Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Μια που το τέλειωσα κι εγώ, είπα να τις βάλω... :)

Το κάτω και μπροστά μέρος του εσωτερικού. Επειδή υπάρχει δεύτερη πλάτη, είναι εύκολο να περαστούν τα καλώδια από πίσω και να έρθουν μπροστά, από τις έτοιμες τρύπες

DSCN1953.jpg

Το πάνω και μπροστά μέρος του εσωτερικού. Όπως φαίνεται, υπάρχει αρκετός χώρος για κρύψιμο καλωδίων

DSCN1954.jpg

Μιά ολόκληρη του μπροστά μέρους. Πρέπει να αλλαχθούν τα πορτοκαλί SATA καλώδια γιατί τεντώνουν πολύ και δεν ήθελα να τα περάσω από πίσω... Για 2-3 πόντους...!

DSCN1955.jpg

Από έξω με κλειστό το πορτάκι του

DSCN1956.jpg

Συνολική εξωτερική εικόνα. Είχα μόνο για το Plextor μαύρη πρόσοψη αλλά δεν την έβαλα, γιατί βαριόμουν να βάψω τα άλλα και ήθελα να είναι ομοιόμορφα.

DSCN1957.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε ύψος είναι 4-5 πόντους παραπάνω από ένα παλιό full tower. Αλλά είναι πολύ βολικό τό ότι έχει μικρό βάθος, κι επίσης η "διπλή στήλη". Το μόνο κακό με τη διπλή στήλη είναι ότι για να αφαιρέσεις κάτι, πρέπει να βγάλεις όλη τη βάση αφού δε σου δίνει πρόσβαση στις βίδες που είναι στη μέση

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard! [Χθες, στις 01:12]

Μια που το τέλειωσα κι εγώ, είπα να τις βάλω... :)

Το κάτω και μπροστά μέρος του εσωτερικού. Επειδή υπάρχει δεύτερη πλάτη, είναι εύκολο να περαστούν τα καλώδια από πίσω και να έρθουν μπροστά, από τις έτοιμες τρύπες

Το πάνω και μπροστά μέρος του εσωτερικού. Όπως φαίνεται, υπάρχει αρκετός χώρος για κρύψιμο καλωδίων

Μιά ολόκληρη του μπροστά μέρους. Πρέπει να αλλαχθούν τα πορτοκαλί SATA καλώδια γιατί τεντώνουν πολύ και δεν ήθελα να τα περάσω από πίσω... Για 2-3 πόντους...!

Από έξω με κλειστό το πορτάκι του

Συνολική εξωτερική εικόνα. Είχα μόνο για το Plextor μαύρη πρόσοψη αλλά δεν την έβαλα, γιατί βαριόμουν να βάψω τα άλλα και ήθελα να είναι ομοιόμορφα.

ΘΗΡΙΟ!!

Ειναι κριμα να εχεις τοσο χωρο και το ψυγειο να το χεις εξω...

Link to comment
Share on other sites

οντως ωραιο...εκανε δουλεια το μονοτικο η τσαμπα λ7? τι επιπτωσεις ειχες στη θερμορασια του κουτιου και αρα και στον επεξ κλπ? ωραια η κουκουβαγια! μαρεσει το ανεμιστιρι.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tolis86

οντως ωραιο...εκανε δουλεια το μονοτικο η τσαμπα λ7? τι επιπτωσεις ειχες στη θερμορασια του κουτιου και αρα και στον επεξ κλπ? ωραια η κουκουβαγια! μαρεσει το ανεμιστιρι.....

Nαι, οχι τρομακτικη αλλα σιγουρα αισθητη.Απο temps δεν ειδα ανοδο ισως επειδη παιζουν πολλοι fans και εχω σχετικα καλο airflow.Σε idle καταστασεις ειμαι ~24 βαθμους

και load ~27 με 28.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Michalis76

Κόλλημα με το cable management

pic00087qh3.jpg

έχω κι εγώ Inverted ATX κουτί και το 8απινο δίπλα από το CPU, ίσα -ίσα φτάνει από το τροφοδοτικό.

Έχεις βάλει μεγαλύτερα καλώδια?

Μπορώ να βρω καμιά προέκταση για το Tagan (580 EasyCon)

Θα επανέλθω με φώτος

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.