Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από perp [Σήμερα, στις 13:36]

Ωραίο ο obijuan1983... λιτός και απέριττος... :T: εγώ πάλι με τα 100 λύσε - βγάλε - άλλαξε σε κάνα μήνα βλέπω να τα συμμαζεύω τα καλώδια... κουράστηκα...

Αλήθεια σου κάνει λιτό και απέριττο?:p

Ειλικρινά δεν χωράει να βάλω τίποτα άλλο σε θύρες επέκτασης PCI-PCI-e...!

post-3721-1416073150,6862_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak [Σήμερα, στις 14:46]

βασικα οποτε το μαζευω κατι θα γινει κατι θα σκαλισω και θα το κανω μπαχαλο παλι....συνεχεια κατι με "τρωει"....μηπως να το βγαζα απο μπροστα μου?

:laughing: όντως κάτι συμβαίνει πάντα!

Link to comment
Share on other sites

@ obijuan1983

Μα αυτό είναι το περίεργο ρε συ.... Από την μία είναι τιγκαρισμένο απο την άλλη φαίνεται πολύ λιτο και καθόλου κουραστικό στο μάτι... οπότε καταλήγουμε ότι το σωστό συμμάζεμα είναι ένα μεγάλο PLUS....

@gbak + white_devil

Εντάξει βασικά εγώ έχω φτάσει στο σημείο να ΜΗΝ θέλω να το παρασυμμαζέψω γιατί τότε είναι που θα προκείψει κάτι που θα θέλει πάλι ξήλωμα... είμαι σίγουρος δηλαδή...

σε 15 μέρες το εχω βάλει απο ΑΤΧ σε inverted ATX και ξανα ΑΤΧ, εβγαλα mobo ψύκτρα καμία 10φορές, το έλυσα όλο για να βγάλω πριτσίνια και να κόψω λαμαρίνες με σιδηροπρίονο (το enermax galaxy χώραγε αλλα ΔΕΝ κούμπωνε με τίποτα), έκοψα κάτι πλαστικά για να κουμπώσει το πλαινό τώρα με την Thermalright... εκάνα RMA τις παλιές μνήμες, άλλαξα GPU, τροφοδοτικό....

Αυτά... πω πω τι τράβηξα.... :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp [Σήμερα, στις 20:47]

@ obijuan1983

Μα αυτό είναι το περίεργο ρε συ.... Από την μία είναι τιγκαρισμένο απο την άλλη φαίνεται πολύ λιτο και καθόλου κουραστικό στο μάτι... οπότε καταλήγουμε ότι το σωστό συμμάζεμα είναι ένα μεγάλο PLUS....

@gbak + white_devil

Εντάξει βασικά εγώ έχω φτάσει στο σημείο να ΜΗΝ θέλω να το παρασυμμαζέψω γιατί τότε είναι που θα προκείψει κάτι που θα θέλει πάλι ξήλωμα... είμαι σίγουρος δηλαδή...

σε 15 μέρες το εχω βάλει απο ΑΤΧ σε inverted ATX και ξανα ΑΤΧ, εβγαλα mobo ψύκτρα καμία 10φορές, το έλυσα όλο για να βγάλω πριτσίνια και να κόψω λαμαρίνες με σιδηροπρίονο (το enermax galaxy χώραγε αλλα ΔΕΝ κούμπωνε με τίποτα), έκοψα κάτι πλαστικά για να κουμπώσει το πλαινό τώρα με την Thermalright... εκάνα RMA τις παλιές μνήμες, άλλαξα GPU, τροφοδοτικό....

Αυτά... πω πω τι τράβηξα.... :p

Ασε αυτό που βλέπεις αποφάσισα να το κάνω εχθές γιατί αλλίως δεν λέει να το κάνεις κάθε φορά που αλλάζεις κάτι...!

Την τελευταία βδομάδα ήμουν Phase/Aέρα/Kάνιστρο και ξανα απο την αρχή οπότε καταλαβαίνεις το μπάχαλο που επικρατούσε...

