Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Εννοείς την απόσταση μεταξύ των μεταλλικών επιφανειών του κουτιού, ε; Όταν είναι εγκατεστημένος ένας δίσκος, όμως, εξέχει καθόλου από την αριστερή πλευρά; Οπως έχω δει στις φωτογραφίες, είτε εξέχει λίγο είτε καθόλου...

Ευχαριστώ πολύ για τις ακριβείς μετρήσεις...

Από τα αριστερά του κουτιού δεν εξέχει καθόλου, μάλιστα βρίσκεις ότι μπαίνει πιο μέσα κατά 0.06 cm, ενώ από τη δεξιά πλευρά εξέχει ο δίσκος κατά 1.2 cm, επομένως από τα 5.1 έχεις ελεύθερα 3.9 cm. Από αυτό αφαίρεσε sata καλώδια και πρέπει να σου μένεις πάνω από 1.8 cm!

Sorry, αλλά είναι βιαστική μέτρηση! Αν χρειάζεσαι κάτι άλλο μου λες!

post-5359-1416074430,3394_thumb.jpg

post-5359-1416074430,3931_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οριστε και εμενα το case μου!

(Το χρωμα του υγρου δεν πετυχε αλλα θα το αλλαξω)

Μια χαρα μου φανηκε και το χρωμα του υγρου, τι θες να βαλεις;

Πες μου αν θες και τι ειναι/που πηρες αυτα τα λευκα/σιελ λεντακια πανω διπλα στο ψυγειο.

:)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα μου φανηκε και το χρωμα του υγρου, τι θες να βαλεις;

Πες μου αν θες και τι ειναι/που πηρες αυτα τα λευκα/σιελ λεντακια πανω διπλα στο ψυγειο.

:)

θελω να βαλω πιο σκουρο μπλε γιατι αυτο μεσα στο τανκ που ειναι πολυ γαινεται ομορφο αλλα στα λαστιχα μεσα ειναι καπως ενα θολό διαφανο.Οσο για τα led τα εχουν στο multirama extreme.Αν θελεις μπορεις να πεις στον Κοπριτη εδω στο forum να σου κανονισει.Παντως ειναι πολυ πρακτικα και ομορφα και δεν χρειαζονται και μετασχηματιστη!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!

άμα πάει κάποιος να κάνει ηλεκτροστατική βαφή στο Cosmos S, καλύτερα να το στείλει στον κοπρίτη, μπορεί να είναι παραπάνω φράγκα αλλα είναι λιγότερα νεύρα..

έλυσα όλο το κουτί, και έφτασα στο να βγάλω τους γάτζους που κρατάνε τα πλαϊνά. από την μπροστά πλευρά με μιση ώρα παίδεμα βγήκε (βεβαια κατάφερα να σπάσω το ελατήριο)... και μετά κάθισα να μελετήσω την πίσω πλευρά...

...και ανακάλυψα πως είναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ να βγούν άμα δεν κοπούν τα πιρτσίνια.

άμα κάνω ηλεκτροστατική βαφή με όπως είναι τον μηχανισμό, λέτε με τέτοια κρουστα που θα κάνει να μείνει εκεί ο μηχανισμός?

post-10229-1416074434,9035_thumb.jpg

post-10229-1416074434,9467_thumb.jpg

post-10229-1416074434,9645_thumb.jpg

post-10229-1416074434,9822_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Περτσιναδορο που κανει 10 ευρω.(αν θες καλυτερο κανα 30αρι).

Τα περτσινια τα κοβεις βαζοντας ενα μεγαλυτερο τρυπανι απο το μεγεθος της

κεφαλης του περτσινιου και προσπαθεις να το τρυπησεις.Κατα την προσπαθεια αυτη

θα δεις οτι θα φαγωθει η κεφαλη του περτσινιου και με το που θα βρεις την λαμαρινα σταματας.Κατοπιν με ενα σφυρακι και ενα ψηλο σε παχος κατσαβιδι χτυπας αναμεσα στο περτσινι και το υλικο και φευγει τπ περτσινι.Αν τυχον μεινει κομματι στο υλικο με ενα μικροτερο σε παχος τρυπανι απο την οπη που ειναι το περτσινι τρυπας και το αφαιρεις.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=xu56PKFPlSM]YouTube - Pop Rivet Guide for PC Case Modding[/ame] θα σε βοηθησει πιστευω.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Καλο κουραγιο :p

Ανοιξε και ενα θεμα πιστευω θα βοηθησει αρκετους ;)

καλά ας βγάλω μια άκρη πρώτα και μετά βλέπουμε

btw άμα δεν σπάσει ο διάβολος το ποδάρι του στην εύρεση "πιρτσιναδωρου" (πιο πολύ λόγο χρημάτων) έχει κανεις από σαλόνικα κανέναν δανικό?

