Jump to content



Εντυπωσεις απο HOL...


pastelidis.n.s.

Recommended Posts

Γεια σας παιδες μπορειτε να μου πειτε τις εντυπωσεις σας απο την HOL στο θεμα του Internet?

Σε τι ταχυτητες κλειδωνετε?

Νεα Σμυρνη λεει τιποτα?

Eυχαριστω εκ των προτερων...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Αφού πέρασα πρώτα από Tellas, Forthnet και On Telecoms

(πάρε τον έναν, βάρα τον άλλον)

πήγα πρόσφατα στη Hol.

Εδώ και περίπου 10 ημέρες ακόμη αντιμετωπίζουμε ζητήματα συντονισμού.

Η τεχνική τους υποστήριξη φαίνεται καλούτσικη, τουλάχιστον σε θέματα ανταπόκρισης.

Ταχύτητες: συνήθως 7,5 και περιστασιακά 5 ή 10.

Link to comment
Share on other sites

Εγω περιμενω ενεργοποιηση στο Double play lite. 6mbps, δν βαριεσαι.. Που τα 20 που ειχα με forthnet. Αλλα δν παλευονται αλλο οι Κρητικοι! Αντε γεια!! Ελπιζω και η Hol να μην ειναι ετσι αν και διαβαζω προβληματα στον Πειραια :(

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στη hol εδω και 2,5 χρόνια με κανένα πρόβλημα στα 16+ συνέχεια.

Το μόνο θέμα που είχα ήταν πριν κανα 4μηνο οπου κλειδωνα στα 8 αλλά έγινε αλλαγή απερχομένου μεσα σε μια βδομαδα και πάλι όλα καλα. Με το ftitz τώρα κλειδώνω μέγιστο 17 και με το netfaster iad2 19+.

post-14072-1416074547,0576_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη αντιμετώπιση, παντα οταν ειχα κάποια θεματακια υπήρχε ατομο που ηταν διατεθειμένο να τα λύσει.:worship:

Κλειδωνω στα 16 κατεβαζω 1,3 και με καλα ping εκτος ελαχιστων περιπτωσεων.

Go for it :yes4:

Link to comment
Share on other sites

εγώ θα σε συμβούλευα να ρωτήσεις τους γείτονές σου για τη HOL στη Νέα Σμύρνη...το οτι ο trendy στην Αγία Παρασκευή πάει καλά δε σημαίνει οτι θα είναι το ίδιο και σε σένα.

έχω φίλο μου που δουλεύει μέσα στη HOL και μου πε οτι η Ν.Σμύρνη (που μένει και αυτός) δε πάει και πολύ καλά με HOL.....έχουν και μερικά downtime με εξωτερικό το τελευταίο 2μηνο.

Link to comment
Share on other sites

εγώ θα σε συμβούλευα να ρωτήσεις τους γείτονές σου για τη HOL στη Νέα Σμύρνη...το οτι ο trendy στην Αγία Παρασκευή πάει καλά δε σημαίνει οτι θα είναι το ίδιο και σε σένα.

έχω φίλο μου που δουλεύει μέσα στη HOL και μου πε οτι η Ν.Σμύρνη (που μένει και αυτός) δε πάει και πολύ καλά με HOL.....έχουν και μερικά downtime με εξωτερικό το τελευταίο 2μηνο.

αυτό

ξέρεις απο πριν πως θα είσαι

πάνω κάτω όπως τώρα....

ρώτα γείτονες και σχημάτισε εικόνα για το εκεί δίκτυο ανεξαρτήτως παρόχου

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στην Αθήνα (Αγ. Αρτέμιος) είμαι κομπλέ, 16+ συνέχεια, pings περίπου +20-30ms από ΟΤΕ.

Αλλά πρέπει να μάθεις τι γίνεται στη Ν. Σμύρνη και όχι γενικά με την Hol.

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω και εγώ ενεργοποίηση απο Hol 24αρα στην Πάτρα.

Σήμερα μου στείλανε το router, ένα netfaster wlan, δεν το έχω ξαναδεί...δεν έχει θέσεις για voip και είναι λίγο...πως να το πώ...????...GAY

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα δεν μ'αρέσει το Netfaster, σαν το Fritzboz WLAN δεν υπάρχει άλλο δυστυχώς... μέχρι και kernel του αλλάζεις και κάνεις παπάδες.. δυστυχώς το δικό μου όταν πιάσει 100% cpu κάνει reboot..

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω και εγώ ενεργοποίηση απο Hol 24αρα στην Πάτρα.

Σήμερα μου στείλανε το router, ένα netfaster wlan, δεν το έχω ξαναδεί...δεν έχει θέσεις για voip και είναι λίγο...πως να το πώ...????...GAY

Αυτό που σου ήρθε είναι ZTE και θα το δίνει για πολύ περιορισμένο διάστημα μέχρι να ξαναστοκάρουν Netfaster ;)

Link to comment
Share on other sites

Στην Νίκαια πάει τραγικά, το βλέπω και δεν το πιστεύω πως μια 24αρα μπορεί να πάει τόσο άσχημα. Απλά ένα σκουπίδι 896520158.png

Είχα double play lite πριν κάνω την αναβάθμιση σε 24αρα και έπιανε της ίδιες ταχύτητες, πήρα τηλέφωνο γιατί νόμιζα πως δεν έκαναν αναβάθμιση αλλά η αναβάθμιση είχε γίνει. Απλά χάλια και αίσχος να πουλάνε και να διαφημίζουν 24αρα μέσα στην αθήνα και να πιάνει 5 φόρες κάτω την αναφερόμενη υποθέτικη ταχύτητα.

ps. H on στην περιοχή πιάνει 10Mbps.

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν στην HOL πριν ξαναγυρίσω στον ΟΤΕ. Ο λόγος που γύρισα είναι ότι έμεινα χωρίς εισερχόμενες τηλεφωνικές γραμμές, και από το support μου είπαν οτι έχω ηλεκτρολογικό πρόβλημα στο σπίτι μου (οικοδομή 5ετίας). Το internet τραγικό. Όταν πήγα στον ΟΤΕ το τηλέφωνο άρχισε να δουλεύει κανονικά και να έχω πάλι εισερχόμενες κλήσεις. Επίσης το άλλο που με ενοχλεί είναι ότι αν έχεις πρόβλημα δεν μπορείς να μιλήσεις εκείνη την ώρα με τεχνικό, αλλά πρέπει να δηλώσεις σε τηλεφωνητή το πρόβλημά σου και να περιμένες να σε πάρει ο τεχνικός τηλέφωνο για να μιλήσετε για το πρόβλημα αν δε μπορεί να το λύσει.

Αν έμενες δίπλα μου δε θα στο συμβούλευα. Ψάξε, ρώτα, μάθε.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.