Jump to content



Red Orchesta 2: Heroes Of Stalingrad


GruntGR

Recommended Posts

τελικά ξέρουμε τι λέει σαν παιχνίδι? είμαι έτοιμοσ να ρίξω για 2 τεμαχια αλλα δεν έχω βρει αξιοπιστες πληροφορίες...

Γιατί αγχώνεστε; Το έχει ο θείος Skidrow. Πάρε το να το δοκιμάσεις κι αν σε ικανοποιεί, πήγαινε αγόρασέ το και τέλος :)

Link to comment
Share on other sites

O [MENTION=2162]GruntGR[/MENTION] πάντως είτε είναι πολύ απασχολημένος με το παιχνίδι γιατί "τα σπάει" είτε τόσο απογοητευμένος που ντρέπεται να μας πει πως του φαίνεται :p

[H]ard|Forum

Τα 2 πιο προσφατα ποστ μου νομιζω δεν χρειαζονται μεταφραση, ξενυχτησα μεχρι τις 4 χθες για παρτυ του και τωρα με 5 ωρες υπνο βαριεμαι να γραφω τα ιδια και σε αλλο φορουμ, so there :p

Ενα θα πω μονο, η ευχαριστηση που νιωθεις οταν κανεις kill ειναι πολλαπλασια ακομα και αυτηνης οταν καταφερνεις να παρεις 3ο συνεχομενο ace pin στον bc2 server της κωλοπετινιτσας με 30fps στην oasis και 5 τονους rubber banding.

Ειδικα η καθυστερημενη ενδειξη πανω δεξια που γραφει την αποσταση απτην οποια εγινε η βολη ειναι ολα τα λεφτα.

Μονο καλυτερο μπορει να γινει με την υποστηριξη που εχει απτον developer + τα mods που ετοιμαζονται, σελω alpha του in country :baby: [ame=http://www.youtube.com/watch?v=2Lom5KWCPHk][in Country: Vietnam] Il primo teaser di In Country: Vietnam - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Από GetGamesGo - Red Orchestra 2 Heroes of Stalingrad - Download Games - Get Games έχει αγοράσει ποτέ κανένας key;

Άμα βάλω την τιμή σε δολάρια βγαίνει πολύ πιο φθηνά από euro.

Είναι safe άραγε;

Link to comment
Share on other sites

Δεν πα να λεει ο Γρηγορης οτι θελει....

Ουτε banding εχω ουτε lag ουτε 30 fps (ναι ξερω το Χ58..??)

Εγω το υπερεψηνα που λετε δαυτο αλλα οσο σκεφτομαι οτι σε 2 μηνες δεν θα παιζει κανενας....αστο καλυτερα.τα 20€ στην τσεπη και εχει ο Θεος...

Link to comment
Share on other sites

Το ποσοι θα παιζουν μετα απο 2 μηνες εξαρταται απτο gameplay του ιδιου του παιχνιδιου ( αν ειναι ρηχο και με μικρο learning curve κλαφτα ) την υποστηριξη μεσω updates και το modding community, ποιος μου εγγυαται οτι η dice δεν θα βγαλει ενα μισοτελειωμενο cod με οχηματα τον οκτωβριο, θεοβαρο σε 64αρηδες server, με το ιδιο τραγικο hit reg που εχει τωρα το bc2, χωρις καμια υποστηριξη για mods, 2-3 patch με χαρακτηριστικη καθυστερηση ενω μετα απο ενα χρονο θα εχουν ηδη βγει 3 DLC και θα εχει ανακοινωθει bf2143 στο καπακι ?

Πιο σιγουρος ειμαι οτι θα παιζω rohos (εστω και σε καποια αλλη μορφη, οπως πολλοι παιζανε RO προσφατα κυριως για το Darkest Hour που εχει μαχες στην νορμανδια ) σε ενα χρονο απο τωρα παρα bf3, bf3 μπορει να μου ξυνισει τελειως η beta και να μην κανω preorder.

