Jump to content



Google: Gmail, Android, Web history, κλπ. Αθώα ή όχι?


jpavly

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Από yahoo,hotmail,gmail προτιμώ το τελευταίο.

Για φακέλωμα δε ξέρω,αλλά αν -λέμε αν- όντως βλέπουν τα μηνύματά μας,δεν νομίζω να τους ενδιαφέρουν πολύ τα ελληνικά και οι ειδοποιήσεις απο forums. :)

Όσοι είναι επαγγελματίες φυσικά και έχουν απόλυτο δίκιο να φοβούνται.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 1 year later...

Αυτές τις μέρες παρακολούθησα κάτι videos στο youtube για το Zimbra, τσουπ διαφήμιση Zimbra στο facebook. Χθες έψαχνα για infographics στο google, τσουπ διαφήμιση infographics software στο facebook.

Μάλλον μας φακελώνουν all together.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε, μην κάνεις νέο θέμα, έκανες το χρέος σου και ενημέρωσες όσους περισσότερους μπορούσες :hehe:

Αυτές τις μέρες παρακολούθησα κάτι videos στο youtube για το Zimbra, τσουπ διαφήμιση Zimbra στο facebook. Χθες έψαχνα για infographics στο google, τσουπ διαφήμιση infographics software στο facebook.

Μάλλον μας φακελώνουν all together.

Disconnect 2: Πλοηγηθείτε με ασφάλεια στο Διαδίκτυο χωρίς να σας παρακολουθούν

Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις μέρες παρακολούθησα κάτι videos στο youtube για το Zimbra, τσουπ διαφήμιση Zimbra στο facebook. Χθες έψαχνα για infographics στο google, τσουπ διαφήμιση infographics software στο facebook.

Μάλλον μας φακελώνουν all together.

Εχεις δωσει τη συγκαταθεση σε για targeted ads, που το περιεργο;

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνώριζα ότι το google δίνει τα στοιχεία μου στο facebook και το αντίστροφο προφανώς :)

Αυτο απο που το συμπερανες; Απο τις διαφημισεις;

Του google δεν ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Πάμε πάλι, παρακολούθησα video στο youtube που ανήκει στο google και έκανα αναζητήσεις μέσω google.

Τις διαφημίσεις τις είδα στο facebook.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως στο FB εμφανίζονται και google ads, και πως για τις κανονικές fb ads χρησιμοποιούνε τεχνολογία και linked cookies/data με την google.

Σωστά. Μια φορά έβλεπα κάτι rams στο Amazon και μετά άνοιξα το Facebook να παίξω ένα παιχνίδι και μου εμφάνισε σε διαφήμιση τις μνήμες που έβλεπα πριν 5–6 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

1) Απορω γιατι δεν εχετε adblock.

2) Το κακο στο να σου βγαζει targeted ads που ειναι;

3) Λογω των ads ειναι δωρεαν το youtube, το gmail κλπ

4) [MENTION=1347]jpavly[/MENTION] εχεις δωσει συγκαταθεση να σου βλεπει τα video, και να σου πεταει targeted google ads. Ειτε στο Facebook, ειτε στο spasoklampanias.net

Link to comment
Share on other sites

2) Καθόλου κακό, απορώ γιατί κόπτονται μερικοί.

3) Επίσης καλό, αρκεί να μην γίνεται σε υπερβολικό βαθμό, καλύτερα να δίνω $1 τον μήνα παρά 40 διαφημίσεις και κάπου ανάμεσα τους κρυμμένο το mailbox μου :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Όλα καλά guys, no worries.

Τώρα και με Google Glass, ας βλέπουν και ό,τι βλέπουμε - δεν υπάρχει θέμα, αρκεί η υπηρεσία να είναι δωρεάν.

Αν κάποιος έχει κάτι να κρύψει να μας το πει να τον βάλουμε στο watch list των υπόπτων. :p

http://edition.cnn.com/2013/05/01/opinion/chertoff-wearable-devices/index.html

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.