Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

μπα δεν θελω να επεμβω..ουτως η αλλως το`χω βγαλει για πουλημα..

ενα κουτακι θελω που να χωραει το 3πλο ψυγειο μεσα και αντλια κλπ κλπ.. να τα συμμαζεψω λιγο..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από webhunter [Χθες, στις 15:32]

Καλά δεν είναι και τόσο ακριβά, απλά σκέψου ότι και καινούριο να αγοράσεις κάποια στιγμή θα σου έρθει να το πειράξεις. Μείνε με το stacker και κάντο όπως σου αρέσει. Καλύτερα να κάνεις κάτι δικό σου και να σου αρέσει παρά να δώσεις λεφτά σε κάτι που κάποια στιγμή θα βαρεθείς.

Αυτή ήταν η επόμενη σκέψη μου... με έχεις .... ;)

Αρχική απάντηση από o polonos [Χθες, στις 15:37]

Και γιατι να δωσεις 200 ευρα :blink:

Αδε παρε 5 φυλλα ντουκοχαρτο 1000αρι ....

2 σπρευ ασταρι ....

και 2 μαυρα σπρευ ...

Βαλε το ντουκοχαρτο στο νερο για λιγη ωρα

Λυσε ολο το κουτι και κανε το κομματια ...

Τρυψε πολυ ελαφρα ....

Περνα το ασταρι και μετα πρωτο χερι χρωμα ;)

Συνολικο κωστος δεν θα ξεπερασει 50 ευρα (και πολλα λεω) :D

Polone μια χαρά σε βρίσκω μου δωσες φως... και thanx για τις info....

Βασικά μάλλον για mat finish με βλέπω αν το αποφασίσω και βρώ τον χρόνο ακριβώς επειδή είναι έτσι το setup του γραφέιου μου...

Οτι γυαλίζει και ειναι φραμπαλέ απλά δεν είναι του γούστου μου... λατρεύω το industrial στυλ, μαυρο, αλουμίνιο, ματ τελειώματα κτλ.... με κάτι απο μπλέ που ειναι το αγαπημένο μου χρώμα.... οπως έχω πει ότι μπαίνει εδώ πάνω περά απο τα above average χαρακτηριστικά πρέπει να διαθέτει και την απαραίτητη εμφάνιση...Εδώ σκέφτομουν να πάρω το νεό G5 γιατί είναι μπλε....αν και μάλλον με βλέπω για G9 εν τέλει.....:D

Με αυτήν την λογική πήρα το 810 και γι αυτό ξεψειρίζω και το κάθε τί για τον αντικατάστατη του άν βρεθεί....;)

@ unstoppable:

Θες να γίνουμε φίλοι???? :D :D

Καλά έχεις κάνει το setup του επόμενου μου κουτιού όπως το φαντάζομαι όταν με το καλό μπει η υδρόψυξη... Λιτό, χωρίς υπερβολές και κραυγαλέα στοιχεία, μουράτο, industrial, μπλε, minimal, οχι κουραστικό στο μάτι, και λειτουργικό.... :T: Χ1000.....

Αρχική απάντηση από gbak [Χθες, στις 19:27]

εντωμεταξυ καπου διαβασα το lian li v2000 ειναι καλυτερο για υδροψυξη ενω το στακερ το 810 για αεροψυξη..

Χώρις να έχω διαβάσει αυτό που το λες φίλε μου, συμφωνώ και επ'αυξάνω βάσει των παρακάτω...

Για μένα το 810 είναι ιδανικο για αερόψυξη μόνο και μόνο που έχει φάτσα κάρτα όλα αυτα τις εισαγωγές αέρα όπως και το τεράστιο φίλτρο στο πλάι... οχι πως δεν έχουν και τα άλλα κουτιά αυτό το setup .... αλλά σε αυτό ειδικά που δεν έχει και πόρτα μπροστά ειναι σαν να το φωνάζει...

Τωρα οσον αφορά το lian li v2000 αλλα για γενικά για τα lian li μπορω να υποθέσω οτι ειναι super για υδρόψυξη γιατί τουλάχιστον εδω δεν έχει πέσει στην αντιληψη μου να το έχει κανείς με αέρα.... μάλλον σε προκαλει να του βάλεις νεράκι απο μόνο του... :p

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και το δικό μου.

http://img235.imageshack.us/my.php?image=24rh2.jpg

http://img235.imageshack.us/my.php?image=23ob3.jpg

Τους δίσκους τους έχω στο πάνω hdd-case και τα κάτω τα έχω γυρίσει ανάποδα και βίδωσα ανάποδα και τα fans για να φυσούν κατευθείαν το hardware. (έχει μεγάλη διαφορά)

Επίσης θέλω να κάνω μια πατέντα με ένα φανάκι 12άρι κατά προτίμηση για να ρίχνω αέρα στην g80 γιατί όταν κλείνω το κουτί ανεβάζει την θερμοκρασία στη μητρική.

Ο Big Typhoon κάνει καλή δουλειά για όσους ενδιαφέρονται. Με stock speed ο 6750, κλειστό κουτί και χωρίς air condition στους 20 βαθμούς idle και 30 load.

Οποιαδήποτε παρατήρηση για μάζεμα καλωδιών ή οτιδήποτε άλλο είναι ευπρόσδεκτη! :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.