Jump to content



Premium Downloading [ποιο]


Nephiλiμ

Recommended Posts

Οπως ειδαμε το Rapidshare αλλαζει και γινεται αρκετα ασυμφορο.

Ποιο χρησιμοποιειτε εσεις και γιατι?

Εκανα ηδη account δοκιμαστικα σε hotfile και μεχρι στιγμης ειμαι πολυ ευχαριστημενος αν και ειναι 30% πιο ακριβο σε σχεση με το RS.

Το megaupload επισης απο οσο διαβαζω ειναι καλο και γρηγορο.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply
Οπως ειδαμε το Rapidshare αλλαζει και γινεται αρκετα ασυμφορο.

Ποιο χρησιμοποιειτε εσεις και γιατι?

Εκανα ηδη account δοκιμαστικα σε hotfile και μεχρι στιγμης ειμαι πολυ ευχαριστημενος αν και ειναι 30% πιο ακριβο σε σχεση με το RS.

Το megaupload επισης απο οσο διαβαζω ειναι καλο και γρηγορο.

Όταν κάνεις account στο hotfile έναν μήνα, είναι συνδρομή για κάθε μήνα και επίσης είναι σε δολάριο οπότε είναι ποιο φτηνό σε σχέση με το RS...

Link to comment
Share on other sites

Rapidshare ,γιατι τα παντα ειναι ανεβασμενα στο rapidshare ??

Εδω hotfile και με το ζορι θα βρεις οτι ψαχνεις...

που να πας σε κατι αγνωστα...

Αν μου το λεγες πριν 3 χρονια θα σου ελεγα οτι εχεις δικιο.

Τωρα θα σου πω οτι δεν εχει ιδεα για τι πραγμα μιλας.:)

Link to comment
Share on other sites

χωρις να θελω να το παιξω εξυπνακιας αφου ΔΕΝ ειναι ακριβως το ιδιο πραγμα, εγω βρηκα την υγεια μου με το Jdownloader ... Για τους τζαμπατζηδες ειναι οτι πρεπει σε συνδιασμο με καταλληλα forums αναλογα τι υλικο ψαχνεις...

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειδαμε το Rapidshare αλλαζει και γινεται αρκετα ασυμφορο.

Ποιο χρησιμοποιειτε εσεις και γιατι?

Εκανα ηδη account δοκιμαστικα σε hotfile και μεχρι στιγμης ειμαι πολυ ευχαριστημενος αν και ειναι 30% πιο ακριβο σε σχεση με το RS.

Το megaupload επισης απο οσο διαβαζω ειναι καλο και γρηγορο.

οι 2 εναλλακτικοι file hosts που αναφερεις ειναι οι καλυτερες επιλογες!! :T: Και γω προς τα εκει θα μεταφερθω..

Μαλλον το Rapid το ξετιναξαν οταν εδινε λεφτα για τους ποντους και τωρα την ειδε αλλιως.. :hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αν μου το λεγες πριν 3 χρονια θα σου ελεγα οτι εχεις δικιο.

Τωρα θα σου πω οτι δεν εχει ιδεα για τι πραγμα μιλας.

Και ομως...με rapidshare και δεν βρισκεις αυτο που θες με τιποτα...

Τα torrents τα ξεχναμε,γιατι ειναι λιγο αθλια.Δε θα πηγαινα με τιποτα αλλου,την στιγμη που δεν βρισκω σημαντικα πραγματα στο ηδη ΠΟΛΥ διαδεδομενο rs.

Αυτη ειναι η λογικη μου...μακαρι να ειμαι λαθος...

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερων θα ηταν να στησω ενα (ανωνυμο) poll για τι ποσοστο του TheLab.gr χρησιμοποιει τετοιου ειδους υπηρεσιες, τις λεγομενες "premium" και ποιες.

Εγω μεσες ακρες καταλαβα οτι οσα εδινα για 30 ημερες RS τωρα θελει τα ιδια για 20.

Δεν εχει ξεκαθαρισει ακομα αν τα rapids αν τα αγορασεις πχ εχουν περιορισμενο χρονο χρησης ή ειναι σαν credits που οποτε θελεις τα χρησιμοποιεις.

Αν ειναι το δευτερο δεν ειναι ΤΟΣΟ ασχημα.

To hotfile ειναι εξωφρενικα γρηγορο παντως.

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειδαμε το Rapidshare αλλαζει και γινεται αρκετα ασυμφορο.

Ποιο χρησιμοποιειτε εσεις και γιατι?

Εκανα ηδη account δοκιμαστικα σε hotfile και μεχρι στιγμης ειμαι πολυ ευχαριστημενος αν και ειναι 30% πιο ακριβο σε σχεση με το RS.

Το megaupload επισης απο οσο διαβαζω ειναι καλο και γρηγορο.

