Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από FrOsT [Σήμερα, στις 12:51]

Ο μπροστά βάζει κρύο αέρα από έξω(το ψυγείο παίρνει κρύο αέρα)...

Και ο πίσω βγάζει το ζεστό...

οταν λες πισω? ο δευτερος πανω στο ψυγειο? αν ναι ειναι απαραιτητος αυτος εγω λεω να βαλω πανω στο ψυγειο εναν ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από FrOsT [Σήμερα, στις 16:07]

Πίσω στο κουτι... δεν χρειάζοντε 2 στο ψυγείο και 1 την κάνει την δουλειά, αλλά όσα περησότερα τόσο το καλήτερο:p

και ο δευτερος ανεμηστηρας που λες ειναι για το πισω μερος του κουτιου ε ?

βεβαια το κακο ειναι οτι μπαινει μεσα στο κασε ζεστος αερας απο το ψυγειο...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Elpis

και ο δευτερος ανεμηστηρας που λες ειναι για το πισω μερος του κουτιου ε ?

βεβαια το κακο ειναι οτι μπαινει μεσα στο κασε ζεστος αερας απο το ψυγειο...

Δεν είναι τόσο ζεστός... και γενικά αν έχεις καλό και δυνατό airflow δεν θα έχεις πρόβλημα...

Υπάρχει και η λύση να βάλεις το ψυγείο στο ανεμιστήσι στο πίσω μέρος του κουτιού...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chosen

Ναι για πες linuxά της κακιάς ώρας, γιατί και γω είχα την εντύπωση ότι ο αέρας προτιμά να πηγαίνει προς τα πάνω...

Σωστος ο ξενιτεμενος μοντ και οBeetleJuice

Οχι μονο του αρεσει η ανηφορα αλλα θα στρογυλοκαθισει στο καζανακι(ο πανω θαλαμος του ψυγειου) και αντε να τον βγαλεις απο κει

Μια φορα που το δοκιμασα με τα ρακορ κατω γιατι βολευε αφανταστα στην διαδρομη που εκαναν τα λαστιχα παρατηρησα 4-5 βαθμους πανω και το μισο ψυγειο κρυο (πανω μερος) και το μισο ζεστο Μονο μεα απο αρκετο κουνημα επανηρθε το συστημα σε ισοροπια

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος ο αρχηγος των μπλοκ και του νερου

βρε μαστορα με την ευκαιρια , μηπως σκεφτηκες την προταση των DFIαδων για κεινο το μπλοκακι που λεγαμε για το τσιπσετ? εκεινο το μικρουυυυλι ,θυμασαι ?

που λεγαμε να σε κερναμε καφε επι ενα χρονο , να σου παρουμε πολλα δωρακια κτλ?

μηπως θα μας το φτιαξεις?

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετίζω το forum σαν νέο μέλος που είμαι και ζητάω ταπεινά την στηληστική άποψη για το κουτάκι μου (να το τελειώσω επιτέλους γιατί με έχει φάει η μάνα μου).

Μου μένει να βρω που θα τοποθετήσω τους 2 διακόπτες reset και power καθώς και τους 3 ροοστάτες για τα ανεμιστηράκια. Το πρόβλημα μου είναι ότι τα διακοπτάκια τα προόριζα για το ελεύθερο φάντιο κάτω από την δισκέτα αλλά εκεί μου προέκυψε να βάλω ένα card reader οπότε πάει. Το κουτί θα βαφτεί μαύρο και οι δύο στήλη δεξιά και αριστερά σκούρο κόκκινο, οι 2 ανεμιστήρες στην πρόσοψη θα είναι διαφανείς με κόκκινα led.

Κάθε άποψη δεκτή

post-3140-1416072039,5748_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από BeetleJuice [24-06-2005 03:52]

αυτο για εξηγησετο γιατι εγω εχω αντιθετη γνωμη...:D

Αρχική απάντηση από Chosen

Ναι για πες linuxά της κακιάς ώρας, γιατί και γω είχα την εντύπωση ότι ο αέρας προτιμά να πηγαίνει προς τα πάνω...

