Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Παίδες ευχαριστώ πολύ :T:

Μερικά πραγματάκια μόνο. Και εγώ θα ήθελα να κάνω πολλά πράγματα διαφορετικά αλλά όπως ανέφερα ο προϋπολογισμός ήταν πολύ στενός. Οπότε χρησιμοποίησα ότι υλικά είχα στην κατοχή μου. Όπως επίσης μπήκε αρτάνι και όχι sleeve. Νομίζω τα λέει όλα αυτό.

Για την καλύπτρα. Μάνο σε καμία περίπτωση δε θα την έλεγα κακοβαμμένη. Ναι θα ήθελε ένα πέρασμα με βερνίκι ή το σπρέι να μην είναι μάτ, αλλά άλλο το κακοβαμμένη, άλλο δεν έγινε αγορά χρώματος ή δε πήγε για ηλεκτροστατική. Προσωπικά ξέρεις καλά ότι θα έκανα το δεύτερο.:)

Swatoner Στο συγκεκριμένο tank (προσπάθησα να πιάσω και φώτο αλλά δεν έκατσε) έχει μπλε υγρό με μπλε LED. Δε φαίνεται τίποτα απολύτως δυστυχώς ή ευτυχώς (είναι φιμέ). Οσο για την πρόσοψή του θα ήθελα να γίνει μία custom (όχι να βαφτεί αλλά να γίνει μία κοπή με λέιζερ ή υδροκοπή σε ένα φύλλο αλουμινίου, όπως έγινε στο κουτί του [MENTION=16220]sotoscorfu[/MENTION]) αλλά και πάλι.... Αν και σε αυτό το σημείο έχω μία τρελή ιδέα που όλο και κάπου θα την εφαρμόσω στο μέλλον.

Για την επιλογή σωλήνας συμφωνώ μαζί σας, αλλά αυτά είναι γούστα, οπότε δεν είχα απο το να βάλω μία λευκή.

Γενικά θα άλλαζα πολλά και πολλά θα ήθελα να είναι διαφορετικά. Εύχομαι να εφαρμόσω τις ιδέες σύντομα :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν με "ενοχλει" τοσο το οτι ειναι ματ αλλα τα σημαδια που εχει κυριως,κατω και αριστερα!

Anyway αυτο ειναι κατι που φτιαχνεται πολυ ευκολα οποτε δεν του δινω ιδιαιτερη σημασια..Το θεμα ειναι πως βγηκε παρα πολυ ομορφο αποτελεσμα!!!

Στάλθηκε από το GT-I9001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Έγινε επεξεργασία από Doc1355
Link to comment
Share on other sites

Mάλλον έπεσες έρμαιο κάποιου παιχνιδιου του φωτός και μαλλον στη φώτο που φαίνεται πίσω φαν και cpu block.

Απλά με έκανες να ψάξω φωτογραφίες καθώς το κουτί δε το έχω πλέον εδώ.

Ορίστε :) (την υπερφώτισα και λίγο)

yvRxw2a.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είναι βαμμένο αλλά δεν έχουν την ίδια απόχρωση.

Μάνο μάλλον απο το κινητό δε φαίνεται καλά η εικόνα.

Και το tapatalk δε κατεβάζει ολόκληρη την φωτό αλλά κάνει zoom την μικρογραφία.

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν έχουν το ίδιο χρώμα. Δεν είπα το αντίθετο ρε σεις. Διαφώνησα στο ότι είναι κακή η εφαρμογή βαφής.

Αργότερα θα περαστεί και ένα βερνικάκι να έρθει να στρώσει ή αν θέλουν τα παιδιά γιατί όχι ηλεκτροστατική. Αλλά όλα αυτά σε επόμενο update του συγκεκριμένου κουτιού.

Link to comment
Share on other sites

Οχι απο το pc την ειδα,λεω για την εκτη φωτογραφια του ποστ που φαινεται απο κοντα η καλυπτρα..

Στο κατω ακρο της και προς τα αριστερα φαινεται να εχει σημαδια (γραμμες).

Στάλθηκε από το GT-I9001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Έγινε επεξεργασία από Doc1355
Link to comment
Share on other sites

Α δε πάτε καλά. Δεν είπα ότι κάποιος έθιξε κάποιον ρε παίδες. Μία φώτο βρήκα με μόνο την καλύπτρα και την ανέβασα. Thats all.

Τεσπα ας περιμένουμε τον επόμενο Λαμπίτη να ανεβάσει το κουτί του, να πάρουμε μερικές ιδέες. :)

ps Αμα σου πω ότι κάποιος σκέφτηκε το βερνίκι νυχιών πριν το πεις, πως θα σου φανει; :p:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Α δε πάτε καλά. Δεν είπα ότι κάποιος έθιξε κάποιον ρε παίδες. Μία φώτο βρήκα με μόνο την καλύπτρα και την ανέβασα. Thats all.

Τεσπα ας περιμένουμε τον επόμενο Λαμπίτη να ανεβάσει το κουτί του, να πάρουμε μερικές ιδέες. :)

ps Αμα σου πω ότι κάποιος σκέφτηκε το βερνίκι νυχιών πριν το πεις, πως θα σου φανει; :p:hehe:

Ότι έχει το ίδιο χιούμορ με εμένα ενώ εσύ όχι. (Σε πειράζω)

ΧΑΧΑΧΑΧΑ

.-

Link to comment
Share on other sites

karmen1983, κομψοτέχνημα!

κατα τη γνώμη μου θα έδειχνε καλύτερα αν αντι του ορθογώνιου παραλληλόγραμμου κοψίματος (για τους ανεμιστήρες) στην καλύπτρα για το hdd rack , έκανες απλα 2 στρογγυλές τρύπες ώστε να φαίνεται μόνο το κινητό μέρος των ανεμιστήρων.

επειδη δεν το έχω παρακολουθήσει το προτζεκτ... πως την έχεις φτιάξει τη φράση?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Η ιδέα σου ήταν και το πρώτο σχέδιο στο συγκεκριμένο κουτί αλλά δεν ήταν υλοποιήσιμη.

Για να γίνει αυτό έπρεπε το πλέξι να "καβαλήσει" τους ανεμιστήρες ΑΛΛΑ σε αυτή τη περίπτωση δε κούμπωνε το πλαϊνό. Εκτός αν κοβόταν εκεί η καλύπτρα 2 εκατοστά για να μπορέσει να συρταρώσει το πλαϊνό. Κάτι που θα ήταν εντελώς άσχημο.

Η φράση είναι με μπλε plexiglass.

Έγινε επεξεργασία από karmen1983
εισαγωγή λινκ
Link to comment
Share on other sites

δεν ήταν υλοποιήσιμη.

Για να γίνει αυτό έπρεπε το πλέξι να "καβαλήσει" τους ανεμιστήρες

το φαντάστηκα

Η φράση είναι με μπλε plexiglass.

υδροκοπή κ μετά κόλλημα πάνω στην καλύπτρα?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα φανς, που μόνο η μία πλευρά τους είναι η "καλή" πρέπει να αλλάξει! Πότε επιτέλους θα τους κάνουν ντουμπλφας (που λέει κ η μάνα μου :hehe:) Εντάξει όχι όλους, αυτούς που πασάρονται για πιο modding oriented...

Link to comment
Share on other sites

Βασικά o Trexx θέλει άσπρους ανεμιστήρες πάνω και πίσω το κόκκινο δαχτυλιδάκι των AF να γίνει άσπρο άσπρα sleeved καλώδια και μετά να το βαφτίσει Χιονάτη :p

Ωραία η ψύχτρα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.