Jump to content



Premium Downloading [ποιο]


Nephiλiμ

Recommended Posts

κατα πασα πιθανοτητα οι περισσότεροι uploaders

θα μετακινηθούν σε καποιον αλλο host

οποτε περιμενουμε μερικες μερες μεχρι να ξεκαθαρισουν τα πραγματα

ειδη σε αλλες χωρες εχει αφησει πολυς κοσμος το rs

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Απ'όσα έχω δοκιμάσει, το rapidshare έχει την μεγαλύτερη υποστήριξη από site με περιεχόμενο που μας ενδιαφέρει στην Ελλάδα (οι αμερικάνοι προτιμούν το megaupload και άλλα site που υποστηρίζουν μεγάλα αρχεία. Βαριούνται να ενώνουν μικρά, στις αραβικές χώρες επικρατεί άλλό, κτλ). Επίσης έχει και την μεγαλύτερη ταχύτητα (έχω screenshot με 400ΜΒ/sec στιγμιαίο. Μέση ταχύτητα 100MB/sec. Προφανώς όχι στο σπίτι ;-) )

Το netload και το filefactory τα είχα καταχαρεί επειδή δεν έχουν traffic limit. Ικανοποιητικές ταχύτητες (400+ΚΒ/sec/αρχείο/) αλλά θέλει λίγο ψάξιμο παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο JACO μου.

Τα διάβασα όλα αλλά το θέμα μου είναι εδώ τι πρέπει να κάνω. Ποιό να επιλέξω...

Description RapidPoints

Recharge 600 Rapids to this account 5000 Premium RapidPoints +

5000 Free RapidPoints Recharge 6000 Rapids to this account 50000 Premium RapidPoints +

50000 Free RapidPoints Premium RapidPoints -> Free RapidPoints

1 Premium RapidPoints = 1 Free RapidPoints

Link to comment
Share on other sites

Πωπω θεε μου τι μπερδεμα ειναι αυτο.

Για τιμες που βλεπουμε?

Πχ εγω κατεβαζω 8-10 τη μερα,ποιο να διαλεξω?Το 3ο ειναι με 20 και τιμες δεν βλεπω πουθενα.Τι ετσι θα τα διαλεγω και θα με χρεωνει οτι να ναι? grrrrr :X:

(φανταζομαι μιας και δεν εχω ανοιξει ακομα jdownloader,θα γινεται ενα χαος με τους dm?)

Link to comment
Share on other sites

Έγινε αρκετά πιο μπελαλίδικο/παραμετροποιήσιμο πλέον το rs αλλά αν κάποιος το χειριστεί έξυπνα μπορεί να βγάλει και κερδίσει κιόλας μήνες έξτρα συνδρομής.

edit: @Hydra θα αφαιρεί από τα rapids που έχεις (τα αναφέρει πάνω από τον πίνακα όπως φαίνεται και στο screen του artist) - στη περίπτωσή σου 78 ανά μέρα κι αν υποθετικά είχες όσα rapids έχει κι ο artist θα σου διαρκούσε 48 μέρες ακόμα.

Μπορείτε να διαλέξετε το πιο φθηνό κι αν υπερβείτε το όριο κατεβάσματος σου κάνει upgrade στο σχετικό πακετό αυτόματα το rs (εκεί είναι η διευκόλυνση ή λαμογιά ανάλογα πως το βλέπει κανείς). Το θέμα είναι ότι πρέπει να το ξαναλλάξουμε στο φθηνότερο

Link to comment
Share on other sites

πλεον το ποσο που δεν χρησιμοποιείται τι γινεται?

Αν εννοείς το download Traffic,νομίζω το υπόλοιπο δεν μεταφέρεται την επόμενη μέρα.

Αν είσαι π.χ. σε rapidmedium κάθε μέρα θα έχεις 5gb download limit ανεξάρτητα αν κάνεις "οικονομία" τις προηγούμενες μέρες.

Ξέρει κανείς αν τα happy hours(3:00-11:00) θα υπάρχουν ακόμα?

Αν ναι τότε μικρό το κακό για αυτούς που κατεβάζουν μόνο.

Εγώ είχα κάνει extend το account μου τον μάη και όπως τα υπολόγισα κέρδισα και 7 μέρες με τη μετατροπή σε rapids.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πολλοί έχετε μπερδευτεί, ίσως γιατί δε γνωρίζετε και αγγλικά καλά.....

Τα πράγματα ΔΕΝ είναι τόσο άσχημα όσο τα βλέπετε μερικοί, απλά πρέπει να κατανοήσετε τι γίνεται.

1. Tα Happy Hours ισχύουν κανονικότατα, άρα με μόλις 4 Rapids την ημέρα μπορείς να κατεβάσεις 10GB ή με 20 Rapids, 50 GB, αρκεί να κατεβάζεις από 3πμ - 11πμ.....πανεύκολο αφού όλοι σχεδόν οι download managers υποστηρίζουν κατέβασμα σε συγκεκριμένες ώρες.

Για σκεφτείτε λίγο, εγώ πχ έχω τώρα 8774 rapids δηλαδή 2193 μέρες ήτοι για 6 χρόνια 10 Gb κατέβασμα κάθε μέρα με χρησημοποίηση των Happy Hours!!!!

