Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Κατι θυμήθηκα απ το σχολειο τώρα...θα προσπαθήσω να το συνδιάσω.

Οι φυσαλίδες δημιουργούνται απο μεταβολή πίεσης στο υγρό.

Όσο περισσοτερο γεμάτη είναι η δεξαμενή τόσο μεγαλύτερη η πίεση και

επομένως τόσο πιο αμελητέα ειναι η μεταβολη της πίεσης που δημιουργεί

η αντλια.

’ρα περισσοτερο νερο , λιγοτερες φυσαλιδες.

Τι μ@λ@κιες γράφω ρα βραδυατικα? :hehe:

Πάντως έτσι και πλησιάζω έχω ζωγραφίσει:hehe::tomato:

Link to comment
Share on other sites

καλα ρε πολονε μιλαμε πολυ λολ :p τοχες πει οτι θα το εκανες πριν καμποσο καιρο θυμαμαι...

το χερι που ξεμυτιζει εδω : http://img502.imageshack.us/img502/4527/222jt2.jpg

ειναι ολα τα λευτα...και εισουνα χαμω ξαπλωμενος και benchαριζες? η μανα σου τι ελεγε?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tolis86 [Σήμερα, στις 03:12]

καλα ρε πολονε μιλαμε πολυ λολ :p τοχες πει οτι θα το εκανες πριν καμποσο καιρο θυμαμαι...

το χερι που ξεμυτιζει εδω : http://img502.imageshack.us/img502/4527/222jt2.jpg

ειναι ολα τα λευτα...και εισουνα χαμω ξαπλωμενος και benchαριζες? η μανα σου τι ελεγε?

Ε όχι ρα LOL ....το χέρι..αχαχαχα..ειναι ξαπλωμένος μπρουμητα και τρεχει pi :jump:

Είναι τρελός ο πολονος....:worship:

Y.Γ. Αν το δώσεις μια και πέσει όλο μεσα δεν θα πέσουν κι άλλο ? :p:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Το μονο άσχημο που εχει αυτό το τανκ ειναι οι βίδες που δεν μπαίνουν με τίποτα στο στάκερ... το ίδιο εχω και εγώ... πάντως το συγκεκριμένο δεν γεμίζει 100% με την καμία... εχει 2 ελαφρές κουρμπες στην κορυφή ακριβώς για να γινεται και η αυτόματη εξαέρωση που λέει και ο κατασκευαστής... ;) Απλά να καλύπτει τελείως και την πάνω τρυπα και ολα εντάξει....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από NoDsl [Σήμερα, στις 03:21]

Να δώ πως θα βγάλει τη μπίχλα απο το block τώρα. Σκόνες ζωήφια και ότι άλλο έχει κυκλοφορίσει εκεί μεσα...

Μονο μια λεξη μου ερχεται στο μυαλο ....... Ακυρος ....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από o polonos

Μονο μια λεξη μου ερχεται στο μυαλο ....... Ακυρος ....

Συγγνώμη που επεμβαίνω αλλά δεν νομίζω να είναι τόσο άκυρος ο NoDsl. Εξάλλου ακόμα και αν η πισίνα χλωριωθεί όσο δεν πάει άλλο, και ακόμα και αν έχουν πεθάνει όλοι οι μικροοργανισμοί, τίποτα μα τίποτα δεν σε προστατεύει από τα ελέυθερα και φορτισμένα(!) σωματίδια που τελικά εισχωρούν στο σύστημα της υδρόψυξης.

Φιλικά

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από o polonos

Μονο μια λεξη μου ερχεται στο μυαλο ....... Ακυρος ....

Sorry polone αλλά ο NoDsl έχει δίκιο και είσαι λάθος με αυτή την απάντηση.

Απ ότι βλέπω η πισίνα δεν είναι και στην καλύτερη της φάση από καθαριώτητα που συνεπάγεται ότι όλοι οι μικροωργανισμοί από εκεί μέσα περάσανε και στο w/c.