Link to comment
Share on other sites

gbak σε μια τέτοια κατάσταση ήταν το γραφείο μου μέχρι χθες που το pc ήταν χύμα μέχρι να έρθουν οι καινούριοι σωλήνες :D γ@μάει έτσι :hehe: άνετος πειράζεις ότι θες ότι νάνε τι κουτιά και αηδίες λέμε τώρα :)

άκυρο αλλα τα μεγάφωνα πίσω μου κάνουν σαν crystal η είναι ιδέα μου ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vatos_locos [Χθες, στις 22:28]

gbak σε μια τέτοια κατάσταση ήταν το γραφείο μου μέχρι χθες που το pc ήταν χύμα μέχρι να έρθουν οι καινούριοι σωλήνες :D γ@μάει έτσι :hehe: άνετος πειράζεις ότι θες ότι νάνε τι κουτιά και αηδίες λέμε τώρα :)

άκυρο αλλα τα μεγάφωνα πίσω μου κάνουν σαν crystal η είναι ιδέα μου ?

@ Vatos_ Locos : Β&W είναι τα ηχεία.... νομίζω κάνουν μπαμ λόγω χρώματος....:p

@ gbak : Αν τα είχες αφήσει έτσι φίλε... ούτε BIOS δεν θα είχες δεί....:p

@ obijuan1983 : Ε πάλι καλά... χαρά στο κουράγιο σου... Εγώ απο την άλλη αν εβγαζα φώτος όπως ήταν ο πισις και το γραφείο during modification μάλλον θα γελάγε όλο το forum... TO ΑΠΟΛΥΤΟ ΧΑΟΣ....

@ Reaper : Τον ανεμιστήρα που έχεις κουμπώσει πάνω στην Τhermaright τον έχεις να ρουφάει ή να διώχνει αέρα????

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp [Σήμερα, στις 04:02]

@ Vatos_ Locos : Β&W είναι τα ηχεία.... νομίζω κάνουν μπαμ λόγω χρώματος....:p

@ gbak : Αν τα είχες αφήσει έτσι φίλε... ούτε BIOS δεν θα είχες δεί....:p

@ obijuan1983 : Ε πάλι καλά... χαρά στο κουράγιο σου... Εγώ απο την άλλη αν εβγαζα φώτος όπως ήταν ο πισις και το γραφείο during modification μάλλον θα γελάγε όλο το forum... TO ΑΠΟΛΥΤΟ ΧΑΟΣ....

@ Reaper : Τον ανεμιστήρα που έχεις κουμπώσει πάνω στην Τhermaright τον έχεις να ρουφάει ή να διώχνει αέρα????

Ελπίζω να ηρεμήσω λιγάκι μέχρι να μου στείλουν το LN2...:p

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι... σίγουρα.... :p Σε πιστέυω...

Εμένα πάλι με βλέπεις.... μου έμεινε κουσούρι το ξενύχτι απο το πολύ μοντάρισμα και συμμάζεμα τόσων ημερών και εν τέλει κατέληξα να παιζω Ghost Recon AW2 μέχρι τις 5.30 μήπως και νυστάξω.... αλλά που???

ΕΡΩΤΗΣΗ : Yπάρχει κάνας άλλος που να βρήκε άλλον τρόπο να κουμπώσει το Enermax Galaxy στο Stacker 810?? Βασικά ακόμα και μετά το κόψιμο ακούμπαει λίγο ο αεραγωγός του PSU στο διχτάκι του μαμίσιου ανεμιστήρα οροφής του κουτιού...

(Φώτος θα ανέβουν αύριο πια...)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από obijuan1983

Αλήθεια σου κάνει λιτό και απέριττο?:p

Ειλικρινά δεν χωράει να βάλω τίποτα άλλο σε θύρες επέκτασης PCI-PCI-e...!

πες μας κανα tip πως εξαφανιζουμε τα καλωδια.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.