Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Αααα οκ.

Πρόσεχε λίγο στα βενζινάδικα καθώς δεν έχουν όλοι στους αεροσυμπιεστές τους νεροπαγίδες.

Κατά τα άλλα καλύτερα είναι αν και μου είπες ένα ψεματάκι :p

Έκοψα και τα αυτοκόλλητα της ψύκτρας.

Ακόμα εκεί βλέπω το αυτοκολλητάκι :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Kανένα ψεματάκι. :o Δες πως ήταν πριν εδώ: http://www.thelab.gr/cases-psu-and-mods/deikste-to-kouti-sas-2737-461.html#post1063377623

Βάγγο μου το είπε και η Αγάπη αυτό αλλά πραγματικά είναι μεγάλο ζόρι. Από τον controller φεύγουν 5 molex τα οποία συνδέονται με αλλους αντάπτορες κτλ κτλ. Μεγάλο μπέρδεμα και δεν έχω τώρα την υπομονή.

Εντάξει το cable management? Είναι τουλάχιστον decent -που λένε και στο χωριό μου?

Link to comment
Share on other sites

Έμεινα σε αυτό που είπες "έβγαλα ΤΑ αυτοκόλλητα" και το βλέπω ακόμα εκεί. :p

Βρες μπας και είναι το sticker που λέει Warranty Void if Removed που έχει η vortex και δε θες να χάσεις "εγγύηση";

Οσο για τα molex είναι τα πιο εύκολα καλώδια για να τα βγάλεις. Ζήτημα για 5 molex να σου πάρει 2-3 λεπτά.

Βέβαια εσύ αποφασίζεις τι σου αρέσει και πως το θες.

Link to comment
Share on other sites

H αλήθεια είναι κάπου στη μέση: Φοβήθηκα -σαν κότα- να τα κόψω τελείως για να μην πάρει η μπάλα κανα καλώδιο.

2 ερωτήματα:

α) Όπως έβαλα το παράθυρο (ανάποδα) μήπως θα έχω σκόνη λόγο του ότι βρίσκεται πλέον δίπλα στους στοκ ανεμιστήρες εισαγωγής του κουτιού?

β) Μπαίνει 120αρης ανεμιστήρας στην vortex?

Link to comment
Share on other sites

a) Η πίεση που έχεις αυτή τ ηστιγμή στο κουτί είναι μάλλον αρνητική.

Οπότε έτσι και αλλιώς αν ισχύει το αποπάνω που λέω θα ρουφάει αέρα απο όπου έχει άνοιγμα. Είτε αυτό είναι οπές στο πλέξι είτε είναι τα pci brackets πίσω κλπ.

Το τι πίεση έχεις μπορείς να το διαπιστώσεις εύκολα ακολουθώντας τον οδηγό του Στέλιου που χρησιμοποιώ στα reviews μου.

Τώρα εκεί που βλέπω ότι πέφτουν οι τρύπες ίσως ρουφάνε και κάτι απο έξω οι ανεμιστήρες σου.

β) Ναι μπαίνει αλλά όχι όπως ο εργοστασιακός. τον στηρίζεις με δεματικά

Link to comment
Share on other sites

α) Αν δεν κάνω λάθος μου είχες πει ότι είναι θετική σε προηγούμενο ποστ. Όταν έχω το χρόνο και τη διάθεση θα ακολοθήσω τον άψογο ομολογουμένω οδηγό. Μέχρι τότε είναι καθόλου ενδεικτική η κατεύθυνση του καπνού αν βάλω ένα τσιγάρο δίπλα στις τρύπες?

β) Τέλεια! Επειδή εμπιστεύομαι την ασιθητική σου, είναι οκ οπτικά ή κιτς?

Link to comment
Share on other sites

α) Στο είχα πει με τα fans του κουτιού. Δεν ήξερα τι θα έβαζες εσύ μέσα τότε

β) Αυτά είναι μάτια και γούστα. Εμένα δε μου άρεσε οπτικά πάντως

ps άνοιξε ένα θεματάκι όμως να τα πούμε εκεί αν έχεις απορίες το μαμήσαμε αυτό :o

edit: Επειδή μου ζητήθηκε σε πμ ορίστε και το λινκ με τον οδηγό του Στέλιου

http://www.thelab.gr/apo-to-ergastiri/simple-pc-case-static-pressure-indicator-home-107909.html

Έγινε επεξεργασία από karmen1983
Link to comment
Share on other sites

Τη λύση του tie wrap θα την εφάρμοζα μόνο σε περίπτωση που δεν υπήρχε plexi καπάκι. Αν όμως έχεις έναν 120άρη και λίγα tie wraps δε χάνεις τίποτα να το δοκιμάσεις.

Ειδικά αν μπορέσεις να τα δέσεις στις απο κάτω τρύπες του ανεμιστήρα παίζει και να μη φαίνονται.

Link to comment
Share on other sites

Με αποστάτες το έχει στηρίξει πρόχειρα αλλά δεν μιλάμε για λίγο ζόρισμα, όπως δείχνει ο τυπάς στο video. Περισσεύει ~1cm απ έξω. Θα δώ πως θα την κάνω τελικά!

Από hardware τώρα.

Mobo: Asrock Z77E-ITX

Cpu: Intel i5 3570k @4.3Ghz

Ram: Corsair XMS3 8GB(2x4)

Gpu: Sapphire 5850 Xtreme

Hdd: Samsung F3 1TB

Ssd: Ocz Agility 3 120GB

Cpu cooler: Corsair H100 με 1 ζευγάρι fans σε push

Psu: Superflower Golden King 650W

Proper τερατάκι Βαγγέλη, σε minimalist edition!

Το BitFenix είναι αλλού...

Btw, πρέπει να πάρεις IPS panel asap!!!

Τα επόμενα έτη στο MPES είναι δύσκολα :yes4:

Σου είπα όμως χθες τι με χαλάει... Βλέπε να ξέρεις τι πρέπει να του βάλεις!!!

Ίσως έτσι, φτάσεις λίγο τον 3930K

:victory:

Έγινε επεξεργασία από icsd08063
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς είναι!

Απλά έχει και tv tuner μέσα το πακέτο για να ζηλεύεις!

Είχα μια τέτοια με TV Tuner και τη πούλησα στον grandfather :meeting:

Κάτι μου λέει επίσης ότι πρέπει να αλλάξεις και mouse!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.