Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Είμαι στους 38idle, και 48load με τον 8400@stock (btw...κακό 8400). Έχε υπόψιν σου όμως, πως ο s-flex είναι πολύ αποδοτικός για την δουλειά που τον θέλω (δλδ να βγάζει τον σκασμό) αλλά εντελώς ψόφιος για μοβόρες καταστάσεις (800rpm γαρ). Οπότε μάλλον δεν μπορώ να σου πω αντιπροσωπευτική τιμή για την απόδοση της mugen. Υποθέτω πως με ένα ζεύγος slipstream θα απογειωνόταν η ψυκτρούλα...

Σε σχέση πάντως με την TRUE120 black που είχα, έχω +1c across the board με λίγο μικρότερες στροφές (στην TRUE είχα ένα noctua P12@8v/1000rpm). Take it with a grain of salt though, γιατί το lian li που έχω την mugen τώρα έχει σαφώς λιγότερο airflow από το γομάρι setup που είχα παλιά (TJ-09)... :hmm:

Έγινε επεξεργασία από Dante80
Link to comment
Share on other sites

E...φυσικά και δεν θα βάλω. Ο s-flex είναι πολύ πιο αθόρυβος από 1 (πόσο μάλλον 2) nexus, και με την θερμοκρασία δεν έχω θέμα έτσι και αλλιώς..:fun:

Πάντως οι nexus είναι πράγματι καλή περίπτωση για case fans, ειδικά intake...^^

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στους 38idle, και 48load με τον 8400@stock (btw...κακό 8400).

Θα μπορούσες να κάνεις καμια δοκιμή με κάποιο δυνατό fan?Γιατι ενδιαφέρομαι για την ψύχτρα και μου φαίνονται παράξενες οι θερμοκρασίες σου...

Πχ εγώ με την Zalman 9700 που δεν είναι και κάτι το ιδιαίτερο σε idle έχω 34c και σε load 42 αλλα@4GHz και είναι και ο δικός μου Ε8400 Banana :mamba:

Link to comment
Share on other sites

ένα μικρό project από ένα δικό μου...αξίζει να το δείτε

http://www.cpusers.gr/showthread.php?t=2285

Πολυ ωραίος .. αλλα τωρα πως θα μπεις μεσα στο κουτι ?? Αναποδα το ψυγειο μηπως ηταν καλλιτερα ...

τεσπα... Αντε και τελειωμενο :)

Link to comment
Share on other sites

ένα μικρό project από ένα δικό μου...αξίζει να το δείτε

http://www.cpusers.gr/showthread.php?t=2285

στην προηγουμενη σελιδα δεν το ποσταρες ξανα?

μπραβο για την προσπαθεια παντως

εχεις ριξει δουλιτσα

αλλα...

1ον. ο ανεμιστηρας ετσι οπως εχει τοποθετηθει ειναι σχεδον αχρηστος

2ον. το μπλε χρωμα που σκεφτεσαι δεν ταιριαζει καθολου με το χαρακτηρα του mod imho...

εγω θα πηγαινα σε καποιο παλαιωμενο look, κατι σε bioshock πιθανοτατα

με σκουρια, τρεξιματα, ξεφτισματα κτλ...

μπολικα πριτσινια και ενα σετ με heavy duty διακοπτες & leds στην προσοψη

keep it up

Link to comment
Share on other sites

έχω 34c και σε load 42 αλλα@4GHz και είναι και ο δικός μου Ε8400 Banana :mamba:

:sorry: για το :OT: παιδιά, αλλά συγνώμη ρε Jerry ,έχεις 8400@4.1 με 42c full load και μου τον λες μπανανα!!!:o:crazy:Μην τρελαθούμε κιόλας!!!Και από ότι καταλαβαίνω είσαι και με αέρα, που και με νερό θα ήταν και πάλι πολύ καλά τα temps!(φιλικά)Και για να μην ενοχλήσω-ουμε με το off topic, άμα θες στείλε π.μ.Σόρρυ παιδια, αλλά...:hm:

Link to comment
Share on other sites

1ον. ο ανεμιστηρας ετσι οπως εχει τοποθετηθει ειναι σχεδον αχρηστος

μονο εσυ το καταλαβες!

γιατι γνωριζεις απο modes πως δουλευουν!

