Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

@Trexx

Ειναι της 7970 Vapor -X 6GB

@evolution

To δικό μου headphone stand το έφτιαξα εγώ αλλά το κομμάτι που ακουμπάνε πάνω τα

ακουστικά το πήρα από ένα φωτιστικό που είχα για rma

Αν όμως θέλετε κάποιοι να δω πως θα το κάνω και να σας φτιάξω...

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=12468]NOP$TRIM[/MENTION]

Στα είπα δίπλα θα στα πω και εδώ!

Εξαιρετικός Χρήστο,μπράβο για την δουλειά που έριξες και για το αποτέλεσμα που βγήκε :inlove:

Περιμένω να δω και τα υπόλοιπα που είχαμε πει από κοντά όμως ε,δεν τα ξέχασα :p

Link to comment
Share on other sites

@ Doc1355

Μάνο σε ευχαριστώ και εδώ λοιπόν!

Χαίρομαι πολύ που σου αρέσει το κουτάκι!

Όσο για τις έξτρα Moddες που δεν έγιναν που είχαμε πει όταν βρεθήκαμε,

τις έκανα αλλά μόλις μπήκε το full plexi δεν μου άρεσε καθόλου το μπροστά οπότε το φύλαξα για άλλη Moddα. Βασικά ταιριάζει πιο πολύ με το κανονικό του sidepanel.

@jkanaks

@zampONakiaskiou

Παιδιά το είχα γράψει και όταν πρώτο postαρα τις photos όταν έφτιαξα το stand.

Το μεγαλύτερο μέρος του stand όπου είναι και η βάση που ακουμπάνε τα ακουστικά,

το πήρα από ένα παλιό rma που είχα από ένα φωτιστικό, που τελικά η εταιρία το άλλαξε αλλά δεν πήρε πίσω το χαλασμένο κομμάτι και το moddαρα για να γίνει αυτό που βλέπετε τώρα.

Το φωτιστικό αυτό είναι πανάκριβο.

Επειδή όμως βλέπω πως εκτός από εσάς μου έχουν στείλει και άλλα άτομα σε Pm πως έφτιαξα την βάση,

αν το θέλετε τόσο πολύ μπορώ να κάνω μια προσπάθεια να μιλήσω σε έναν συνεργάτη μου να μου το αντιγράψει...

το θέμα είναι ότι πρέπει να ξέρω αριθμό ατόμων για να βγει φθηνά...

Το να βάλω τώρα από την τσέπη μου μόνο και μόνο για να φτιάξω ένα how to δυστυχώς δεν μπορώ.

@ Trexx

Φίλε μάλλον έχεις μπερδευτεί, το backplate αυτό έρχεται μαζί με την κάρτα στην έκδοση των 6gb :upside:

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό το headphone stand. Οντως αν δεν σου κάνει κόπο μπορείς να μας μάθεις τα κόλπα; Εκτός αν θέλεις να κρατήσεις την μοντα για ευνόητους λόγους.

Ψάχνομαι και εγώ πολύ καιρο που να ακουμπήσω τα G35 μου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα πράγματα είναι πολύ απλά.

Ανοίξτε ένα thread αν τα θέλετε τόσο πολύ, να γίνει μια λίστα με το πόσα άτομα ενδιαφέρονται

να δω μπας και μπορέσω να το βγάλω σε κομμάτια και να βγει φθηνά για όσους το θέλουν.

Για να κάνω τώρα how to, 2 επιλογές υπάρχουν, η να κάνω βίδες το δικό μου και ξανά από την αρχή

που συγνώμη αλλά δεν το κάνω, η να φτιάξω ένα, μόνο και μόνο για το how to

που δεν μου περισσεύουν αυτή τη στιγμή για κάτι τέτοιο...

Αν θέλετε μου λέτε να φτιάξουμε ένα thread μόνο για αυτό, διότι έχουμε βγει off topic.

Δεν θέλω να παρεξηγηθώ, δεν είναι ότι δεν βγάζω το how to διότι θέλω να σας τα πάρω

"σας τα παίρνουν άλλοι εδώ μέσα που χρεώνουν ηλεκτροστατική 130+ε μόνο, μην βάλουμε και moddες στην τιμή..."

Δεν το βγάζω διότι έχει φτιαχτεί το stand και δεν το κάνω κομμάτια πάλι...

Link to comment
Share on other sites

Update επιτέλους με Hardware Μέσα..

Οι φωτό ειναι απο κίνητό γι αυτό τετοια ανάλυση..

attachment.php?attachmentid=55981&stc=1&d=1366639598

attachment.php?attachmentid=55984&stc=1&d=1366639598

attachment.php?attachmentid=55982&stc=1&d=1366639598

attachment.php?attachmentid=55983&stc=1&d=1366639598

attachment.php?attachmentid=55985&stc=1&d=1366639598

Και το τι επικρατει στο πάνω μέρος με το τροφοδοτικό..

