Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Στο corel έφτιαξα το σχέδιο στο αυτοκόλλητο..

Για να μου βγεί όπως το ήθελα απλά μέτρησα τις διαστάσεις με προσοχή (οχι απο τα χάρτινα) και βγήκε με το πρώτο κομμάτι μάλιστα!

Τιμή για 2 ίδια κομμάτια με ίδιο κόψιμο για τον ssd και κουρμπαρισμένο το cover του psu ~45 ευρώ θα σου βγεί για το γαλακτερό..

Τώρα αν θα κάνεις σχέδιο με βινύλιο δεν γνωρίζω ακριβώς πόσο γιατί είναι ανάλογα και το πόσο βινύλιο θα χρειαστείς! Μιλάτε με τον Δημήτρη για στάνταρ τιμές :)

Επικοινωνία:

Smartpixel - Oρφανός Δημήτρης

Διεύθυνση: Ερμού 36, Μαρκόπουλο Μεσογείων, 19003

Tηλ: 213 0623390

Email: info@smartpixel.gr

Ορίστε και τα covers πως ακριβώς έχουν κοπεί..και σε λίγο θα ανεβάσω και νυχτερινές λήψεις :)

Ωραιος ευχαριστω...

Ερωτηση παλι ...αν καταλαβα καλα το αυτοκολλητο βινυλιο το σχεδιασες εσυ και το "προσαρμοσε" πανω στο Plexi το μαγαζι? Δλδ με αλλα λογια αν δωσω διαστασεις και ενα απλο σχεδιο μου το ετοιμαζει κομπλε?

Επισης (αν γνωριζεις) θελω να βαλω το logo της asus (Rebublic of Gamers) ....επειδη εχει 3 χρωματα ουσιαστικα (μαυρο/ασπρο/κοκκινο) φανταζομαι οτι βγαινει ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος ευχαριστω...

Ερωτηση παλι ...αν καταλαβα καλα το αυτοκολλητο βινυλιο το σχεδιασες εσυ και το "προσαρμοσε" πανω στο Plexi το μαγαζι? Δλδ με αλλα λογια αν δωσω διαστασεις και ενα απλο σχεδιο μου το ετοιμαζει κομπλε?

Επισης (αν γνωριζεις) θελω να βαλω το logo της asus (Rebublic of Gamers) ....επειδη εχει 3 χρωματα ουσιαστικα (μαυρο/ασπρο/κοκκινο) φανταζομαι οτι βγαινει ετσι?

To αυτοκόλλητο το σχεδίασα εγώ,του είπα ότι θέλω να είναι σε μαύρο ματ βινύλιο και πανω σε αυτό με το μηχάνημα κοπής σχεδιάστηκε αυτό που είχα κάνει εγώ το οποίο και αφαιρέθηκε απο το υπόλοιπο κομμάτι του βινυλίο ώστε να φαίνεται λευκό (λόγο του γαλακτερού plexi) και να έχει αυτόν τον φωτισμό..μετά απλά κολλήθηκε πάνω στο plexi το υπόλοιπο!

Για πολύχρωμα αυτοκόλλητα και τέτοια χρειάζεται εκτύπωση και όχι απλά κόψιμο του σχεδίου πάνω σε βινύλιο όπως έκανα εγώ, για τα οποία δεν γνωρίζω κάποια ενδεικτική τιμή να σου πω..Μίλα με τον Δημήτρη ή στείλε ενα mail μαζί με το rog για να καταλάβει τι θές και να σου πεί εκείνος τι και πώς :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πριν απο λιγο σχεδον τελειωσα το δικο μου -μετα απο πολυ ψαξιμο και βοηθεια,γιατι ειναι και η 1η φορα που κανω κατι τετοιο-...αλλα μετα απο αυτα που ειδα εδω μεσα... ''απογοητευτηκα'':tomato::tomato:...anyway..

με την ευκαιρια,ευχαριστω πολυ οσους βοηθησαν

:T:

post-19337-1416075771,6603_thumb.jpg

post-19337-1416075771,8802_thumb.jpg

post-19337-1416075772,0173_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο λιγο σχεδον τελειωσα το δικο μου -μετα απο πολυ ψαξιμο και βοηθεια,γιατι ειναι και η 1η φορα που κανω κατι τετοιο-...αλλα μετα απο αυτα που ειδα εδω μεσα... ''απογοητευτηκα'':tomato::tomato:...anyway..