πιρτσινια θα μπουν γυρω-γυρω απο το πλεξι και

οι διακοπτες των leds στο καπακι του floppy!

οσο για το χρωμα οντως δεν κατεληξα σε κατι!

αν μπορουσες να με βοηθησεις θα σου ημουν ευγνωμων!

Link to comment
Share on other sites

:sorry: για το :OT: παιδιά, αλλά συγνώμη ρε Jerry ,έχεις 8400@4.1 με 42c full load και μου τον λες μπανανα!!!:o:crazy:Μην τρελαθούμε κιόλας!!!Και από ότι καταλαβαίνω είσαι και με αέρα, που και με νερό θα ήταν και πάλι πολύ καλά τα temps!(φιλικά)Και για να μην ενοχλήσω-ουμε με το off topic, άμα θες στείλε π.μ.Σόρρυ παιδια, αλλά...:hm:

Μπανάνα απο αποψη οτι θέλει vCore 1.42 για stable τα 4GHz,με λιγότερα δεν έχω ούτε boot :getlost:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

2 ειναι οχι πολλες αλλα εχεις δικιο. Δεν εχω ουτε εναν με esata.

Απλα σκεφτηκα να βαλω τωρα το ανταπτορακι για οταν και αν αποκτησω να μην ψαχνω τοτε.

Εν τω μεταξυ απλα τα συνδεσα σε 2 απλα sata. Δεν ηξερα οτι ειναι ετσι και στην αρχη εψαχνα connector στο motherboard τυπου usb/1394 κ.ο.κ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Άντε άντε,επιτέλους βρήκα (έναν ακόμα μάπα) σωστό camdriver για την μομπιλιά,και ήρθε η ώρα να δείτε και το δικό μου.

Photos are for dsl 1mbit and higher.

Σκόνη goes cloud

th_DSC02420.jpg

Μέσα.Χαμηλωμένο flash FTW.

th_DSC02442-1.jpg

Καλώδια

th_DSC02446.jpg

Οι TeamGroup Darkες 1066mhz κρυμένες

th_DSC02458.jpg

Σκονισμένη 9800gtx και λίγο που φαίνεται ο intel στα 5v (μου τα χε κάνει ΝΑ στα 12) που φυσάει μνήμες και nb,και ο σταματημένος ανεμιστήρας κάτω απ'τον δίσκο.

th_DSC02447.jpg

Πάλι με χαμηλωμένο Flash,μπροστά.

th_DSC02462.jpg

Στις 5"25 θήκες μπροστά,μέσα είναι αποθήκη για dvd και τέτοια.

Το 2006 ήταν θάλαμος πλαστελίνης (στα τοιχώματα) με ένα άγαλμα του johnny walker μέσα για διακόσμηση. :tomato:

Case:Quest Xpand αυτό που βάζανε μέχρι τα μέσα 2006 στα έτοιμα

Cpu: Pentium 4 506 @ 4ghz :p

Cooler:Zalman 8700nt

Motherboard:Asus P5N32-Sli Se Deluxe

GPU:E-Vga E-Geforce 9800gtx

Ram:TeamGroup Dark 1066mhz @ stock 4-4-4-9

PSU:Corsair VX550W

Οι ανεμιστήρες που δουλεύουν είναι μόνο της Zalman,ο coolermaster πίσω και ο intel στα 5v.

Και υδρώνω απ'την ζέστη που έρχεται κάτω απ'το γραφείο όταν παίζω games (γιατί μόνο για games το χω και μου την σπάει ο θόρυβος).

Σας κάλυψα για όλο το σύστημα.:whistling

EDIT:AriGold ωραίος,με γειά και όλας γιατί αν δεν κάνω λάθος τα parts τα χεις απ'το προηγούμενο post. :p

Έγινε επεξεργασία από johnsonb
Link to comment
Share on other sites

Ίδιο δεν θα είναι ;)Και αν το πας έτσι τότε και εσύ μην πλένεσαι αφού θα ξαναβρωμίσεις :p

Έστω βγάλε αυτό το στρώμα που έχει κάτω από τον ανεμιστήρα της ΖΛLMΛΝ..

Καλύτερες θερμοκρασίες τώρα που καλοκαιριάζει θα έχεις σίγουρα πάντως !

Έγινε επεξεργασία από Jason
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.