Έγινε επεξεργασία από dunkel_Stern
Link to comment
Share on other sites

καλά ας βγάλω μια άκρη πρώτα και μετά βλέπουμε

btw άμα δεν σπάσει ο διάβολος το ποδάρι του στην εύρεση "πιρτσιναδωρου" (πιο πολύ λόγο χρημάτων) έχει κανεις από σαλόνικα κανέναν δανικό?

για να βαψεις το κουτι με οποιοδηποτε τροπο το καλυτερο ειναι να το διαλυσεις τελειως περιμενω απαντησει στο pm btw

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!

άμα πάει κάποιος να κάνει ηλεκτροστατική βαφή στο Cosmos S, καλύτερα να το στείλει στον κοπρίτη, μπορεί να είναι παραπάνω φράγκα αλλα είναι λιγότερα νεύρα..

έλυσα όλο το κουτί, και έφτασα στο να βγάλω τους γάτζους που κρατάνε τα πλαϊνά. από την μπροστά πλευρά με μιση ώρα παίδεμα βγήκε (βεβαια κατάφερα να σπάσω το ελατήριο)... και μετά κάθισα να μελετήσω την πίσω πλευρά...

...και ανακάλυψα πως είναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ να βγούν άμα δεν κοπούν τα πιρτσίνια.

άμα κάνω ηλεκτροστατική βαφή με όπως είναι τον μηχανισμό, λέτε με τέτοια κρουστα που θα κάνει να μείνει εκεί ο μηχανισμός?

Τιμο, εαν θυμαμαι καλα

πρωτα βγαινει το μανταλο στο πισω μερος με αρκετη δυναμη και λυγισμα του αλουμινιου

και μετα ξεκουμπωνει η εσωτερικη ραγα...

την εξωτερικη εαν θες να την βγαλεις πρεπει να ξεπριτσινωσεις

και μετα να φρεζαρεις ελαφρα τις τρυπες ωστε να περασεις κοντες φρεζατες Μ3 βιδες με εσωτερικο παξιμαδι

γιατι το αλουμινιο εκει ειναι πολυ λεπτο για σπειρωμα

και εφαρμοζει στα πλαινα οποτε οτι κι αν μπει πρεπει να ερχεται προσωπο και να μην εξεχει

(του στυλ πριτσινια με σπειρωμα)

εαν δε παιδευει βγαλτο και μετα τη βρισκουμε την ακρη, don't worry

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τιμο, εαν θυμαμαι καλα

πρωτα βγαινει το μανταλο στο πισω μερος με αρκετη δυναμη και λυγισμα του αλουμινιου

και μετα ξεκουμπωνει η εσωτερικη ραγα...

την εξωτερικη εαν θες να την βγαλεις πρεπει να ξεπριτσινωσεις

και μετα να φρεζαρεις ελαφρα τις τρυπες ωστε να περασεις κοντες φρεζατες Μ3 βιδες με εσωτερικο παξιμαδι

γιατι το αλουμινιο εκει ειναι πολυ λεπτο για σπειρωμα

και εφαρμοζει στα πλαινα οποτε οτι κι αν μπει πρεπει να ερχεται προσωπο και να μην εξεχει

(του στυλ πριτσινια με σπειρωμα)

εαν δε παιδευει βγαλτο και μετα τη βρισκουμε την ακρη, don't worry

τα χύλωσα όλα :D

xaxaxa

(άντε μετά να τα μαζέψω)

btw θα χρειαστώ και μια σούστα γιατί την μια από τις 2 την έσπασα ο κάφρος

"καστε" όμως για την ώρα να πάω για βάψιμο το κουτί και μετά "βλωπουμε" πως θα το μαζέψουμε...

...btw για το reservoir, επειδή είναι διπλό, άμα δεν κόψεις τα αυτάκια από το κουτί που κρατάνε τους δίσκους εκεί που θέλεις να το βάλεις... δεν μπαίνει...

..τα έκοψα και αυτά.

τώρα σκέφτομαι που θα βάλω την αντλία ώστε να κάνω και εκεί τρύπες.

(αν και σκέφτομαι να πάρω κανένα μαύρο πλέξει 14X14, να το βιδώσω εκεί που είναι να μπει ο ανεμιστήρας ο κάτω και από πάνω του να βάλω την αντλία

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.