90% Θα αγορασω και το bf3 αλλα κραταω μικρο καλαθι μετα την ψυχρολουσια του bc2, τους πρωτους μηνες περα απο καποιες τραγικες ελλειψεις ( heavy mg black texture σε dx9 - mg36 φινιστρινι σε hardcore ) ολη αυτη η ασταθεια μου ειχε σπασει τα νευρα, απορω πως δεν εφαγα τοτε κανενα CtD και στον υπνο μου :p

Ειμαι σιγουρος οτι πολλοι θα παρουν εκτος απο bf3 και αλλα fps φετος, και το rohos ειναι για μενα σιγουρη εναλλακτικη, το gameplay πραγματικα ξεχωριζει απτα περισσοτερα fps και εχει αρκετες δοσεις φρεσκαδας, αν καποιος μου ελεγε θελω να παρω 2 fps να παιζω θα του προτεινα rohos και με καποια επιφυλαξη(επειδη δεν εχω παιξει ακομα) BF3, MW3 με τπτ, εκτος αμα πασχει απο ADHD :p .

Link to comment
Share on other sites

Το ποσοι θα παιζουν μετα απο 2 μηνες εξαρταται απτο gameplay του ιδιου του παιχνιδιου ( αν ειναι ρηχο και με μικρο learning curve κλαφτα ) την υποστηριξη μεσω updates και το modding community, ποιος μου εγγυαται οτι η dice δεν θα βγαλει ενα μισοτελειωμενο cod με οχηματα τον οκτωβριο, θεοβαρο σε 64αρηδες server, με το ιδιο τραγικο hit reg που εχει τωρα το bc2, χωρις καμια υποστηριξη για mods, 2-3 patch με χαρακτηριστικη καθυστερηση ενω μετα απο ενα χρονο θα εχουν ηδη βγει 3 DLC και θα εχει ανακοινωθει bf2143 στο καπακι ?

Πιο σιγουρος ειμαι οτι θα παιζω rohos (εστω και σε καποια αλλη μορφη, οπως πολλοι παιζανε RO προσφατα κυριως για το Darkest Hour που εχει μαχες στην νορμανδια ) σε ενα χρονο απο τωρα παρα bf3, bf3 μπορει να μου ξυνισει τελειως η beta και να μην κανω preorder.

90% Θα αγορασω και το bf3 αλλα κραταω μικρο καλαθι μετα την ψυχρολουσια του bc2, τους πρωτους μηνες περα απο καποιες τραγικες ελλειψεις ( heavy mg black texture σε dx9 - mg36 φινιστρινι σε hardcore ) ολη αυτη η ασταθεια μου ειχε σπασει τα νευρα, απορω πως δεν εφαγα τοτε κανενα CtD και στον υπνο μου :p

Ειμαι σιγουρος οτι πολλοι θα παρουν εκτος απο bf3 και αλλα fps φετος, και το rohos ειναι για μενα σιγουρη εναλλακτικη, το gameplay πραγματικα ξεχωριζει απτα περισσοτερα fps και εχει αρκετες δοσεις φρεσκαδας, αν καποιος μου ελεγε θελω να παρω 2 fps να παιζω θα του προτεινα rohos και με καποια επιφυλαξη(επειδη δεν εχω παιξει ακομα) BF3, MW3 με τπτ, εκτος αμα πασχει απο ADHD :p .

Ρε συ μην κοροιδευομαστε.

Ποιο ρηχο και σαχλαμαρες και gameplay.Ρηχο σαχλο ανοητο και φτυστο(καταπτυστο βασικα) με τα προηγουμενα COD εχει το BLOPS με τα προηγουμενα.

Περαν απο το αηδιαστικα μεγαλο μαρκετιγκ κλπ, ξερεις γιατι πολυς κοσμος το αγοραζει?

Γιατι για ενα χρονο , ειναι σιγουρος οτι θα γινετε ΠΑΝΙΚΟΣ στους σερβερ (το μετα δεν φαινεται να τους νοιαζει αφου τα βγαλαν τα € τους και οι πελατες δεν δειχνουν να χουν προβλημα να αγορασουν το φετινο 60€dlc)

Στο χω ξαναπει οτι αυτο που κανεις και ξηλωνεις τα γραφικα σε απιστευτο βαθμο ειναι μεγαλο λαθος αφου δεν ειναι ολες οι μηχανες ιδιες.

Δεν ειναι τυχαιο τοι σε δοκιμες που κανα προσφατα στο zpaf παρατηρησαμε πολυ παραξενη συμπεριφορα με τις ρυθμισεις και το gpu load/gpu ram load.

