Jump to content



Need For Speed: Shift 2!


Evan

Recommended Posts

  • Replies 179
  • Created
  • Last Reply

αποκλειεται να μην παιζεται με keyboard..! το 1 ειχε φαει τρελο λιωσιμο ετσι..:T:

απλα αν ειναι ευκολο μπορειτε να συγκρινετε την διαφορα στους ηχους των αυτοκινητων με το 1? :nothing:

Link to comment
Share on other sites

μαπα παιχνιδι...ελεεινο..χανεις τον ελεγχο για πλακα και χωρις να φταις προσωπικα...παιζεις με το ΑΙ, και σε ακουμπαει, και χανεις τον ελεγχο...δηλαδη, ουτε να με σαμποταρει ο υπολογιστης να πουμε..ενταξει παραπαει...ακους εκει..σε αγγιζει το αλλο αμαξι και κανεις σβουρες ή πας στον αγιο πετρο να πουμε...ελεος για χειρισμος απλα τραγικος...!!!

Link to comment
Share on other sites

ακους εκει..σε αγγιζει το αλλο αμαξι και κανεις σβουρες ή πας στον αγιο πετρο να πουμε...ελεος για χειρισμος απλα τραγικος...!!!

Αν είσαι με 200 και σε βρει ο άλλος πίσω δεξιά / αριστερά πας για σβούρες πριν το καταλάβεις και δεν σε σώζει ούτε ESP / AFK / FBI / NBA ούτε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω, ρεαλιστικο ειναι ετσι πρεπει..αλλα στους αγωνες οι οδηγοι προσεχουν τον αντιπαλο...real life εχει αξια:hang3:

αλλα στο παιχνιδι δηλαδη, δεν σε υπολογιζει το ΑΙ, σε βρισκει πλαι η πισω, αντι να μειωσει η να κοψει...:wall::warning2: αδιαφορια δηλαδη...να αγxωνομαι μην με βρει...χαχα...απο την μια εχει πλακα, απο την αλλη με στεναχωρει...εχω κανει ποσα restart race για αυτο...:fun::slap: θα πρεπε να το εχουν κανονισει να προσεχουν λιγο...εδω λιγο τον πλησιαζω εγω και βγαινουν εκτος δρομου για να μην τους αγγιξω, αλλα εκεινοι πεφτουν πανω μου, τραγικο λεμε...:tomato::clap:

EDIT: ωραια δεν ξαναδιαμαρτυρομαι θα το κανω κι εγω, πιανει, μπορω να βγαζω εκτος δρομου αντιπαλους...χαχαχαχα...!!! εμ...δικαιοσυνη η αλλιως εκδικηση..κατ'αλλα ωραια γραφικα και ωραιο παιχνιδι...

πολυ πιο ενδιαφερον φαινεται απο το 1...και πιο ωραια γραφικα ελαχιστα...

ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΕΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΜΕΡΙΚΑ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΗΔΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ...ΕΛΕΟΣ...ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΗΤΑΝ...??? 2011 ΠΑΙΧΝΙΔΙ...ΠΩΠΩ...ΑΜΑΝ...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια..παρόλο που τα έχω βάλει όλα φουλ.και τα damage το αμάξι δεν στραπατσάρεται αρκετα όταν χτυπιέται με άλλα ή με τοίχους.τι αρκετά δηλαδή.σχεδόν καθόλου.τι παίζει να φταίει?Θέλει nvidia physx?

Link to comment
Share on other sites

@Gregorypeg1000, μια χαρα damage εχει....μην περιμενεις και φουλ ρεαλισμο...το physx ειναι τα κλασικα κομματακια που πεταγονται πετραδακια χωμα, σπασιμο...θελει δουλιτσα ακομα...αν και δεν νομιζω να θελει physx οπως το παλιο που ζηταγε εγκατασταση οποτε ουτε nvidia θα εχει διαφορες στο 2...

@ venom7, παλι καλα γιατι νομιζα οτι μονο εγω εχω προβλημα με το χειρισμο...παντως μπορεις να το κανεις κι εσυ σε αντιπαλο οποτε...μια να ρισκαρεις εσυ 2 αυτος...αν και παλι..σκεψου ξενερα να πηγαινεις στι στροφη να εισαι κανονικα στη θεση σου με το φρενο, και ξαφνικα να σε αγγιζει ο αλλος...εχουν κανει μεγαλη πατατα...η πανε να με προσπερασουν και εκεινος με αγγιζει οχι εγω, και παλι στο τελος βγαινω εκτος πορειας...