2. Σχετικά με τους Uploaders τώρα, ΟΛΟΙ οι Uploaders πρέπει να πάτε στο λογαριασμό σας, στα settings και να τσεκάρετε την επιλογή "Automatically delete inactive files (after 60 days without a download)". Αν δεν το κάνετε αυτό η Rapidshare θα σας πάει σε κάποιο ακριβό πακέτο, ανάλογα με το GB που έχετε αποθηκεύσει. Αν έχετε τσεκάρει την επιλογή που προείπα τότε άνετα μπορεί να είστε στο πακέτο με τα μόνο 4 rapids χωρίς να φοβάστε για τίποτα, απλά έτσι άν δεν σας κατεβάσουν τα αρχεια για 60 μέρες θα σβήνονται, όπως και παλιά.

3. Rewards για τους Uploaders τώρα, η rapidshare έχει γράψει. Clearly, we would like to continue rewarding customers who recruit new clients. As soon as we have developed a new reward programme, we will of course contact you immediately to provide more details.

Που σημάινει πως σε λίγο καιρό θα ανακοινώσει κάποιο νέο είδος reward system, προφανώς με Rapids. Δεν είπε ξεχάστε το το rewarding system.

4. Αλλαγή πακέτου και πώς γίνεται, Αν είστε σε ένα μικρότερο πακέτο πχ αυτό με τα 1 gb/day και το χρησημοποιήσετε όλο τότε μόνο του το rapidshare θα σας πάει στο μεγαλύτερο πρόγραμμα εκείνη τη στιγμή. Μετά όμως θα πρέπει να ξαναμπείτε στο λογαριασμό σας να το γυρίσετε πάλι στο μικρό, έτσι ώστε από την επόμενη μέρα να χρεώνεστε πάλι τα 4 rapids και όχι τα περισσότερα του μεγαλύτερου προγράμματος. Με λίγα λόγια η αλλαγή πακέτου από μικρότερο σε μεγαλύτερο γίνεται άμεσα και αυτόματα, η αλλαγή από μεγαλύτερο πακέτο σε μικρότερο γίνεται την αμέσως επόμενη ημέρα και ΔΕΝ γίνεται αυτόματα. Εδώ απλά θα πρέπει να μπεί αυτοματοποιημένη επιλογή να έχεις ένα default πακέτο και όταν περνάς το όριο να σε ανεβάζει κατηγορία, αλλά να σε γυρίζει μόνο του στο default την επόμενη ημέρα, για να μη χρειάζεται να μπαίνεις συνέχεια στο account σου. Εγώ πιστεύω θα το κάνουν.

αυτα ειπώθηκαν σε αλλο forum και τα μεταφερω οπως ειναι

το forum δεν επιτρεπεται να το πω γιατι θα παραβιασω κανονες αυτου του forum

ελπιζω με τα παραπάνω να λυθούν μερικες αποριες:)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με όσα ειπώθηκαν όσον αφορά τους downloaders.

ΑΛΛΑ

Έχετε σκεφτεί πόσο άσχημα είναι τα πράγματα για τους uploaders πλέον, αν αυτοί δε θέλουν να χάσουν τα αρχεία που έχουν κάνει upload και τα οποία ξεπερνάνε το upload storage τους? Γιατι τώρα κάποιος που έχει uploaded 210 GB πχ πρέπει να πάρει το RapidSupersize. Ρωτήσατε πόσοι είναι διατεθειμένοι να πληρώσουν παραπάνω για το επόμενο πακέτο όταν μάλιστα δεν παίρνουν πλέον rapidpoints από τα downloads (κάτι που γινόταν πριν και εξαργύρωναν πληρώνοντας έτσι accounts.)? Και ως γνωστόν χωρίς uploaders..... δεν έχουν έννοια οι downloaders....

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με όσα ειπώθηκαν όσον αφορά τους downloaders.

ΑΛΛΑ

Έχετε σκεφτεί πόσο άσχημα είναι τα πράγματα για τους uploaders πλέον, αν αυτοί δε θέλουν να χάσουν τα αρχεία που έχουν κάνει upload και τα οποία ξεπερνάνε το upload storage τους? Γιατι τώρα κάποιος που έχει uploaded 210 GB πχ πρέπει να πάρει το RapidSupersize. Ρωτήσατε πόσοι είναι διατεθειμένοι να πληρώσουν παραπάνω για το επόμενο πακέτο όταν μάλιστα δεν παίρνουν πλέον rapidpoints από τα downloads (κάτι που γινόταν πριν και εξαργύρωναν πληρώνοντας έτσι accounts.)? Και ως γνωστόν χωρίς uploaders..... δεν έχουν έννοια οι downloaders....

διαβασες ολα αυτα που εγραψα?

2. Σχετικά με τους Uploaders τώρα, ΟΛΟΙ οι Uploaders πρέπει να πάτε στο λογαριασμό σας, στα settings και να τσεκάρετε την επιλογή "Automatically delete inactive files (after 60 days without a download)". Αν δεν το κάνετε αυτό η Rapidshare θα σας πάει σε κάποιο ακριβό πακέτο, ανάλογα με το GB που έχετε αποθηκεύσει. Αν έχετε τσεκάρει την επιλογή που προείπα τότε άνετα μπορεί να είστε στο πακέτο με τα μόνο 4 rapids χωρίς να φοβάστε για τίποτα, απλά έτσι άν δεν σας κατεβάσουν τα αρχεια για 60 μέρες θα σβήνονται, όπως και παλιά.

3. Rewards για τους Uploaders τώρα, η rapidshare έχει γράψει. Clearly, we would like to continue rewarding customers who recruit new clients. As soon as we have developed a new reward programme, we will of course contact you immediately to provide more details.

Που σημάινει πως σε λίγο καιρό θα ανακοινώσει κάποιο νέο είδος reward system, προφανώς με Rapids. Δεν είπε ξεχάστε το το rewarding system.

περιμενε λιγες μερες και βλεπουμε αν συμφερει η οχι

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.