Νομίζω ότι είναι αυτονόητο να το καθαρήσεις μετά από αυτό με ένα δυνατό καθαρηστηκό αν δεν το εχεις κανει φυσικα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp

Το μονο άσχημο που εχει αυτό το τανκ ειναι οι βίδες που δεν μπαίνουν με τίποτα στο στάκερ... το ίδιο εχω και εγώ... πάντως το συγκεκριμένο δεν γεμίζει 100% με την καμία... εχει 2 ελαφρές κουρμπες στην κορυφή ακριβώς για να γινεται και η αυτόματη εξαέρωση που λέει και ο κατασκευαστής... ;) Απλά να καλύπτει τελείως και την πάνω τρυπα και ολα εντάξει....

τιγκα!

2003079788161739555_rs.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τωρα δεν θα κατσω να αναλυσω το τι χημικα μπαινουν στην πισινα για να μην υπαρχουν αλγες και αλλοι μικροοργανισμοί που λετε :)

Το νερο ελεγχεται καθημερινα ....

Τεσπα λαθος μου που ποσταρα .... Δεν θα ξανα γινει ...

Το ποστ σβηστηκε :)

Φιλικα παντα :flower:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak [Σήμερα, στις 15:19]

τιγκα!

2003079788161739555_rs.jpg

Εγω είπα για 100% μπορει να υπάρχει και σε σένα ενα 0,01% αέρα στο τανκ που ειναι σωστό... πόσταρες μας μια φωτό με όλοκληρο το κουτι εστω και σε υψηλη ανάλυση.... btw εσυ δεν μας ελεγες οτι δεν σου αρέσουν τα LED φωτάκια?? :p :p

Αρχική απάντηση από gbak [25-08-2007 00:30]

ειχε και λεντακι μπλε αλλα δεν το βαλα..μου την σπανε τα λαμπακια στο pc...ναι το χω βγαλει το φιλτρο για καλυτερο airflow...:cool:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak [Σήμερα, στις 16:09]

δεν υπαρχει αερας ουτε για δειγμα...το βαλα ρε το λεντακι για να βλεπω που και που το flow χρησιμευει..

Καταρχήν δεν αμφισβητησα οτι δεν εχεις αέρα στο tank...εξάλλου η χρήση του ειναι για σωστή εξαέρωση οποτε no problem... προσωπικά θέλω να εχω αυτό το 0,01 αέρα στο tank γιατί δεν μπορω το βαλε-βγάλε ... παντως αν δείτε και μιλάω γενικά αυτό αναφέρεται και από τον κατασκευαστή.... τωρα στην πράξη για αυτό υπάρχει το forum για να λέμε τις εντυπώσεις μας... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από BlueChris [Σήμερα, στις 00:02]

Παιδιά έχω λιώσει... ασύλληπτο το σκηνικό με την πισίνα...

Και αμα δε σου τραβαει η αντλια (οπως στο παλιο μου w/c), ριχνεις μια βουτια και φυσας/ρουφας απο το σολινακι. :p

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι εχω δει χωραει... Αλλα πρεπει να βγαλεις/κοψεις και τα 3 χωρισματα.. Επισης εχω δει pic στην οποια ο τυπας ειχε βαλει το ψυγειο πανω στην πορτα και τα χωρισματα τα ειχε κανονικα.. Επισης μια ιδεα ειναι να στρεψεις τις θηκες των hdd 90 μοιρες..

Link to comment
Share on other sites

Nα ένα PC-V2000...που το χα κρατήσει απο παλια στο δισκο.

6ad13801.jpg

Τα λαμπάκια και οι ιστορίες δεν μου αρέσουν (στη πάνω είναι όλα αναμμενα)

αλλά η παρακάτω λεπτομερια είναι πολυ lounge, μ αρεσει. Για αυτην το κρατησα.

b1352b5a.jpg

th_04eb38b9.jpg th_0b69b699.jpg th_04913d35.jpg th_5ccc6b66.jpgth_d2f4cdf5.jpg

sorry που το ποσταρα εδώ, αλλά μου κινησε την περιέργια ακομα και σε μενα

που δεν μ αρεσουν τα blingbling,(έχει πέσει καλό mod)

πρεπει να έχει και 2 psu w/ced...αν δεν κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.