Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Παιδιά ευχαρίστώ όλους σας. Χαίρομαι που σας άρεσε ειλικρινά :)

@karmen1983 θα έχεις πρόβλημα...το έφτιαξε τόσο αψεγάδιαστο που δεν θα μπορείς να βάλεις χέρι πουθενά.:p

Laki χαχαχαχα είτε το πιστεύεις είτε όχι το ίδιο σκέφτηκα όταν το είδα. Που στο καλό μπορώ να βάλω χέρι;

Τελικά δε βρίσκω τίποτα και παραδόξως χαίρομαι:dance3:

Ο άνθρωπος δε παίζεται ειλικρινά. Χαλάλι η υπομονή και η αναμονή:o

Link to comment
Share on other sites

@karmen1983 θα έχεις πρόβλημα...το έφτιαξε τόσο αψεγάδιαστο που δεν θα μπορείς να βάλεις χέρι πουθενά.:p

Nα σαι καλα Νικο...

αλλα για να πω και την καφριλα μου...εγω θα αλλαζα κατι

θα εκανα λιγο υπομονη και κατα Χριστουγεννα μερια

θα πεταγα μεσα καμια Χ79 με κανενα full cover mobo waterblock....

ναι ταιριαξουν τα looks με το performance βρε παιδι μου....:hehe:

απο θεμα εμφανισης, αν και ειναι υποκειμενικο ζητημα,

δεν πιστευω οτι εχει περιθωριο για αλλα μπλιμπλικια

ειναι ηδη οριακο (αλλα αυτο δικαιολογειται γιατι ο ιδιοκτητης ειναι γυναικα :sarcastic:)

ή οποια βεβαια για να μην ξεχνιομαστε,

εχει κανει και το 95% των sleevαρισματων του απεικονιζομενου συστηματος....

Link to comment
Share on other sites

Nα σαι καλα Νικο...

αλλα για να πω και την καφριλα μου...εγω θα αλλαζα κατι

θα εκανα λιγο υπομονη και κατα Χριστουγεννα μερια

θα πεταγα μεσα καμια Χ79 με κανενα full cover mobo waterblock....

Στο μυαλό μου είσαι εσύ ε;

Δεν αφήνεις ούτε μία έκπληξη να κάνω :p

Link to comment
Share on other sites

Ε...ένα σεμεδάκι το παίρνει!:p

NEVUR!!!!!!!

έστω και εταιροχρονοκαθιστερημένα (ΤΜ) Συγχαριτήρια και στους 2. Το "κουτάκι" τα σπάει!

Nα κάνουμε ένα fund και να πάρουμε στην karmen το Dirt3 btw!

Έγινε επεξεργασία από Linos
Link to comment
Share on other sites

H σημασια στην λεπτομερια οπως το crossfire bridge και οι βιδες των expansion slots ειναι που κανει την διαφορα!

Προσωπικα αδιαφορο το hardware, με τετοια looks το επαιρνα ακομα και αν ηταν s478.

Ευχομαι μονο κατι custom λεπτομεριες να μην ειναι copyrighted γιατι ηδη εχω ξεχηκωσει πολλα στο μυαλο μου.

Απλο αριστουργημα, enjoy it!:T:

(Υ.γ. στην φωτο με το λευκο φωτισμο ο σωληνας φαινεται εντυπωσιακος για φαγωμα! Ποιοι σωληνες/coolant χρησιμοποιηθηκαν; )

Link to comment
Share on other sites

μολις το ειδα (αργισα λιγο ε? :p)

μαζευω σαγονια..........μολις τελειωσω θα κανω edit

EDIT Καλοφαγωτο karmen1983!!! επιτελους ετοιμο ε? οπως ειπες και εσυ πριν αξιζε και με το παραπανω η αναμονη!!! (παντος εχω παρατηρισει οτι ολοι οι πελατες του Κοπρίτη το ιδιο πραγμα λενε "αξιζε η αναμονη". Τυχαιο? δεν νομιζω Γιωργο :D )

[MENTION=166]Κοπρίτης[/MENTION] οτι και να πω ειναι περιττο!!! απλα εγραψες+ζωγραφισες+δημιουργισες για αλλη μια φορα....με αποτελεσμα να βγει ενα στολιδι.

