Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Εμένα πχ μου αρέσει το κουτί να έχει τρία χρώματα σε σημεία που όμως κατ εμέ θα είναι επιλεγμένα ώστε να συμβάλλουν στο όλο σύνολο..

Btw που μπορώ να αλλάζω τα πριτσίνια με βίδες??

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο λιγο τελειωσα (για ενα φιλο μου) τη συναρμολογηση του παρακατω κουτιου.

Μου φαινεται θα παρω και εγω ενα ιδιο.

Και αυτη η ΑΒΙΤ Fataly1ty πολλα φωτακια και εχτρα βρε παιδια!

post-884-1416071787,5362_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

@Athens2004: Σου προτείνω επειγόντως αλλαγή κουτιού με ένα μεγαλύτερο. Ωστόσο αν θες να παραμείνεις με το ίδιο:

1. Προσπάθησε κι άλλο με τα καλόδια. Προσωπικά όσο πιο πολύ το παιδεύω τόσο καλύτερους τρόπους βρίσκω να μαζέψω τα καλόδια. Σίγουρα γίνεται να τα μαζέψεις κι άλλο απλώς θέλει να κάτσεις κάμποση ώρα και με την ησυχία σου.

2. Αντικατέστησε τη χαρτοταινία στο πλάι με κάτι άλλο πιο διακριτικό. Αλήθεια, ποιά η χρησιμότητά της εκεί πέρα;

3. Σου προτείνω να κόψεις το πλαϊνό και να προσαρμόσεις μέσα σε αυτό το Plexy. Γενικώς είναι λίγο αντιαισθητικό να φαίνεται το γύρω-γύρω...

4. Ρίξε κανένα βαψιματάκι... Αυτή τη στιγμή έχεις πάνω άσπρο, ασημένιο και μπλέ. Προσωπικά δεν μ'αρέσει τόσο ο συνδυασμός έτσι όπως γίνεται... Τώρα για τα χρώματα... δεν θα σου πώ εγώ τι να βάλεις! :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από xrist22

Πριν απο λιγο τελειωσα (για ενα φιλο μου) τη συναρμολογηση του παρακατω κουτιου.

Μου φαινεται θα παρω και εγω ενα ιδιο.

Και αυτη η ΑΒΙΤ Fataly1ty πολλα φωτακια και εχτρα βρε παιδια!

Ένα τέτοιο πράγμα ενωώ λέγοντας "αρχίστε από τις βάσεις"... Λιτό αλλά περιποιημένο. Μπράβο xrist22! Καλλή δουλειά. Δε μου λες, επειδή δεν το 'χω δεί το συγκεκριμένο από κοντά, οι δίσκοι δεν γίνεται να μπούν με τις υποδοχές προς το άλλο πλαϊνό;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis

Ένα τέτοιο πράγμα ενωώ λέγοντας "αρχίστε από τις βάσεις"... Λιτό αλλά περιποιημένο. Μπράβο xrist22! Καλλή δουλειά. Δε μου λες, επειδή δεν το 'χω δεί το συγκεκριμένο από κοντά, οι δίσκοι δεν γίνεται να μπούν με τις υποδοχές προς το άλλο πλαϊνό;

Γινεται.. αλλα το παιδι τις ηθελε απο αυτη τη μερια.

Απο την αλλη πλευρα κρυβεις και αλλα καλωδια.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis [Σήμερα, στις 22:01]

@Athens2004: Σου προτείνω επειγόντως αλλαγή κουτιού με ένα μεγαλύτερο. Ωστόσο αν θες να παραμείνεις με το ίδιο:

1. Προσπάθησε κι άλλο με τα καλόδια. Προσωπικά όσο πιο πολύ το παιδεύω τόσο καλύτερους τρόπους βρίσκω να μαζέψω τα καλόδια. Σίγουρα γίνεται να τα μαζέψεις κι άλλο απλώς θέλει να κάτσεις κάμποση ώρα και με την ησυχία σου.

2. Αντικατέστησε τη χαρτοταινία στο πλάι με κάτι άλλο πιο διακριτικό. Αλήθεια, ποιά η χρησιμότητά της εκεί πέρα;

3. Σου προτείνω να κόψεις το πλαϊνό και να προσαρμόσεις μέσα σε αυτό το Plexy. Γενικώς είναι λίγο αντιαισθητικό να φαίνεται το γύρω-γύρω...

4. Ρίξε κανένα βαψιματάκι... Αυτή τη στιγμή έχεις πάνω άσπρο, ασημένιο και μπλέ. Προσωπικά δεν μ'αρέσει τόσο ο συνδυασμός έτσι όπως γίνεται... Τώρα για τα χρώματα... δεν θα σου πώ εγώ τι να βάλεις! :)

1 Φίλε πίστεψε με . Θα πάω κάποια στιγμή σε sτacker στο οποίο θα μπάινω μέσα και γώ και η γκόμενα , και τα πεθερικά μαζί .

2 Σε αυτό το κουτί πιστεψε με είναι πολύ μικρό για 2hd--- dvd-- cdr-- - eheim1250 --tvtuner--- modem--- wifi--- ocz520--- ++++ ότι έχω round cables παντου να φανταστεις . Kαι σου ξαναλέω [ δεν μου αρέσει να επιμένω αλλα έτσι είναι] δεν ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΡΦΙΤΣΑ ΜΕΣΑ. Το έχω ξεστήσει όλο και το έχω ξαναστήσει απο την αρχή και αυτό ειναι το best που μπορεί να γίνει ΣΕ αυτο το ΚΟΥΤΑΚΙ.

