Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από haris1984

συριε τι λεει η καινουρια ψυκτρα της ζαλμαν?

μόλις τώρα την έβαλα

ήσυχη, όμορφη (προπάντων), διακριτικό φως και έχει το καλό ότι ''παίζει'' 90ο με αποτέλεσμα να μπορείς να την ρυθμίσεις πάντα να ρίχνει άερα προς την πλάτη του κουτιού (aka μετά να τον βγάζεις έξω - όπως έχω κάνει κι εγώ με τον 12αρι)

edit

Στα μείον της:

1. Η τιμή της (~65)

2. Το γεγονός ότι το φανάκι της είναι 9,2 και (αν και δεν κάνει θόρυβο) δεν ''βαράει'' παρά τα heat pipes και ένα μέρος μόνο των fins (μειώνοντας έτσι την μέγιστη απόδοση που θα μπορούσε να έχει)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησουλα ρε παιδια .

Εχω 2 /80/ ανεμιστηρια στο κουτι :

1 κατω μπροστα να βαζει και 1 πίσω πάνω να βγάζει .

Επειδή το κουτί είναι μικρό και γίνεται μπάχαλο ανεβάζει σχετικα θερμοκρασίες.

Θέλω να κάνω μία τρύπα στην πόρτα στο υψος του επεξεργαστη αλλά να μην βάλω ανεμιστήρα λόγω θορύβου αλλά κυρίως επειδή δεν έχω ελέυθερο καλώδιο (και noname 350 watt psu) .

Θα έχω αποτέλεσμα ?

Link to comment
Share on other sites

Θα έχεις κάποιο όφελος εάν βάλεις ένα duct (σωλήνα διαμμέτρου όσο η τρύπα) από την τρύπα μέχρι τον ανεμιστήρα της CPU.

Καλό είναι να μαζέψεις κάπως τα καλώδια σου πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tolis86

vale kai ena swlina san ayto pou vazoume stous aporofitires na pataei panw sti cpu etsi wste na travaei apo to perivalon aera kai oxi mesa apo to kouti... ti na sou pw... kati mporei na allaksei isws deis diafora.isws......

Αρχική απάντηση από tolis86

loooooool!!!!to grafame mazi alla esi pio grigora apo emena!! :p:P:P:P

no greeklish please ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.