Jump to content



Google: Gmail, Android, Web history, κλπ. Αθώα ή όχι?


jpavly

Recommended Posts

Εγώ είμαι παλιός χρήστης youtube (από το 2007), με αρκετά βίντεο που έχω ανεβάσει και είχα έναν απλό λογαριασμό στο youtube, πριν ενοποιηθεί με την Google. Κάποια στιγμή έπρεπε να αλλάξω το email μου (πριν 2 χρόνια) και όταν πήγα στις ρυθμίσεις μου έδινε επιλογή να το κάνω μόνο σε @gmail.com. Από τότε που έφτιαξα λοιπόν τον λογαριασμό gmail δεν μπορώ να το απαλλαχτώ με τίποτα.. Και με έκανε και με το ζόρι μέλος του Google+ διότι ήθελα να φαίνεται το ονοματεπώνυμό μου στο κανάλι μου και μου έλεγε οτι αναγκαστικά πρέπει να φτιάξω google+ για να γίνει αυτό.. Δλδ έλεος.. Τα μόνα που χρησιμοποιώ από "προϊόντα" google, είναι η αναζήτηση, το youtube και το picasa. Δεν θέλω ούτε Google+ ούτε Gmail ούτε τπτ. Και τώρα όλα τα email από το youtube εδώ και 2 χρόνια έρχονται στο Gmail. Δλδ μπαίνω μόνο και μόνο για να βλέπω ότι έχει σχέση με το youtube. Αν ξέρετε πως μπορώ να απαλλαγώ, παρακαλώ τα φώτα σας..!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply
Εγώ είμαι παλιός χρήστης youtube (από το 2007), με αρκετά βίντεο που έχω ανεβάσει και είχα έναν απλό λογαριασμό στο youtube, πριν ενοποιηθεί με την Google. Κάποια στιγμή έπρεπε να αλλάξω το email μου (πριν 2 χρόνια) και όταν πήγα στις ρυθμίσεις μου έδινε επιλογή να το κάνω μόνο σε @gmail.com. Από τότε που έφτιαξα λοιπόν τον λογαριασμό gmail δεν μπορώ να το απαλλαχτώ με τίποτα.. Και με έκανε και με το ζόρι μέλος του Google+ διότι ήθελα να φαίνεται το ονοματεπώνυμό μου στο κανάλι μου και μου έλεγε οτι αναγκαστικά πρέπει να φτιάξω google+ για να γίνει αυτό.. Δλδ έλεος.. Τα μόνα που χρησιμοποιώ από "προϊόντα" google, είναι η αναζήτηση, το youtube και το picasa. Δεν θέλω ούτε Google+ ούτε Gmail ούτε τπτ. Και τώρα όλα τα email από το youtube εδώ και 2 χρόνια έρχονται στο Gmail. Δλδ μπαίνω μόνο και μόνο για να βλέπω ότι έχει σχέση με το youtube. Αν ξέρετε πως μπορώ να απαλλαγώ, παρακαλώ τα φώτα σας..!

vimeo? :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάει στο κινητό να μου κάνει το hangouts να δουλεύει και με μηνύματα...

ξέρετε τι παίζει; Θα διαχειρίζεται τα sms απλά ή αν δεν είναι μέσα ο άλλος θα του στέλνει μήνυμα πχ;

Καταργούν την εφαρμογή sms/mms και την ενσωματώνουν στο hangouts.

Θεωρία συνωμοσίας φίλου: είναι on by default σε όσους έχουν πραγματικό όνομα/φωτογραφία.

Δεν νομίζω να ισχύει αλλά και πάλι είναι περίεργο που σε κάποιους το έχει και σε κάποιους όχι.

Πραγματικό όνομα, φωτογραφία και ήταν Off

Link to comment
Share on other sites

vimeo? :)

Όχι θα ήθελα να κρατήσω το κανάλι μου στο YouTube, μιας που για τον τύπο των βίντεο που ανεβάσω δεν θα ψάξει κανείς στο Vimeo. Επίσης θα χάσω όλα τα views, σχόλια, likes κλπ που δεν το θέλω.. Απλά αν ξέρει κάποιος πως αλλάζω email στο YouTube σε κάποιο μη Gmail. Επίσης όταν πήγα να κλείσω το gmail μου έλεγε οτι θα σβηστεί κ ο λογαριασμός μου στο YouTube.. :stop::TD:

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει... εγώ είχα ανεβάσει 2-3 video clip παλιά που δεν τα είχε άλλος και τελευταία φορά που έσβησα τη σύνδεση του λογαριασμού με το google+, μου έκλεισε το λογαριασμό κ μου έσβησε τα πάντα.. τώρα απλά μπαίνω σαν συνδεδεμένος με το gmail μου αλλά δεν μπορώ να κάνω ούτε comment, ούτε like!

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι οτι η Google το έχει δει μονοπώλιο και έχει συνδέσει όλα τα προϊόντα της μεταξύ τους. Και σου λέει αν θες πχ αυτό, πρέπει να έχεις και αυτό και αυτό αλλά και αυτό.. Εκεί λοιπόν τα πράγματα σταματούν να είναι και τόσο αθώα, αφού αν εγώ είχα το email στο youtube πχ στον enterprize domain μου, δεν θα μπορούσε να τα ελέγξει.. Βέβαια υπάρχει και το σύστημα του email fowrwarding, δηλαδή τα email υπάρχουν στο inbox του youtube, αλλά έρχονται και στο email που έχεις δηλώσει. Κάτι παρόμοιο δηλαδή με το eBay. Τώρα τί στο καλό θέλει αναγκαστικά να έχω και το Gmail μαζί, δεν μπορώ να καταλάβω....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
2η φορά μέσα σε 3 μέρες που με κάνει logout από το gmail μου ξαφνικά και αφού ξαναβάλω κωδικό με πετάει εδώ...

:rant::rant::rant:

ΔΕ ΘΕΛΩ GOOGLE PLUS TO KEΡΑΤΟ ΜΟΥ!

Δεν θα τη γλυτώσεις. Το έβαλαν στο gmail, στο youtube, στο google search, στα κινητά μας.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.