Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

μεγειες μαν!!!! πολυ καλη επιλογη το 600τ ασπρο. το ζαχαρωνω και γω πολυ καιρο χωρις να το εχω αναγκη....αλλα εχω "δαγκωσει τη λαμαρινα" μου φενεται :man_in_love:

αν δεν κανω λαθος καπου πηρε το ματι μου μια μικρη μοντα για να μπει η Η100 σε push pull με κανονικα φουρφουρια

Να'σαι καλά φίλε μου! Ανάγκη για κουτί δέν είχα ούτε εγώ αλλά είχα φάει τρελό κόλλημα με το λευκό 600Τ...και απλά έκανα το λάθος να το δώ απο κοντά :p όσο το εβλεπα μόνο απο φωτογραφίες δέν έκανα κίνηση χαχαχα... Αυτό για την μόντα που λές αν το έβρισκες να το δώ θα σου ήμουν υπόχρεος!!!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από έξι μήνες έπρεπε να πέσει καθάρισμα.

Επειδή όμως βαρίεμαι πάντα όταν το κάνω αυτό,το καθάρισα κάπως βιαστικά σε 20 λεπτάκια.

Η ποιότητα δεν είναι πολύ καλή,η ψηφιακή δεν είχε μπαταρία.

Πρίν:

DSC00567-1.jpg

DSC00566.jpg

Μετά:

DSC00569-1.jpg

DSC00568.jpg

DSC00570.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει και μένα κάποιος ποια είναι η πατέντα για το push&pull και τι σημαίνει βασικά σε τι βοηθάει και αν μπορείς να το κάνεις στην h80?

Πατέντα χρειαζόταν να κάνω εγώ στο 600t για να μπορέσω να έχω push/pull γιατί αλλιώς οι μέσα ανεμιστήρες ακουμπούσαν στις μνήμες...

Push/Pull είναι όταν έχουμε έναν ανεμιστήρα να ρίχνει αέρα πάνω στην ψύκτρα (ψυγείο στην προκειμένη περίπτωση) και άλλον έναν να τραβάει τον αέρα που πέφτει πάνω της..χοντρικά για να είναι κατανοητό!

Αντί για 2 που είχα λοιπόν μόνο στην μία πλευρά σαν push έβαλα και άλλους 2 απο την άλλη πλευρά σαν pull :)

Μπορείς να το κάνεις στην Η80 ναι...θα βάλεις άλλον ένα ανεμιστήρα απο την άλλη μεριά. Προσεξε όμως να είναι με ίδια κατεύθυνση οι ανεμιστήρες!!!

Έγινε επεξεργασία από Doc1355
Link to comment
Share on other sites

κατάλαβα γιατί στην Η100 σου δινούν 2 ανεμιστίρες μονο για την μια πλευρά ενώ εσύ έχεις βάλει 4ις για να καταλάβω καλά! Και έχεις βάλεις τους 2 από την έξω μεριά να βαράνε πάνω το ψυγείο και άλλους 2 απο την μέσα μεριά να διώχνουν τον αέρα.. αλλα στην προκείμενεη περίπτωση ο αέρας μπένει μεσα στο κουτι! και από που βγένει? από την μιά πίσω? γιατί και ο μπροστινός ανεμιστήρας βάζει δεν βγάζει.. γιατί η corsair λεει για την Η80

ο ένας ανεμιστίρας να βάζει τον αέρα απο την εξω μερια και ο αλλος να τον περναει μεσα στο κουτι. και τονιζει ότι : αμα τον κουτι σας.. για την Η80 μιλάω παντα ειναι ετσι ωστε να μπαινει απο μπροστα και να βγαινει απο πισω βαλτε τους ανεμιστιρες αντιθετα!

Δηλαδη ο ενας ανεμιστιρας να περνει τον αερα μεσα απο το κουτι να χτυπαει το ψυγειο και ο αλλος να περναει τον αέρα απε'ξω και να το βγάζει στην έξω μεριά

Και λένε μερικοί δεν ειναι σωστο γιατι περνει τον ζεστο αερα αλλα οσοι του εχουν κανει και ετσι και αλλιως τις ιδιες θερμοκρασιες εχουν για αυτο ρωράω..¨:man_in_love:

και έτσι το τονίζει και η antec για την 920 απο μεσα προς τα εξω μονο η corsair λεει απο εξω προς τα μέσα! αλλά ειπε και αυτο αμα ο αερας του κουτιου είναι ετσι καντε το αντιθετα

Έγινε επεξεργασία από sfirculitu
Link to comment
Share on other sites

δύο 140mm για εξαγωγή πάνω.(αν τους γυρίσω ως εισαγωγή θα μπορέσει ο πίσω να βγάζει όλον αυτόν τον αέρα έξω?

img5879s.jpg

Πολυ ομορφη η ανανεωση, ωραια στημενο και καθαρο.