3 Δεν το βάφω για το @1 λογο που ανάφερα.

4 Δεν τα κόβω τα πλαινά γιατί θα τα κόψω για το stacker ......

Αυτά ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis

Γενικώς πώς σου φάνηκε σαν κουτί το Chieftec;

Αρκετα ευρυχωρο.(52 cm υψος)

Πολυ ευκολο βαλε βγαλε των δισκων οι οποιοι αεριζονται απο το πλαΪ.

Θα ηθελα λιγο περοσσοτερο χωρο απο την αλλη πλευρα για να μπορω να περναω τα καλωδια (μειονεκτημα)

Απο ομορφια το βλεπετε.

Προσωπικα επαθα πλακα με τη μητρικη.....εχει τα παντα!! (ΑΒΙΤ Fataly1ty)

Καρτα γραφικων RX700 Pro 256

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Athens2004

1 Φίλε πίστεψε με . Θα πάω κάποια στιγμή σε sτacker στο οποίο θα μπάινω μέσα και γώ και η γκόμενα , και τα πεθερικά μαζί .

2 Σε αυτό το κουτί πιστεψε με είναι πολύ μικρό για 2hd--- dvd-- cdr-- - eheim1250 --tvtuner--- modem--- wifi--- ocz520--- ++++ ότι έχω round cables παντου να φανταστεις . Kαι σου ξαναλέω [ δεν μου αρέσει να επιμένω αλλα έτσι είναι] δεν ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΡΦΙΤΣΑ ΜΕΣΑ. Το έχω ξεστήσει όλο και το έχω ξαναστήσει απο την αρχή και αυτό ειναι το best που μπορεί να γίνει ΣΕ αυτο το ΚΟΥΤΑΚΙ.

3 Δεν το βάφω για το @1 λογο που ανάφερα.

4 Δεν τα κόβω τα πλαινά γιατί θα τα κόψω για το stacker ......

Αυτά ...

Αφού σκοπεύεις να αλλάξεις τότε ΟΚ! :T: Σου εύχομαι καλλή αγορά λοιπόν. Δε μου λες, έχεις καταλήξει στο Stacker;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι βίδες. Είναι κάτι σαν πλαστικά καρφάκια ή μάλλον καλύτερα σαν πλαστικές σφήνες. Αυτά βγαίνουν πανεύκολα οπότε δεν χρειάζεται να κουβαλάς όλο το plexi... :p

Link to comment
Share on other sites

Το παραπάνω είναι το CX. Έχει κάποιες ψιλοδιαφορές από το BX. Τα chieftec πάντως γενικώς στα προτείνω ανεπιφύλακτα. Αν δεν σε νοιάζει να αγοράσεις από εξωτερικό, ψάξε να βρείς κάποιο από τα μεγάλα μοντέλα της. Από τιμή θα σε γελάσω... Στο λέω επειδή βλέπω οτι κοιτάς το Stacker στο οποίο μπροστά το Chieftec πέφτει κάπως μικρό νομίζω...

Link to comment
Share on other sites

@Makis Hourdakis Δεν έκρινα την αισθητική σου άποψη στην οποία συμφωνώ απλά επισήμανα ότι το θέμα επιτρέπει την παρουσίαση οποιουδήποτε κουτιού. ’σχετα από αν απεικονίζουν ή όχι προχειροδουλειές, έχουν το δικαίωμα οι χρηστες να τις παραθέτουν.

Και ας τρώνε κράξιμο

:T:

Link to comment
Share on other sites

Α, εντάξει! Δεν έχω πρόβλημα με αυτό και δεν είπα κάτι τέτοιο. Δεν με πειράζει, ας postάρει ο καθένας ό,τι θέλει! Απλώς αυτό που ήθελα να πώ ήταν γενικώς για αυτά τα κουτιά και όχι για το οτι προβάλλονται... :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis [Σήμερα, στις 00:08]

Το παραπάνω είναι το CX. Έχει κάποιες ψιλοδιαφορές από το BX. Τα chieftec πάντως γενικώς στα προτείνω ανεπιφύλακτα. Αν δεν σε νοιάζει να αγοράσεις από εξωτερικό, ψάξε να βρείς κάποιο από τα μεγάλα μοντέλα της. Από τιμή θα σε γελάσω... Στο λέω επειδή βλέπω οτι κοιτάς το Stacker στο οποίο μπροστά το Chieftec πέφτει κάπως μικρό νομίζω...

Λες για τα chieftec@DRAGON [φωτο] και γενικά άλλα μεγάλα της ετσιρίας που βασίζονται στον σκελετό του ? που έφερνε παλιά το πλαισιο ? Ναι οντως είναι ''ντουλάπες'' αυτα.

όντως είναι πιο μικρό απο το stacker το chieftek αλλά και πάλι απο το ήδη υπάρχον είναι πολύ καλύτερο .

Εξωτερικό δυστυχώς νο , επειδή δεν έχω πιστωτική.

To stacker πάντως πιστευω είναι η χρυσή τομή απόδοσης / χρηματων .

post-1303-1416071787,6485_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.