Jump to content



Προφιτερόλ vs Μιλφειγ vs Γαλακτομπουρεκο vs Καρυδόπιτα


sstav

Ποιό είναι το αγαπημένο σας επιδόρπιο  

115 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Τερμα Πατησιων παμε αριστερα για Φιλαδελφεια στο επομενο στενο μετα την γεφυρα του ηλεκτρικου ειναι ενα ζαχαροπλαστειο (δεξια κατεβαινοντας,νομιζω Αποστολοπουλος κατι τετοιο) μπειτε παραγγειλτε μια ''μελαχροινη'' αν παρετε ταψακι φυγετε αν παρετε κομματι μην φυγετε μακρυα μπορει να γυρισετε πισω.

Αν κ ψηφισα προφιτερολ μεταξυ των 2 προτιμω '' μελαχροινη''.

Link to comment
Share on other sites

Χμ, πηχτή κρέμα, αλλά και απαλή, γλυκιά, όχι πολύ λιγωτική, σουδάκια φρέσκα και όχι τραγανά, για κάποιο λόγο θέλω κι άλλο :p

WIN! :D

το μπωλ του Ανδριά για οκτώ άτομα μπορώ να το φάω μόνος μου με κουτάλι της σούπας:dance3::p

Link to comment
Share on other sites

Ο backloveass γιατι λειπει ? Γενικα προτιμω τα σιροπιαστα, τα κρεμωδη γαλακτερα σαν το μιλφειγ μου φερουν αερια τα ατιμα, χμμμμ

Απο προφιτερολ εχω φαει τρελες ηττες τελευταια, ενας ακατανομαστος τζογαδορος ο οποιος κατα τα αλλα το παλευει το θεμα με τα γλυκα φτιαχνει προφιτερολ ΧΩΡΙΣ σουδακια :S

Γαλακτομπουρεκο δεν τρελενομαι, καρυδοπιτα μαλιστα :T:

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα πρόσφατα το προφιτερόλ του Max Perry. Η γνωμοδότησή μου είναι ότι:

Max Perry>>>>Ανδριάς

Αν και,αυτά που πουλάνε εδώ ΔΕΝ είναι προφιτερόλ. Το προφιτερόλ το κανονικό σερβίρεται και καταναλώνεται επί τόπου. Γιατί; Γιατί το κανονικό προφιτερόλ είναι σουδάκια γεμισμένα με παγωτό, και από πάνω ρίχνουν τη ζεστή σοκολάτα :)

Αυτό που πουλάνε τα διάφορα ζαχαροπλαστεία είναι κάτι σαν προφιτερόλ

Link to comment
Share on other sites

Προφιτερολ με παγωτο EPIC WIN. Δεν εχει τυχει να πετυχω ποτε σε ζαχαροπλαστειο, ειχα πετυχει καποτε ομως σε μια καφετερια στη γλυφαδα. Αν και ηταν... καφετεριας, και δεν ειχε ζεστη σοκολατα, ηταν πραγματικο win.

Link to comment
Share on other sites

θα εβαζα προφιτερολ , αλλα πολλα ζαχαροπλαστια κανουν καπως πικρη τη μους και ξενερωνω , οποτε εβαλα μιλφειγ στεγνα , που ακομα κι απ το κουτι το γιωτης τη ξεσκιζω.

Link to comment
Share on other sites

Που λέτε καλή και φτηνή και μεγάλη καρυδόπιτα έχει και ένας φούρνος στο Καματερό κοντά στο σημείο που συναντιέται η Καματερού με την Φυλής. Ο φούρνος λέγεται Στεργίου και έχει καλά γλυκά γενικότερα, αλλά και καλό ψωμί. 1.60€ η καρυδόπιτα - έχει και με σοκολάτα, προσωπικά προτιμώ την σκέτη - σχετικά ελαφριά και ικανοποιητικού μεγέθους το κομμάτι. Την εκτίμησα πολύ περισσότερο πριν δύο μέρες μιας και βαριόμουν να πάω στο καματερό και προτίμησα να δοκιμάσω την καρυδόπιτα ενός κοντινού στο σπίτι μου ζαχαροπλαστείου ονόματι Μαρόν. Με λίγα λόγια, χάλια. 2€ παρακαλώ (καλοέμαθα στο 1.60€) της είχαν βάλει 3 εκατοστά σαντιγί από πάνω - για να δικαιολογήσουν την τιμή υποθέτω - μικρότερη σε μέγεθος και ποιο βαριά στο στομάχι.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.