[MENTION=20975]karmen1983[/MENTION] τωρα με τετοιο pc ποιο πολυ το κουτι θα καοιτας παρα την οθονη σου :D (χωρις να θελω να "μειωσω" την u2711....αλημονο!!)

Έγινε επεξεργασία από BloodMage
Link to comment
Share on other sites

(Υ.γ. στην φωτο με το λευκο φωτισμο ο σωληνας φαινεται εντυπωσιακος για φαγωμα! Ποιοι σωληνες/coolant χρησιμοποιηθηκαν; )

ιδια με τα δικα σου Νικολα...

απλα οταν ειναι σωστα φωτισμενα, καθαρα και χωρις ελατηρια φαινονται ακομα πιο λαχαριστα!

σαν haribo cherry rods ενα πραμα....

Link to comment
Share on other sites

Εδω και καιρό καλωπίζω με λεπτομέρειες ενα θηρίο που βγήκε εξαγριωμένο από τα κοπρίτικα εργαστήρια της Καλλιθέας και έχει έρθει στα Περιστερίωτικα για πολλά finishing touches. Πλησιάζουμε στα αποκαλυπτήρια αλλά έχουμε λίγο δρόμο ακόμα. Το παρόν Teaser θέλει να δείξει τη λεπτομέρεια με την οποία κατασκευάζεται το εν λόγω project.

Πρόχειρη φωτογραφία λοιπόν με πρόχειρο φωτισμό καθώς για να στήσω τα studio flashes είναι μανούρα που υπόσχομαι να κάνω μόνο στο τέλος, αλλά τώρα που την τελείωσα τη μια πλευρά, λέω να σας τη δείξω, έστω κι έτσι.

Είναι και ιδέα για όσους αρέσκονται στους εξαιρετικούς Be-Quiet fans αλλά όχι στα λαστιχένια γκρί mounting που τους ασχημαίνουν.

3/16

img0347vv.jpg

3 από τους 16 140mm Be-Quiet fans του συστήματος, με custom αποστάτες από μπρούτζο φτιαγμένους σε τόρνο και βαμένους με spray. Sleeve, Βίδες και cable clips από MDPC-X.

Για βαφή αποστατών, ροδελών κλπ συστήνω το spray Cosmos Flat Black διότι αντέχει περισσότερο στην τριβή από το πολύ καλύτερο (κατά τα άλλα) Motip και με λίγη προσοχή στο βίδωμα δεν ξεφλουδίζει. Σκέφτηκα φυσικά και ηλεκτροστατική που είναι πολύ πιο γερή, αλλά δεν ήθελα να δω τίποτα κουκίδες και φουσκώματα και να ταΐσω τους αποστάτες στον ανυποψίαστο βαφέα. Πάντως καλοί βγήκαν.

Link to comment
Share on other sites

karmen1983, πώς σου φένεται η λύση για τους Be-Quiet? Ξέρω ότι ήσουν κι εσύ fan αυτων των fans, αλλά δεν είναι τραγικά άσχημα τα γκρι λαστιχάκια? Ειδικά πάνω σε ψυγείο που αναγκαστικά τους περνάς βίδα και φουσκώνουν άγαρμπα ήταν άθλια.

Και κρυμένα βεβαία, αλλά όταν έχεις το μικρόβιο... πρέπει και τα μέσα να είναι σαν τα έξω.

Link to comment
Share on other sites

Είναι το μόνο που με χάλαγε και συνεχίζει να με χαλάει στα συγκεκριμένα φουρφούρια. Είμαι όχι απλά fan αλλά Η καραfan των BQ.

Μου έδωσες καλή ιδέα και σίγουρα στους κάτω που έχω στο διπλό ψυγείο θα τους κάνω έτσι:dance3:

Οι πάνω θα είναι μανούρα να βγουν και να γίνει το ίδιο:getlost:

Link to comment
Share on other sites

Μητσομ' κανε μου μια χαρη, βαλε την Canon να γραφει και SHOW OFF με τα φωτακια σου.

PRETTΥ PLEASE!

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=w4qnj4c048g]Phobya RGB LED strips & controller - YouTube[/ame]

ΤΟ ΚΑΝΕ Ο ΑΛΗΤΑΡΑΣ ΤΕΛΙΚΑ. <3

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.