Jump to content



World of Tanks


deNordic

Recommended Posts

10 minutes ago, astrolabos said:

θυμίζει καθόλου batchat στο χειρισμό και στην ιπποδύναμη;

Λίγο στα άλογα αλλά σε ευθεία,είναι μεγάλο για bat,μεγάλη διαφορά,σου δίνει μία σιγουριά το clip αλλά γενικά σαν άρμα θέλει προσοχή,δίνει και κανένα ding στον πύργο αλλά αραιά και που,το bat είναι άλλη κλάση.
Εγώ πήρα το πακέτο των 60 ευρώ,σε 3-4 μάχες θα έχω κατοσταρισμένο BIA οπότε θα πάει πολύ καλύτερα πιστεύω.Με 3 clips(2 dings) 2850 win8.

Δεν θα το συνιστούσα για πλατούν γιατί πρέπει να παίζεις ανεξάρτητα και να βρίσκεις τις κατάλληλες ευκαιρίες.Χθες είχαμε 3πλό πλατούν και ζοριζόμουνα γιατί ήθελαν στήριγμα ενώ δεν μ'έπαιρνε να βγω σε περιοχή που γινόταν της τρελλής από βαρειά.
Για cw ούτε με σφαίρες εκτός κι αν παίζει με ελαφρύ σχήμα ο fc και είναι γάτα.

Έγινε επεξεργασία από raziel
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παράθεση

astrolabos,carhas21 has sent you a new personal conversation entitled "Αιτήσεις".


carhas21 said:
----------------------------------
Καλημέρα commanter άν θέλετε ελάτε στην παρέα μας να κάνουμε συμμαχία... Κάντε αίτηση στην H_S_D

:hehe:

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, astrolabos said:

:hehe:

Τόνι ΜΑΚΡΥΑ,ήταν η πρώτη μου συμμαχία με τότε αρχηγό τον "polykako",τεράστιος νουμπάς,πριν 3 μήνες που τον πέτυχα σε μάχη έπαιζε με bot,τώρα δεν ξέρω αν είναι σ'αυτούς αλλά λογικά θα πατάν στα χνάρια του,χαχαχαχα ε ρε τι μου θύμισε το γίδι.
Μόλις έμαθε ότι είμαι γραφίστας μου τα είχε κάνει αερόστατα,κάθε μέρα ήθελε να του σχεδιάζω καινούρια σηματάκι για την clan(πήρε τα τρυφερά μου βέβαια)

Έγινε επεξεργασία από raziel
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, SirDiman said:

πολλοι ειναι αυτοι, εγω ξερω ατομο που στριμαρε με cheat  ελληνα 2600 wn8 με 3-4 reroll

καλυτερα μια τιμια κλαν παρα rerollers

Μπα,αυτός είναι τέρμα βλήμα,είχε βρει μάλιστα και τον πιο γρήγορο τρόπο να βγάλεις 10άρι,να μη αναβαθμίζεις τίποτε στο άρμα πλην αυτών που ξεκλειδώνουν το επόμενο.Μεγάλη μουρφή ο τύπος χαχαχαχα

28 minutes ago, Rusty_Cookie said:

Σε ραμ δεν αντεχει η Λορα παντως. (Ε50 approved)

Το ε50 είναι η ναυαρχίδα του ραμ αφούς και επειδής,τι να κλάσει η λόρα ρε,εδώ με λίγα μπωφόρ παραπάνω ψοφάει

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, DimLar said:

Τελικά ένα μόνο premium αξίζει 

 

https://postimg.org/image/9jwr1w0x3/

Διαφωνώ και το έχω το scorpion,STRV S1 αξίζει κι αυτό αλλά το πνίγουν οι χάρτες,ο σκορπιός είναι πιο βολικός αλλά το άλλο το ρημάδι είναι αόρατο

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Rusty_Cookie said:

Το ενα ειναι TD και το αλλο support medium με mausgun.

Skorpion wins.

Εγώ με το s1 και ο σύμμαχος με τον σκορπιό δίπλα δίπλα,βαρούσαμε και οι 2 και αυτός άναβε με το καλημέρα,εγώ συνέχιζα βιδωμένος εκεί να δίνω πόνο,για λόφους δεν το συζητάμε,μακράν καλύτερο το s1,σε παραγωγή silver πάλι S1

Link to comment
Share on other sites

Σε ιδια αποσταση λογικο να αναβει το skorp που έχει το μισο καμο απο σενα και αυτο σε περιπτωση που ο συμμαχος έχει σωστό loadout και οχι τιποτε GLD, toolbox/spall-liner