παντως γενικα παρατηρησα οτι εχει ενα επιπεδο δυσκολιας παραπανω, αν σε περασει ο αντιπαλος, δεν τον περνας με τιποτα...μονο ρεσταρτ...δεν πα να τρεχεις οσο οσο...τι κουλο και αυτο...δεν μου χει ξανατυχει...!!! :hmm::toomuchne

Link to comment
Share on other sites

@Gregorypeg1000, μια χαρα damage εχει....μην περιμενεις και φουλ ρεαλισμο...το physx ειναι τα κλασικα κομματακια που πεταγονται πετραδακια χωμα, σπασιμο...θελει δουλιτσα ακομα...αν και δεν νομιζω να θελει physx οπως το παλιο που ζηταγε εγκατασταση οποτε ουτε nvidia θα εχει διαφορες στο 2...

@ venom7, παλι καλα γιατι νομιζα οτι μονο εγω εχω προβλημα με το χειρισμο...παντως μπορεις να το κανεις κι εσυ σε αντιπαλο οποτε...μια να ρισκαρεις εσυ 2 αυτος...αν και παλι..σκεψου ξενερα να πηγαινεις στι στροφη να εισαι κανονικα στη θεση σου με το φρενο, και ξαφνικα να σε αγγιζει ο αλλος...εχουν κανει μεγαλη πατατα...η πανε να με προσπερασουν και εκεινος με αγγιζει οχι εγω, και παλι στο τελος βγαινω εκτος πορειας...

παντως γενικα παρατηρησα οτι εχει ενα επιπεδο δυσκολιας παραπανω, αν σε περασει ο αντιπαλος, δεν τον περνας με τιποτα...μονο ρεσταρτ...δεν πα να τρεχεις οσο οσο...τι κουλο και αυτο...δεν μου χει ξανατυχει...!!! :hmm::toomuchne

Μήπως είναι άλλος η κουλομαρία?:p

Link to comment
Share on other sites

Περίμενα καλύτερο, κρίνοντας απο οτι διάβαζα στο speedhunters.

To θέμα με το AI δεν το είδα, μια χαρά το βλέπω...οταν τους εκλεινες, αλλάζουν να μην σε χτυπήσουν, αλλά αν είσαι στο nurburgring στην πρώτη στροφή, μετά απο εκκίνηση, και χωθείς, θα σε χτυπήσουν...

Ο χειρισμός μέτριος, αλλά οχι χάλια...Το χαλι είναι στο επίπεδο πρόσφυσης, στο θέμα των φρένων (δεν μπλοκάρουν ήθελα να μάθω...?) και στο υπερ-ευαίσθητο τιμόνι, που δεν εχει γραμμική λειτουργεία (δεν εψαξα πολύ τις ρυθμίσεις, πέρα απο το 5% του deadzone). Επίσης παρατηρώ ένα σοβαρό lag στα inputs.

Τα γραφικά καλά θα έλεγα, η 8800gt καλά κρατεί στα 1920, αν και οχι με full details.

Link to comment
Share on other sites

Το Shift 1 μια χαρά ήταν.

Μακριά από arcade, SIMάρει αρκετούτσικα, όχι σε βαθμό rFactor αλλά αρκετά για να... απωθήσει τους gaymers που νομίζουνε ότι παίρνουνε στροφή με 300χλμ...

Αν δεν σου αρέσουνε τα SIM racing ή θες μπάτσους ή καγκουράμαξα και street gangsta racing, παίξε underground :p

Link to comment
Share on other sites

...

Αν δεν σου αρέσουνε τα SIM racing ή θες μπάτσους ή καγκουράμαξα και street gangsta racing, παίξε underground :p

...

To underground 2 το θεωρώ top...το μονο nfs που θα εγκαθιστούσα και πάλι...

Έπαιρνα το corollακι και βουρ στο βουνό!

Στο θέμα του lag και εγώ με DFP είμαι...(...δεν την αλλάζω για καμμία G25/27)

Link to comment
Share on other sites

Αύριο θα το βάλω για μια γρήγορη γύρα ( με το keyboard μάλλον μόνο :D )

Λογικά το input lag θα το διορθώσουνε με... DX11 patch ( just kidding για το DX11 ) :D

Το Shift 1 με περισσότερα cars ( βάλτε Ferrari και στο PC ρε ζώα ), περισσότερες πίστες, και κάτι τις πιο ρεαλιστικό ( σε οδήγηση και physics )... αλλά που τέτοια τύχη... με αυτά που ακούω μάλλον τα σκ*τώσανε τελείως.

Electronic... fArts ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.