Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από SirDiman [Σήμερα, στις 20:23]

Αυτό ξαναπες το αλλά καμία φορά δεν βρίσκω αυτό που θέλω( όπως τώρα ) thanks για τα λινκ.

EDIT:βασικά το 1ο το έχω διαβάσει αλλά δεν μου άρεσε

Επειδή αυτό το κουτί έχω, σου λέω ότι είναι zuper:banging:
Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθώ να πιστεύω ότι είναι βλακέια να πάς απ το 810/STC-01 στο 830/831/832.

Τον μόνο λόγο που θα μπορούσα να δικαιολογήσω είναι η καλαισθησία του.

Τώρα για το εργονομικό που ακούστηκε.

Σε σχέση με το παλιό Στάκερ Δεν πιάνει μία.

Στούς χώρους.Πάλι το ίδιο,δεν έχεις τον αγχος αν είναι στενό αν είναι κοντό κτλπ

Γιατί ανάλογα την μητρική αλλάζει και η θέση του επεξεργαστή,ανάλογα με την θέση του επεξεργαστή αλλάζει και η θέση της ψύκτρας.

Οπότε φίλε LevelOne εσένα μπορεί να είναι οκ αλλά σε κάποιον άλλον με άλλη μητρική να μην χωράει ;)

Link to comment
Share on other sites

λες εε?...δεν ξερω ειμαι υπο σκεψιν ακομη...βεβαια δεν το ειδα απο κοντα το 832 ακομη...αλλα αν κρινω απο το 830 που ειδα δεν μου λεει και πολλα...μην σου πω και απο εμφανιση μου αρεσε πιο πολυ αυτο που εχω....εντωμεταξυ και 220 ευρα δεν ειναι και λιγα...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το STC-01 θα το άλλαζα μόνο με το lian-li G70 ή το V2000 Plus II αν και πιο στενά.

Έχω βρεί την υγειά μου με το Στακερ.

Δεν ζωρίζομαι άμα θέλω να ψαχουλέωψ κάτι μέσα.

Και γενικώς ότι θες να κάνεις δεν θα στριμωχτείς.

Ενώ το 830/31/32 είναι αρκετά στριμόκωλα.

Είναι midi...το στακερ ειναι full...

Με την καμία δεν ξανα πέρνω midi.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak [Σήμερα, στις 03:31]

λες εε?...δεν ξερω ειμαι υπο σκεψιν ακομη...βεβαια δεν το ειδα απο κοντα το 832 ακομη...αλλα αν κρινω απο το 830 που ειδα δεν μου λεει και πολλα...μην σου πω και απο εμφανιση μου αρεσε πιο πολυ αυτο που εχω....εντωμεταξυ και 220 ευρα δεν ειναι και λιγα...

'Εγώ θα συμφωνήσω απόλυτα με τον ΑΝ7 OverClocker... τα πάντα είναι ίδια...άντε η μόνη σημαντική διαφορά να είναι η κατασκευή από αλουμίνιο....

Πέρα από αυτό.... στην δική μου αισθητική το 810 που αγόρασα είναι πιο αρμονικό και μινιμαλ σε σχέση με το 830 που είχε ήδη βγεί όταν έψαχνα και ταλανιζόμουνα μεταξύ αυτού και του 810... Τα πράγματα άλλαξαν όταν τα είδα απο κοντα στην Στουρνάρη αρχικά το 830 και πιο πρόσφατα το 832.... προσωπικά δεν με ενθουσίασαν και τόσο... ΣΕ ΣΧΕΣΗ πάντα με το 810... τα κουτιά ειναι ωραία αλλά όχι να αφήσω το 810 για το 830/832....

Χοντρικά, το 832 είναι το 810 με πορτάκι και με διαφορετικά πλαινα καλύμματα... μέχρι και τις κάθετες ρίγες αλουμίνιου έχει ίδιες.... όταν ανοίγεις το πορτάκι ή αν το βγάλεις τελείως ... απο μπροστά είναι ακριβώς ίδια... στα δικά μου μάτια πάντα...

Εγώ νομίζω gbak ότι απλά πρέπει να συμμαζέψεις το Enermax, να το κουμπώσεις πάνω στο στακερ σου γιατί τις ίδιες σκέψεις για νέο κουτί της είχα και εγώ όταν το είχα χύμα στο κύμα (έστω για 1 μέρα)... Έκανα την μόντα, το στερέωσα, μάζεψα τα καλώδια και όλα super...

