Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Ακολούθησα την συμβουλή του φίλου "o polonos" και μάζεψα λίγο τις λάμπες. Εντωμεταξύ έβγαλα εντελώς το πλέξει το καθάρισα και το κόλλησα ξανά γιατί είχε κάποια κενά. Τίποτα σπουδαίο μποροστά σε ορισμένα pc που έχουμε δει εδώ αλλα..

http://img256.imageshack.us/my.php?image=mystackeryj2.jpg

http://img256.imageshack.us/my.php?image=p1000661xi0.jpg

<object width="425" height="350"> <param name="movie" value="http://www.youtube.com/watch?v=bAXBhDBGmKQ"> </param> <embed src="http://www.youtube.com/watch?v=bAXBhDBGmKQ" type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="350"> </embed> </object>

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak [Χθες, στις 19:52]

αμα μπορεις να σηκωσεις μια φωτο...οπως το χεις διαμορφωμενο...θελω να δω τον χωρο που απομενει..απο κατω....για τριπλο Gt stealth και για μια eheim 1048...βεβαια ακομη δεν εχω καταλαβει που πιανει το τροφοδοτικο για να στηριχτει πιο πανω..και κατα ποσο μπορεις το ενερμαξ 850 να το στηριξεις εκει..

Αυτή μπόρεσα και τράβηξα δυστηχώς με το κινητό αλλά τη γενική κατάσταση τη βλέπεις. Κάτω που το μέτρησα μπαίνει μέχρι και το 4πλό το BlackIce GTX. Όσο για το Galaxy έχει κάτσει μια χαρά και δεν φαίνεται τίποτα απολύτως στραβό.

post-7389-1416073191,5692_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ποιες 4 βίδες? το Galaxy το έβαλα ανάποδα για να είναι ο ανεμιστήρας του προς τα κάτω και έχω καταφέρει να βιδώσω μόνο τις 2. Δεν τίθεται θέμα ταλάντωσεις βρε... τροφοδοτικό είναι όχι μίξερ για φραπέ :D Τώρα προσπαθώ από το manual του να καταλάβω αν πάρω την BTX πλάτη αν θα βιδώσει το Galaxy κανονικά γιατί αλλιώς ο ανεμιστήρας κόλλαγε στο χώρισμα του κουτιού .... Πάντως θέλει δουλειά ακόμα γιατί ναι μεν χωράει το 4πλό αλλά αυτή η δεξιά κάτω βασούλα που κανονικά πάταγε το τροφοδοτικό πάνω της είναι από τα μόνα πράγματα στο κουτί με πριτσίνια... επίσης από κάτω του δεν έχει τρύπες το πάτωμα του κουτιού ενώ όλο το άλλο έχει... εκεί θα δουλέψει Black & Decker :).

Εγώ παιδιά που θέλω να ψύξω τα πάντα.... θα βάλω 2 2πλά Black Ice GTX κάτω. Ένα για CPU, Chipset και ένα για την 8800.

Το ωραίο στο LianLi είναι πως απομονώνεις τελείως το πάνω με το κάτω τμήμα του... άρα όπως θα μπουν κάτω ψυγεία και οι ανεμιστήρες πάνω τους θα ρουφάνε μέσα... τότε ζέστη δεν πάει επάνω με τπτ. Θα βάλω και τους 2 8άρηδες που έχω πριν την 8800 στο Galaxy από κάτω να βγάζουν αέρα από πίσω και όλα θα πάνε καλά λογικά.

Link to comment
Share on other sites

@BC

Κανονικα πρεπει να εχει 2 frames για να βιδωνει το PSU.......αλλα και εκτος αυτου το frame μπορει να βιδωθει στο κουτι και αναποδα και κανονικα.Στο G70 ετσι ειναι.Δεν νομιζω να εχει αλλη πολιτικη το V2000.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει 2ο frame και φυσικά βιδώνει ανάποδα και έτσι το έχω βάλει και εγώ το πρόβλημά μου είναι πως πάει πάνω το τροφοδοτικό με τον ανεμιστήρα του από την πάνω πάντα και απέχει 1cm από το μεσέο χώρισμα του κουτιού, για αυτό το λόγο είπα πως ναι μεν το frame το έβαλα ανάποδα αλλά ανάποδα έβαλα και το PSU για να είναι ο ανεμιστήρας του από κάτω.

Link to comment
Share on other sites

το βασικο πλαονεκτημαα του V2000 ειναι οτι απο τη στιγμη που θα το παρεις,παυεις να ασχολεισαι με αλλα cases και τι εβγαλε η X,Y εταιρεια και ασχολεισαι μονο με αυτο και πως θα το φτιαξεις οπως σου αρεσει.Το ιδιο ισχυει και με αλλα 2,3 κορυφαια cases,τα αγοραζεις και θα περασει πολυς καιρος μεχρι να πεις "δεν με καλυπτει πλεον και πρεπει να παρω κατι ανωτερο" (οπως πχ με τις 8800GTX που οσοι τις απεκτησαν δεν εχουν τιποτα να ζηλεψουν ακομα και απο μεταγενεστερες καρτες)

Νομιζω οτι οσοι εχουν το "μικροβιο της αναβαθμισης" καταλαβαινουν ακριβως τι θελω να πω

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cptkoulis [Σήμερα, στις 17:00]

το βασικο πλαονεκτημαα του V2000 ειναι οτι απο τη στιγμη που θα το παρεις,παυεις να ασχολεισαι με αλλα cases και τι εβγαλε η X,Y εταιρεια και ασχολεισαι μονο με αυτο και πως θα το φτιαξεις οπως σου αρεσει.Το ιδιο ισχυει και με αλλα 2,3 κορυφαια cases,τα αγοραζεις και θα περασει πολυς καιρος μεχρι να πεις "δεν με καλυπτει πλεον και πρεπει να παρω κατι ανωτερο" (οπως πχ με τις 8800GTX που οσοι τις απεκτησαν δεν εχουν τιποτα να ζηλεψουν ακομα και απο μεταγενεστερες καρτες)

Νομιζω οτι οσοι εχουν το "μικροβιο της αναβαθμισης" καταλαβαινουν ακριβως τι θελω να πω

Ωραία το έθεσες φίλε ;)

Link to comment
Share on other sites

κοιτα τι εχει γινει...

το μλοκ ειναι για σοκετ 939.. αυτο ειχε ελατηρια αλλα ηταν δυο

τωρα οταν αγορασα το πλεξι δεν θυμαμαι να ειχε μαζι ελατηρια..

1χρονο + δουλευε χωρις ελατηρια σε αλλο pc

λες να εχω προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.