Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Βαγγέλη στο video που έβαλες έχουν κόψη ένα ίδιο σαν το εργοστασιακό με την πατούρα που σωστά λέει η Αγάπη αλλά χωρίς αυτά:

LMx0O.jpg?1

δεν είναι δύσκολο αφού αντί για αυτά έχουν βάλει αποστάτες για να στερεωθεί το πλέξι πάνω στο πλαϊνό

Παρατήρηση ότι τα δικά μας σιριτια είναι γκρι και φαίνονται πολύ πιο άσχημα από αυτά που έχει το video που είναι βαμμενα μαύρα, εγώ θα τα βγάλω σίγουρα και θα περάσω το πλέξι μπροστά με φρεζατες βίδες και χωρίς καθόλου τα γκρι σιρίτια γύρω γύρω.Το ψάχνω και για το πάχος.Περίμενε να το δεις και βλέπεις

Έγινε επεξεργασία από sotoscorfu
Link to comment
Share on other sites

Aυτό θα κάνω Σωτο, σε ευχαριστώ!

@javaneze: Ωραία ιδέα, αλλά ξέρεις ποιό είναι το πρόβλημα? Η μητρική μου παίρνει τα sata κάθετα στο σώμα της και όχι παράλληλα σ αυτό. Οποτε έτσι κι αλλιώς θα φαίνονται. Αυτό που ίσως χαλάει την οπτική εικόνα είναι τα χρώματά τους. Έχω ένα μαύρο ήδη ώστε να αντικαταστήσω το μπλε και θα πάρω άλλα δύο μαυρα. Επίσης τα δύο πορτοκαλί ήταν κατσαρωμένα γι αυ΄το φαίνονται κι έτσι νομίζω.

Έγινε επεξεργασία από Trexx
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=23268]Trexx[/MENTION]

Aν ηταν παραλληλες δεξια οι sata θυρες θα ειχε νοημα να τις βγαλεις απο δεξια. ;)

Τωρα επειδη ειναι καθετα στο mobo, σου γινονται "βιδες" οταν τις στριβεις δεξια.

Ενω αν πηγαινουν προς τα κατω θα φαινονται straight ως το grommet και το στριψιμο θα γινεται στο πισω μερος που δεν φαινεται, ανεξαρτητως χρωματος καλωδιου :)

edit: Ετσι 600x450px-LL-b777faeb_900x600px-LL-cda584e0_d9cc03298b5f1aed33060c550fad5e10.jpeg

Έγινε επεξεργασία από javaneze:
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=23268]Trexx[/MENTION]

Καλοδούλευτο φίλε μου! Πολύ ωραίο κουτάκι,το είδα και εγώ σήμερα σε φίλο απο κοντά και πραγματικά είναι πολύ καλύτερο απο τις φωτογραφίες.. :yes4:

Link to comment
Share on other sites

Βαζω και γω το συστημα της υπογραφης μου και παλι μετα τις αλλαγες που εχω κανει και ειμαι ετοιμος για παρατηρησεις για τυχον αλλαγες

post-24771-1416076770,7961_thumb.jpg

post-24771-1416076771,1741_thumb.jpg

post-24771-1416076771,3841_thumb.jpg

post-24771-1416076771,6067_thumb.jpg

post-24771-1416076771,6965_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από alldaynews
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό! Ο bottom ανεμιστήρας είναι αυτός Cooler Master R4-BCBR-12FR-R1 - Σύστημα Ψύξης - Κουτιού | Multirama ? Είσαι ικανοποιημένος? Προσωπικά έχω 4 τέτοιους και είμαι ευχαριστημένος από θόρυβο αλλά όχι τόσο από απόδοση.

Link to comment
Share on other sites

Οχι σε αποδοση δεν ειναι και τοσο καλος ηταν μπροστα κανονικα απο τους σκληρους αλλα εβαλα αλλον.Εκει που ειναι βοηθαει λιγο την κατασταση αλλα σκοπευω να τον αλλαξω.Βεβαια να πω την αληθεια ελπιζω να μας ερθει ο Αι Βασιλης φετος(που χλωμο το κοβω) μπας και μας φερει και το corsair το 800D

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα μικρό update στη ψύξη και στην εμφάνιση του pc της υπογραφής μου.