Τώρα να δώσεις 220 γιατί το βαρέθηκες...στην τελική βάλε μπροστά 2 μπλε LED ανεμιστήρες, βάλε και ένα plexy στο πλάι και με 50 θα έχεις ένα νέο κουτί... αφού στην ουσία μόνο στο μυαλό σου θα είναι αλλαγή... στην πράξη το ίδιο πράγμα θα πάρεις...

Για μένα το 810 είναι ένα κλασικό και συνάμα μοντέρνο κουτί που παντρεύει υπέροχα το μαυρο με το αλουμίνιο με ευθείες γραμμές και με υλικά που είναι διαχρονικά... χωρίς φανφάρες και περιττά στολίδια, χώρις τεράστια logo και ανούσια σηματάκια σε κάθε πλευρά... Είμαι λίγο υπερβολικός ίσως αλλά το κουτί ειδικα όταν είναι πάνω στο γραφείο μου θέλω να έχει άποψη...

Αυτά... (ώρα να πάω δουλεια γμτ.....)

Link to comment
Share on other sites

να και το δικό σε κατάσταση να πάρω πόντους στο Hwbot :hehe: μου με αλλαγμένους σωλήνες καθαρά block πια αυτοσχέδιο δοχείο γιατί το παλιό έγινε κομμάτια σε μια συνάντηση με το πάτωμα που είχε :tomato:

εδώ μια σε όλο το οπτικό πεδίο φαίνεται το pc με τα ψυγειάκια του και τους ανεμιστήρες να το βαράνε να μένει χαμηλά :D

άμα βάλω 2 τέτια http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.804056 στο ψυγείο το διπλό από πίσω να τραβάνε αέρα θα ρίξω καθόλου την θερμοκρασία ?

hpim1388ii8.th.jpg

και εδώ μια η 7900 Gs μετά τα mod σε τι κατάσταση βρίσκετε για να μένει σταθερή :D περιμένω block να την βάλω και αυτήν στο loop να βγάλει καμια 700αρα+ στον πυρήνα τις μετά :D

hpim1394rh7.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να και το δικο μουυ... :D

ΔΕΝ ειναι τελιωμένο ακόμα, πρέπει να εξαφανίσω μερικά καλώδια ακόμη και να βάλω και 3ιπλο ψυγείο στον πάτο. Τώρα είναι σε bench φάση. :rolleyes:

dscf3291hx0.th.jpg

p.s. Θα ποστάρω ξανά όταν τελιώσουν όλα :T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vatos_locos [Χθες, στις 21:08]

να και το δικό σε κατάσταση να πάρω πόντους στο Hwbot :hehe: μου με αλλαγμένους σωλήνες καθαρά block πια αυτοσχέδιο δοχείο γιατί το παλιό έγινε κομμάτια σε μια συνάντηση με το πάτωμα που είχε :tomato:

εδώ μια σε όλο το οπτικό πεδίο φαίνεται το pc με τα ψυγειάκια του και τους ανεμιστήρες να το βαράνε να μένει χαμηλά :D

άμα βάλω 2 τέτια http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.804056 στο ψυγείο το διπλό από πίσω να τραβάνε αέρα θα ρίξω καθόλου την θερμοκρασία ?

hpim1388ii8.th.jpg

και εδώ μια η 7900 Gs μετά τα mod σε τι κατάσταση βρίσκετε για να μένει σταθερή :D περιμένω block να την βάλω και αυτήν στο loop να βγάλει καμια 700αρα+ στον πυρήνα τις μετά :D

hpim1394rh7.th.jpg

Πως βίδωσες αυτούς τους ανεμιστήρες στο ψυγείο;!! :woot:

Link to comment
Share on other sites

στο πάνω ψυγείο με ταινία διπλής όψεως γιατί αυτοί οι ανεμιστήρες βιδώνουν ανάποδα και δεν ήταν δυνατό να μπούν βίδες και το καταλαβά αφού τους αγόρασα :D στο πίσω είχα κόψει το κουτί γιατί είχε θέση για εξηντάρη ανεμιστήρα και άνοιξα την τρυπα για να μπει ένας 120 και το ψυγείο απλά κάθεται από πίσω του με μια μπίντα να το στηρίζει

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SirDiman [Σήμερα, στις 10:21]

Με ....βίδες?:boxed:

lol

όχι με μαστίχα;;;!! :)

lol

Τα συγκεκριμένα ανεμιστηράκια βιδώνουν μόνο από τη μια μεριά, δεν έχουν open flang.