Έχεις σκεφτεί το netload? Το χρησιμοποιούσα κάποια περίοδο παράλληλα με rapid και είναι πολύ καλό. Παρόμοια τιμή στη συνδρομή, no limit στο traffic και κανα - 2 φορές που είχε downtime σου έδινε τσάμπα extra μέρες για αποζημίωση. Και από μένα τέλος το rapidshare μάλλον. Το ξεφτίλισαν.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις σκεφτεί το netload? Το χρησιμοποιούσα κάποια περίοδο παράλληλα με rapid και είναι πολύ καλό. Παρόμοια τιμή στη συνδρομή, no limit στο traffic και κανα - 2 φορές που είχε downtime σου έδινε τσάμπα extra μέρες για αποζημίωση. Και από μένα τέλος το rapidshare μάλλον. Το ξεφτίλισαν.

Η αληθεια ειναι παραμαζευτηκαν πολλοι στο "χορό" και πολυ φοβαμαι οτι σιγα σιγα θα αρχισουν να πεφτουν ενας ενας.

Το netload δεν το εχω και σε πολυ υποληψη.

Ειχα χρησιμοποιησει ενα trial 7 ημερων και ειχε αρκετα dowtime και "σκαλωματα".

Ισως εχει βελτιωθει απο τοτε. (περσι τετοιο καιρο)

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερων θα ηταν να στησω ενα (ανωνυμο) poll για τι ποσοστο του TheLab.gr χρησιμοποιει τετοιου ειδους υπηρεσιες, τις λεγομενες "premium" και ποιες.

Εγω μεσες ακρες καταλαβα οτι οσα εδινα για 30 ημερες RS τωρα θελει τα ιδια για 20.

Δεν εχει ξεκαθαρισει ακομα αν τα rapids αν τα αγορασεις πχ εχουν περιορισμενο χρονο χρησης ή ειναι σαν credits που οποτε θελεις τα χρησιμοποιεις.

Αν ειναι το δευτερο δεν ειναι ΤΟΣΟ ασχημα.

To hotfile ειναι εξωφρενικα γρηγορο παντως.

νομιζω εχουν το ρολο credits. αλλα δν εχω καταλαβει κατι..Καθε μερα πρεπει να αγοραζουμε rapids? γιατι το εχει price/day??

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι παραμαζευτηκαν πολλοι στο "χορό" και πολυ φοβαμαι οτι σιγα σιγα θα αρχισουν να πεφτουν ενας ενας.

To rs ηταν να "πεσει" εδω και χρονια ενα σωρο φορες...

Κατι αλλο.

Οσες φορες κοιταω τις αλλαγες ,τοσο πιο πολυ μπερδευομαι.Μπορει καποιος να μας εξηγησει τι αλλαζει?:nothing:

Link to comment
Share on other sites

Έτσι που το έκαναν θα κλάψουν μανούλες, γιατί θα χάσουν όλοι την μπάλα μέχρι να καταλάβουν τι γίνεται...

Σε γενικές γραμμές αν έκαναν 50Ε οι 365 μέρες σήμερα με αυτά που προσφέρει τώρα, τότε με το νέο σύστημα με 50Ε θα αγοράζεις 250 μέρες, δηλαδή "χάνεις" 115 μέρες...

Αυτό σημαίνει ότι αγοράζεις 2000 rapids και γυρνάς στο πρόγραμμα RapidMedium το οποίο κοστίζει 20 rapids την ημέρα και σου δίνει μέχρι 5GB/μέρα downloading...

Όμως μπορείς να γυρνάς ανάμεσα στα προγράμματα όποτε θες, δηλαδή μπορείς να είσαι μόνιμα στο RapidSmall το οποίο κοστίζει 4 rapids/μέρα και σου δίνει 1GB/μέρα, είτε κατεβάσει είτε όχι και να γυρίζεις σε ένα μεγαλύτερο όταν θες να κατεβάσεις... το πρόβλημα με αυτό είναι ότι θα πρέπει να κάνεις αυτή την διαδικασία μέσω του web interface, δηλαδή ένας μπελάς παραπάνω... σε αυτό όμως βασίζονται και αυτοί, δηλαδή ότι ο περισσότερος κόσμος δεν θα μπαίνει στον κόπο...

Από εναλλακτικούς, υπάρχουν το Netload.in και το hotfile.com, αλλά όλα θα κριθούν από τους χρήστες που ανεβάζουν τα αρχεία τους, οπότε λίγη υπομονή μέχρι τότε...

Κάποια στιγμή θα γινόταν και αυτό, γιατί το κόστος της Rapidshare είναι τεράστιο και αν βάλει κανείς και την συντήρηση, απορώ που άντεξαν μέχρι σήμερα έτσι...

Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη αλλα γιατι εγω καταλαβα μια αυξηση της ταξης του 20% (και οχι 50%) ? 180 μερες που πληρωσα 30€ , τωρα κοστιζουν για ιδιο ογκο (5gb/day) 3600rapids, =>~ 36€, (βεβαια η αντιστοιχη ετησια ιδια αδεια, απο 55€ παει περιπου 73€ => ~32% αουτς..)

στα + η δυνατοτητα να το ριχνεις στο "ρελαντι" οταν δεν κατεβαζεις συνεχεια και αντιστοιχα η δυνατοτητα να κατεβασεις και παραπανω απο 25gb -αν χρειαστει- σε μια μερα. τα Happy Hours θα παραμεινουν τουλαχιστον ως εχουν ? :S

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.