Αρχική απάντηση από eleven

Σωστος ο ξενιτεμενος μοντ και οBeetleJuice

Οχι μονο του αρεσει η ανηφορα αλλα θα στρογυλοκαθισει στο καζανακι(ο πανω θαλαμος του ψυγειου) και αντε να τον βγαλεις απο κει

Μια φορα που το δοκιμασα με τα ρακορ κατω γιατι βολευε αφανταστα στην διαδρομη που εκαναν τα λαστιχα παρατηρησα 4-5 βαθμους πανω και το μισο ψυγειο κρυο (πανω μερος) και το μισο ζεστο Μονο μεα απο αρκετο κουνημα επανηρθε το συστημα σε ισοροπια

άντε τώρα να αποδείξεις το αντίθετο...........

χρουτς χρουτς. τώρα που το ξανασκέφτομαι (έβαλα καμιά 50αριά εξισώσεις κάτω) μπορεί να έχετε και δίκιο.

βασικά, στο χημικό για καλύτερη απόδοση στους ψυκτήρες δίνουμε ροή από κάτω προς τα πάνω και παρηασύρθηκα.

η αλήθεια είναι ότι ο αέρας, με τ διάταξη που έχουν τα ψυγεία, παγιδεύεται, όμως η πλήρωση με νερό είναι καλύτερη στην περιοχή των ρακόρ. αλλά αυτό δε μας ενδιαφέρει και τόσο αφού από εκεί δεν κερδίζουμε στην ψύξη. οπότε παραδέχομαι ότι έχω κάνει μ@λ@κία που έχω βάλει τα ρακόρ από κάτω στο ψυγείο μου:p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nickstamat [Σήμερα, στις 10:57]

Βάλε ρε μια τάξη σε αυτό το μπάχαλο!! Χαμός γίνεται!

Α, για σε παρακαλω μια χαρα ειναι.:p

Τα γιουεμπια/φαιργουαρια δε μαζευονται αλλο:o

Τα υπολοιπα οκ, κατι θα γινει

...εκτος αν εννοεις και τα απο πισω απ το πισι:whistling

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από FrOsT [Σήμερα, στις 11:08]

@jois21 δες εδώ Ακατάστατο δωμάτιο :p

Μάζεψε λίγο τουλάχιστον γύρο από το pc:)

Μα τι εχει το δωματιο; Με προτρεπεις να βγω οφ τοπικ και να ποσταρω πραγματικα ακαταστατο δωματιο....:whistling

φιλε στη δευτερη φωτο τη γατα που κοιμαται πανω στο δισκο την ειδες? παρτην απο κει θα σου κανει καμμια ζημια :hehe:

Εμενα λες; :wassat:

Εντιτ: το επιασα με διαφορα φασης:D φ=200π:o

Εντιτ2: με ολα αυτα που μου λετε και βλεποντας και τα δικα σας πηρα τη σημαντικη αποφαση οτι...

...

...

...

...δε μπορω να σας φτασω οποτε θα το αφησω ετσι.:giveup:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από PanZeus

Χαιρετίζω το forum σαν νέο μέλος που είμαι και ζητάω ταπεινά την στηληστική άποψη για το κουτάκι μου (να το τελειώσω επιτέλους γιατί με έχει φάει η μάνα μου).

Μου μένει να βρω που θα τοποθετήσω τους 2 διακόπτες reset και power καθώς και τους 3 ροοστάτες για τα ανεμιστηράκια. Το πρόβλημα μου είναι ότι τα διακοπτάκια τα προόριζα για το ελεύθερο φάντιο κάτω από την δισκέτα αλλά εκεί μου προέκυψε να βάλω ένα card reader οπότε πάει. Το κουτί θα βαφτεί μαύρο και οι δύο στήλη δεξιά και αριστερά σκούρο κόκκινο, οι 2 ανεμιστήρες στην πρόσοψη θα είναι διαφανείς με κόκκινα led.

Κάθε άποψη δεκτή

Πες μου σε παρακαλώ τι υλικό έχεις βάλεις γύρω από τις τρύπες των ανεμιστήρων.... :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.