Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

πειτε μου λιγο πως μπορω να βαλω εικονες ετσι ωστε να τις βλεπετε μεσα στο ποστ οπως το κανετε ολοι σας....ετσι ωστε να κανω και εγω την αποκαλυψη μου καποτε...

σορυ για το off-topic

Link to comment
Share on other sites

χμ....

για να δουμε λοιπον...

να ενα δειγμα απο την οροφη του υπολογιστη...ελπιζω να δουλεψει...

p3140059vh5.jpg

ΔΟΥΛΕΨΕ...!!

λιγο κουνημενη αλλα δε πειραζει....Τωρα που ηρθε το γρηγορο ιντερνετ θα φτιαξω και το worklog...

thanks..!

Link to comment
Share on other sites

kingzback .....you are the King..:worship:

Παιζει να εχεις και πιο χαλια κουτι (απο πλευρας συμαζεματος) απο το δικο μου!

Αν και για λιγο σε εχω μιας και το δικο σου ειναι χαλια μεν ...αλλα ολα μεσα!

Ενω εμενα ειναι χαλια και μεσα και εξω!:D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΝTG [Σήμερα, στις 18:25]

kingzback .....you are the King..:worship:

Παιζει να εχεις και πιο χαλια κουτι (απο πλευρας συμαζεματος) απο το δικο μου!

Αν και για λιγο σε εχω μιας και το δικο σου ειναι χαλια μεν ...αλλα ολα μεσα!

Ενω εμενα ειναι χαλια και μεσα και εξω!:D

Μπα.... που να σου δειξω φωτο απο τον athlon...

Εκει δε με εχεις με τιποτα!!!:p :P

Link to comment
Share on other sites

Let's see.....εδώ είναι και το κουτάκι μου (Heroichi middle 6a19)....δεν του έχω κάνει καποια super modd...όμως σκέφτομαι να του βάλω τπτ cathode lights καθώς και ένα plexy glass στα πλάγια...(τα καλώδια νομίζω οτι είναι οκ...). Όποτε το φτιάξω έτσι όπως το σκέφτομαι (με cathode lights, plexyglass ktl ktl) Θα ξαναβάλω photo...(κάθε σχόλιον δεκτον)

dsc00561dw8.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από disssconected [Σήμερα, στις 03:44]

Let's see.....εδώ είναι και το κουτάκι μου (Heroichi middle 6a19)....δεν του έχω κάνει καποια super modd...όμως σκέφτομαι να του βάλω τπτ cathode lights καθώς και ένα plexy glass στα πλάγια...(τα καλώδια νομίζω οτι είναι οκ...). Όποτε το φτιάξω έτσι όπως το σκέφτομαι (με cathode lights, plexyglass ktl ktl) Θα ξαναβάλω photo...(κάθε σχόλιον δεκτον)

Hmm.Πολύ καλό και άμα κάνεις και τις ρυθμίσεις που λες θα είναι πιο γαμάτω.....:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από $pIdy_mc [Σήμερα, στις 02:45]

Hmm.Πολύ καλό και άμα κάνεις και τις ρυθμίσεις που λες θα είναι πιο γαμάτω.....:)

Thanks φίλε.....σου λέω έχει να πέσει ακόμα πολύ δουλεία...όταν έχω όρεξη (και λεφτα:getlost: ) θα κάτσω καμια μέρα και θα το κάνω αγνώριστο (βασικά έχω κάνει ήδη μια mini έρευνα αγοράς για το που-πόσο-τι).....

Link to comment
Share on other sites

Np m@n :D

Έχω όμως μία ερώτηση για όλους....Από που μαθαίνεται να δένεται και να λύνετε τα PC, γιατί κάτι τέτοια αποκλείεται να τα μάθω στο σχολείο και είναι και πολύ χρήσιμα, γιατί για να στα κάνει όλα αυτά ένας τεχνικός θα σου πάρει πάρα πολλά λεφτά:confused: .....Πάντως εγώ έκανα μια αρχή αλλάζοντας την κάρτα γραφικών (κάθε αρχή και δύσκολη <---(Post #11) ), αλλά δεν μπορώ με tpt να κάνω τόσο πολύπλοκα πράγματα στο PC μου :weep:

Link to comment
Share on other sites

@ gocu

Ωραίος μαν, η πράσινη κυριαρχία λέει άγρια! Πόσταρε κι άλλες φωτό ρε συ!!!