Η μεριά λοιπόν από την οποία βιδώνουν είναι η πλευρά του ψυγείου.

Στο ψυγείο δεν υπάρχει πρόσβαση από τα μέσα για να βιδώσεις.

ΥΓ: Ξέρω ότι η περιγραφή δεν είναι η καλύτερη, αλλά όποιος έχει δουλέψει με αυτά τα φουρφούρια ξέρει. Επειδή λοιπόν θέλω να βάλω και εγώ τέτοια στο ψυγείο μου, ψάχνω να βρω τρόπο. Vatos locos περιμένω με αγωνία την απάντησή σου. :)

Link to comment
Share on other sites

ένα post πιο πάνω σου απάντησα βρε :) ταινία διπλής όψεως η κάποια κολλα που να μπορεί να φύγει μετά άνετα αλλα εμενα η ταινία έκανε μια χαρά δουλειά ;) αν δεν έχεις σκοπό να τους βγάλεις ποτε πάλι με 8 σταγόνες λόγο θα κανεις αριστη δουλειά :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vatos_locos [Σήμερα, στις 11:37]

ένα post πιο πάνω σου απάντησα βρε :) ταινία διπλής όψεως η κάποια κολλα που να μπορεί να φύγει μετά άνετα αλλα εμενα η ταινία έκανε μια χαρά δουλειά ;) αν δεν έχεις σκοπό να τους βγάλεις ποτε πάλι με 8 σταγόνες λόγο θα κανεις αριστη δουλειά :hehe:

ooops

Μου απάντησες ενώ είχα αρχίσει ήδη να γραφω (μάλλον)

Έξυπνη η λύση που προτείνεις. Αυτό που φοβάμαι είναι μήπως μετά από λίγο καιρό αρχίσει να βρέχει ανεμιστήρες μέσα στο κουτί.

Όταν φτιάχνεις νέο μηχάνημα είσαι σε φάση:

"καινούργιο κοσκινάκι μου, που να σε κρεμάσω" :D

Μετά από καιρό όμως, όταν αρχίσουν πέφτουν φουρφούρια αρκτικής προέλευσης, θα είσαι σε φάση: "δε βαριέσαι, ένα ανεμιστηράκι θα σώσει την κατάσταση, σλουρπ (φραπεδάκι)" :D

anyway, μάλλον αυτό θα κάνω, οπότε σε ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε με στόκο σε μορφή σιλικόνης αν το αφήσεις να στεγνώσει καλά κολλάει άνετα και κρατάει βάρος και μετά αν θες να το βγάλεις βγαίνει σαν αυτοκόλλητο ;)

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι το δικο μου μουρδελο :D ειναι αφημενο κ βαριεμαι τρελα μα το λυσω/δεσω

image00006largenq6.th.jpg

εκει που ειναι το σκηνικο για να αδειαζει το ωερο,θελω να βαλω κατι σαν ψυγειακι κ να κολλησω κανα tec, πιστευετε οτι θα ριξει τα τεμπς σε λοαδ καπου στο 30-40?????

dsc0029largedp9.th.jpg

αυτη τη φωτο την εβαλα για δυο λογους, για τη μοστρα :D (plk kanw) κ πιο πολυ να ακουσω καποια απτις ποτασεις σας σχετικα με το καλωδιομανι, συσκευες κ μ ποιο τροπο μαζευνται..να φτιαξω ραφακια να βαλω βαση οιχου για Τν????? τι προτεινετε :flower:

dsc0068largesq9.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

ρε ΑΝ7 τωρα που βλεπεις το κουτι για πες ποιος μπορει να ειναι ο λογος που εχω 60 idle, πως μπορω να κατεβασω τα τεμπς χωρις να κατεβασω τα ρευματα...

βασικα να τα αυξησω κ αλλο θελω..

Link to comment
Share on other sites

60idle?

Με πόσο ρεύμα.

Τι ψυγείο έχεις?

Οι ανεμηστήρες ρουφάνε ή φυσάνε?

Έχει αρκετό περιθώρειο το ψυγείο να πέρνει φρέσκο αέρα ή να φεύγει ο ζεστός?

Τι ανεμηστήρες έχεις?

Αντλία?D5?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.