Μιλας για ασταθεια..Οκ τον αλεξοπου που τον εβλεπα να μπαινοβγαινει στο STEAM και ο λογος?Ηταν παρα πολυ unstable η BETA.

Eφτιαξε καθολου ή του το συγχωρουμε επειδη εκανε φτηνα και ειναι μικρη εταιρια?

Πραγματικα ανυπομονω να χειμωνιασει για να παιξω μαζι σας δαυτο αλλα σου λεω.Εχω την αισθηση οτι μονοι μας θα μαστε....

Link to comment
Share on other sites

Γενικα μιλουσα οτι αμα εχει ρηχο gameplay ενα παιχνιδι και μεσα σε 2-3 μηνες εχεις μαθει πανω κατω ολα τα κολπα του τοτε ειναι fail, δεν μιλουσα για καποιο συγκεκριμενο, οποιος εχει την μυγα ...... :p

Εμενα η retail ειναι πολυ σταθερη μονο 3 crash εχω φαει, το patch που βγαλανε το βραδυ αναφερει στο changelog οτι εχουν ενσωματωθει πολλα fix για οσους τους κρασαρει συνεχεια, ctd σταματησα να τρωω στο BC2 μετα απο πολλους μηνες, στο ενδιαμεσο, πιο προσφατα ετρωγα μονο hardlock λογω ασυμβατοτητας gpu tool με pb, πραγμα που λυθηκε με update του ιδιου του tool γιατι αν περιμενα απο even balance / dice .....

Το rohos βγηκε βιαστικα ειναι αληθεια, και κυριως αυτο εγινε για να προλαβουν την κυκλοφορια του bf3, εχει καποια προβληματακια εδω και εκει στο τεχνικο κομματι αλλα αμα κοιταξει το φορουμ της tripwire θα δεις ενα σωρο dev posts εδω και εκει, σε αντιθεση με την dice που βγαζει μετα απο μηνες ενα beta patch με λιγοτερα ctd / rubber banding / fps drops και ζηταει ειδικη παρακληση απτην community για να το κανει final, δεν ειναι τραγωδια αυτο ?

Επισης δεν εχω τπτ τρελα settings στο bc2, ολα maxed ειναι HBAO off vsync off 2x AA 8x AF bloom false και undergrowth low, αυτα απο τοτε που πηρα την 5850 απτον alex, και το τρελο ητανε οτι τον πρωτο μηνα ετρεχε μια χαρα επειδη ητανε ακομα στην R8, για κανε ενα downclock στο κτηνος και θα καταλαβεις τι τραβαμε οι υπολοιποι.

Rohos τρεχει με 40-60fps σε 64αρηδες ακομα και την ωρα που πεφτει artillery πλεον, λογω μηχανης και ρυθμου παιχνιδιου που ειναι πιο tactical, ακομα και στα 30fps μπορεις μια χαρα να σημαδεψεις και να κουνηθεις με μικρο lag, με το AA υπαρχει θεμα γιατι η tripwire θεωρησε οτι δεν αξιζει να ασχοληθει καποιος με MSAA οταν υπαρχει deffered lighting και ετσι εβαλε επιλογες μονο για FXAA/MLAA που ειναι τεχνικες shader based,

Αμα δεις στα ποστ μου στο hardforum ομως, το μονο που χρειαζεται καποιος για εικονα χωρις jaggies και θολουρα ειναι μια geforce και 2 κλικ στο inspector, και ολα αυτα με κοστος 1fps.

Επισης υπαρχει θεμα προς το παρων με τον κωδικα(συγκεκριμενα με το rendering thread) και το παιχνιδι ειναι καθαρα cpu bound, η tripwire το εχει αναγνωρισει(http://forums.tripwireinteractive.com/showthread.php?t=64026) και κανει οτι μπορει για να το αλλαξει, στο ενδιαμεσο προτεινει για τον ιδιο λογο crossifire/sli ΚΛΕΙΣΤΑ, σε αντιθεση με την dice την treyarch και την nvidia που στην ουσια λεγανε " παρτε intel και κοψτε τον λαιμο σας"