@ $pIdy_mc

Για αρχή ρίξε τρελλό διάβασμα στα φόρα, είναι τόσα πολλά που μπορείς να μάθεις. Το καλύτερο απ'ολα βέβαια είναι να κάτσεις και να το λύσεις-δεσεις μόνος σου, πρακτικά μαθαίνεις πολύ περισσότερα. Αν έχεις-βρεις και καποιο παλιό PC να "παίξεις" λίγο, θα το διαπιστώσεις πολύ σύντομα! Αν έχεις κάποιο φίλο με περισσότερες γνώσεις στο θέμα, ακόμα καλύτερα, ζάλισέ τον να σου πεί! Θα βρείς και οδηγούς στο νετ, λίγο googlαρισμα θέλει...σιγά σιγά και προσεκτικά, με υπομονή όλα γίνονται...και αν θέλεις κάτι πιό συγκεκριμένο, εδώ είμαστε.

Προς ΔΟ : μήπως να γινόταν τελικά εκείνο το sticky θρεντ για συναρμολόγηση του Η/Υ από το μηδέν, όπως έχει προαναφερθεί και στο παρελθόν? Δεν είναι οτι θα μας κλέψετε τη δουλειά κιόλας :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από _$ment_

Disssconected μπορω να σου κανω μια ερωτηση?Τι τροφοδοτικο ειναι αυτο 350W?(Σοβαρα μιλαω)

το τροφοδοτικό αυτό είναι το chieftek 420w....!!!! πολυ καλό....σταθερό και αθόρυβο....

$_pldy_mc το λύσιμο και "δέσιμο" pc είναι μια πολύ εύκολη και ευχάριστη ασχολία....ειδικά εαν συναρμολογήσεις το Pc σου απο την αρχή...εαν έχεις κάποιο παλιό pc κάτσε καμια μέρα και λύστο και μετά προσπάθησε να το ξανα-"δεσεις"....δεν είναι κάτι τρομερά δύσκολο...φυσικά εαν το κάνεις μόνος σου...πρέπει να προσέχεις πολύ (δεν ξέρεις καμια φορά τι γίνεται με τα βραχυκυκλώματα....).

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από inertiacreep

@ gocu

Ωραίος μαν, η πράσινη κυριαρχία λέει άγρια! Πόσταρε κι άλλες φωτό ρε συ!!!

@ $pIdy_mc

δεν εχω προβλημα να ποσταρω αλλες αλλα το θεμα ειναι οτι το pc αυτο το εχω φτιαξει εδω και 1 χρονο και παντα περιμενα να φτιαξω το worklog γιατι το θεωρω πολυ σημαντικο....

απλα τωρα διαβαζω λιγακι και αμα ειναι το βραδυ μπορει να ασχοληθω με το θεμα ξανα

αλλα επειδη μου φανηκες καλο παιδι παρε και αλλη μια απο αυτο που ειδες στη προηγουμενη φωτο...

p3140035sp7.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμο και το stacker (κρίμα που το casetek δεν χωρούσε όλο μου το hardware πλέον :()

DSC03168Medium.jpg

Τελικά το Swiftech MCW30 waterblock για το northbridge δεν χρησιμοποιήθηκε καθόλου , καθώς είχε απαράδεκο μηχανισμό συγκράτησης στην μητρική :TD:

Ίσως να χρησιμοποιηθεί στο μέλλον μαζί με δικιά του αυτόνομη αντλία αποκλειστικά και μόνο για bench

Τουλάχιστον η Cpu έχει αράξει στους 35 C και η Gpu στους 42

Παράθυρα , λαμπιόνια και λοιπά μπιχλιμπίδια αναβάλονται εν όψη ποιοτικής αναβάθμισης για την ώρα (4 κατοστάρικα φύγανε μόνο σε case και wc)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.