Jump to content



Need For Speed: Shift 2!


Evan

Recommended Posts

  • Replies 179
  • Created
  • Last Reply

Έχω το εξής πρόβλημα:

Ενώ το παιχνίδι τρέχει κανονικά, μόνο η πίστα φαίνεται κανονικά (εννοώ την άσφαλτο) ενώ όλα τ'άλλα φαίνονται σαν μια λευκή θολούρα.

Έβαλα Catalyst 11.3 αλλά πάλι τα ίδια.

Καμιά λύση?

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα:

Ενώ το παιχνίδι τρέχει κανονικά, μόνο η πίστα φαίνεται κανονικά (εννοώ την άσφαλτο) ενώ όλα τ'άλλα φαίνονται σαν μια λευκή θολούρα.

Έβαλα Catalyst 11.3 αλλά πάλι τα ίδια.

Καμιά λύση?

Άνοιξε το catalyst control center -> Gaming->3D Application settngs -> απενεργοποίησε το Enable Surface Format Optimization.

:T:

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε το catalyst control center -> Gaming->3D Application settngs -> απενεργοποίησε το Enable Surface Format Optimization.

:T:

Δεν βρίσκω τη ρύθμιση που αναφέρεις.

Έχω την 4870 και μάλλον δεν έχει τη συγκεκριμένη ρύθμιση...

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει ένα mod (ψάξε για shift 2 minimod εάν δεν το ξέρεις ήδη) το οποίο υποτίθεται οτι ελαττώνει το lag αλλά δεν ασχολήθηκα καθόλου με το game σήμερα και δεν μπορώ να πω εκφέρω γνώμη. Give it a try παντως δέν χάνεις και τίποτα :T:

Link to comment
Share on other sites

Καλα το παιχνιδι δουλευει τελεια με crossfire...Με 2χ 5850 εχει ενας φιλος 20-30 fps ενω με μια 50+... Εγω ομως με την 6990 νομιζω δεν μπορω να το απενεργοποιησω... :hang3:

Στην 5970 παντως εβαζες το catalyst AI -> Off και επαιζε ο ενας πυρηνας... Δεν ξερω αν στην σειρα 6* εχει αυτην την επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα!

Εχω θεμα με το παιχνιδι, καθως οπως ειπε κ ενας φιλος παραπανω "σερνεται"!

Το συστημα ειναι αυτο :

Operating System: Windows 7 Home Premium 32-bit (6.1, Build 7601) Service Pack 1

Processor: Intel® Core2 Quad CPU Q8400 @ 2.66GHz (4 CPUs), ~2.7GHz

Memory: 4096MB RAM

DirectX Version: DirectX 11

Card name: ATI Radeon HD 4600 Series

Display Memory: 2426 MB

Dedicated Memory: 1018 MB

Shared Memory: 1407 MB

Δεν ειχα προβλημα με το προηγουμενα nfs!

any suggestions?? (εκτος απο την αλλαγη καρτας γραφικων:man_in_love:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν φαινεται να χεις καποιο αλλο προφανες προβλημα περα απο τη καρτα γραφικων.

Τα υπολοιπα υποσυστηματα επαρκουν για να το τρεξεις.

Η καρτα σου οποια και αν ειναι (4650 ή 4670) ειναι για αλλαγη καθως για παιχνιδια δε κανει. Για ολες τις αλλες δουλειες κανει...:p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.