Αυτο το φιγουρινι του Ετζιο το ζηλευω πολυ!:baby:

Για τους ανεμιστηρες, ναι γυρνα τους εισαγωγη γιατι ετσι ο αερας που βαζεις θα ειναι περισσοτερος και θα ψαχνει διεξοδο σε ολες τις μικρες πτυχες του κουτιου κρατωντας την σκονη λιγοτερη εντος του κουτιου.

Οσο για τις θερμοκρασιες πολλοι και στο OCN το προτεινουν για καλυτερο.

Δεν το εχω δοκιμασει για να σου πω με βεβαιοτητα, δωσε μου 2-3 εβδομαδες να παραλαβω το 650 :D

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφη η ανανεωση, ωραια στημενο και καθαρο.

Που να δεις τι τράβηξα με τα καλώδια!:...: Ευτυχώς βγήκε καλό.

Ευχαριστώ!

Αυτο το φιγουρινι του Ετζιο το ζηλευω πολυ!:baby:

Assassin's Creed II White Collectors Edition ;)

Οσο για τις θερμοκρασιες πολλοι και στο OCN το προτεινουν για καλυτερο.

Ποιό??? :p

Περιμένω να δω και το δικό σου μόλις παραλάβεις. ;)

Θα δοκιμάσω να τους γυρίσω εισαγωγή και θα ενημερώσω. Θα μπορεί ομως ο ενας πίσω να "χειριστεί" μόνος του την εξαγωγή όλου αυτού του αέρα??

Link to comment
Share on other sites

Aυτο ειναι το θεμα, οτι δεν μπορει μονος του οποτε απο οποιαδηποτε μικρη τρυπα/χαραμαδα του κουτιου θα διωχνει τον παραπανησιο αερα λιγοστευοντας την σκονη, ενω σε αντιθετη περιπτωση που δηλαδη ειναι μεγαλυτερη η εξαγωγη και μικροτερη η εισαγωγη, απο ολες τις τρυπες/χαραμαδες ρουφαει αφιλτραριστο αερα και μεγαλυτερη ποσοτητα σκονης.

Σε θεωριτικο επιπεδο παντα...:smoke:

*overclock.net

Link to comment
Share on other sites

Βαριέμαι τώρα να κάνω τέτοια μανούρα, θέλουν ολική αποσύνδεση και παλι μεσα γιατι τα έχω πιασμένα απο πίσω αν θυμαμαι καλα.

Θα δοκιμάσω όμως κάποια στιγμη.

Δεν θα χρειαστω φίλτρα όμως???:confused:

Link to comment
Share on other sites

Nα πω ενα ευχαριστω στη SILVERSTONE που μου βρηκε και μου εστειλε το SUGO-PACK. Τρελη ποιοτητα και προσφέρει απίστευτη προστασια στο κουτακι μου SG01W-S. Eχει πολλες θυκες να βαζεις τα συμπράγκαλα σου...

77908076.jpg

Uploaded with ImageShack.us

67128368y.jpg

Uploaded with ImageShack.us

53608217.jpg

Uploaded with ImageShack.us

37597133.jpg

Uploaded with ImageShack.us

:) :) :)

Link to comment
Share on other sites

που μπορω να βρω ροδακια για το haf932 μου? πρακτικερ ισως?

Όχι μόνο, οποιοδήποτε μαγαζί έχει ρουλεμάν, σιδηρικά και διάφορα τέτοια.

π.χ. στην Μεσογείων έχει δυο τρία μαγαζιά τέτοια.

Έγινε επεξεργασία από filarhos
Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ μία αναβαθμισούλα (επειδή μου παρουσιάστηκε μία τρελή ευκαιρία όχι ότι είχα ανάγκη...) από Phenom 2 920 στο μηχάνημα της υπογραφής μου. Μερικές πρόχειρες φωτό...

img549.jpg

img553y.jpg

img555q.jpg

img556.jpg

Link to comment
Share on other sites

Προτεινω ο pol77 να παρει thead-ban μεχρι να ποσταρει φωτο απο το δικο του κουτι

:p :man_in_love:

Συμφωνώ κι εγώ! Είναι απαράδεκτος!

Περιμένω κάτι ψιλά για να το ολοκληρώσω... Στο μεταξύ ψάχνω κατάλληλο φόντο χωρίς να ακουμπήσω κανένα κατοσταρικάκι για φωτογραφικό χαρτόνι-φόντο...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.