Το παιχνιδι παραδεχομαι οτι βγηκε με καποια προβληματακια αλλα δεν ειναι σε καμια περιπτωση unplayable, τουλαχιστον οχι σε εμενα,το black ops θυμασαι πως ητανε τον πρωτο μηνα κυκλοφοριας ? και ειχαμε δωσει ολοι τοτε 45-60 ευρω, καταλαβαινεις που το παω πιστευω :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω σταματησα να παιζω BLOPS οσο θα ηθελα να παιξω-ναι μηδενησα γιατι ηθελα και πρεστιζ ο βλακας- επειδη οι σερβερ του ειναι για κλωτσες και εχω τραγικο λαγκ και απιστευτα framedrops/stuttering παροτι η μηχανη του ειναι μπουρουχα και εχω κλεισει το shadows.

Ενηγουεη ευελπιστω σε κανα free weekend να μπουμε να δουμε τι λεει και δαυτο γιατι πραγματικα μου λειπει ενα FPS με bolt action rifles.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πριν λίγο το έβαλα να το δοκιμάσω. Καλό φαίνεται, δε θα το έλεγα δύσκολο, αλλά μάλλον πολύπλοκο, κάτι που δε θα εκτιμήσουν πολλοί. Βέβαια, έχει πάρα πολλές δυνατότητες και πλησιάζει πολύ τις πραγματικές συνθήκες, ειδικά το γεγονός ότι όταν σκοτώνεσαι, δε σε ξεκινάει από savepoint αλλά παίρνεις τη θέση άλλου στην ομάδα. Γενικά προβληματάκια έχει, πχ στο training κόλλησε σε 2-3 σημεία ενώ είχα κάνει ότι έλεγε χωρίς να προχωράει, κάτι που έγινε ξαφνικά χωρίς να έχω κάνει κάτι. Με δυσκόλεψαν επίσης τα κουμπιά που είναι σε άλλες θέσεις και με διαφορετικό σκεπτικό, ειδικά το melee που το έχω στον αντίχειρα ενώ το default του είναι στο μεσαίο. Βέβαια, αυτά αλλάζουν, αλλά μέχρι να το μάθω, επειδή έχει κι αρκετά, τα αφήνω στις θέσεις τους για να μπορώ να βρίσκω ότι χρειάζεται και να μην προσπαθώ να θυμηθώ ποιό είναι ποιό.

Πιστεύω ότι θέλει το χρόνο του. Αν είχε και τα γραφικά του BF3 θα ήταν πολύ καλός ανταγωνιστής, ενώ τώρα θα παίξουν οι advanced gamers και όσοι θέλουν κάτι αξιόλογο σε WWII (γιατί τα MOH είναι κατηγορία CoD).

Μένει φυσικά να δούμε κι εντυπώσεις από το multi που αυτό είναι που θα το κρατήσει ή όχι στους δίσκους μας για καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Στο γερμανικό campaign στην φάση με το radio - artillery μετά τα tank τι διάολο παίζει? τους το σκάω μέσα στα μούτρα από συντεταγμένες, αλλά η εκρήξεις γίνονται από πάνω τους....και δεν τρέχει τίποτα...

any ideas?

EDIT/Solved: με open και το όνομα της πίστας στην κονσόλα....

Έγινε επεξεργασία από Stolis
Link to comment
Share on other sites

το παιχνίδι είναι δύσκολο και απαιτητικό, πρέπει να υπολογίζεις αποστάσεις και να ρυθμίζεις σκοπευτικά κλπ.

όμως κάθε kill μετράει ! δεν υπάρχουν τζαμπα kills , είναι τρομερά εθιστικό και σε κάνει να θες να παίζεις με bolt action rifle, ακόμα και εμένα που γουστάρω τα burst οπλα....

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι έπεσε το ενδιαφέρον σας. Πάντως να ξέρετε ότι οι servers είναι Τιγκα!

Μιλάμε για τουλάχιστον 10 ανα πάσα στιγμή με 64/64 άτομα

είναι κρίμα που καλά παιχνίδια χαντακόνονται από ΑΑΑ τιτλους όπως το bf3 στο οποίο φυσικά και εγώ θα συμμετέχω.

Οστόσο η αγορά του red orchestra για 19 ευρώ (keys4me) νομίζω αξίζει!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.