Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από haris1984 [Σήμερα, στις 22:11]

:OT: gfa τι θερμοκρασιες εχεις? αλλαξα ψυγειο και εβαλα το black ice extreme 2 και εχω ιδιες θερμοοκρασιες απο οτι με το μικρο ψυγειο...ή εχει παιχτει βλακεια με την τοποθετηση του μπλοκ ή το ανταρκτικα ειναι για σφαλιαρες...

Πονταρω στο 2ο :D

Παιζω γυρω στους 35 βαθμους γιατι εβαλα δυο uv ανεμιστηρια της coolermaster τα οποια δουλευουν στις 1450 στροφες ειναι παντελως αθορυβα αλλα απο ροη αστα να πανε.Βαζω το χερι ΠΑΝΩ στα πτερυγια και δεν δροσιζουν καν!Περισσοτερο ψυχει η ροη του νερου παρα τα φαν.Μολις εβαλα τον Tt στη θεση του ενος ειχα 3 βαθμους κατω αμεσως!

Μαλλον θα παρω εναν 2ο αμα ανεβουν οι ζεστες.

Κι εγω δεν ειδα μεγαλες διαφορες με το διπλο ψυγειο.Βεβαια το μπλοκ ειναι Γ Τ Π αλλα θα αλλαχθει συντομα.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον....να το δικο μου ας πουμε κουτι ..... DSC00116.JPG

........ κ να κ ενα κουτακι που ειναι δημιουργια μου το pc ενος κολητου μουDSC00122.JPG

κ συντομα κ φωτο απο μεσα απο το κουτακι... εχω μαζεψει τα καλωδιακια κ εχω βαλει 2 νεον 2 ψυκτρες μια στο καπακι κ 1 στις πισω θεσεις οπως κ μια ψυκτρα επεξεργαστη με αζωτο για

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nekro8afths [Σήμερα, στις 22:35]

λοιπον....να το δικο μου ας πουμε κουτι ..... DSC00116.JPG

........ κ να κ ενα κουτακι που ειναι δημιουργια μου το pc ενος κολητου μουDSC00122.JPG

κ συντομα κ φωτο απο μεσα απο το κουτακι... εχω μαζεψει τα καλωδιακια κ εχω βαλει 2 νεον 2 ψυκτρες μια στο καπακι κ 1 στις πισω θεσεις οπως κ μια ψυκτρα επεξεργαστη με αζωτο για

ενδιαφερουσες φωτο αλλα μικρες.μιας και τις ανεβασες καπου μεγαλωσε τες.:cool:

edit.....μολις το ποσταρα........καλα δεν στραβωνεσαι στο λαπτοπ με τα 2 αυτα τερατα μπροστα σου?:...:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από greekfragma [Σήμερα, στις 20:39]

ενδιαφερουσες φωτο αλλα μικρες.μιας και τις ανεβασες καπου μεγαλωσε τες.:cool:

edit.....μολις το ποσταρα........καλα δεν στραβωνεσαι στο λαπτοπ με τα 2 αυτα τερατα μπροστα σου?:...:

οχι ρε δεν τις χρισιμοποιω αυτες ειναι οι λαμπες οι οποιες ειναι μεσα στο 2ο πσ απλος ειπα να τις συνδεσω πριν τις βαλω στον μεγαλο να δω αν δουλευουν σωστα οποτε μου ηρθε η ιδεα.... ολα αυτα ειναι στο 2ο πσ
Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nekro8afths

λοιπον....να το δικο μου ας πουμε κουτι .....

........ κ να κ ενα κουτακι που ειναι δημιουργια μου το pc ενος κολητου μου

κ συντομα κ φωτο απο μεσα απο το κουτακι... εχω μαζεψει τα καλωδιακια κ εχω βαλει 2 νεον 2 ψυκτρες μια στο καπακι κ 1 στις πισω θεσεις οπως κ μια ψυκτρα επεξεργαστη με αζωτο για

Καλώς τον!

Καλά δεν στραβώνεσαι στο laptop? Και στο κουτί, άποψη μου, να έκρυβες την λάμπα.

Το κουτί το έκοψες εσύ ή είναι έτοιμο? Είναι ωραία δουλειά πάντως!

Link to comment
Share on other sites

αν διαβασες το προηγουμενο ποστ μου λεω οτι την φωτο με το λαπτοπ την εβγαλα για πλακα το κουτι το πηραμε ετοιμο δεν μας αρεσει ομως το καπακι οποτε θελω να το κοψω οπως θελω εγω ξερετε πως θα το κανω?

Link to comment
Share on other sites

Αν ψάξεις λίγο στο forum, Cases PSU and mods θα βρείς από .. χειρονακτικούς τρόπους.. μέχρι υδροκοπές και κοπές με laser.

Κλασικοί τρόποι είναι πάντως συνήθως με σέγα για μέταλλο ή Dremelάκι :T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από aristos87

Λες να σουτάρω το gatewatch?:p

Πλέον είναι τρεμπανάλ :hi: :p

Αυτή την παρατήρηση έκανα κοιτόντας αμέσως μετά την υπογραφή σου... Όχι να το σουτάρεις αλλά δοκίμασε να το βάλεις πάνω πάνω... Προσωπικά δεν μου αρέσει στη μέση... Καλά, ενοείτε βέβαια το βάλ'το όπως γουστάρεις ΕΣΥ απλώς μια πρόταση κάνω... :)

Link to comment
Share on other sites

ειναι μικρα στερεωτικα με ταινια διπλης οψης

βγαζεις την ταινια και τα κολας σε μια επιφανεια

πανω σαυτο το στερεωτικο μετα εξεχει μια τρυπουλα

μετα μπορεις να "πιασεις" πανω τους 1-2 δεματικα να ετσι να στερεωσεις οτιθελεις και οπου θελεις

ειναι πατεντα απο σερβερ , ξερει ο μιλαχιος τι κανει

(το ιδιο υπαρχει και για να στερεωνεις καλωδιοταινιες φυσικα πριν βγουν τα στρογγυλα καλωδια)

μιχαλη πολυ στοιβαρο , τακτοποιημενο και αποτι βλεπω εχει και πολυ πραμα μεσα

και τα υλικα αποτι βλεπω δεν ειναι της πλακας

βλεπω δεματικα πολυχρωμα , σωληνες tygon ,νερο στο SLI ,ΣΩΣΤΟΣ Ο ΠΑΙΧΤΗΣ

Link to comment
Share on other sites

REPTILE εχε το νου σου γιατι αυτη η ψυκτρα εχει ψηλα το κεντρο βαρους της και εχει την ταση να στραβωνει μητρικες , να ξεκουμπωνει επεξεργαστες ,να μην παταει καλα πανω στον επεξεργαστη λογω βαρους και αλλα τετοια

ειναι κορυφαια ψυκτρα αλλα για μενα θελει "κρεμασμα" δηλαδη στερεωση απο πανω με κατι σαν συρμα ας πουμε γι ανα μην "κρεμαει" προς τα κατω

απλα στο λεω γιατι εχω ακουσει παραπονα

κατα ταλλα το κουτι σου σκιζει και η ψυξη ειναι απο τις καλιτερες απο πλευρας αερα

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.