Αντικαταστάθηκαν οι 4 από τους 5 fans με Arctic Cooling F12, μπήκαν sleeved 24pin/8pin/2x6pin/Front panel extensions (το 24pin/8pin/6pin είναι της BitFenix σειρά Alchemy και το front panel extension είναι της NZXT) και εγκαταστάθηκε το white sleeved led kit της ΝΖΧΤ στο window του κουτιού.

DSC02771.jpg

DSC02775.jpg

Αριστερά φαίνεται η πλακετούλα της NZXT για το led kit και δεξιά το sleeved kit της ίδια εταιρείας για το front panel.

DSC02781.jpg

DSC02786.jpg

DSC02787.jpg

DSC02804.jpg

DSC02791.jpg

Link to comment
Share on other sites

γλύτωσες απο νεύρα :p

Οτι βολεύει τον καθένα ανάλογα τα βίτσια του :)

Να το χαρείς τώρα.

Για να φανώ και λίγο κακιά :p

Το μόνο που θα άλλαζα θα ήταν ο φωτισμός με μία λεντοταινία ;)

Link to comment
Share on other sites

γλύτωσες απο νεύρα :p

Οτι βολεύει τον καθένα ανάλογα τα βίτσια του :)

Να το χαρείς τώρα.

Για να φανώ και λίγο κακιά :p

Το μόνο που θα άλλαζα θα ήταν ο φωτισμός με μία λεντοταινία ;)

Υποθέτω πως χρειάζεται κάμποση υπομονή για το sleeving. Δυστυχώς, ούτε υπομονή, ούτε χρόνο για να το κάνω είχα.

Για το φωτισμό, αρχικά σκεφτόμουν τη λύση της BitFenix ως αντικατάσταση των leds των fans που είχα. Έβγαινε λιγάκι ακριβή όμως και προτίμησα τη λύση της NZXT που με λιγότερα χρήματα, πήρα 1m sleeved leds.

Και επειδή δεν είμαι fan των extreme καταστάσεων με leds και φωτισμούς από εδώ και εκεί, πέρασα αυτό το 1 μέτρο γύρω γύρω από το side window του κουτιού. Το αποτέλεσμα ίσως δε φαίνεται καλά στην εικόνα αλλά σε συνθήκες low light, μου δίνει αυτό το ποσό φωτισμού που θέλω (έχοντας το στη μικρή σκάλα).

Πάντως, τις επιδόσεις του 3930K τις παίρνω either way :bigsmile:

Δεν έγινες κακιά

:T:

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=17126]icsd08063[/MENTION]

Nice.

Το front panel extension της NZXT,από που και πόσο???

Μπορείς να δώσεις λινκ?

Τον cpu στο πόσο τον έχεις και με πόση τάση?

Τις φώτο πως τις τραβάτε και κάποια χρώματα δε βγαίνουν\αφαιρούνται σε μητρική, τροφοδοτικό κ.τ.λ. ?

Link to comment
Share on other sites

Τις φώτο πως τις τραβάτε και κάποια χρώματα δε βγαίνουν\αφαιρούνται σε μητρική, τροφοδοτικό κ.τ.λ. ?

Διχως φλας, ευαισθησια ISO 100, και με ελεγχομενο φωτισμο ;)

(προσωπικα δεν εχω λαμπα, τις τραβαω μερα και ελεγχω τον φωτισμο με ανοιξε/κλεισε το πατζουρι)

Link to comment
Share on other sites

Μερικές μικροαλλαγές:

- Άλλαξα το μπλε σατα καλώδιο με μαύρο ώστε να έχω ουσιαστικά μονοχρωμία

- Πέρασα τα σάτα από κάτω

- Έδεσα το καλωδιάκι του HD AUDIO με το usb ώστε να μην πετάγεται σαν ..... πάνω από το τροφοδοτικό

- Άλλαξα θέση το παράθυρο ώστε να οι θέσεις για τους ανεμιστήρες να καλύπτουν τη μεριά των hdd cages και όχι του cpu.

post-23268-1416076772,7037_thumb.jpg

post-23268-1416076772,8036_thumb.jpg

post-23268-1416076772,8821_thumb.jpg

post-23268-1416076772,9973_thumb.jpg

post-23268-1416076773,0804_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.