεσης μέχρι να γεμίσει η μπάρα, το έκανα για το οπλισμα αλλά μετά απο τουλάχιστον 25 προσπάθειες δεν έχω καταφέρει να σημαδεψω γιατι δεν προλαβαίνω να γεμισω τη μπαρα (δε μπορώ να πατήσω πιο γρήγορα το κουμπι) τι κάνουμε;

Εδω εισαι.

Mystic River - The Witcher 2: Assassins of Kings - Game Guide and walkthrough

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι περίεργο γαιτί το παιχνίδι είναι βαρύ και η 550 δεν το σηκώνει.

σε προηγούμενα ποστ έχω σημειώσει τις δικιές μου ρυθμίσεις με 6870.

εδιτ , επειδή δεν βρίσκω το ποστ κλεισε ubersampling και ρίξε τα settings στο high.

αν γκουγκλαρεις, έχει αρθρο η nvidia για τα best settings

δε με κατάλαβες, το περίεργο είναι ότι τελικα μπορώ να το παίξω σχεδόν σε ultra! δεν το περίμενα

σε ευχαριστώ αλλά δεν έβγαλα άκρη :o

Link to comment
Share on other sites

δε με κατάλαβες, το περίεργο είναι ότι τελικα μπορώ να το παίξω σχεδόν σε ultra! δεν το περίμενα

με πόσα fps τρέχει σε ultra? κάτω από 35 καρέ το παιχνίδι δεν είναι playable.

αν βγάζεις με ultra settings στο συγκεκριμένο παιχνίδι πάνω από 35 καρέ έχεις χρυσό κομμάτι 550

Link to comment
Share on other sites

με πόσα fps τρέχει σε ultra? κάτω από 35 καρέ το παιχνίδι δεν είναι playable.

αν βγάζεις με ultra settings στο συγκεκριμένο παιχνίδι πάνω από 35 καρέ έχεις χρυσό κομμάτι 550

Σε ultra με μόνο το ubersampling απενεργοποιημένο είμαι στα 27-32fps μετρημένα με το fraps. Όπως είπα είμαι στα όρια του playable.

το φραπς είναι αξιόπιστο; έχω ακούσει ότι μπορεί να σου τρώει λίγα καρεδάκια!

Link to comment
Share on other sites

ριξε τις ρυθμισεις σε σημειο να εχεις τουλαχιστο 40- 60 φραμες σε σημεια με πολυ κοσμο μεσα στο παιχνιδι πχ σε ενα χωριο. με 30 fps, εισαι οριακα ετσι, νομιζεις οτι παιζει καλα το παιχνιδι, σε μια απαιτητικη σκηνη εχεις πεσει κατω απο 24fps και ειναι unplayable.

Link to comment
Share on other sites

Σε ultra με μόνο το ubersampling απενεργοποιημένο είμαι στα 27-32fps μετρημένα με το fraps. Όπως είπα είμαι στα όρια του playable.

το φραπς είναι αξιόπιστο; έχω ακούσει ότι μπορεί να σου τρώει λίγα καρεδάκια!

και γω ειμαι στα ορια να πεθανω απο τα γελια...

Που πας ρε καραμητρο!.Δηλαδη τι περιμενες να κολλαει και να εχεις το χρονο να αναβεις και τσιγαρο?

Εννοειται οτι στις πολυ δυνατες μαχες πας σε μονοψηφιο αριθμο καρε .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.