με την ευκαιρια,ευχαριστω πολυ οσους βοηθησαν

:T:

Πολυ ωραιο οι ενστασεις μου τωρα καλυτερα η σπιραλ σε ολους το σωληνες η καθολου (εγω πλεον παω στη λυση του καθολου ) , Τα ραμ block δεν θεωρω οτι χρησημεουν ιδιετερα και στη περιπτωση σου με χαλασε λιγο οτι δεν ειναι κατι σε μαυρο (αυτο το χρωμα του χαλκου χαλαει λιγο την εικονα του κουτιου πιστευω και τελος πιστεω ενα πιο λεπτο Uchannel θα εδιχνε πιο ωραια

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιο οι ενστασεις μου τωρα καλυτερα η σπιραλ σε ολους το σωληνες η καθολου (εγω πλεον παω στη λυση του καθολου ) , Τα ραμ block δεν θεωρω οτι χρησημεουν ιδιετερα και στη περιπτωση σου με χαλασε λιγο οτι δεν ειναι κατι σε μαυρο (αυτο το χρωμα του χαλκου χαλαει λιγο την εικονα του κουτιου πιστευω και τελος πιστεω ενα πιο λεπτο Uchannel θα εδιχνε πιο ωραια

Δεν το εχω τελειωσει ακομα,περιμενω ενα wb για την 2η καρτα,τα σπιραλ που λειπουν+ σωληνες γιατι αυτοι ειναι τσιμα-τσιμα.

Τωρα για το ram wb συμφωνω 100% αλλα ετυχε να πεσει αυτο στα χερια μου και ειπα να μην παει χαμενο..ισως με ενα προσεκτικο βαψιμο;; ή οχι...

Τι ειναι το Uchannel;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω τελειωσει ακομα,περιμενω ενα wb για την 2η καρτα,τα σπιραλ που λειπουν+ σωληνες γιατι αυτοι ειναι τσιμα-τσιμα.

Τωρα για το ram wb συμφωνω 100% αλλα ετυχε να πεσει αυτο στα χερια μου και ειπα να μην παει χαμενο..ισως με ενα προσεκτικο βαψιμο;; ή οχι...

Τι ειναι το Uchannel;;

Για το Ram block ισως σε μαυρο εδενε καλυτερα δοκιμασε χωρις σπιραλ δειχνει αρκετα πιο ωραιο και συμαζεμενο

Το UChannel ειναι το "λαστιχο" που εχει περιμετρικα το παραθυρο

Link to comment
Share on other sites

Aααα...το'πιασα..εγω το πηρα σαν ''προφιλ παραθυρου'' απο αξεσουαρ αυτοκινητων,για να καταλαβεις δεν ηξερα καν πως να το ζητησω...

Χωρις σπιραλ λες ε;;Σκεφτομαι το βαλε-βγαλε και τρομαζω,οποτε θα περιμενω να ερθουν και τ'αλλα και θα δοκιμασω μια και καλη,αφου ετσι κι αλλιως θα τα βγαλω...thanx!!

Έγινε επεξεργασία από fontanero
Link to comment
Share on other sites

Aααα...το'πιασα..εγω το πηρα σαν ''προφιλ παραθυρου'' απο αξεσουαρ αυτοκινητων,για να καταλαβεις δεν ηξερα καν πως να το ζητησω...

Χωρις σπιραλ λες ε;;Σκεφτομαι το βαλε-βγαλε και τρομαζω,οποτε θα περιμενω να ερθουν και τ'αλλα και θα δοκιμασω μια και καλη,αφου ετσι κι αλλιως θα τα βγαλω...thanx!!

Εννοειτε οταν παρεις και το 2ο block κανε δοκιμες χωρις να το γεμισεις ωστε να μπορεις να κανεις οτι θες

Περιμενω 5μ αρκετα ψιλο u channel οταν ερθει κανονιζουμε να κανουμε μια δοκιμη με το ψιλο να δουμε πως φενετε και αν σου αρεσει το κρατας

Link to comment
Share on other sites

Εννοειτε οταν παρεις και το 2ο block κανε δοκιμες χωρις να το γεμισεις ωστε να μπορεις να κανεις οτι θες

Περιμενω 5μ αρκετα ψιλο u channel οταν ερθει κανονιζουμε να κανουμε μια δοκιμη με το ψιλο να δουμε πως φενετε και αν σου αρεσει το κρατας

Μολις εχω νεα θα ενημερωσω..ευχαριστω παρα πολυ για την προταση αλλα αν ειναι να το κρατησω ή θα το αγορασω ή θα κερασω καφε ή κανα λιτρο πετρελαιο...κατι τελος παντων!!!

Link to comment
Share on other sites

Μολις εχω νεα θα ενημερωσω..ευχαριστω παρα πολυ για την προταση αλλα αν ειναι να το κρατησω ή θα το αγορασω ή θα κερασω καφε ή κανα λιτρο πετρελαιο...κατι τελος παντων!!!

Ελεος :) ενας καφες θα ειναι αρκετος :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.