1sie78.jpg

post-24683-1416077295,0489_thumb.jpg

post-24683-1416077295,308_thumb.jpg

post-24683-1416077295,6308_thumb.jpg

post-24683-1416077295,7642_thumb.jpg

post-24683-1416077295,8857_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από THANOSJ3
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια. αυτο ειναι το πρωτο μου μυνημα :)

συγουρα ο υπολογιστης μου φενεται σαν παμπαλεος εαν συγκριθει με αυτους των τελευταιων post αλλα εγω την κανω την δουλεια μου και ηθελα να σας το δειξω. και μην γελατε

dsc00900copy4.png

και συγνωμη για την κακη αναλυση

Έγινε επεξεργασία από geatle
Link to comment
Share on other sites

Καλωςήρθες geatle :)

Ωραίο το κουτάκι σου εφόσον κάνεις την δουλεια σου εσυ ;):innocent:

Ποιος ο λογος να σε κρίνει κάποιος..

Ετσι οπως ειναι η φωτο τραβηγμένη και απο ολο το σκηνικο-Hardware Οντως σου θυμίζει συστήματα προ 10ετων ;):innocent:

Μπράβο πάντως που ακόμα διατηρείς ενα τέτοιο σύστημα :)

Αν δεν σου κάνει κόπο πες μας και τι Hardware του φοράς πάνω ;)

Link to comment
Share on other sites

Κοιτά δε νομίζω να υπάρχει κανα λάθος.Από την ανάλυση της φωτό δε φαίνονται και πολλά.

Απλά θα σου πρότεινα να έβαζες και μπροστά ένα φαν για να μπαίνει κρύος αέρας και επίσης το 24άπινο καλώδιο να το έκρυβες από πίσω.

Δεν καταλαβαίνω δεν μπορώ να διακρίνω κάτω από την κάρτα την είναι αυτό που φαίνεται αριστερά της...στην ανοιγμένη pci θύρα του κουτιού.Σαν να έχει διπλώσει κάτι!

Link to comment
Share on other sites

Κοιτά δε νομίζω να υπάρχει κανα λάθος.Από την ανάλυση της φωτό δε φαίνονται και πολλά.

Απλά θα σου πρότεινα να έβαζες και μπροστά ένα φαν για να μπαίνει κρύος αέρας και επίσης το 24άπινο καλώδιο να το έκρυβες από πίσω.

Δεν καταλαβαίνω δεν μπορώ να διακρίνω κάτω από την κάρτα την είναι αυτό που φαίνεται αριστερά της...στην ανοιγμένη pci θύρα του κουτιού.Σαν να έχει διπλώσει κάτι!

Απο οτι βλεπω πρεπει να ειναι καλωδιοταινια στη καρτα γραφικων που δινει μια VGA θυρα (αν την αφερεσεις γινετε και low profile απο οτι βλεπω

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο ειναι καλωδιοταινια που δινει vga το πετυχες ! (τωρα θα μου εξηγησεις τι σημαινει low profile ?)

το συστημα ειναι μια asus p5kpl-VM, core2duo 2.53 και 4 gb ram στα 800ΜΗz και εννοειτε ddr2

Venom7 δυστυχως το 24απινο καλωδιο δεν φτανει να παει απο πισω και εχω ανεμηστηρακι απο μπροστα απλα δεν φενεται

Έγινε επεξεργασία από geatle
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα πράγματα είναι πολύ απλά.

Ανοίξτε ένα thread αν τα θέλετε τόσο πολύ, να γίνει μια λίστα με το πόσα άτομα ενδιαφέρονται

να δω μπας και μπορέσω να το βγάλω σε κομμάτια και να βγει φθηνά για όσους το θέλουν.

Για να κάνω τώρα how to, 2 επιλογές υπάρχουν, η να κάνω βίδες το δικό μου και ξανά από την αρχή

που συγνώμη αλλά δεν το κάνω, η να φτιάξω ένα, μόνο και μόνο για το how to

που δεν μου περισσεύουν αυτή τη στιγμή για κάτι τέτοιο...

Αν θέλετε μου λέτε να φτιάξουμε ένα thread μόνο για αυτό, διότι έχουμε βγει off topic.

Δεν θέλω να παρεξηγηθώ, δεν είναι ότι δεν βγάζω το how to διότι θέλω να σας τα πάρω

"σας τα παίρνουν άλλοι εδώ μέσα που χρεώνουν ηλεκτροστατική 130+ε μόνο, μην βάλουμε και moddες στην τιμή..."

Δεν το βγάζω διότι έχει φτιαχτεί το stand και δεν το κάνω κομμάτια πάλι...

Φίλε NOP$TRIM, καταρχάς τρομερό και πανέμορφο setup ! Απο τα πιο όμορφα HAF που έχω δει πραγματικά. Το πληκτρολόγιο είναι το sidewinder x4; το έχω σε κόκκινο. εσύ το moddaρες σε μπλέ:eek:;; Όσο για την βάση του headset θα με ενδιέφερε πολύ αν όντως μπορεις να μου βγάλεις ένα αντίγραφο, με κοκκινο φωτισμο ομως :jump:σου στέλνω pm!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.