Γενικά, αυτο που λέω  ειναι  πως το skorpion είναι πιο universal + πιο χαρουμενο λογω 128mm που σου δινουν overmatch στα μισα σχεδον τανκ που βλέπεις.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γενικά θεωρώ το  Skorpion g πιο ανωτέρω απο το Strv  s1  γιατί με το scorpion g μπορείς σε όποιο χάρτη και να σε πετάξει να κάνεις καλό παιχνίδι διότι έχει πάρα πολύ ωραίο συνδιασμό ταχύτητας , το alpha damage(490) , penetration έχει πιο λίγο συμφωνώ αλλά έχει διαφορά στα χιλιοστά που έχουν, το ένα έχει 128mm και το άλλο 105mm αυτό ισχύει στο παιχνίδι ότι π.χ. ένα κανόνι 105mm με penetration 288 δεν μπορεί να τρυπήσει το commander hatch στο Τ34 και να είσαι εσύ με τα 122mm και penetration στο 175 και να περνάει στο commander hatch του VK45.02B γιατί πολύ απλά κάνει overmatch το armor, camouflage δεν έχει καλό σε αυτό συμφωνώ , είναι πιο ευκίνητο απ το Strv s1 , DPM έχει πιο πολύ το Skorpion g και άμα δεις γενικά μέχρι και WoTReplayes το Skorpion g κρατεί την πρώτη θέση σε top damage ανάμεσα αυτά τα δύο . Δεν λέω ότι είναι κακό το Strv s1 αλλά ανάμεσα σε αυτά τα δύο θα προτιμούσα το Skorpion g είναι  πιο χαλαρό τανκ .

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Στο ότι παίζει σε όλους τους χάρτες ο σκορπιός το λέω και πιο πάνω.Από κει και πέρα έτσι σαν τα ζώα που πάνε όλοι ή με μοσχάρια spotters το S1 θα σε βγάλει ασπροπρόσωπο.Σίγουρα θα βγάλει παραπάνω dmg το σκόρπιον αλλά έτσι όπως παίζουν θεωρό το s1 καλύτερο και τονίζω το "περί ορέξεως, κολοκυθόπιτα".

Έχω γυρίσει περισσότερα παιχνίδια εις βάρος μας με το s1 παρά με το σκόρπιον.Σίγουρα είναι δύσκολο άρμα λόγο χαρτών,αλλά έτσι και βρεις το σωστό σημείο μπαίνει σε sm και ανάβεις τσιγάρο.
Και τα 2 τα κυνηγάνε πάντως να τα καθαρίσουν όσο πιο νωρίς γίνεται ;)

Έγινε επεξεργασία από raziel
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εχθές βλαστήμησα με το scorpion. Point blanc σε RU251 2 φορές ding. E, α γ****** Skorpion. 

Άσε που πιστεύω ότι πρέπει να έχουν πειράξει το accuracy γιατί δε γίνεται με 0,3 disperssion να βαράει στο γάμο του καραγκιόζη με κλειστό κύκλο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, astrolabos said:

Εχθές βλαστήμησα με το scorpion. Point blanc σε RU251 2 φορές ding. E, α γ****** Skorpion. 

Άσε που πιστεύω ότι πρέπει να έχουν πειράξει το accuracy γιατί δε γίνεται με 0,3 disperssion να βαράει στο γάμο του καραγκιόζη με κλειστό κύκλο.

Πρέπει να έφαγε κρυφονέρφ,καταρχήν δεν βγάζει όσα έβγαζε στις αρχές και μιλάμε έχω χτυπήσει 140άρια για πλάκα.με τέρμα κλειστό κύκλο όντως χάνει βολές,στις αρχές όχι τόσες.Αλλά δίνει και κάτι snapshots με τέρμα ανοιχτό κύκλο που σου πέφτει το σαγόνι.
Έχω κάνει ντινκ σε cromwell στο φαρδύ μπροστινό του πύργου στα 150 μέτρα και μάλιστα 2 φορές,έχω κάνει ντινκ στα πλαινά σε Τ37 2 φορές αλλά κακά τα ψέμματα,το turret κάνει δουλειά όσο αργό και να είναι.
Έτσι και με βγάλει himmelsdorf με το S1 πέφτουν καντήλια,το μόνο μέρος που μπορεί να παίξει είναι στο λόφο κι αυτό πάλι με τα χίλια ζόρια

Έγινε επεξεργασία από raziel
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, astrolabos said:

Εχθές βλαστήμησα με το scorpion. Point blanc σε RU251 2 φορές ding. E, α γ****** Skorpion. 

Άσε που πιστεύω ότι πρέπει να έχουν πειράξει το accuracy γιατί δε γίνεται με 0,3 disperssion να βαράει στο γάμο του καραγκιόζη με κλειστό κύκλο.

 

Αυτο ελεγα συνεχως και σε ενα φιλαρακι στο ts, σε 4-5 παιχνιδια εχανα κατι βολες που λες δεν παιζει να ειναι 0.30 αυτο..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.